Esileht Ilu ja tervis Homsest hakkan tubliks! Kes liitub?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 138 )

Teema: Homsest hakkan tubliks! Kes liitub?

Postitas:

Otsustasin, et hakkan homsest uuesti tubliks. Olen aastaga 10 kg kaotanud, aga siis kadus motivatsioon ja tuli üks õnnetu kilogi tagasi. Kas siin on kedagi, kes vajaks endale kaaslast sel teel? Jagaksime siin oma muresid-rõõme ja tulemusi. Koos on ikka kergem 🙂

Minu algkaal on 74 kg, aga soovin kaaluda 60 kg. Pikkust on 172 cm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 21:04; 10.10 08:57; 22.10 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vajaks, aga oleme erinevas kaalukategoorias 🙂 Mul oleks vaja 30-35 kg alla võtta. Algust võime ikka koos teha, ehk liitub veel keegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 23:34; 14.10 14:18; 21.12 00:25; 24.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsustasin, et hakkan homsest uuesti tubliks.

Milles see”tubliks hakkamine” seisneb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 10.10 07:56; 24.10 14:31; 28.10 17:07; 31.10 09:44; 08.11 08:26; 09.11 15:29; 01.12 19:45; 02.12 18:40; 03.12 18:53; 05.12 20:09; 05.12 20:51; 06.12 16:43; 15.12 18:05; 16.12 15:10; 20.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin niisama kaasa elada, mul sama pikkus ja kaalunumber see, mis teemaalgatajal sooviks. Olen kaalunud ka +15kg ja jojotanud siin vahemikus aastaid. Nii vähe pole täiskasvanuna veel kaalunud ja tegelikult on see päris tore. Mitte tunda ennast paksuna esimest korda elus. Nii et jõudu, igatahes on see seda väärt!

Kuigi jah, eks ma ka tunnen, et kuskil peaks tegema kompromissi, sest minu jaoks sellise kaalu hoidmine on ikka ka pingutus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suur armastus on magus ja nii raske on magusast eemale hoida 😛 Üritan magusasõltuvusest vabanenda ja toitumise taas paika saada, sest kogemused on näidanud, et nii hakkab kaal ilusti langema.

Aastaid viis tagasi kaalusin 62 kg ja tundsin end hästi, siis aga hakkas kaalu aina tulema, vahepeal olin ka rase ja nii see on läinud. Raseduse lõpus kaalusin hirmuäratavad 94 kg, kolm kuud hiljem 84 kg ja siis hakkasin teadlikult kaalulangetamisega tegelema.

Kõige suurem murekoht on kõht – kõik üleliigne koguneb kõhule 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 21:04; 10.10 08:57; 22.10 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 178 pikk ja kaalun tänase hommikuse seisuga 72,8 kg.
Tahaksin saada vähemalt 69 peale.
Varem oleks see olnud väga lihtne ülesanne, sellest suvest alates mingil põhjusel ei suuda toidukoguseid vähendada, et kaal langema hakkaks. Eiri õhtune söömine…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.10 10:28; 07.11 13:11; 14.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ühineks, aga mitte siin keskkonnas, siin on kohe ilkujad kohal. Kaalu oleks vaja vähendada minimaalselt 20kg (et jõuda KMI järgi normaalkaalu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas läheb? Kas teeme mingi kindla nädalapäeva kaalumiseks ja aru andmiseks, kuidas nädal on läinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.10 23:34; 14.10 14:18; 21.12 00:25; 24.12 00:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahan ka tubliks hakata! Tegelikult olen seda üritanud juba septembrist saadik. Mul on selja taga väga stressirohke aasta, mille jooksul kaal tõusis 8 kg. Kaalun hetkel 71 kg, pikkust on 176 cm. Ega see mingi hirmus ülekaal pole, aga kuna kõik need kilod asuvad kõhul ja tagumikul, siis paljud riided enam ei istu seljas ja ma ei tunne ennast oma kehas hästi.

Mina otsustasin hakata ennast rohkem liigutama ning mõistlikult sööma. Mõistlikult siis nii, et söögikorra lõpus ei ole tunnet, et vot nüüd enam ei mahu! Mingitest toiduainetest ma loobuda ei kavatse. Igasuguse söögikordade vahepealse näksimise olen üritanud ära jätta. Hetkel käin kaks korda nädalas tantsutrennis. Kindlasti peaks sellele veel aktiivsemat trenni juurde tegema hakkama (töö on mul istuv), aga hetkel pole veel seda motivatsioonipuhangut tulnud. Tasa ja targu – mul ei ole kuhugi kiiret.

Ma olen varem kaalunud ka ligi 80 kg ning jõudnud selle pealt 62 kiloni. Ka siis toimisin samade põhimõtete järgi – kõike mõistlikult, liigutamine on oluline ning elu peab ikka nautima ka. Kiireid tulemusi see muidugi ei too, aga mulle enese piitsutamine ei istu.

Ideaalis tahaks ma esmalt nendest lisandunud 8 kg lahti saada, eks siis vaatab edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma selle teema alles nüüd avastan 🙂
Tahan ka liituda!
Kaal 92kg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 22:25; 22.10 14:58; 25.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma avastasin ka äsja selle teema ja kuna olen teemaalgatajaga täpselt samas mõõdus ja eesmärgiks samuti 60 kg, siis löön kaasa. Ka raseduseaegsed ja -järgsed numbrid olid täpselt samad 🙂
Kas anname edusammudest teada siin mingil konkreetsel nädalapäeval või siis jooksvalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 02:17; 25.10 12:57; 25.10 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseid koos allavõtmise gruppe on ka enne perekoolis olnud. Mäletan, et kui mina kord sellega tegelesin, siis oli osavõtjaid palju. Ehk kümme või rohkemgi? Keegi ettevõtlik tegi koguni exceli tabeli selle tarbeks, kuhu igaüks sai siis enda nädala kaalu kirja panna. Pikkus oli juures ja ka eesmärk, mida sooviti saavutada. Kestis see mitu kuud.
Tulemus oli selline, et enamus loobus ruttu. Osad ei loobunud, kuid alla võtta ei suutnud. Ainult kaebasid, et sel nädalal ei ole tulemust sellepärast, et siis oli see ja teine üritus. Lõpuks suutis mitmest alustajast vaid kaks täita seatud eesmärgi.

Seega, mina olen äärmiselt skeptiline nende “hakkame koos alla võtma” teemade suhtes. Sellistes teemades koorub päris hästi välja inimeste nõrk iseloom ja madal enesedistsipliin.

Selleks, et päriselt ka alla võtta, peab enesehäälestus ja soov väga tugev olema. Aga noh, kui kümnest kaks suudavad alla võtta, siis see on ka tulemus.

Ei tahtnud teie motivatsiooni alla tõmmata. Lihtsalt meelde tuletada, et kui alustate, siis viige alustatu lõpuni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 21.10 13:46; 24.10 11:36; 24.10 22:24; 29.10 10:57; 29.10 11:22; 30.10 21:56; 07.11 20:55; 08.11 00:25; 08.11 11:45; 08.11 20:33; 09.11 13:55; 15.11 20:30; 22.11 11:01; 05.12 22:28; 19.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tehke siis juba kokkusaamistega. Kus kaalute ennast üle ja igaüks saab uhkust või siis häbi tunda 🙂 See netis kõvatamine lõpeb nii või teisiti eimillegagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritamine on juba iseenesest pool võitu, raskem osa on mitte alla anda.
Kas hakkame siin numbreid teatud ajal ütlema või kusagil mujal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 22:25; 22.10 14:58; 25.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Suutsin vahepeal täiesti unustada, et siia postituse tegin. Aga tore näha, et liitujaid oleks veelgi.

Võiksime teha iganädalaselt kaalumise, kuidas sobiks esmaspäev?

Kas teen ka online tabeli meile?

Endast nii palju, et olen kahe nädalaga kilo kaotanud. Pole teab mis palju, aga parem kui null.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.10 21:04; 10.10 08:57; 22.10 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sellessuhtes ükskõik, kas tabel on siin, või kuskil mujal. Mis teised arvavad?
Esmaspäev sobib.

Teen enda nime avalikuks ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teenaalgataja, avalikustan ka nime.

Tegin tabeli, eks näis, kas täitjaid ka on. Aga teeks siis nii, et kui tabelisse oma nime paneme, siis siin kirjutades märgime ka nime kuidagi postitust tehes ära, muidu on kõik pudru ja kapsad. Ükskõik, kas postituses nimi käo asemel või postituses sees oma nimi 🙂

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1AR6XOz9lSI1451PoJfYDjn-3QoItOzxuQQmynfbZj_A/edit?usp=drive_web

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu andmed kirjas.

Rääkige, kuidas te kaalu langema saate?
Ma olen siia ka kunagi mingi teema teinud. Kuna mul on püstijala töö, siis vabadel päevadel mul kaal liigub ilusti alla, aga tööpäevadel võtan 1-2 kg juurde. Vabadel päevadel saan selle alla, ning siis jälle sama seis. Täielik jo-jo.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 17:59; 24.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kõige efektiivsem toitumise jälgimine, paraku olen väga suur magusasõber. Täielik sõltlane.
Praegu üritan ka toitumist jälgida, lisaks Kayla trennikavad. Suvel tegelesin jooksmisega ja Kayla kavadega, aga terviserikke tõttu pidin pausi tegema. Nüüd üritan uuesti kehalist aktiivsust suurendada, jooksuks ilmad ei sobi mulle enam, aga Kaylaga proovin.

Homset kaalumist veits põen, möödunud on nädalavahetus sünnipäeva pidades (st toitu sisse õgides ????).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mina liituks ka. Tänaseks kaalu 82 kg, 164 cm. Proovin uuesti sõprust sobitada oma Marek Kalmuse toitumiskavaga, aga trenniga on küll halvasti, kuna 2 väikest last ning halvad ilmad teevad oma töö.
Alustan siis tänasest algkaaluga 82 kg.

Jõudu ja sihikindlusust meile kõigile 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast, Mia23!
Olen ka toitumiskavasid proovinud, siis läks kaal kohe eriti hästi alla, aga see toidu kaalumine, tükkeldamine jms tüütas ära. Õnneks langeb kaal ka siis, kui oma mõistusega normaalselt söön. Kahjuks ei saa seda möödunud nädalavahetuse kohta öelda – tänane kaal on 73,5 kg. Eks ilmselt homme on madalam, sest sõin eile palju ja hilja ning siis on järgmine päev kaal kohe ca 1kg jagu suurem, aga pole midagi ega kedagi peale enda süüdistada 😀

Kas keegi kodus teen trenni mingite kavade või videote järgi? Olen youtubest videosid otsinud, aga midagi sobivat pole leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heei. Olin 2 päeva tööl ja nagu ma ütlesin, siis kaal tõuseb. Tänane 92,3kg.

Ka minul on see Kalmuse kava, aga sama teema – ei viitsi jännata selle kaalumise ja värkidega. Lisaks kodujuust ajab südame pahaks 😀 Proovin vett juua palju ja peale 18 mitte süüa – see ka õnnestub. Vähem süüa.

Ma trenni ei tee, proovin lihtsalt liikuda rohkem, nagunii käimist on. Laps lasteaeda ja õhtul järgi jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei viitsi jännata selle kaalumise ja värkidega.

Vot see täpselt ongi see, millele enda esimeses kommentaaris viitasin. Ei viitsi, et ole aega, ei saa, ei hakka jändama. Lisaks, kaal ei lange sellepärast olin tööl? No mis mõttes? Kuidas takistab see kaaluga tegelemist.
Edasi, ei saa kavaga jätkata, kuna sõbral oli sünnipäev, käisin peol, ei ole ju võimalik pealt vaadata, kui ülejäänud pere sööb kommi ja kooki jne.

Täpselt nii kaua, kuni inimene asja tõsiselt ei võta, täpselt nii kaua ei muutu mitte midagi.

Kui mõni kavas ettenähtud toiduaine ei maitse, siis võib selle asendada mõne teise samaväärse toiduainega. Kaalualandamine ei pea olema piin ja endale mittemaitsevate toitude sissevägistamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 21.10 13:46; 24.10 11:36; 24.10 22:24; 29.10 10:57; 29.10 11:22; 30.10 21:56; 07.11 20:55; 08.11 00:25; 08.11 11:45; 08.11 20:33; 09.11 13:55; 15.11 20:30; 22.11 11:01; 05.12 22:28; 19.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei viitsi jännata selle kaalumise ja värkidega.

Vot see täpselt ongi see, millele enda esimeses kommentaaris viitasin. Ei viitsi, et ole aega, ei saa, ei hakka jändama. Lisaks, kaal ei lange sellepärast olin tööl? No mis mõttes? Kuidas takistab see kaaluga tegelemist.
Edasi, ei saa kavaga jätkata, kuna sõbral oli sünnipäev, käisin peol, ei ole ju võimalik pealt vaadata, kui ülejäänud pere sööb kommi ja kooki jne.

Täpselt nii kaua, kuni inimene asja tõsiselt ei võta, täpselt nii kaua ei muutu mitte midagi.

Kui mõni kavas ettenähtud toiduaine ei maitse, siis võib selle asendada mõne teise samaväärse toiduainega. Kaalualandamine ei pea olema piin ja endale mittemaitsevate toitude sissevägistamine.

Vot ma tõesti ei oska sulle õelda, miks ma võtan töö päevadel 1-2kg juurde. Seleta mulle see parem ära?

Ja ütlen ausalt, see nikerdamine köögis iga natukese aja tagant, söömine täpselt kella järgi jne,muidugi annab tulemusi, aga kui on pere taga siis mul ei ole tahtmist endale eraldi ning hiljem perele hakata süüa tegema. Ei aitäh. Parem proovin nii nagu oskan, toidukoguseid bähendada, nisujahust loobuda ning olla nagu normaalnr iinimene, kes sünnipäevalauas ka sööb mõistlikult mitte ei vahi kuidas ülejäänud seda teevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga see toidu kaalumine, tükkeldamine jms tüütas ära.

Toidu kaalumine ei kesta ju igavesti. Varem või hiljem sa juba tead silma järgi, kui suuri koguseid võid korraga süüa.
Mulle nt meeldib toitu kaaluda – lasen igal hommikul oma pudrukausi kaalu pealt läbi. Tulemus on enamasti küll sama (+- 20g), sest ma ju juba tean, kui palju piima ma potti panen. Sinna sisse siis vastavalt kaerahelbeid…
Samuti riisiga – kui panen potti 0,5dl riisi, siis saangi sellest alati 100g, mis seal enam kaaluda.
Kui teete süüa kogu perele, siis ju teate enam-vähem mitu lusikatäit midagi tõsta, või kui suur lihatükk lõigata. Ei ole raketiteadus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 10.10 07:56; 24.10 14:31; 28.10 17:07; 31.10 09:44; 08.11 08:26; 09.11 15:29; 01.12 19:45; 02.12 18:40; 03.12 18:53; 05.12 20:09; 05.12 20:51; 06.12 16:43; 15.12 18:05; 16.12 15:10; 20.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.10 17:59; 24.10 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Silma järgi ma teen, kirjutasingi, et saan kaalu langema ka siis, kui toitun oma mõistuse järgi. St toidud on tihti samad, mis fitlapi aegadelgi sõin, lihtsalt teen kõike silma järgi ja vahepeal lisan ka miskit muud ja luban patupäevi ka. Minu paheks on magusasõltuvus, pean sellest vabanema.

Kuidagi tobe on lugeda neid kägusid, kes niisama targutavad. Ma tegin selle teema mõttega, et üksteisele kaasa elada, mitte Kägudele tujude väljaelamiseks. Lööge rõõmsalt punti! Või ärge lugege üldse 😛

Pyret, ilmselt on asi selles, et püstijalu jääb rohkem vett organismi ja kaal selle võrra kõrgem?

Muudel teemadel:tänane trenn tehtud, raske oli üle mitme kuu trenni teha, aga samas väga tore ja värskendav.

Kus kandis keegi elab, kui tohib uurida? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vist ei saa enam liitud, sest alustasin augustikuise üritajate grupiga ja tänaseks olen 4 kg kaotanud. Vaid pool kilo on unistuste kaaluni ja siis muidugi selle hoidmine.

Aga ma panen kirja mis ma teinud olen need 2 kuud.

1. Päevapealt jätsin saia, koogid (ma olin koogisõltlane)ja kommid. Kohe nii et kuu aega ei võtnud midagi sellist suhu isegi erandkorras. Suhkrut kohvis vähendasin järk- järgult, nüüd joon üldse ilma (enne 2 tl). Ja päevas vahest võtan ühe kommi, aga siis kohe tunnen et rohkem ei taha.

2. Vett hakkasin jooma. Mul on mingi kiiks sellega, et klaasis vesi ajab mind öökima ja seetõttu kohutavalt vähe joon. Nüüd avastasin, et pudelist saab ju ka juua 🙂

3. Liikumise võtsin ka kavva. 3x nädalas 20,000 sammu või 20 km ratast. Nüüd viimasel ajal on ilm kehva ja tööpäeva õhtul liiga pime, et siin maakohas väljas liikuda, aga nii kui pühapäeval päike välja tuli, kohe kiskus rattaga sõitma.

Mees kinkis aktiivsusmonitori. Selle järgi vaatan oma samme ja ka magamist.

Matkapükse käisin poes proovimas ja üle pika aja ei saanud enda tagumist poolt vaadates ahastust! Hea tunne oli!

Jätkate aga pingutamisega, see on seda väärt! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei viitsi jännata selle kaalumise ja värkidega.

Vot see täpselt ongi see, millele enda esimeses kommentaaris viitasin. Ei viitsi, et ole aega, ei saa, ei hakka jändama. Lisaks, kaal ei lange sellepärast olin tööl? No mis mõttes? Kuidas takistab see kaaluga tegelemist.
Edasi, ei saa kavaga jätkata, kuna sõbral oli sünnipäev, käisin peol, ei ole ju võimalik pealt vaadata, kui ülejäänud pere sööb kommi ja kooki jne.

Täpselt nii kaua, kuni inimene asja tõsiselt ei võta, täpselt nii kaua ei muutu mitte midagi.

Kui mõni kavas ettenähtud toiduaine ei maitse, siis võib selle asendada mõne teise samaväärse toiduainega. Kaalualandamine ei pea olema piin ja endale mittemaitsevate toitude sissevägistamine.

Vot ma tõesti ei oska sulle õelda, miks ma võtan töö päevadel 1-2kg juurde. Seleta mulle see parem ära?

Ja ütlen ausalt, see nikerdamine köögis iga natukese aja tagant, söömine täpselt kella järgi jne,muidugi annab tulemusi, aga kui on pere taga siis mul ei ole tahtmist endale eraldi ning hiljem perele hakata süüa tegema. Ei aitäh. Parem proovin nii nagu oskan, toidukoguseid bähendada, nisujahust loobuda ning olla nagu normaalnr iinimene, kes sünnipäevalauas ka sööb mõistlikult mitte ei vahi kuidas ülejäänud seda teevad.

Kaal kõigubki päevade lõikes. Ka juhul, kui teed kõik õigesti ja pead kavast täpselt kinni.

Mina tegelesin kaalujälgimisega. Ja mul oli raudne reegel – laupäeva hommikul kaalule astudes, oli kaal langenud. Esmaspäeva hommikul oli kaal nädala lõikes kõige kõrgem. Aga vaatamata sellele saavutasin mitme kuu jooksul soovitud kaalu.

Aga just nii, et ma koguaeg jändasin, kaalusin toitu ja ennast, mõtlesin asju läbi, seadsin konkreetsed eesmärgid jne. Otseloomulikult tegin eraldi toitu endale ja perele. Palju asju sai muidugi kombineerida ja natukene ümbermängida. See, et mina soovin alla võtta ei tähenda, et ülejäänud pere (kes kõik normaalkaalulised) peavad ka. Tervislikke sööke teen ma nii ehk naa – nii endale kui neile.

Kõik need, kellega mina tookord alustasin ja kes lõpetasid kaalu alandamise täpselt samas seisus, millega nad alustasid, rääkisid täpselt sama juttu kui sina – ega ma ennast piinama ei hakka. Sünnipäevalauas tahan ikka normaalse inimesena end tunda. Küll ma võtan tasapisi maha – lihtsalt söön vähem ja PÜÜAN jälgida, mida söön. Aga tulemus oli neil lõpuks ikkagi ümmargune null. Varuks suur hulk vabandusi. Saamata aru, et tegelikult ei ole neil vaja teiste ees vabandada ega endale õigustusi otsida. Ainus, kes kannatab, on nemad ise.

Vean kihla, kui sama mõtteviisiga jätkad, oled kahe kuu pärast täpselt samas kaalus kui praegu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 21.10 13:46; 24.10 11:36; 24.10 22:24; 29.10 10:57; 29.10 11:22; 30.10 21:56; 07.11 20:55; 08.11 00:25; 08.11 11:45; 08.11 20:33; 09.11 13:55; 15.11 20:30; 22.11 11:01; 05.12 22:28; 19.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 138 )


Esileht Ilu ja tervis Homsest hakkan tubliks! Kes liitub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.