Esileht Ilu ja tervis Hirm uute olukordade ees (ebakindlus)

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Hirm uute olukordade ees (ebakindlus)

Postitas:

Ma ei tea tegelikult, kas see tervisemure alla sobib, aga ma ei tahtnud ka ajaviitejuttudesse kirja panna.

Minu probleem on selles, et ma kardan sattuda mulle tundmatutesse olukordadesse, sest ma kardan jääda lolliks. Kardan, et öeldakse või naerdakse: “Ise nii vana/haritud/…, aga sellist asja ei tea/oska”. Näiteks praegu: mul oleks vaja minna autoga pesulasse, aga ma ei julge. Ma ei tea, kuidas seal need asjad käivad, ma kardan, et kuhugi sõites sõidan viltu ja valesti jne jne. Põhjuseks ka see, et tunnen ennast roolis ebakindlalt.

Või siis näiteks on mul vaja autole uut akut, ma isegi tean, millist, suudaksin vana maha võtta ja uue asemele panna, ainult see ostmise teema – ja ma ei julge. Kujutan ette, et tüüp seal poes (kus iganes), vaatab, et loll naine tuleb, irvitab ja lõppude lõpuks määrib mulle mu lolluses midagi kallist pähe jne.

Saan ka aru, et kõik need hirmud on seotud mu ebakindlusega. Väga lühidalt oli mu elus periood, kus ma ei kartnud lolliks jääda ja see oli imeline tunne. Et see juhtuks, pidi paraku enne midagi väga halba juhtuma. Alles siis suutsin mõelda, et põen tühiste asjade üle. Nüüd on aega möödunud ja vana hirmumuster on tagasi. Oma osa andis sellele ka üks suur tunne, mis jäi vastuseta ning nüüd ma olen eriti selles “ma ei ole piisav” lõksus.

Mul on ka raske abi küsida, suht samal põhjusel. Kui küsin, siis äkki vaadatakse, et näe, ise nii…, aga… Pole ka eriline iludus, et minna ja ripsmeid plaksutada. Kuigi, isegi kui oleks, siis selline lähenemine on ka mulle vastuvõetamatu. Mingi sisemine vajadus on ise hakkama saada, aga näe, absoluutselt ei saa.

Kuidas sellest välja saada? Ma tunnen, et ma lükkan igapäevaseid asju täiesti edasi ja pool elu jääb seetõttu elamata 🙁 Kuidas ma saaks nii kaugele, et teha see esimene samm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mul täpselt sama: ebakindel uutes olukordades ja seetõttu pelgan neid. Olen mõelnud, et kas need on mul teatud autistlikud jooned, igatahes üritan neid igati varjata ja alati valmistuda nii palju kui võimalik. Uurin enne netist ja heade tuttavate käest toote või teenuse või olukorra kohta, et teaksin mida oodata. Nõu anda ei oska. Ma 47 ja tundub, et aina süveneb see ebakindlus, paremaks ei lähe ühti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Psühholoog aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on minu arust normaalne, et sa ei tea, kuidas asjad käivad, kui pole neid teinud.
normaalne pole aga see, et sa nii väga kardad neid olukordi ja lolliks jäämist.
mis on kõige hullem, mis võib juhtuda, kui sa ei saagi hakkama? see, et teised naeravad? sellest pole ju midagi, järgmine kord juba tead mida tanklas teha.
kui sa lähed psühholoogile, siis ilmselt ta kuulab ja urgitseb sind lahti, kust see hirm on tulnud. ja annab sulle ülesande, võidelda oma hirmuga. samahästi võid ise anda endale ülesande, et lähedki pesulasse.
mina pole ka kunagi käinud autopesulas. mees teeb selle töö ära. aga kui mul oleks vajadus, ma võtaks kaasa sõbra, kes on käinud ja teab öelda, kus mida vaja teha.
et järgmine kord teada.
inimestel on igasuguseid hirme. ega klaustrofoobia ole õilsam hirm, aga seda inimesed mõistavad paremini, kui sa nt ei suuda minna pesulasse selle tõttu.
minu nn hirm on kohvikannud ja masinad. tundub nagu kõik inimesed on kursis nendega.
kui on aga nt koolitused ja kannud laual, siis inimesed katsuvad ikka neid kanne, et mis moodi sellest kannust või automaadist kohvi saab. mõnda kannu tuleb vajutada mõnel kaant keerata. ei ole nii lihtne, kui tundub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah tuttav teema. Alati ka valmistun ja uurin kõike nii palju kui võimalik. Eriti teemade puhul mille puhul olen ebakindel.
Võtan hetkel AD (hoopis teise teema puhul), aga mida olen avastanud. Teen kõike, mul on jumala savi, kas oskan või ei, kui ei tee, siis ei saagi oskama. Äkki teen valesti, või mitte piisavalt täiuslikult – savi, ma polegi täiuslik ja mul on õigus eksida, olla isegi loll ja vot visata ka selle üle nalja. Ja et tunne mingit häbi enam ka, sest mul on ikka jumala savi mida mingid lambi võõrad inimesed minust arvavad. Nad ei tea minust midagi ja ei ole minust paremad ka. Kui keegi ninatark põrkama hakkab, siis ajan nina püsti ja ütlengi kes sa selline oled.
Jah kahju, et nende teadmisteni jõudsin alles nii, aga nüüd ma näen, et saab ka teisit ja oi kui hea on nii olla. Nüüd kus olen ennast üksipulki lahti arutanud, siis kavatsen ka sellist suhtumist jätkata. Mulle kallid inimesed – võtavad mind sellisena nagu olen!
Mine tõesti psühholoogile ja tema oskab sulle täpselt õigesid lauseid öelda ja õigeid küsimusi küsida. Ala miks sa hoolid võõraste arvamusest, või mis on kõige hullem asi mis võib juhtuda.
Kõigest saab üle, aga ise ei oska teatud asju kõrvalt näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kartsin ka autopesulas midagi valesti teha/sõita. Niikaua kuni harjunud polnud, ütlesin iga kord teenindajale, et ma ei oska ja palusin, et ta juhendaks ja näitaks. Ei pea olema selleks rinnakas ripsmeid plaksutav blondiin, üldse mitte.
Akut ma ei kavatsegi ise vahetada, lähen akukeskusesse ja maksan selle 7 euri. Mul on pigem kartus, et äkki teen midagi valesti.
Minu ebakindlustunne on pigem siis, kui ei ole kelleltki küsida (näiteks keset ööd võõra linna inimtühjas metroojaamas, automaatide juures, mille juhised pole just selged jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lolliks jäämist saaks ka sedasi vältida kui üldse lahendada küsimusi selliselt kus sa kohe annadki teada kui sul pole kogemust ega teadmisi. Näiteks see sama akuvahetus. Poes müüjale ütled: Mul on sellist marki auto, millist taskukohase hinnaga head akut soovitate. Kas ma oskaksin seda ise asendada või milliseid tööriistu mul selleks vaja on? Pesula teema. Küsida mõnelt samas pesulas olevalt inimeselt: Kas te saaksite mind natuke juhendada kuidas selles pesulas pesemine toimib, mul selle pesulaga kogemused puuduvad.

Võib seda kõike kodus kõvahäälselt harjutada, just kõvahäälselt. See julgustab rohkem.

Võõraste kohtade puhul, no kui peab reisima, siis mina olengi osa linnast läbivaadanud google mapsi tänava vaatega. See kõvasti võtab hirmu maha. Lennujaamad, bussijaamad. Vaatan kohe kus tänavat pidi peab kõndima jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heldeke selline asi on normaalne, et karta tundmatut olukorda ja lolliksjäämist, lihtsalt hirmu tase on erinev. Mina kipun ka närveerima ja teeksin nii, et läheksin pesulasse kuhu ma ilmselt eluski enam ei satu, laseks ennast seal juhendada ja edaspidi igapäevaselt teenust kasutades juba oskan. Kui tuleb midagi osta, siis küsin kõige sõbralikuma olemisega müüja käest või tehnikaalaselt konsulteerin mõne sõbraga kes tõepoolest asja tunneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Hirm uute olukordade ees (ebakindlus)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.