Esileht Kodunurk higilõhn riietel peale pesu

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: higilõhn riietel peale pesu

Postitas:

Mõnedele puuvillastele riietele, mis on liibuva lõikega, jääb higilõhn niimoodi külge kandmise jooksul, et neid enam pesus puhtaks ei saagi. Teiste materjalidega seda probleemi pole. Justkui mingi bakter asutaks ennast sinna elama ja enam ära ei hävi.

NIi tigedaks ajab visata ära riideid mis pole veel kulunud, nüüd vaatasin taas, et üks lemmikkampsun, mida tahaks kasvõi vabal ajal veel kanda on samasugune. Ja ennast pesen loomulikult igapäevaselt ning kasutan higipulka. Mis ma valesti teen pesemisel, vale pesupulber, vale temperatuur. Kas midagi saaks teha, milleski leotada, midagi peale pritsida enne pesu vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:21; 20.02 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuuluta seda riideeset.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 15:54; 16.02 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul osade riietega sama mure. kunagi lugesin perekoolist, et keegi pritsis äädika- ja veelahust pritspudelist pluusi kaenla alla enne pesu ja jättis paariks tunniks seisma enne, kui pessu pani. olen ka seda meetodit kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen c-p
Võib öelda, et osad kiud võtavad ligi paremini higisooli.Higi koostis aga muutub ka ühel ja samal inimesel.See võib sõltuda inimese tervisest, söögist, menstruaaltsüklist jms.
Parim viis higihaisu eemaldamiseks riietelt on külm vesi. Nimelt panete oma pluusid ja t-särgid nenne pesumasinasse pistmist ca. 1-ks tunniks kausi sisse likku.Hästi külma veega ja natuke pesupulbrit. Vahepeal paar korda hõõrute riideid käte vahel just higistatud kohtadest.

Soovitaks kantud riided enne pesemist jahedasse vette ja Bio-Est’iga likku panna, see pesupulber lahustab parimalt just higi riietelt lahti (muuhulgas ka valgulised plekid – veri jne).
Mayeri on ka hea pesupulber, aga eks need mõlemad ühe tootja omad

Ja alles siis pesumasinasse! Musta riiet sooja vette panna EI TOHI! Kuum vesi teeb riided halliks ja kinnistab igasugused haisud! Tehke proovi ja usun, et saate riided puhtaks:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 15:54; 16.02 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingist perekooli teemast jäi meelde, et inimesed pesevad oma pesu 1-tunniste programmidega. Mina olin ainus napakas, kes ütles, et mul käib üks masinatäis käib natukene üle 3 h.
Loogiline ju, et lühikeste, tunniajaste programmidega ei saa pesult tugevat higihaisu ära.

Kord hiljem on keegi sama teema teinud kui sina, teemaalgataja. Mainisin seal teemas ka seda pesutsükli pikkust. Ja hiljem sai teemaalgataja tõdeda, et tõesti, pikemat programmi kasutades oli probleem kadunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ökopesuained, madal temperatuur ja lühike pesutsükkel võivad olla põhjuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõne pluusi puhul ei aita see pikk programm ka. lihtsalt haiseb ja kõik. kusjuures kohe pärast pesemist see polegi tunda, aga kehasoojust või veidigi niiskust saades on hais jälle platsis.
mul oli üks selline pluus mille üsna uuena ära viskasin, miski ei aidanud.
seda külma veega leotamist ainult ei proovinud, aga teoreetiliselt peaks see pesumasinas ju toimuma,sest masin võtab kõigepealt külma vee sisse ja siis tükk aega soojendab ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on masinal leotamise programm, kasutan seda – käsitsi küll ei viistiks solgutada, nagu kägu eespool. Pärast seda pesen tavalise õrna pesu programmiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen Vanishi vedelikku kasutanud – valan sellele kohale, ootan 10 minutit ja siis pessu. Vahel jätan vahepeal veel tunniks ajaks Vanishi-vee segusse. Muidu kasutan Neutrali pesugeeli, aga vahel sellest lihtsat ei piisa. Samas õrnade riietega seda teha ei julgeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nii tänulik, korjasin kõik oma probleemsed riided kokku, leotasin külmas vees ning pesin pika programmiga ning voilaaa puhas. Olen nii rahul. Nüüd tean, et seda punti riideid lihtsalt pesen teistmoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 13:21; 20.02 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kasutanud äädika-vee lahust. See võtab alati haisu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk higilõhn riietel peale pesu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.