Esileht Pereelu ja suhted Hingesugulane

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Hingesugulane

Postitas:

Kas elate koos hingesugulasega? Tennete, et tahaks kohe terve elu temaga koos veeta, täiendate teineteist? Või mis teid veel seob? Kas esimesel kohtumisel kohe tundsite, et see inimene on see õige?
Mina oma elukaaslasega koos üle 10 a. Suuri tülisid meil pole ja kõrvalt vaadatakse, et ideaalne paar. Aga ma ise tunnen, et päris hingesugulased me ei ole. Ka ei olnud esimesel kohtumisel äratundmist, et “see on see õige”. Temaga koos hakkasin elama ilmselt parema puudumisel ja muidugi tekkis siis vaikselt armumine ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 10:57; 17.03 10:34; 19.03 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see kes sinujaoks on hingesugulane ei pruugi ise sinu vastu sama tunda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees ei ole otseselt minu hingesugulane, aga täiendab mind vägagi heal viisil ning mina soovin hetkel, pärast 10 a kooselu küll temaga terve elu koos elada. Mul on sõpru, kes mõtlevad veel rohkem minu moodi, aga nad jälle ei täienda mind, ei avarda minu vaatenurki elule ning ei loo nii meeldivat tulemust, kus üksteist täiendades on koos elamine kergem kui eraldi elamine. Kui elaksin koos enda koopiaga, tekitaksid samad asjad mulle probleeme, mis tekivad üksi elades. Hetkel aga on mees mulle reaalselt abiks asjades, mis mulle ei sobi ning mina talle abiks asjades, mis talle on tüütud. Samas teatud elu põhiprintsiipides peab mõttemall ikka sarnane olema, muidu kooselu ei toimiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 11:25; 16.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

niikaua kui deitisime oli hingesugulane, nüüd kui koos elame on lihtsalt vinguv kooner.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

niikaua kui deitisime oli hingesugulane, nüüd kui koos elame on lihtsalt vinguv kooner.

Ehk siis esineb ka variante, kus üks on väga hea näitleja või teine on väga vilets inimestetundja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis tähtsust sel on? mina ei ole oma pead sellega vaevanud. me oleme abielus olnud 30 aastat ja kasvatanud koos 3 last. inimestena me oleme väga erinevad, aga põhiväärtused on samad ja see loeb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, elan koos oma hingesugulasega ja tunne on mõlemapoolne. Juba enne seda, kui olime üldse silmast-silma- kohtunud särises kõik, meil oli hästi palju ühiseid teemasid, pikad südamest-südamesse vestlusesse. Mees tunnistas hiljem, et ta armus ilma mind nägemata. Minuga oli sama lugu. Esimene päris kohtumine vaid kinnitas seda tunnet. Tahame mõlemad kogu elu teineteisega koos olla ning hoolime väga sügavalt üksteisest ning kõigest sellest, mida teine teeb. Kumbki on selle fänn, mida teine teeb. Elualalt oleme erinevad, kuid mõttelaadilt ja väärtustelt sarnased.

Ainult temaga olen tundnud seda tunnet, kuidas just temaga pean ma tingimata koos olema. Ja tema tunneb samuti.

Minu jaoks on alati olnud tähtis vaimne side kaaslasega. Mul on olnud eelnevalt kaks pikemat suhet, kuid kummagagi ei tundnud vaimset sidet ning lõpuks läksid need suhted lörri just sellepärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska öelda, kas nüüd kohe hingesugulane… Aga väga hästi sobime kokku küll, igas mõttes. Paremat kaaslast eluteel ma ei oskaks hetkel tahtagi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 15:31; 17.03 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naine näeb siiani kobe välja, mul läheb ta peale kõvaks ning saan regulaarselt kotte tühjendada, süüa teeb ka normaalselt. mingi ühine arutelu kõrgemate kunstide ja elumõtte üle on ilmselgelt ületähtsustatud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

naine näeb siiani kobe välja, mul läheb ta peale kõvaks ning saan regulaarselt kotte tühjendada, süüa teeb ka normaalselt. mingi ühine arutelu kõrgemate kunstide ja elumõtte üle on ilmselgelt ületähtsustatud…

Jah, aga olgem ausad, mingis vanuses see välimus siiski kaob ja kottide tühjendamine muutub ka teisejärguliseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 11:25; 16.03 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paremat kaaslast eluteel ma ei oskaks hetkel tahtagi.

Aga paari aasta pärast?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hingesugulasi on ju tegelikult palju ja ega nad kõik sobi kooselamiseks. Jah hingel on hea ja kerge olla, aga kui isikuomadused on sellised, mis ei võimalda kooselu ( näiteks ei pea hingesugulane lubadustest kinni). Lisaks võib hingesugulane osutuda inimeseks, kes ei tule igapäeva eluga toime või on kimpus alkoholiga. Ainult hingesuguluse peale kooselu ei saa ehitada. Vahel on mõnda hinge kaugelt armastada hulga lihtsam kui temaga külg külje kõrval elada. Mingis raamatus räägiti, et kui füüsiline veetlus on vähenenud, tulevad esile hingevajadused ja sealt edasi on vajalik veel vaimne kontakt. Vähe sellest, kui teine suudab tundeid ülevalhoida ja luua, ühel hetkel on vaja ka, et midagi üldse rääkida ka oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:25; 25.03 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed on selleks, et seksi saada. Hingesugulane saab olla vaid teine naine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algul, eriti armumisperioodil tundsin selgelt, et olen leidnud hingesugulase, tema ilmselt ka. Aga nüüd, kus oleme elanud koos ligi 20 aastat, enam sellist tunnet ei ole, või õigem oleks öelda, et osades asjades tunnen siiani hingesugulust ja osades oleme ikka totaalselt erineval arvamusel. Ma arvan, et see hingesuguluse tundmine ongi rohkem algusaastate asi. Ma ei tea ühtki paari, kes peale hõbepulmi oleks veel raudpoltkindlalt kinnitanud, et on hingesugulased. Ma tegelikult ei usu, et kaks koos elavat inimest saavad asjadest alati täpselt ühtmoodi aru ja tunnevad täpselt ühtmoodi.
Armumine tekkis muidu küll mõlemapoolselt esimesest silmapilgust. Mida aeg edasi, seda rohkem mõtlen, et hingesugulasega oleks elu igav, sest tead alati ette, mida teine mõtleb või teeb.

Tegelikult esitakse suurele ringile hoopis küsimuse, et misasi see hingesugulus on? Kardan, et iga inimene tõlgendab seda isemoodi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 21:19; 16.03 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks hingesugulus on see kui teise inimesega on koos olla mõnus, lihtne ja turvaline ja jutt ka kuidagi jookseb, teemad pole olulised. Ei pea kartma, et kuidas ta nüüd sellesse või tollesse suhtub. Samas arvamused näiteks poliitikast ja kunstist võivad täiesti erinevad olla, hobid ka.
Minu mees on minu jaoks küll hingesugulane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks hingesugulus on see kui teise inimesega on koos olla mõnus, lihtne ja turvaline ja jutt ka kuidagi jookseb, teemad pole olulised. Ei pea kartma, et kuidas ta nüüd sellesse või tollesse suhtub. Samas arvamused näiteks poliitikast ja kunstist võivad täiesti erinevad olla, hobid ka.
Minu mees on minu jaoks küll hingesugulane.

Mul on väga paljude inimestega koos mõnus olla ja rääkida, olen tüübilt ekstravert ja armastan suhtlemist, aga ma ei saa neid kümneid inimesi küll kõiki oma hingesugulasteks pidada.
Ma ise arvan, et hingesugulane on see, kes mõtleb nagu sina, käitub ja tegutseb nagu sina, samad nähtused tekitavad teis sarnase emotsiooni ehk hingesugulastel on väga sarnased hinged, vastasel korral poleks nad hingeSUGULASED.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 21:19; 16.03 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hingesugulane on mees, kellega kooselu ma küll ette ei kujuta. Mul on lihtsalt hea meel, et ta olemas on. Abielus on ta teise naisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei kujutaks elu ette enda hingesugulasega. Temaga on tore koos olla, aga kui liiga pikalt ja tihedalt suhtlema hakkame, siis hakkab enda koopiaga koos tegutsemine närvidele. Oli aeg, kus olime pidevalt ninapidi koos ja siis saingi aru, et nii mina elada ei suudaks.

Elukaaslasega oleme ka üsna sarnased, aga mitte kõiges. Täiendame üksteist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just midagi sellesse teemasse, huvitav lugeda!

http://www.kristallikoda.ee/single-post/suhted

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 10:57; 17.03 10:34; 19.03 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paremat kaaslast eluteel ma ei oskaks hetkel tahtagi.

Aga paari aasta pärast?

Jaa, närime-närime 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 15:31; 17.03 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on see totter väljend – hingesugulane! olen 20 aastat abielus mehega, keda armastan ja kes armastab mind. Kindlasti ei ole me üksteise koopaid ja täiendame teineteist. Mina olen see, kes genereerib plaane, koos viime ellu ja teostus on mehe poolt. Tänu sellele on meil suht palju kinnisvara – mina uurin müügikuulutusi, kauplen hinda alla, räägin pangaga läbi – mees on see, kes paneb ostul õla alla rahalises mõttes, teeb remonti ja mina otsin üürnikud. Hetkel on niimoodi meil 4 üürikorterit.
kokkulepe on – tulu, mis tuleb üürist – kulud – kulutame ühele korralikule reisile. Mina jälle uurin-puurin võimalusi, räägin mehe ja lastega läbi. Mehe kanda on reisil piletite/hotellide jms- kuna ma ei räägi vabalt inglise keelt, mees aga küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mitmeid kordi tundunud, et mu mees suudab mu mõtteid lugeda. Ta on välja öelnud ja täitnud (täiesti omal initsiatiivil, minupoolsete vihjeteta) mitmeid mu salasoove ja unistusi. Üksteisemõistmise põhjal julgen teda hingesugulaseks pidada küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma leian, et hingesugulane ei pea täpne koopia olema või kõigi sinu mõtetega nõustuma. Erinevus just on hea ja sellega täiendategi üksteist. Aga muidugi mingid põhimõtted peavad ikka samad ka olema, kui terve elu ainult vaielda ja kakelda, siis küll kaugele ei jõua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 10:57; 17.03 10:34; 19.03 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen väita, et ma elan koos hingesugulasega. Tahame teineteisega terve elu koos veeta, oleme abielus, jagame üksteisega nii vara kui kohustusi, julgen väita, et täiendame teineteist. Inimestena oleme täiesti erinevad (mina sangviinik, tema introvert), aga pere ja meie suhet puudutava osas on meie põhiväärtused samad. Mitte üks mu sõbranna, sugulane, tuttav ega töökaaslane pole minu suust minu abikaasa kohta mitte üht halba sõna kuulnud, minu meelest on inetu oma armsamat laimata (selle vastu eksivad väga paljud, nii naised kui mehed). Ta on tõeline tugi minu elus, samamoodi näen, et ka tema tunneb vajadust minu toe ja arutelude järele minuga. Mulle meeldib, et ta on visiooniga mees, meeldib, et ta tegutseb koguaeg uute eesmärkide nimel, ei jää ootama kellegi kolmanda heakskiitu. Tema vajadust pere järele näitab näiteks see, et ta võtab meid kaasa oma tööreisidele (ja minul on ükskõik, millise riigi hotelli spaas ma lõõgastun 🙂 ). Ütleb, et ta ei viitsi neid tööreise ammu enam üksinda teha. Meeletult meeldib see, et ta kunagi ei koonerda kodu ega pere arvelt. Tal võib olla auto suvalist marki, uue riietuse ostmist talle endale pean ekstra meelde tuletama, aga kodu ja pere osas ei tee ta järeleandmisi kvaliteedi ega aja osas ega koonerda. Mulle naisena otse loomulikult meeldib, et ta on alati pidanud mind ja meie last prioriteediks võrreldes oma ema ja õega (tema emal ja õel on selles suhtes aastaid olnud kergelt okas hinges). Väga meeldib mulle ta naljasoon, see on jumalik voorus. Ta on vaikne inimene seltskonnas, aga kui oma suu lahti teeb, siis naerutab mind ja kogu seltskonda, on väga oodatud alati, ja ma tõesti, täiesti siiralt, pole mitte kunagi kuulnud teda tegemas labaseid nalju. Mulle meeldib, et ta tülide käigus ei tuleta kunagi meelde minevikku ega mõnita või solva mind, vähemalt mul pole hinges mitte ühtki okast tema ütlemiste suhtes, kui ongi ütlemisi olnud, siis suudame mõlemad lõpuks vabandada ja asjad lahti rääkida. Väga meeldib see, et me räägime meie pere ja meie elu visioonist, mille poole pürgime. Tunneme üksteist läbi ja lõhki, isegi naerame selle üle, kui üksteise järgmisi lauseid või tegusid ette ära aimame. Minu suurim õnn on temaga koos vananeda, nokitseda aias, istuda kamina ääres, oodata lapsi külla ja lapselapsi hoiule. Eriti meeldib mulle, et suudame armumisaja liblikaid uuesti tekitada. Peale teist aastakümmet ei saa just öelda, et seda pidevalt oleks, aga seda ma ütlen küll, et liblikad tulevad tagasi vaheldumisi mõnusa rutiiniga. Mõtete ja soovide lugemise osas on ta ka meister. Imal, ma tean, aga ta on minu elu armastus ja hingesugulane, võtsin ekstra aja, et tema olemasolu kiita ja endale meelde tuletada kõigi argiaskelduste kõrvalt, kui suur õnn on mulle sülle langenud. Aitäh, aitäh, aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei julge päris öelda, et hingesugulased, sest selle sõna tähendus on väga sügav. Saan aga öelda seda, et me oleme tihti hirmuäratavalt sarnased ja meil on ka sarnane lapsepõlv. Oleme ka samast tähtkujust. Mõned tema küljed mind häirivad, aga olen hakanud aru saama, et tegelikult on need samad vead ka mul ja sellepärast häiribki. Mina ei ütle lihtsalt kõike välja, üritan varjata ja alla suruda. Peegeldame tihti teineteist. Kui me oleme erinevad, siis tundub, et see on puhtalt vaid kasvatusest. Mitmeid kordi on juhtunud, et ma olen poes käinud ja plaan olemas, et mida süüa teha, aga tema siis töölt teatab, et võiks seda täna süüa teha 🙂 Oleme ka täpselt sama sööki ostnud kogemata eelnevalt kokkuleppimata ja siis on kodus topelt toiduained olnud 🙂 Seda ma aga ei peaks hingesugulaseks, vaid, et kooselu ajal tekib selline ühtne mõtlemine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte üks mu sõbranna, sugulane, tuttav ega töökaaslane pole minu suust minu abikaasa kohta mitte üht halba sõna kuulnud, minu meelest on inetu oma armsamat laimata (selle vastu eksivad väga paljud, nii naised kui mehed).

See, kui kellegi kohta tema käitumist analüüsides midagi kriitilist öeldakse, ei tähenda laimamist. Laim on teise kohta teadvalt negatiivse (sageli ka vale) info levitamine eesmärgiga selle inimese mainet kahjustada.
Mina olen see paha inimene, kes analüüsib inimesi, nende käitumist ja suhteid – iseennast ka. Eesmärk pole kedagi kahjustada (ja teadvalet valet ei räägi), vaid mingi probleemi või teema kohta selgust saada. Inimesi ja nende käitumist mitme nurga alt vaadeldes on (vähemalt minul) eluga kergem toime tulla, mõistad olukordi ja inimeste käitumiste tagamaid paremini.

Minu partner on partner. Me oleme erineva taustaga ja nii mõneski asjas väga erineva suhtumisega, samas on sügavam elutunnetus sama. Sama huumorisoon, sama intensiivsus ja kangekaelsus (mis teinekord tekitab mittevajalikke pingeid), kuid ma olen alati olnud arvamusel, et meie erinevused on meie suhte plussiks ning meie sarnasus on see, mis teinekord üle vindi keerab. Aga ta on minu jaoks väga õige inimene, partner elus ja töös.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:10; 26.03 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kõrvalt näinut ühte kooselu lahutamist. Naine arvas, et elab hingesugulasega. Mees täitis kõik tema soovid ja kapriisid. Tegi suure osa igapäevatöödest ja tegi kõik, et naine end hästi tunneks. Ja Naine oligi kindel, et nüüd kuni surmani. Kuni selgus, et mees on olnud väga õnnetu suhtes. Et naine polnud temaga üldse arvestanud, tema hingest nn ülesõitnud jne, jne. Ehk siis leidis see mees omale hingesugulase ja naine on siiani niivõrd katki, et kas üldse sellest mehe lahkumisest üle saab. Üle 40 ne inimesed mõlemad. Oi kui palju see naine on nuttes öelnud, et oleks ta ainult teadnud, et mees end nii halvasti tunneb. Et ta oleks ju saanud end muuta, sest ta tõesti armastas seda meest. Aga mees naise “kiiksudega” muudkui leppis ja leppis ja leppis, üritas kingitustega siluda kõike, mis naist ärritas, et naise tuju paremaks teha. Kõrvalt tundus see imeline kooselu. Kuni hetkeni…Aga mees tõesti õnne leidnud, sest silmanähtavalt särab ja selg on sirgeks näinud, nii et oma praeguses suhtes on mees silmanähtavalt õnnelikum.
Nii, minge ja küsige ja saage ma mehelt ka vastuseks, et nad on õnnelikud teiega koos elades. Alles siis saab kindel olla hingesuguluses, kui mees sama tunnistab ja ka kogeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 18:25; 25.03 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist ei ole hingesugulane, me oleme paljudes küsimustes väga erinevatel seisukohtadel.
Aga ma tunnen end temaga väga hästi, hoituna, turvaliselt, ta paneb mind naerma ja on kahe jalaga maa peal, erinevalt minust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni selgus, et mees on olnud väga õnnetu suhtes. Et naine polnud temaga üldse arvestanud, tema hingest nn ülesõitnud jne, jne.

Oleks pidanud naisele rääkima.
Mind tõsiselt häirivad inimesed, kes kannatavad vaikides ära kui tunnevad, et neile peale astutakse. Tee suu lahti, ega teine pole selgeltnägija! Olen ka oma sõpradele öelnud: kui tunnete, et ma lähen kusagil liiale – andke märku. See pole mugav, aga veelgi vastikum on see, kui pärast kaarega jõuab sinuni info, et oled oma sõbrast üle astunud. Ma ju ennast kõrvalt ei näe ja sõbra sisse veel vähem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.03 21:10; 26.03 23:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni selgus, et mees on olnud väga õnnetu suhtes. Et naine polnud temaga üldse arvestanud, tema hingest nn ülesõitnud jne, jne.

Oleks pidanud naisele rääkima.
Mind tõsiselt häirivad inimesed, kes kannatavad vaikides ära kui tunnevad, et neile peale astutakse. Tee suu lahti, ega teine pole selgeltnägija! Olen ka oma sõpradele öelnud: kui tunnete, et ma lähen kusagil liiale – andke märku. See pole mugav, aga veelgi vastikum on see, kui pärast kaarega jõuab sinuni info, et oled oma sõbrast üle astunud. Ma ju ennast kõrvalt ei näe ja sõbra sisse veel vähem.

Jah, mees oleks pidanud suu lahti tegema. Aga tõenäoliselt hakkas mehele alles hiljuti keegi teine silma ja siis on ju oma naine kohe paha ja temaga kooselu tõeline piin. Ei kehti kõigi puhul, aga vahel ikka.
Mina tundsin samuti, et abikaasa on minu teine pool, sõna otseses mõttes. Abikaasa kasutas minu kohta julgelt sõna – hingesugulane. Kaks aastakümmet koos olnud, jagus liblikaid, särinat, hellust, sekka ka rutiini. Väga ilus elu.
Ja siis tuli kogemata välja, et mehel on juba mõnda aega armuke olnud. Hingesugulane väidetavalt. Nii et mu abikaasal oli seega kaks hingesugulast, kellele mõlemale ta valetas. Kui lahutusest juttu tegin, siis mees teatas, et rõõmuga, sest elu minuga olevat väljakannatamatult halb olnud, juba kaua-kaua. Huvitav, veel nädal tagasi hoidis ta mind kaisus ja õhkas nii nagu alati, et kui õnnelik ta minuga on. Tõesti kannatas hambad ristis 21 aastat jutti? Tegelikult küllap ta oli oma eluga rahul, kuni tuli uus põnevam naine. Ja kogu see jutt hingesugulusest on räägitud lihtsalt selleks, et pakkuda naisele seda, mida ta arvas naist vajavat. Milline naine ei tahaks kuulda,et mees peab teda enda hingesugulaseks?
Mina soovisin tookord lahutust, sain selle ja meest tagasi ei taha. Leidsin isegi uue kaaslase, kellega on väga kerge ja mõnus koos olla, olgu siis surmani või ainult mõnda aega. Ometi tunnen vahel, et mõningane side eksmehega pole kusagile kadunud, tunnen lausa ette, kui ta helistab (ja ta ei helista mulle tihti, ikka põhjusega ja need põhjused pole kunagi meeldivad. Ma ei oota neid kõnesid, vastupidi) ja mõistan teda poolelt sõnalt ka aastate möödudes.
Oma teise abikaasaga me hingesugulased pole ja ongi hea. Tegelikult see liigne seotus oli kurnav lausa. Elada teise inimese kõrval on meeldivam kui olla teise inimesega läbi põimunud. Ma enne lihtsalt ei teadnud seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted Hingesugulane

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.