Esileht Väikelaps hirmud lapsega seoses – kardan surma

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: hirmud lapsega seoses – kardan surma

Postitas:

Ma saan aru, et ilmselgelt on tegu mingi minu enda ebanormaalsusega peas ja mõttemaailmas, aga ehk on keegi veel, kes mõistab, on seda kogenud ja kuidagi sellest vabanenud…

Nimelt on mul kaks last, vanem sai aasta algus 5a, noorem saab peagi 3a. Terve laste elu on mul olnud mingi vastik näriv mure ja hirm just suurema lapse pärast. Alati, kui kuskil mingid halvad asjad juhtuvad lastega, siis kujutlen, et mis siis oleks ja kuidas ma tunneks, kui minu lapsega ka nii juhtuks. Ikka väga räigeid ja vastikuid mõtteid suudan mõelda. No see selleks. Viimastel aastatel on mind eriti just kummitanud vanus 5! Just see, vana ta nüüdseks juba siis ongi. Mitu aastat on olnud, ma ei tahaks öelda sisetunne, vaid loodetavasti pigem mingi seletamatu hirm, et midagi juhtub temaga 5-aastselt. Ma isegi suudan kaine mõistusega mõelda, miks see just nii on. Nimelt on tutvusrigkonnas kaks last just 5a surnud vähki ja nüüd eelmisel nädalal lugesin Ekspressist seda Cantervilla poisi lugu, kes oma õnnetuse hetkel ka 5a oli. Ja see süvendas mu hirmu veelgi.

Mul on lihtsalt surmahirm, et mu lapsega juhtub 5aastaselt midgai täiesti lõplikku ja ma tahan sellest hirmust lahti saada!!! Öelge palun, et see ei saa ju reaalne sisetunne on ja minu ennutusvõimelisus? ma ei ole kunagi midgai õigesti suutnud ennustada ja mingit head intuitsiooni ja sisetunnet mul ka ei ole olemas. Aga on see tunne just oma suurema lapse kohta. Miks mitte väiksema? ta on samamoodi mulle sama armas ju… miks mõtlen selliseid mõtteid????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 10:51; 20.02 13:01; 21.02 11:30; 22.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla on tegu sellega, et nende teiste 5-aastastega on midagi juhtunud ja nüüd see number 5 sind ka igal pool kummitab seoses sellega.

Sinu rahustuseks võin ka öelda, et ka mulle on sellised mõtted pähe tekkinud. Et mis siis, kui midagi juhtub, haigus, õnnetus vms. Pisarad tulevad lausa silma nendel hetkedel. Aga proovin siis mõelda hoopis, et enamik lapsi kasvab ju ilusti suureks ja minu laps on kindlasti nende hulgas. Proovin lihtsalt millegagi positiivsust endasse laadida.

Ega midagi ei olegi teha, ema süda on ema süda. Minu ema on mulle öelnud, et ta närveldab nüüdki meie pärast. Kui kuskil reisime näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks kõik emad rohkem või vähem kardavad, et nende lastega juhtub midagi hirmsat. Ja see, kui lähikonnas on samas vanuses lastega juhtunud mitu hirmsat õnnetust, jätab kahtlemata inimese psüühikale oma jälje.

Aga selliste “eelaimuste” ennustusvõimesse mina absoluutselt ei usu. Isegi kui keegi tagantjärele räägib, kuidas ta midagi ette nägi, olen ma üsna kindel, et ta lihtsalt tagantjärele tähtsustab oma peas üle mingit juhuslikku mõtteuidu, millele ta ilma reaalse sündmuseta poleks üldse tähelepanu pööranud ja oleks ruttu unustanud. Aga sellised püsivad sundmõtted küll üldjuhul reaalsuses ei teostu.

Ma ei tea, ega see pole ju päris võrreldav, aga natuke ikka. Nimelt mõne aasta eest pidin väga palju sõitma Tallinna-Tartu vahet autoga. Ja mäletan nende lõputute sõitude hulgas kolme korda, kui oli kohe kogu sõidu aja selline vastik eelaimus või tunne, et täna kindlasti juhtub mingi jube õnnetus ja oleks ehk pidanud seekord rongi või bussiga minema jne. Kusjuures ühel korral neist kolmest oli tõesti halb ilm (pime, libe, sadas jäidet), teised korrad oli täiesti tavaline normaalne ilm, ei midagi ebaharilikku. Peale selle rusuva ja ängistava “eelaimuse”. No igatahes ei juhtunud ühelgi korral neist kolmest mitte kõige vähematki, v.a ehk see, et sõitsin tavapärasest tähelepanelikumalt ja ettevaatlikumalt – liiklushuligaani kalduvusi pole mul küll kunagi olnud. Ega juhtunud ka ühelgi teisel korral. 🙂

Ma arvan, et ega midagi halba ju ei tee, kui Sa lihtsalt omaenese südamerahuks teed kõik endast oleneva oma laste igakülgse turvalisuse tagamiseks. Aga muidu usun, et nii ehk naa tähistad varsti oma lapse kuuendat sünnipäeva ja hingad kergendatult. 🙂 Umbes nagu mina neil kolmel õhtul üle linnapiiri sõites kergendatult ohkasin, ainult et Sinu kergendus on ilmselt muidugi suurem, sest lastetu inimese (nagu ma toona olin) hirm enda pärast pole kunagi nii suur kui ema hirm oma laste pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen samasugune. Mul on muidugi ärevushäire koos sundmõtetega.
Olen aru saanud, et esimeste laste pärast ongi vanematel rohkem kinnismõtteid ja muret. Ma mõistan sind, see on kohutavalt koormav ja ei lase elust, lastest rõõmu tunda. Kuna aga ma tean, et halvad uudised salvestuvad ning ärevikel hakkab emots. keskus domineerima, siis katsun oma emotsioonidele mitte ettekuulutuse tunnet juurde pookida. Üks hea raamat on ” Stressist vabaks ilma ravimiteta”. See pole esoteeriline jama, vaid kirjeldab, kuidas inimene stressiga käituma hakkab.

Elame linnas korteris ja olen märganud, et siin mu mõtted võimenduvad. Suvel maal istutades, kaevates, toimetades märkasin ühtäkki, et pole tükk aega sellele jamale mõtelnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:40; 20.02 17:09; 21.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suured tänud, igast ühest neist saadud vastusest oli suur abi ja nii hea neid lugeda. Eriti just seda Tartu võrdlust – minu meeelst küll võrreldav. Ma tänan teid 🙂 Kui kellelgi veel midgai lohutavat või sarnast öelda on, siis see ka rõõmustaks mind 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 10:51; 20.02 13:01; 21.02 11:30; 22.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõistan ka mis sinuga toimub. Mul kaks laps, sinu omadest paar aastat nooremad. Ja kui sõidan autoga ja raadiost tuleb südamlikum laul, siis pisarad voolavad nii, et teed ei näe. Samas olen märganud, et minul on nutt ka stressimaandaja…kui olen väga väsinud, siis hakkan nutma ja tunnen mingi hetk kergendus.

Mul on ka ärevus seoses reisimisega – nimelt olen alati stressis, et äkki reisi ajal midagi lastega juhtub, kas suudan olla piisavalt hea ema, et ette näha, või probleemi lahendada. Sellise ärevusega minul kaasnevad ka somaatilised ilmingud (iiveldus, valu) ja siis asi läheb täiesti käest ära, sest oma halva enesetunde foonil saan aru, et mul ei ole piisavalt jõudu, et hoolitseda oma laste eest.

Igatahes, mina otsustasin, et peab nüüd abi otsima, sest närviline stressis ema ei ole lastele heaks toeks ja abiks.
Kui sina, teemaalgataja, tunned, et see hirm segab sinu igapäevaelu, siis soovitan sul ka abi otsida.

Lisan veel seda, et minu hirmud on ka enamasti seotud vanema lapsega. Ja tema haigused ma elan sammuti raskemalt üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina julgen ka öelda, et sa ei ole ainuke, kes selliseid mõtteid mõtleb. Minul on kaks last 5a poiss ja 1 a tütar. Kunagi ca 16 a tagasi käisin ennustaja juures, kes ütles, et ma sünnitan 2 poissi ja üks mu lastest sureb ära. Kui aus olla, siis kui sain teada, et ootan tütart oli mu rõõm üüratu ja mõtlesin kohe, et ta pani puusse…lisaks kui emaga seda teemat arutasin, siis ta ütles mulle kohe lohutavalt, et ta kindlasti nägi venna surma (kaotasin noorelt venna) ja neid ennustajaid ei tasu absoluutselt uskuda. Nüüd tagantjärgi mõtlen sellele väga harva, aga ikkagi mõtlen ja just seda, et miks see naine üldse mulle sellist negatiivset infot ütles. Aga see selleks. Minul on hetkel pigem selline hirm, et minu endaga juhtub midagi, või kardan rasket haigust.. ja samas mõistan, et see hirm tuleneb sellest, et 5 kuud tagasi suri vähki meie naabrinaine, kellest jäi maha 2 pisikest last, lisaks mu oma sõbranna, kellel avastati rinnavähk, liskas matsime eelmise aasta lõpus väga hea peretuttava, kes suri ajuvähki.. no lihtsalt ülemõistuse palju juhtumeid ja eriti just selle raske haigusega..ja nüüd ma siis olengi sealmaal, et tegelen teadlikult sellega, et minuga on kõik korras, olen terve ja kasvatan oma lapsed ilusti suureks. Õnneks on mul toetav mees, kellega saan rääkida oma hirmudest. Ah jaa..ema ütles ka mulle nii toredasti, et kui tema kunagi ennustaja juures käis, siis vennal oli olnud surmamärk juures, aga minuga läheb kõik hästi, elan kaua..:) Nii et, teemaalgataja, sa ei ole üksi, kelle peas on hirmud, need tuleb lihtsalt ületada ja neile vastu hakata, mitte end lasta kaasa haarata 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse sünniga tekivad enamikel inimestel sellised tunded uudistes lastega juhtunud õnnetusi kuuldes. Olen seda oma tutvusringkonnas arutanud ja nii ongi – kui varem mõtlesin lihtsalt, et “issand kui õudne, kuidas ikka nii”, siis nüüd ei taha nendest uudistest midagi teada, nii valus hakkab kohe.

No võtame kasvõi lihtsa asja . autoga avariisse sattumine. Kui varem oli põhimure ohtlikkusse olukorda sattudes, et palju remont maksma läheb. siis nüüd isegi kui laps autos pole, mõtlen, et “issand jumal mu lapsed jäävad siis ju emata!” Kasvõi kui auto tagaots libedal teel kergelt libiseb… Kusjuures viimasel ajal hirmutabki mind enim see mõte, et kui minuga juhtub midagi enne, kui lapsed sellises suuremas vanuses juba. Et nad vähemalt mäletaksid oma ema ja emaarmastust ja kuidas oli ema kallistada…jaa nüüd ma hakkan nutma nende mõtete peale 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei ole üksi! Kahju, et mina paar aastat tagasi siia teemat ei teinud, aga just siis algasid minul sellised mõtted. Sügisel tundsin, et asi ei ole õige. Eks ma muidugi teadsin juba esimestest mõtetest peale, kuid alles sügisel sõnastasin selle enda jaoks kõva häälega, et asi on tavalisest ema muretsemisest ikka väga kaugel ja ma vajan abi. See hirm oma lapse pärast oli lihtsalt halvanud mu elu. Küll mitte igapäevaselt, aga siiski. No näiteks pesin nõusid ning tuli pähe nii kole hirmumõte, mida ei tahaks kirja panna.
Hakkasin netist otsima märksõnade abil, kas leian ehk sarnaste mõtetega inimeste kogemusi. Kuidagi jõudsin välja artiklini, kus üks naine seletas, et oma hirmud tuleb sõnastada ja ringi teha. Kui otsid, leiad ise ka, kes see naine on. Ilmselt läheb see paljude jaoks “esoteerika jama” valdkonda, aga mina leidsin, et kaotada pole mul mitte midagi. Ja no maailma lihtsaim lause, mida korrutada endale sellise mõtete pinnale kerkides :”mina kogen hetkel hirmutunnet oma lapse tervise pärast” – pool aastat hiljem ei ole mul neid koledaid mõtteid. Nii kui peaks tekkima, hakkan seda endale korrutama, seniks kuni ise tunnen, et aitab küll nüüd.
Ma usun ka, et kellel on samad hirmud ja mõtted, ei kaota midagi, kui proovivad samuti oma hirmud või mõtted ringi teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elan kõrgel korrusel ja mu hirm oli, et väikelaps kukub aknast välja. Muidugi olin kõik teinud, et seda ei juhtuks. Aga olin kindel, et kui laps kukub, siis hüppan talle järele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla on tegu sellega, et nende teiste 5-aastastega on midagi juhtunud ja nüüd see number 5 sind ka igal pool kummitab seoses sellega.

Sinu rahustuseks võin ka öelda, et ka mulle on sellised mõtted pähe tekkinud. Et mis siis, kui midagi juhtub, haigus, õnnetus vms. Pisarad tulevad lausa silma nendel hetkedel. Aga proovin siis mõelda hoopis, et enamik lapsi kasvab ju ilusti suureks ja minu laps on kindlasti nende hulgas. Proovin lihtsalt millegagi positiivsust endasse laadida.

Ega midagi ei olegi teha, ema süda on ema süda. Minu ema on mulle öelnud, et ta närveldab nüüdki meie pärast. Kui kuskil reisime näiteks.

samad sõnad.
Ja mina muretsen ka ennast segi, isegi kui lasteaiast tuleb kõne.
Ei suuda telekastki lastega seotud nö õnnetusi vaadata, julmalt häiriv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:52; 20.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla on tegu sellega, et nende teiste 5-aastastega on midagi juhtunud ja nüüd see number 5 sind ka igal pool kummitab seoses sellega.

Sinu rahustuseks võin ka öelda, et ka mulle on sellised mõtted pähe tekkinud. Et mis siis, kui midagi juhtub, haigus, õnnetus vms. Pisarad tulevad lausa silma nendel hetkedel. Aga proovin siis mõelda hoopis, et enamik lapsi kasvab ju ilusti suureks ja minu laps on kindlasti nende hulgas. Proovin lihtsalt millegagi positiivsust endasse laadida.

Ega midagi ei olegi teha, ema süda on ema süda. Minu ema on mulle öelnud, et ta närveldab nüüdki meie pärast. Kui kuskil reisime näiteks.

samad sõnad.
Ja mina muretsen ka ennast segi, isegi kui lasteaiast tuleb kõne.
Ei suuda telekastki lastega seotud nö õnnetusi vaadata, julmalt häiriv.

Ja mina usun, et see näitab seda, kui väga te oma lapsi armastate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 16:52; 20.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei ole üksi! Kahju, et mina paar aastat tagasi siia teemat ei teinud, aga just siis algasid minul sellised mõtted. Sügisel tundsin, et asi ei ole õige. Eks ma muidugi teadsin juba esimestest mõtetest peale, kuid alles sügisel sõnastasin selle enda jaoks kõva häälega, et asi on tavalisest ema muretsemisest ikka väga kaugel ja ma vajan abi. See hirm oma lapse pärast oli lihtsalt halvanud mu elu. Küll mitte igapäevaselt, aga siiski. No näiteks pesin nõusid ning tuli pähe nii kole hirmumõte, mida ei tahaks kirja panna.
Hakkasin netist otsima märksõnade abil, kas leian ehk sarnaste mõtetega inimeste kogemusi. Kuidagi jõudsin välja artiklini, kus üks naine seletas, et oma hirmud tuleb sõnastada ja ringi teha. Kui otsid, leiad ise ka, kes see naine on. Ilmselt läheb see paljude jaoks “esoteerika jama” valdkonda, aga mina leidsin, et kaotada pole mul mitte midagi. Ja no maailma lihtsaim lause, mida korrutada endale sellise mõtete pinnale kerkides :”mina kogen hetkel hirmutunnet oma lapse tervise pärast” – pool aastat hiljem ei ole mul neid koledaid mõtteid. Nii kui peaks tekkima, hakkan seda endale korrutama, seniks kuni ise tunnen, et aitab küll nüüd.
Ma usun ka, et kellel on samad hirmud ja mõtted, ei kaota midagi, kui proovivad samuti oma hirmud või mõtted ringi teha.

Ei, see ei ole esoteeriline jama, vaid mõtete juhtimine. On erinevaid variante, kuidas seda teha. Psühholoogid ka kasutavad neid meetodeid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:40; 20.02 17:09; 21.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav tunne ja tuttavad emotsioonid.
Olen kunagi lapsepõlves kaotanud venna, kui ta oli 6-aastane (uppus), nii et minu jaoks on mu laste puhul see number 6 olnud mingiks piiriks, peale mida võin kergendunult hingata. Vanema lapse panin seetõttu ujumist õppima väga varakult. Jah, kui 7nda eluaasta sünnipäev peetud sai, oli tõesti kergem ja võin öelda, et enam neid sundmõtteid ei ole enam nii palju. Kindlasti aitas kaasa ka see, et lasin Igor Mangil lapsele sünnikaardi koostada, kuni 18nda eluaastani. See aitas ka sellest vanusenumbri “6” hirmust üle saada.

Praegu on noorem laps 5a. Tema pärast on hirm suurem. Mingi hetk hakkasin nii telekast kui raadiost kuulma lauset “kui elu jääb seisma”. Teate ju küll seda…millele järgneb, et Eestis saab igal aastal vähidiagnoosi 30 last jnejne. Lisaks hakkasin ajakirjades oluliselt sagedamini märkama selleteemalisi artikleid. Kui mu lapsel siis seletamatud valud algasid…arvake ära, kas ma nutsin end öösiti ogaraks? Kuniks viisingi lapse arsti juurde, et hirmud välistada. Pealtnäha täiesti terve laps, kelle seljavaludele arstid igati mõistlikud seletused leidsid, sest kõik analüüsid olid ju korras. Kuniks…karm diagnoos siiski tuli. Üliharuldane haigus, nö cancer-like situation, kuid pole otseselt vähk. Arst ütles, et kõikvõimalikest halbadest tulemustest on see parim halb diagnoos, kui nii üldse saab öelda. Avastatud tõenäoliselt üsna algusjärgus.

Mul on olnud algusest peale hirm, et ma jään temast ilma. Alates sellest, et ka mulle ennustati kahte poissi. Eluaeg on ennustatud, kuid on poiss ja tüdruk. Ehk et kas siis tüdrukut polekski pidanud olema? Igor Mangil ei ole ma suutnud talle sünnikaarti koostada lasta…sest mis siis, kui ta ei saagi seda täiskasvanueani teha?

Täna saab laps keemiaravi. Ja mina ootan pikisilmi tema 7ndat sünnipäeva. Kuhu on veel ligi 1,5-aastat minna. Hirm lapse pärast on asendunud enesesüüdistamistega, et kas ma ise kutsusin kurja karja? (piltlikult öeldes). Pean ennast üldjuhul tugevaks inimeseks, kes on alati kahe jalaga maa peal. Kuid korraks löödi küll jalad alt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab laps kohe neljaseks, kah sarnaseid muremõtteid peas. Ka ehmatan alati, kui lasteaiast helistatakse. MA tegelesin endaga ja natuke sain jagu. Aga ma tegin ka endale selgeks, et teatud olukorras on minu kontrolli all (kui ta on koos minuga) ja teatud ei ole (nt lasteaias). Minu asi on last ohtudest teadlikuks teha. Ise läksin esmaabikursustele, väga kasulik, soovitan kõigile. Lihtsalt see teadmine, et ma peaks oskama mingis olukorras adekvaatselt reageerida, tegi rahulikumaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole oma lastega seoses kunagi selliseid mõtteid olnud. Kui ühe teise teemaga seoses olid umbes sama hullud sundmõtted, palusin tervendajalt abi, et neid ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav tunne ja tuttavad emotsioonid.
Olen kunagi lapsepõlves kaotanud venna, kui ta oli 6-aastane (uppus), nii et minu jaoks on mu laste puhul see number 6 olnud mingiks piiriks, peale mida võin kergendunult hingata. Vanema lapse panin seetõttu ujumist õppima väga varakult. Jah, kui 7nda eluaasta sünnipäev peetud sai, oli tõesti kergem ja võin öelda, et enam neid sundmõtteid ei ole enam nii palju. Kindlasti aitas kaasa ka see, et lasin Igor Mangil lapsele sünnikaardi koostada, kuni 18nda eluaastani. See aitas ka sellest vanusenumbri “6” hirmust üle saada.

Praegu on noorem laps 5a. Tema pärast on hirm suurem. Mingi hetk hakkasin nii telekast kui raadiost kuulma lauset “kui elu jääb seisma”. Teate ju küll seda…millele järgneb, et Eestis saab igal aastal vähidiagnoosi 30 last jnejne. Lisaks hakkasin ajakirjades oluliselt sagedamini märkama selleteemalisi artikleid. Kui mu lapsel siis seletamatud valud algasid…arvake ära, kas ma nutsin end öösiti ogaraks? Kuniks viisingi lapse arsti juurde, et hirmud välistada. Pealtnäha täiesti terve laps, kelle seljavaludele arstid igati mõistlikud seletused leidsid, sest kõik analüüsid olid ju korras. Kuniks…karm diagnoos siiski tuli. Üliharuldane haigus, nö cancer-like situation, kuid pole otseselt vähk. Arst ütles, et kõikvõimalikest halbadest tulemustest on see parim halb diagnoos, kui nii üldse saab öelda. Avastatud tõenäoliselt üsna algusjärgus.

Mul on olnud algusest peale hirm, et ma jään temast ilma. Alates sellest, et ka mulle ennustati kahte poissi. Eluaeg on ennustatud, kuid on poiss ja tüdruk. Ehk et kas siis tüdrukut polekski pidanud olema? Igor Mangil ei ole ma suutnud talle sünnikaarti koostada lasta…sest mis siis, kui ta ei saagi seda täiskasvanueani teha?

Täna saab laps keemiaravi. Ja mina ootan pikisilmi tema 7ndat sünnipäeva. Kuhu on veel ligi 1,5-aastat minna. Hirm lapse pärast on asendunud enesesüüdistamistega, et kas ma ise kutsusin kurja karja? (piltlikult öeldes). Pean ennast üldjuhul tugevaks inimeseks, kes on alati kahe jalaga maa peal. Kuid korraks löödi küll jalad alt.

no vot, selline vastus jälle paneb mind samamoodi muretsema, et kas oma murega kutsun kurja. Kusjuures juba esimese lapse rasedusega muretsesin hirmsast, kas kõik ok ok, kas pole mignit sündroomi, kas sünnitus kulgeb hästi… teisega polnud üldse mingit muret, et kas on korras, olin veendunud, et on. aga just esimese lapsega terve ta elu need sundmõtted. äkki ise nende mõtetega “nean” ta ära? õudne… uurin, kuidas see tunnete sõnastamine käib siis…

ahjaa, laps on terve, pigem ongi terve elu väga terve olnud, harva mõni nohu-köha-palavik. kui need tuttavate lapsed vähki surid, siis nende ühed sümptomid olid oksendamine. iga kord, kui laps oksendab mignil põhjusel, kõhuviirus ikka on lastel ju (õnneks harva), siis ma sisemiselt suren veidi…

ja siis on sel samal lapsel peas selline mügarik. arsti sõnul kolju eripära, võimalik, et beebina ühel küljel magamisest, aga võimalik et lihtsalt ongi nii, inimene pole ju sümmetriline. no igatahes üks pool peast nagu “punnitab” rohkem välja. oma jubedamates ettekujutustes ma kujutlen, kuidas ta ajus on kasvaja, kes tungib läbi koljuluu väljapoole ja sellest see luu deformatsioon. sellist asja ei saa ju olla?

seda kõike kirja pannes ma tunnen ja näen mustvalgel, et ma ei ole normaalne inimene normaalsete mõtetega. aga ma ei julge seda kellegagi ka jagada, tean, et mees, ema, isegi parim sõbranna ütleks lihtsalt, et lõpeta loll jutt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 10:51; 20.02 13:01; 21.02 11:30; 22.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mina ka ei saa oma mehega neid asju rääkida. Tema usub, et kui mõtled halbu mõtteid pidevalt, siis nii lõpuks juhtubki. Seda enam tunnen ennast süüdi ja tõrjun neid mõtteid, lähen hirmust sisemiselt paanikasse. Tahan mõtteid paaniliselt lõpetada, aga ei saa.
Proovin mõistusega mõtelda, et kui palju mu hirme ja mõtteid on reaalsuseks saanud. No ei meenu tegelikult. Juba pisikesest peale kartsin ema-isa surma. Tegin selle vältimiseks salaja mingeid rituaale. Fakt on see, et isa elas nii vanaks, et sain täisealiseks ja ema on hetkel 79a.
Katsun tugineda Eesti vanasõnale, et hirmul on suured silmad.

Keegi kunagi sarnase teemagas õpetas mõttes oma mõtteid purustama ja endale seda vaikselt kordama, aga seda peab iga kord ja pidevalt tegema.
Mõni psühholoog jällegi soovitab mõtte lõpuni mõelda, öelda ahah ja aktsepteerida oma mõtet. No laste puhul tundub ilmvõimatu tahta oma mõtet lõpuni mõtelda. Mina ei suuda.

Olen oma häirega psühhiaatri juures käinud ja ta ütles, et paljudel tundlikel inimestel on sellist probleemi. Sa ei ole üksi.
Üks mu tuttavatest jõudis sellisesse murdepunkti, et ta enam ei suutnud ja mõtles oma peas selgeks, et igal inimesel on oma saatus, mida tema muuta ei saa. Ta saab emana ainult oma parima anda. Mina pole omadega õnneks või kahjuks sinnani jõudnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:40; 20.02 17:09; 21.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka vahest mõtlen samamoodi, pole selles midagi imelikku. Igasugu uitmõtteid tuleb. Lasen neil minna ja mõtlen järgmine hetk midagi muud. Kui sa paaniliselt tundide kaupa ketrad kuidas su laps tänaval auto alla jääb, siis vajad ilmselt küll abi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ma ei ketra paaniliselt mingit auto alla jäämist või konkreetselt situatsiooni. lihtsalt viimasel ajal ja nüüd peale ta 5.sünnipäeva eriti just see nr 5 kummitab. et 5-aastaselt…
tahaks sellest sundmõttest lahti saada, ei taha terve see aasta sellega elada.

ratsionaalselt saan aru, et ma ei ole mingi ettekuulutaja ja intuitsiooniga isik. pigem vatsupidi. mul pole ühtki tõeks läinud sisetunnet kunagi olnud.

aga nüüd on pigem hirm, et selle oma hirmuga kutsun kurja.

see üks kiri siin, kus inimene rääkis oma tartusse sõitudest, aitas väga ja muutis mõtlemise paremaks.
samas tuli see üks, kelle lapsel reaalselt avastatigi mingi suur raske haigus ja ta ju samamoodi nagu mina kartis seda ette. selle juhu peale mõtlesin ausalt etrvce tänase öö ja muretsesin.

saan aru, et mu mure väljub piiridest. täna hakkasin hommikul mõtlema mõlema nende vähisurma peale, keda teadsin. ja suutnsin meenutada, et tegelikult need lapsed said oma diagnoosi juba üks 3a ja teine 4a ja mõlemad surid veidi enne 5a saamist. aasta arvu järgi oleksid olnud 5a, aga reaalis olid veel alla 5. see oli jälle veidi “lohutav” sest minu laps on selle 5a piiri ju justkui ületanud…

ah ma ei tea. ma saan aru, et kuidgai tuleks oma mõttemaailma veel muuta. ma eile googeldasin afa ei suutnud leida neid mõtete juhtimise tehnikaid. ehk kellegi on konkreetsem link?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.02 10:51; 20.02 13:01; 21.02 11:30; 22.02 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal tänatud, et keegi veel nii tunneb! Arvasin et ma olen ainuke paranoiline ema.
Kardan ka koguaeg oma laste surma. Täitsa jabur aga nii see on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama vanad ja ikka, ema süda alati väriseb. Algas siis, kui esimesel lapsel oli väiksena larüngiit sageli, olime ka haiglas. Iga köhatus pani mul käed värisema, sageli ei saanud adrenaliini ampullile kohe esimese hooga süstalt sisse. Ajapikku õnneks taandus larüngiit, teisel enam nii hullult polnud. Õnnetused ja haigused, millest kuulen, jäävad samamoodi kummitama. Väldin neid teadlikult, kui võimalus on.
Olen enda jaoks lahti mõelnud, et elu on üks pidev muutumine: keegi sünnib, keegi sureb, miski ei seisa paigal. Ja minu ülesanne on tulla selliste muutustega toime. Selline ongi elu ja elamise raskus ja väljakutse. Need mõtted on mind veidi aidanud. Endiselt proovin siiski olla väga hoolikas kõiksuguste ohuolukordade ettenägemisel ja ennetamisel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps hirmud lapsega seoses – kardan surma

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.