Esileht Ilu ja tervis Homsest hakkan tubliks! Kes liitub?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 138 )

Teema: Homsest hakkan tubliks! Kes liitub?

Postitas:

Mina olen Võrust.
Eelmisel aastal käisin mingi aja jõusaali ringtreeningutel, aga kuna see koht pandi kinni, siis seal enam käia ei saa 🙁
See hunnik ülekaalu tuli peale teise lapse sündi ( ca 2,5 aastat tagasi ). Oli keiser ja peale seda hakkas kaal kasvama.
Loodetavasti koos jõuame oma oodatud tulemusteni 😉

Jõudu (Y)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore, et siin asi vahepeal käima läinud. Panen ennast ka tabelisse. Tänane kaal 108 kg ja esmane eesmärk on saada kahekohaline number. Pikemalt sihiks 70-kg kanti. Aastaid tagasi võtsin Kaalujälgijates paarkümmend kilo alla (alustasin siis 83 kg). Nüüd on asi muidugi palju raskem, sest vanust ja kaalu on tublisti juurde tulnud. Jõudu siis meile kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei viitsi jännata selle kaalumise ja värkidega.

Vot see täpselt ongi see, millele enda esimeses kommentaaris viitasin. Ei viitsi, et ole aega, ei saa, ei hakka jändama. Lisaks, kaal ei lange sellepärast olin tööl? No mis mõttes? Kuidas takistab see kaaluga tegelemist.
Edasi, ei saa kavaga jätkata, kuna sõbral oli sünnipäev, käisin peol, ei ole ju võimalik pealt vaadata, kui ülejäänud pere sööb kommi ja kooki jne.

Täpselt nii kaua, kuni inimene asja tõsiselt ei võta, täpselt nii kaua ei muutu mitte midagi.

Kui mõni kavas ettenähtud toiduaine ei maitse, siis võib selle asendada mõne teise samaväärse toiduainega. Kaalualandamine ei pea olema piin ja endale mittemaitsevate toitude sissevägistamine.

Vot ma tõesti ei oska sulle õelda, miks ma võtan töö päevadel 1-2kg juurde. Seleta mulle see parem ära?

Ja ütlen ausalt, see nikerdamine köögis iga natukese aja tagant, söömine täpselt kella järgi jne,muidugi annab tulemusi, aga kui on pere taga siis mul ei ole tahtmist endale eraldi ning hiljem perele hakata süüa tegema. Ei aitäh. Parem proovin nii nagu oskan, toidukoguseid bähendada, nisujahust loobuda ning olla nagu normaalnr iinimene, kes sünnipäevalauas ka sööb mõistlikult mitte ei vahi kuidas ülejäänud seda teevad.

Kaal kõigubki päevade lõikes. Ka juhul, kui teed kõik õigesti ja pead kavast täpselt kinni.

Mina tegelesin kaalujälgimisega. Ja mul oli raudne reegel – laupäeva hommikul kaalule astudes, oli kaal langenud. Esmaspäeva hommikul oli kaal nädala lõikes kõige kõrgem. Aga vaatamata sellele saavutasin mitme kuu jooksul soovitud kaalu.

Aga just nii, et ma koguaeg jändasin, kaalusin toitu ja ennast, mõtlesin asju läbi, seadsin konkreetsed eesmärgid jne. Otseloomulikult tegin eraldi toitu endale ja perele. Palju asju sai muidugi kombineerida ja natukene ümbermängida. See, et mina soovin alla võtta ei tähenda, et ülejäänud pere (kes kõik normaalkaalulised) peavad ka. Tervislikke sööke teen ma nii ehk naa – nii endale kui neile.

Kõik need, kellega mina tookord alustasin ja kes lõpetasid kaalu alandamise täpselt samas seisus, millega nad alustasid, rääkisid täpselt sama juttu kui sina – ega ma ennast piinama ei hakka. Sünnipäevalauas tahan ikka normaalse inimesena end tunda. Küll ma võtan tasapisi maha – lihtsalt söön vähem ja PÜÜAN jälgida, mida söön. Aga tulemus oli neil lõpuks ikkagi ümmargune null. Varuks suur hulk vabandusi. Saamata aru, et tegelikult ei ole neil vaja teiste ees vabandada ega endale õigustusi otsida. Ainus, kes kannatab, on nemad ise.

Vean kihla, kui sama mõtteviisiga jätkad, oled kahe kuu pärast täpselt samas kaalus kui praegu.

Puhkuse ajal läheb alati minu kaal vaikselt alla. Seega… Mul on vale töö 😀

Ma saan sellest kõigest aru, et kaalu ja “jända”, on ka tulemusi. aga kui ma tean ennast – ma saavutan selle kõik ja ma tean, et ühel päeval ma tahangi olla see normaalne inimene, kes !mõistuse piires! sööb kõike, siis ma tahan omas tempos, nagu ma ütlesin, toidukogused väiksemad, nisujahu välja, magus välja, seda saavutada. See ei tähenda seda, et ma söön iga õhtu kartult-kastet, ei, söön kanafilee/liha, kõrvale salat, kastet ei võta. Söön juurikaid – teen wokki. Ma leian, et see ei ole vale. Võimalusi on palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 22:25; 22.10 14:58; 25.10 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ups, jäin viimases postituses Käoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina edaspidi nimega Kroom.
Mina siin kekkasin, et teemaalgatajaga samas mõõdus ja kaalus ja eesmärgidki samad. (21.10 kl 02.17) Samuti olen magusasõltlane. Mulle kohe pakuks pinget teemaalgatajaga väikestviisi võistelda.
Tänahommikune kaalumine tõi negatiivse üllatuse. Mu kaal on tõusnud viimase kuu ajaga!!! 77,5 kg tavapärase 74 asemel!!! Tingitud sellest, et kukkusin ning vigastasin sabakondi ning seetõttu pole olnud võimalik jooksmas käia. Ja aasta alguses olin suisa 70, oeh nukraks kohe tegi.
Teemaalgatajale ja teistele magusasõltlastele soovitan hakata tarbima kroomi. Tõesti toimib, läbi proovitud. Rinnaga toitmise ajal ei tohtinud neid tarbida, seega pole pikalt neid kasutanud. Nüüd aga tissitamine minevik, ostsin eile purgi tablette ning läheb lahti.
Ilmselt liitun Erik Orgu toitumiskavaga, mulle kohe meeldib kui ma ei pea pead vaevama, mida ja kui palju süüa. Sõbranna võttis sellega 25 kilo alla, nii et usun, et minu puhul ka toimib.
Lisan end tabelisse ka.
Tervitades,
Kroom Tallinnast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 02:17; 25.10 12:57; 25.10 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kroomile mõelnud, aga tegudeni pole jõudnud. Kiiresti sa tulemusi nägid, Kroom?
Ma olen alati magusat armastanud, aga eriti hulluks läks asi raseduse ajal ja peale sünnitust. Lugesin, kuidas suur magusaisu paar kuud pärast sünnitust kaob, aga mul ei kadunud kuhugi, suurenes ainult. Ei vähenenud magusaisu ka pärast imetamist. Sõltlane, mis sõltlane.

Mina olen ka Tallinnast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ärge võtke seda, kui projekti. Võtke seda kui põhimõtet: MA TOITUN TERVISLIKULT ja teen tervislikke valikuid igal eluhetkel
Need peod: jõulud, aastavahetused, onu sünnipäevad, suvised grillimised- need on vaid lollid vabandused oma nõrgale iseloomule.
Kas teil on üldse põhimõtteid? Kas murrate ka oma teisi põhimõtteid nii, kuidas tuju tuleb?
Enesele tuleb kindlaks jääda.
Tervislik elustiil polegi midagi muud, kui põhimõte. Vt nt veganeid. Nad võtavad põhimõtte eetilistel kaalutlustel mitte loomset päritolu toitu süüa. Ja nad ei murra oma põhimõtteid. Aastaid, kui mitte terve elu. Vegan ei ole umbes nii, et ah ma olen nüüd 3 kuud tubli olnud, preerin end nüüd ühe hamburgeriga. Või et “muidu olen väga korralik vegan, kuid jõulute aeg ei saa ju vaadata vesise suuga, kuidas kõik teised seapraadi söövad, nii et luban ka endale seda. Küll uuest aastast olen korralik vegan edasi.”
Nad võtavad vastu otsuse ja on selles kindlad!
Uudis: 97% põrub teist nagunii. Esimese kuuga umbes 30% ja neid, kes suudavad jõulud korralikena ja põhimõttekindlatena üle elada, on heal juhul 1- 2. Kõik ülejäänud hakkavad 1 jaanuarist uut gruppi “Suveks saledaks”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.10 14:52; 05.12 06:33; 21.12 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kroom:
Võtsin neid kroomi tablette nii muuseas. Tol ajal mingit kaaluprobleemi ei olnud, aga magusa- ja näkitsemisvajadus oli suur. Mingi paar nädalat ehk võtsin kui panin tähele, et kadunud on pidev vajadus mingi magusa ampsu järgi.
Sellest on kaua aega möödas, aga mäletan selgelt, et toimis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 02:17; 25.10 12:57; 25.10 17:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisasin ka ennast kirja, sest olukord on olnud kohutav: aastaga on lisandunud 7 kilo! Kusjuures jälgisin ka FitLapi, kuid tulemuseks oli kaalutõus ning siis pöördusin dietoloogile, kes nii mõnegi sealse soovituse/põhimõtte põrmustas. Hetkeseisuga on siis dietoloogi poolt ettekirjutus kuni 1700 kcal päevas ja mõõdukas liikumine, kuid kuna sügis on olnud väga töine (istuv) ja stressirohke, siis 2kg on tulnud juba viimase 2 kuuga. Esimene eesmärk on saada kuuga maha ca. 4 kilo ja jõuludeks 6kg, peale jõule e. aprilliks jõuda ka eesmärgini e. 75.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, kuidas teil kulgeb? Mina ise olen üsna tubli. Täna sünnale minek, luban olla tubli 😀

Motorist, mille täpsemalt dietologist põrmustas fitlapi juures?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pyret, panen mõned punktid kirja:
– suhkru tarbimist tuleb piirata, kuid mitte 100% lõpetada (eriti nn. peaga töötavatel inimestel). FitLapis on 100% vältimine (st. ei saa ka nt. maitsestatud jogurtit süüa);
– liigne valgutarbimine päeva- ja nädalalõikes (vaatasime üle minu nädala menüü FitLapis);
– hommikut ei tohiks alustada kiirelt veresuhkurt tõstvate toitudega (piimakokteilid jm) ja üldse vältida rohkem kui kord päevas nende tarbimist.

Neid asju oli veel. Igatahes sain ka soovitusi raamatutele, mida lugeda ja ka soovitusliku menüülahenduse koos kaloraažiga (mida ka FitLapis ei näe – kaloraaž on salastatud). No ja lisaks on seal palju eksootilisi toite, kuid värskekapsahautist hakklihaga, guljashi jt. eestlaste tavatoite seal ei leidu. Tegelikult on see süsteem kindlasti hea inimestele, kellele sobib range režiim, tervis võimaldab ka mõningate toitainete liigtarbimist ja pole suurt peret taga lihtsamate toitumisharjumustega, kuid lihtsalt ei sobi mulle. Treeningkava on ka hea neil, kuid samas on ka telekas hommikuti erinevaid kavasid, mida teha 🙂 Ma ise püüan 6000-10000 sammu päevas täis teha ja taas trenni minna. Samuti järgida lihtsaid tervisliku toitumise põhireegleid (5 peotäit värsket juur- ja puuvilja, saia asemel teraleiba, suppe ja hautisi, kindlasti liha jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 11:09; 31.10 09:18; 21.11 08:30; 05.12 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseloomulikult tegin eraldi toitu endale ja perele.

/—/
Vean kihla, kui sama mõtteviisiga jätkad, oled kahe kuu pärast täpselt samas kaalus kui praegu.

Väga hea, et oled tulemuse saavutanud ja soovid oma kogemust jagada. Siiski ma ei peaks seda nii otseloomulikuks et peab perele lausa eraldi süüa tegema! Sellisel juhul on just oht, et pikas plaanis kujuneb see eraldi toitumine ikkagi tähtajaliseks projektiks.
Väga hästi on võimalik perele ka samu toite teha ning palju nippe on ju selleks, kuidas mees-lapsed oma portsjonitele vajadusel kalorsust lisada saavad.
Ma küll ei hirmutaks siin allvõtjaid väljavaatega, et peavad perest eraldi sööma hakkama…
*räägin ka kogemusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 13:42; 28.10 19:18; 09.11 13:25; 09.11 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi on võimalik perele ka samu toite teha ning palju nippe on ju selleks, kuidas mees-lapsed oma portsjonitele vajadusel kalorsust lisada saavad.

Tegelikult ei ole ka neil meestel-lastel vaja oma portsjonite kalorsust mingil erilisel moel tõsta. Mees võib lihtsalt veidi rohkem süüa kui naine ja kogu lugu. See on mingi meie inimeste valearusaam, et meestele on jumal teab mida vaja sööta, sest muidu neil ei saa kõht täis. Saab küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 10.10 07:56; 24.10 14:31; 28.10 17:07; 31.10 09:44; 08.11 08:26; 09.11 15:29; 01.12 19:45; 02.12 18:40; 03.12 18:53; 05.12 20:09; 05.12 20:51; 06.12 16:43; 15.12 18:05; 16.12 15:10; 20.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänahommikune kaalumine tõi negatiivse üllatuse. Mu kaal on tõusnud viimase kuu ajaga!!! 77,5 kg tavapärase 74 asemel!!! Tingitud sellest, et kukkusin ning vigastasin sabakondi ning seetõttu pole olnud võimalik jooksmas käia. Ja aasta alguses olin suisa 70, oeh nukraks kohe tegi.

Jeerum!
Selleks, et kaalu langetada, ei pea toast sammugi tegema! Veider vabandus see sabakondi vigastus, muig.
Loeb eelkõige ikkagi see, mida ja millises koguses enesele sisse vitsutad. See on A ja O.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole ka neil meestel-lastel vaja oma portsjonite kalorsust mingil erilisel moel tõsta. Mees võib lihtsalt veidi rohkem süüa kui naine ja kogu lugu. See on mingi meie inimeste valearusaam, et meestele on jumal teab mida vaja sööta, sest muidu neil ei saa kõht täis. Saab küll.

Mina küll seda ei tahtnud öelda, mida sa meeste söötmisest rääkisid. Ja oleneb ikkagi, millist meetodit see peamine allavõtja kasutab, kes roa valmistab. Vahel on portsjonid isegi üsna suured ja veel suurendamise asemel on kaaluprobleemita pereliikme jaoks just õigem tõsta kalorsust nt rasvade või muu toitaine koha pealt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 13:42; 28.10 19:18; 09.11 13:25; 09.11 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hõiskasin siin, et sain trenni teha ja nii mõnus oli, aga siiski lõi taas vigastus välja, ei ole täielikult taastunud. Ehk et minu kaalulangus toimub siis peamiselt söögiarvelt, eks proovin jalutada ka, aga lapsega on keeruline – vankris ta ei istu ja palju käia ei jaksa.

Muidu läheb mul ka enamvähem. Magusaga olen patustanud, kroomitablette apteegist ei leidnud. Üritan meeles pidada ja mõnda teise apteeki ka piiluda.

Veits offtopic, aga kahju, et siiski käivad siin Käod, kes oma nime ei avalikusta, aga halvustama on agarad ..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin ka mõtlema, et kuidas trenni mitte tegemine takistab kaalu langetamist? Kaalu langetamine sõltub otseselt sellest, mida ja kui palju sa sööd. Trenni tegemine kaalu ei langeta. Pigem tõstab keha toonust, vormib keha ja annab ehk hea üldenesetunde.

Kui mina kaalujälgimisega tegelesin, siis olin füüsiliselt üsna passiivne. Eriti talveperioodil. Suvel oli aiamaal müttamist, aga talvel olen täiesti korteriinimene. Aga kaal langes vaatamata sellele. Kindlasti ma trenni tegemist ja liigutamist ei alatähtsusta, kuid nagu öeldud, siis kaalu langetamise seisukohalt on sellel küll väga väike osa.

Paluks mitte solvuda anonüümsete kägude kirjutiste peale. Ehkki me teie projektis kaasa ei löö, siis ehk aitab mõni meie arvamus või kogemuse jagamine teid ka edasi. Mina nö. “kritiseerisin” siin kellegi suhtumist, kes kirjutas, et tema küll ennast kuidagi piinama ja piirama ei hakka. Selline lähenemine on tõesti väga vale. Varasematest kaalulangetamise gruppidest kukkusid kõige esimesena just sellise mõtteviisiga inimesed. Sellisel juhul on tegemist veel suurema enesepiinamisega, sest tegelikult sa ju siiski piirad ennast mingil määral, aga tulemust ei tule. Mis seal siis halba on, kui sellisele inimesele viidata, et ta on valel teel?

Ehkki ma ei ole mitte kunagi ülekaaluline olnud, siis aegajalt on elus tulnud ette perioode, kus olen soovinud kehakaalu natukene alla saada. Olen proovinud ka niimoodi, et söön natukene vähem ja liigutan rohkem. Kahjuks, selline ebamäärane lähenemine ei ole mitte kunagi tulemust andnud. Kui on tegelik soov alla võtta, siis tuleb paika panna konkreetne tegevusplaan. Miks mitte liituda mõne grupiga või tellida toitumiskavasid jne. Tuleb seada konkreetsed eesmärgid. Ja otseloomulikult tuleb enda plaanist täpselt kinni pidada. Siis on ka tulemusi. Tundub enesepiitsutamisena, aga tegelikult on tulemus seda väärt. Selleks, et mitte hulluks minna võib teha endale aegajalt selliseid päevi, kus lubad endale neid sööke, mis kaalu jälgimise ajal on keelatud. Pärast sellist päeva on jälle lihtsam edasi minna.

Jätke need jutud, et ma ei ole 2 nädalat saanud trenni teha ja seetõttu kaal on tõusnud 7 kilo. Või et kaal tõusis, sest käisin sünnipäeval. See on ainult sinu enda valik ja sinu enda keha, mis selle tagajärjel kannatab. Teisi inimesi sellised vabandused ja eneseõigustused ei huvita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 21.10 13:46; 24.10 11:36; 24.10 22:24; 29.10 10:57; 29.10 11:22; 30.10 21:56; 07.11 20:55; 08.11 00:25; 08.11 11:45; 08.11 20:33; 09.11 13:55; 15.11 20:30; 22.11 11:01; 05.12 22:28; 19.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseloomulikult tegin eraldi toitu endale ja perele.

/—/
Vean kihla, kui sama mõtteviisiga jätkad, oled kahe kuu pärast täpselt samas kaalus kui praegu.

Väga hea, et oled tulemuse saavutanud ja soovid oma kogemust jagada. Siiski ma ei peaks seda nii otseloomulikuks et peab perele lausa eraldi süüa tegema! Sellisel juhul on just oht, et pikas plaanis kujuneb see eraldi toitumine ikkagi tähtajaliseks projektiks.
Väga hästi on võimalik perele ka samu toite teha ning palju nippe on ju selleks, kuidas mees-lapsed oma portsjonitele vajadusel kalorsust lisada saavad.
Ma küll ei hirmutaks siin allvõtjaid väljavaatega, et peavad perest eraldi sööma hakkama…
*räägin ka kogemusest.

No vot ei tea! Viis aastat on nii olnud. Seega, vist ei ole väga tähtajaline projekt.

Ma ka ei pea “nii otseloomulikuks”, et perele peab eraldi süüa tegema. Nii mõneski peres on ju mehed ka ülekaaluga kimpus ja siis ongi tore koos teha neid õigeid sööke ja koos alla võtta. Samuti võib niisama pere söömisharjumused ümberkujundada enda toitumise järgi, kui ülejäänud perele niimoodi sobib.

Konkreetselt minu peres armastavad mees ja laps makarone ja tatart. Need on sageli menüüs. Lisaks söövad palju kartulit. Mina püüan neid toiduaineid vältida. Mitte väga rangelt, sest soovkaal on mul käes, kuid pigem kaalu hoidmise eesmärgil. Ma ei leia, et minu valikute pärast peaksid mees ja poeg ka makaroni söömisest loobuma (neil kaaluprobleem puudub). Seega, kui neil on makaroni või tatrapudrupäev, siis mina teen endale näiteks mõnd köögiviljarooga. Või, kui teen hapukapsasuppi, siis tõstan enda osa kondipuljongit eraldi. Enda osasse kruupe ja kartulit ei pane. Tõstan sinna vaid need komponendid, mida ma endale luban. Kui teeme kartulit ja ahjuliha. Siis mina kartuleid ei võta. Küll aga küpsetan endale ahjus erinevaid köögivilju kartuli asendamiseks. jne. On küll lisanäkerdamine, aga mis siis! Ei pea nii mugav olema. Eks see kehakaal on ju ka paljudel ilmselt liigsest mugavusest ja laiskusest tekkinud. Päris palju on kinni mõtteviisis ja suhtumises. Kui teed asju ülejala, viilid või lööd käega, siis ei saagi tulemust tulla. See ei puuduta ainult kaalujälgimist, vaid kehtib ka muude asjade kohta.

Kui tundub, et köögis läheb liiga keeruliseks, siis võib ju mees endale ise söögi teha. Kus see kirjas on, et söögitegu on ju ainult naiste rida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 21.10 13:46; 24.10 11:36; 24.10 22:24; 29.10 10:57; 29.10 11:22; 30.10 21:56; 07.11 20:55; 08.11 00:25; 08.11 11:45; 08.11 20:33; 09.11 13:55; 15.11 20:30; 22.11 11:01; 05.12 22:28; 19.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin ka mõtlema, et kuidas trenni mitte tegemine takistab kaalu langetamist? Kaalu langetamine sõltub otseselt sellest, mida ja kui palju sa sööd. Trenni tegemine kaalu ei langeta. Pigem tõstab keha toonust, vormib keha ja annab ehk hea üldenesetunde.

Kui mina kaalujälgimisega tegelesin, siis olin füüsiliselt üsna passiivne. Eriti talveperioodil. Suvel oli aiamaal müttamist, aga talvel olen täiesti korteriinimene. Aga kaal langes vaatamata sellele. Kindlasti ma trenni tegemist ja liigutamist ei alatähtsusta, kuid nagu öeldud, siis kaalu langetamise seisukohalt on sellel küll väga väike osa.

Paluks mitte solvuda anonüümsete kägude kirjutiste peale. Ehkki me teie projektis kaasa ei löö, siis ehk aitab mõni meie arvamus või kogemuse jagamine teid ka edasi. Mina nö. “kritiseerisin” siin kellegi suhtumist, kes kirjutas, et tema küll ennast kuidagi piinama ja piirama ei hakka. Selline lähenemine on tõesti väga vale. Varasematest kaalulangetamise gruppidest kukkusid kõige esimesena just sellise mõtteviisiga inimesed. Sellisel juhul on tegemist veel suurema enesepiinamisega, sest tegelikult sa ju siiski piirad ennast mingil määral, aga tulemust ei tule. Mis seal siis halba on, kui sellisele inimesele viidata, et ta on valel teel?

Ehkki ma ei ole mitte kunagi ülekaaluline olnud, siis aegajalt on elus tulnud ette perioode, kus olen soovinud kehakaalu natukene alla saada. Olen proovinud ka niimoodi, et söön natukene vähem ja liigutan rohkem. Kahjuks, selline ebamäärane lähenemine ei ole mitte kunagi tulemust andnud. Kui on tegelik soov alla võtta, siis tuleb paika panna konkreetne tegevusplaan. Miks mitte liituda mõne grupiga või tellida toitumiskavasid jne. Tuleb seada konkreetsed eesmärgid. Ja otseloomulikult tuleb enda plaanist täpselt kinni pidada. Siis on ka tulemusi. Tundub enesepiitsutamisena, aga tegelikult on tulemus seda väärt. Selleks, et mitte hulluks minna võib teha endale aegajalt selliseid päevi, kus lubad endale neid sööke, mis kaalu jälgimise ajal on keelatud. Pärast sellist päeva on jälle lihtsam edasi minna.

Jätke need jutud, et ma ei ole 2 nädalat saanud trenni teha ja seetõttu kaal on tõusnud 7 kilo. Või et kaal tõusis, sest käisin sünnipäeval. See on ainult sinu enda valik ja sinu enda keha, mis selle tagajärjel kannatab. Teisi inimesi sellised vabandused ja eneseõigustused ei huvita.

Kas kaalu langetamine siiski ei sõltu eeskätt sellest, et energia tarbimine ja kulutamine peavad olema tasakaalus? Mina olen kogu elu olnud normaalkaalus, pool aastat pärast sünnitust pea alakaalus lausa, kuid mul ei teki vajadust siin kaalulangetajaid mõnitada, et mis tahtejõuetute punt te siin olete ja niikuinii te ei saa hakkama. Minu kaal on olnud eriti madal just siis, kui piisavalt ka liigutan ennast. Jõutrennist saab jah lihased, mis kaalu lisavad, aga nt kiirkõnd värskes õhus on üliefektiivne kaalulangetaja. Ikka tuleb liigutada ka.
Sellega olen nõus, et ennast piirama peab, aga piinama siiski mitte. Mul on üks sõbranna, kes oli 20ndates pontsakas ja nüüd on alakaaluline (mitte ka anorektik). Samas on ta minu arvates kaalu osas maniakaalne, ta vaatab üle iga teise inimese lisandunud kilo ja siis kommenteerib. Kuni selleni välja, et arvustab imikute (!) kehakaalu (ise on lastetu). Selle näite tõin seepärast, et näidata, kuidas võib just kaalu edukalt langetanu olla “mõtlemisveaga”, mitte need, kel mõned kilod või natuke rohkem üle. Mul on olnud kole vaadata seda enese piiramist, mis on jõudnud selleni, et mu meelest pole inimsel enam kupli all kõik korras (vähemalt toidu osas). Kui 24/ toidu peale mõelda ja ennast lakkamatult piirata, siis see ka normaalne pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäin ka mõtlema, et kuidas trenni mitte tegemine takistab kaalu langetamist? Kaalu langetamine sõltub otseselt sellest, mida ja kui palju sa sööd. Trenni tegemine kaalu ei langeta. Pigem tõstab keha toonust, vormib keha ja annab ehk hea üldenesetunde.

Kui mina kaalujälgimisega tegelesin, siis olin füüsiliselt üsna passiivne. Eriti talveperioodil. Suvel oli aiamaal müttamist, aga talvel olen täiesti korteriinimene. Aga kaal langes vaatamata sellele. Kindlasti ma trenni tegemist ja liigutamist ei alatähtsusta, kuid nagu öeldud, siis kaalu langetamise seisukohalt on sellel küll väga väike osa.

Paluks mitte solvuda anonüümsete kägude kirjutiste peale. Ehkki me teie projektis kaasa ei löö, siis ehk aitab mõni meie arvamus või kogemuse jagamine teid ka edasi. Mina nö. “kritiseerisin” siin kellegi suhtumist, kes kirjutas, et tema küll ennast kuidagi piinama ja piirama ei hakka. Selline lähenemine on tõesti väga vale. Varasematest kaalulangetamise gruppidest kukkusid kõige esimesena just sellise mõtteviisiga inimesed. Sellisel juhul on tegemist veel suurema enesepiinamisega, sest tegelikult sa ju siiski piirad ennast mingil määral, aga tulemust ei tule. Mis seal siis halba on, kui sellisele inimesele viidata, et ta on valel teel?

Ehkki ma ei ole mitte kunagi ülekaaluline olnud, siis aegajalt on elus tulnud ette perioode, kus olen soovinud kehakaalu natukene alla saada. Olen proovinud ka niimoodi, et söön natukene vähem ja liigutan rohkem. Kahjuks, selline ebamäärane lähenemine ei ole mitte kunagi tulemust andnud. Kui on tegelik soov alla võtta, siis tuleb paika panna konkreetne tegevusplaan. Miks mitte liituda mõne grupiga või tellida toitumiskavasid jne. Tuleb seada konkreetsed eesmärgid. Ja otseloomulikult tuleb enda plaanist täpselt kinni pidada. Siis on ka tulemusi. Tundub enesepiitsutamisena, aga tegelikult on tulemus seda väärt. Selleks, et mitte hulluks minna võib teha endale aegajalt selliseid päevi, kus lubad endale neid sööke, mis kaalu jälgimise ajal on keelatud. Pärast sellist päeva on jälle lihtsam edasi minna.

Jätke need jutud, et ma ei ole 2 nädalat saanud trenni teha ja seetõttu kaal on tõusnud 7 kilo. Või et kaal tõusis, sest käisin sünnipäeval. See on ainult sinu enda valik ja sinu enda keha, mis selle tagajärjel kannatab. Teisi inimesi sellised vabandused ja eneseõigustused ei huvita.

Kas kaalu langetamine siiski ei sõltu eeskätt sellest, et energia tarbimine ja kulutamine peavad olema tasakaalus? Mina olen kogu elu olnud normaalkaalus, pool aastat pärast sünnitust pea alakaalus lausa, kuid mul ei teki vajadust siin kaalulangetajaid mõnitada, et mis tahtejõuetute punt te siin olete ja niikuinii te ei saa hakkama. Minu kaal on olnud eriti madal just siis, kui piisavalt ka liigutan ennast. Jõutrennist saab jah lihased, mis kaalu lisavad, aga nt kiirkõnd värskes õhus on üliefektiivne kaalulangetaja. Ikka tuleb liigutada ka.
Sellega olen nõus, et ennast piirama peab, aga piinama siiski mitte. Mul on üks sõbranna, kes oli 20ndates pontsakas ja nüüd on alakaaluline (mitte ka anorektik). Samas on ta minu arvates kaalu osas maniakaalne, ta vaatab üle iga teise inimese lisandunud kilo ja siis kommenteerib. Kuni selleni välja, et arvustab imikute (!) kehakaalu (ise on lastetu). Selle näite tõin seepärast, et näidata, kuidas võib just kaalu edukalt langetanu olla “mõtlemisveaga”, mitte need, kel mõned kilod või natuke rohkem üle. Mul on olnud kole vaadata seda enese piiramist, mis on jõudnud selleni, et mu meelest pole inimsel enam kupli all kõik korras (vähemalt toidu osas). Kui 24/ toidu peale mõelda ja ennast lakkamatult piirata, siis see ka normaalne pole.

Mõnitada? Kas võid viidata lõigule, lausele, kus ma kedagi mõnitan? Vastupidi, ma üritan kannustada! Ja viitan kitsaskohtadele, mis on mõne inimese mõtteviisis. Seda sellepärast, et olen selle tee läbi käinud koos sarnase pundiga ning jäi meelde, et teatud suhtumine ei viinud tulemuseni. Hiljem olen jälginud sarnaseid algatusi ning sealt joonistus välja täpselt sama muster.

Jah, muidugi on nii, et energiakulu ja -tarbimine mõjutab kehakaalu. Tegelikkus on see, et liigutades küll kulutad kaloreid, kuid seoses kehalise aktiivsusega tõuseb ka isu ning märkamatult süüakse rohkem kui vaja. Selleks, et kaal langeks, peab toitumisest väga rangelt kinni pidama. Trennist ei tea ma ise suurt midagi, kuid seda asjaolu kinnitavad vist pea kõik teemas olevad inimesed, et allavõtmiseks tuleb muuta söögilauda. Trenn on vaid toetav. Sellepärast on suht arusaamatu väide, et kaal ei ole langenud, kuna vigastuse tõttu ei saanud trenni.

Ma ise olen ka olnud alati pärast laste sündi alakaalus. Neid on mul neli. Teatud vanuses tõusis kaal normi ülempiirile. Ma ei olnud paks, aga tundsin, et kui ma nüüd midagi ette ei võta, siis varsti olen paks.
Töö juures hakkasid ka naised enne ranna hooaega koos kaalu alandama. Kõik, kes ütlesid, et nemad ennast küll oluliselt piirama ei hakka, vaid söövad natukene vähem ja hakkavad õhtuti kepikõndi tegema, lõpetasid kolme kuu pärast oma kaalujälgimise täpselt sama numbriga, millega alustasid. Kusjuures ma tean, et nad käisid ka koos kepikõndi tegemas ja olid selles järjekindlad. Toitumises aga midagi oluliselt ei muutnud – “püüdsid” lihtsalt vähem süüa ja vältida mingeid toiduaineid. Tulemust see aga ei andnud.

Mina pean enda puhul tunnistama, et kaal langeb vaid siis, kui tunned vahepeal tühja kõhtu. Olen ka proovinud neid “püüan” jälgida, söön vähem ja teen kõvasti trenni, aga sellest ei muutunud mitte midagi. Mul ei alandanud kaalu ka LCHF, mille puhul ju lausa kinnitatakse, et kõht on koguaeg pilgeni täis, aga kaal langeb. Ilmselt sellepärast, et mul oli vaja nii vähe alla võtta. Olen aru saanud, et tugevas ülekaalus inimeste peal see siiski toimib päris hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 21.10 13:46; 24.10 11:36; 24.10 22:24; 29.10 10:57; 29.10 11:22; 30.10 21:56; 07.11 20:55; 08.11 00:25; 08.11 11:45; 08.11 20:33; 09.11 13:55; 15.11 20:30; 22.11 11:01; 05.12 22:28; 19.01 21:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neiud, tõmbame nüüd tagasi! Igaühele oma ja iga organism on erinev. Mina olen ka see, kelle kaalulangus või -tõus sõltub otseselt ka samaaegsest liikumisest, seega mina pean hakkama ka trenni tegema lisaks söömisharjumuste jälgimisele. Minul on see varasemalt toiminud, lihtsalt liikumiskomponendita ei mängi välja. See, mida teised teevad, sõltub siiski nende valikutest ja organismi eripäradest. Seega ehk laseks teistel teha asju oma äranägemise järgi ja andkem pigem teie peal toiminud soovitusi.

Asjast ka. Märkisin oma pea olematu “saavutuse” juba ära: -0,2kg. Nädala lõpu poole oli palju külalisi, palju kaloririkast toitu ja paar klaasi veini ehk täispakett sellest, mida kaaluprobleemide korral teha ei tohiks. Samas möödusid 2 päeva pidevas liikumises, laupäeva õhtul vilksatas kaalul korraks 89,8 (e. -0,4), kuid ilmselt polnud see veel mõeldud jääma. Täna õhtul trenni ja teistel päevadel on eesmärgiks hakata kasvõi koera jalutama pikemalt – peaasi, et oma 10000 sammu täis saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei 🙂
Minul siis 91,4, ehk -900gr. Laupäeva hommikul oli isegi kaalul ees 90,9, aga ma ei teagi, kus see kadus.

Nädal mõõdus vaadates mida suhu pistan. Tõsi ühe päeva patustasin – eile, söin natuke kröpsu ja 2 saiakest. Muidu piirasin toidukoguseid, lõunaks söin kodujuustu (mis mulle väga ei istu, aga proovin sõbraks saada). Liikumist oli vähe, laps kodus haige, paneb kohe põntsu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei ????
Minul siis 91,4, ehk -900gr. Laupäeva hommikul oli isegi kaalul ees 90,9, aga ma ei teagi, kus see kadus.

Nädal mõõdus vaadates mida suhu pistan. Tõsi ühe päeva patustasin – eile, söin natuke kröpsu ja 2 saiakest. Muidu piirasin toidukoguseid, lõunaks söin kodujuustu (mis mulle väga ei istu, aga proovin sõbraks saada). Liikumist oli vähe, laps kodus haige, paneb kohe põntsu.

Tubli!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.10 11:09; 31.10 09:18; 21.11 08:30; 05.12 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on 29.10.2016 10:57 käol õigus – kaalu langetamisel on toitumine peamine. Ja seda mitte ainult “kalorid sisse – kalorid välja” kalkulatsiooni pärast.
Oluline on teada, MIDA sööd, kuna sellest sõltuvad meie isud. Süües lihtsalt veidi vähem, aga ebatasakaalustatult (nt ülearu palju süsivesikuid ja liiga vähe valku) ründab näljatunne kiiremini (nt hommikune puder vs muna).
Lisaks magusaisu (mis piisavalt valku tarbides taandub). Lisame siia juurde veel juhuslikud “patuampsud” (st suhkur), mis kiiresti veresuhkrut tõstab ja tekitab vaid isu uue magusaampsu järele. Jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 10.10 07:56; 24.10 14:31; 28.10 17:07; 31.10 09:44; 08.11 08:26; 09.11 15:29; 01.12 19:45; 02.12 18:40; 03.12 18:53; 05.12 20:09; 05.12 20:51; 06.12 16:43; 15.12 18:05; 16.12 15:10; 20.12 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilusat uue nädala algust! Nii tore lugeda teiste edukast möödunud nädalast 🙂
Ise viibin mitmendat päeva kodust eemal ja seega ma ennast hommikul kaaluda ei saanud. Paari päeva pärast saan niisama siin oma kaalust jutustada, tabelisse saan järgmise nädala kaalu lisada.

Minul liigub ka kaal eriti hästi siis, kui saan ka kiirkõndi teha. Kui jooksen või teen jõutrenni, siis on järgmisel paaril päeval kaal natuke kõrgem, aga samas on enesetunne parem ja peeglist tundun endale ka palju ilusam 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!
Minul väga hästi ei läinud, üks kilo langust on minu kaalu juures ikka vähe. Vabandusi leian muidugi ka – elu oli tavapärasest rütmist väljas, koolivaheaeg ja lapsega küpsetamised jne. Hea poole pealt see, et jõin rohkem vett. Aga õhtust söömist on väga raske ära jätta, esialgu närin siis porgandit. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alma, ikkagi langus! Ma ise olen reel püsinud, kalorite lugemist harjutanud, trenni jõudnud ja ühte uskumatut numbrit kaalul näinud, kuid loeme siiski tibusid (gramme) esmaspäeval!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen saanud oma kaalu ilusti langema, aga kange millegi-hea isu on. 🙁
Lisaks olen 2 päeva nüüd tööl ja arvatavasti esmaspäeva hommikune kaal ei ole nii hea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtke sappa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, kuidas läheb? Mul kadus ainult 300 g, aga püüan edasi. Olen päris tubli olnud, ainult üks väike tähistamine oli väga hea koogiga 🙂 Liigutada saab ka ja ongi vaja lund rookima minna jälle. Jõudu kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 138 )


Esileht Ilu ja tervis Homsest hakkan tubliks! Kes liitub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.