Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hüperstimulatsioon

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Hüperstimulatsioon

Postitas:

Hei,
Minu elu esimene IVF on sealmaal, et olen juba nädal aega hüperstimulatsiooniga haiglas ja lootus hakkab kaduma… Kolmandal päeval sain kõhuõõnde kogunenud vedelikust toru kaudu lahti (7,5liitrit) oli kõhus, meeletult valus. Nüüd voolab dreeni kaudu iga päev vedelikku kõhust välja ca 2 liiitrit ja ma ei näe vähenemise märke 🙁
Süüa ei suuda kuigi peaks palju valku sööma, iga päev saan tilgutitega ca 2 liitrit vedelikku juurde. Päris nukker on olla. Kas on keegi siinolijatest sama tee läbi käinud? Jagage kogemusi, mida teha et see olukord paraneks. Ps! ülirõõmustav on aga see, et eile öeldi veretesti tulemusel, et rasestumine õnnestus! 🙂 Kardan et selline pikk reziim on ka kahjulik beebile..:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, see oli küll ammu aga väga huvitaks kuidas sul läks ja kuidas üle said? Millal taandus ja kas rasedus jäi kestma? Minul sama juhtum, olin haiglas 2 nädalat ja kōhust voolas välja ca 10 liitrit. Minu elu esimene IVF ja selline ōudus. Hetkel möödas peaaegu 2 kuud ja kõht ikka ees nagu neljas kuu. Lisaks veel hüperiga kaasnenud põiepõletik vōtan antibiootikume, süstid Clexane, progesteroon, Dexametason.Enesetunne kehv, hiljuti olin jälle haiglas, seekord valudega. Ainuke hea asi on praegu see, et rasedus on olemas. Kas on keegi on midagi sarnast läbi elanud või teab kust võiks infot saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist millestki valesti aru saanud, aga mulle on jäänud mulje, et kui tekib hyperstimulatsioon, siis jäätakse ju siirdamine ära just tervislikel põhjustel?
Või kas see saab siis alles peale siirdamist ka välja lüüa?
Ma mõtlen, et näiteks punktsioonipäeval nagu polnud midagi hullu, siirdatakse ära ja siis alles tekib hyper?
Paluks ka kogemusi ja selle kohta nats lähemalt seletamist, kes viitsib 🙂
Endal ees kolmapäev siirdamine, praegu haiguslehel, kuna kõht valutab aegajalt ja no nii meeletud gaasid on sees et jube….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis alles peale siirdamist, et just raseduse tekkimisega seoses. Kōht tekkis ka peale punktsiooni aga peale siirdamist hakkas järsult kasvama. Kõht oli nii suur, et ei saanud normaalselt süüa, liikuda, magada. Hingamine muutus ka raskeks. Ma kannatasin seda liiga kaua, oleks pidanud varem erakorralisse minema aga kuna kirjutasin arstiga ja tema vastas, et see on normaalne, siis ma ei läinud kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekkis alles peale siirdamist, et just raseduse tekkimisega seoses. Kōht tekkis ka peale punktsiooni aga peale siirdamist hakkas järsult kasvama. Kõht oli nii suur, et ei saanud normaalselt süüa, liikuda, magada. Hingamine muutus ka raskeks. Ma kannatasin seda liiga kaua, oleks pidanud varem erakorralisse minema aga kuna kirjutasin arstiga ja tema vastas, et see on normaalne, siis ma ei läinud kohe.

Kui tohib küsida, siis palju sul punktsioonil munarakke saadi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks väga sind toetada! Mu esimene IVF lõppes samuti hüperiga ja see oli kohutav, võtsin 9 kg juurde vedeliku arvelt. Muud kui paisusin, süüa oli väga raske, sest sisse ei mahtunud, lamada oli raske, sest selg valutas nii, et lausa nutsin. See tilguti ajas vihaseks, sest tahaks ju vedelikku vähemaks saada, aga seda muud kui tuleb juurde. Ühesõnaga tean, mida sa tunned. Ma ise olin ka vaimselt murdumas.

Super äge on see, et rasestusid! Kuid see rasedus just ei lasegi hüperil taanduda. Ära ehmatu, kuid mulle haiglas räägiti, et üks naine oli neil kuu aega hüperiga, pärast sünnitas ilusti ja kogu personaal elas talle kaasa! Liiga kõrge progesteron soodustab hüperi kestust. Mul oli nii, et mul olid crinone geelid, aga haiglas väga taheti, nagu kõigile, anda ka mulle duphastone tablette, mitu tk päevas. Mu reprudoktoloog ütles mulle, et ma ei võtaks neid tablette, sest crinonist piisab ja tabletid teevad asja hullemaks. Muud aga teha ei saagi, lihtsalt oodata. Pea kuidagi vastu, mõtle oma tibukesest, loe midagi põnevat, hoia mobiil ja arvuti kõhust eemal (elektro-magnet kiirgus ei ole beebile hea) ja parane! Hoian sulle pöidlaid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen vist millestki valesti aru saanud, aga mulle on jäänud mulje, et kui tekib hyperstimulatsioon, siis jäätakse ju siirdamine ära just tervislikel põhjustel?
Või kas see saab siis alles peale siirdamist ka välja lüüa?
Ma mõtlen, et näiteks punktsioonipäeval nagu polnud midagi hullu, siirdatakse ära ja siis alles tekib hyper?
Paluks ka kogemusi ja selle kohta nats lähemalt seletamist, kes viitsib ????
Endal ees kolmapäev siirdamine, praegu haiguslehel, kuna kõht valutab aegajalt ja no nii meeletud gaasid on sees et jube….

alati ei märkagi, et hüper on algamas. mul saadi 12 foliiklit, neist 8 munarakku, arst oli tulemusega väga rahul, enesetunne oli mul hea. Aga just peale siirdamist umbes nädalake hiljem hakkas kõht paisuma, D-dimer kasvas. Arst ütles, et esimene juhtum kui 12 rakuga hüperit saadakse 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul siirdamist ei tehtud, ma isegi ei oska aimata miks arst arvas, et hüperi oht, hetkel käin kliinikus iga hommik tilguti all ja süstid Clexane. kahtlustan, et mitte siirdamise põntsu võis panna see, et eelmine öö enne punktsiooni veetsin paar tundi haiglas, diagnoosiga epilepsia kahtlus. Kusjuures kui pilt ette tagasi tuli, ei saanud ma aru, miks mu pere paanikas on ja mis kiirabi, jätke mind rahule, tahan magada. Enne pole sellist asja küll olnud. Ise siin oma tarkusest olen mõelnud, et äkki eelnevad rohud, nt Gonal võis olla selle tekke põhjuseks.Punktsioon siiski tehti, mõeldi vaid kas narkoosi või kohaliku tuimestusega, sain narkoosi, kusjuures enesetunne oli päris hea peale kõike seda. Siirdamine peaks minul toimuma veebruaris, ootame nüüdse mensese ära ja siis. Eks siis paistab edasi, foliikle saadi minul 17 ja neist munarakke 17,et päris hea tulemus vist. Aga need Clexane süstid, oi need on valusad, ei taha homse peale mõeldagi, prrrrr

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, aitäh vastamast! Mul saadi punktsioonil 10 munarakku ja kõik ka viljastusid. Siirdati 2tk. Soovisin seda ise kuna 41 varsti käes.Et see oli ka põhjus miks hüperit ei kahtlustatud ja Clexane süste ei kirjutatud. Kui haiglasse sattusin siis oli ka veri väga paks ja tromboosioht suur. Eile käisin arstil. Rasedusega oli korras. Aga kõht ei kao kuhugi, pigem jõuab rasedus sellele järgi. Ravimitest pean kuni 12 nädalani võtma Dexametasoni,Cepretixi ja tegema Clexane süste. Lähen 26.01 uuesti arstile, siis võetakse arvele. Olengi juba 2 kuud kodus olnud. Raske on sellise enesetundega tööle minna, ei jaksagi :(.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

to kmkm

Ma olin ITK-s ja mulle duphastoni ei pakutud, ikka Cepretixi ja kui küsisin selle geeli kihta, siis arst ütles, et see pidi palju rohkem vaevusi tekitama, kui pikalt kasutada. See Cepretix on ka tuppe, kuigi kirjas on, et peaks suu kaudu võtma.Ma selles meeleheites kirjutasingi siia, sest lähedased küll toetavad väga. Kuid on tunne, et vajan kedagi kes on selle läbi elanud ja ehk aitab see ka teisi kellel IVF ees või sama murega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas arst mainis ka, milliseid vaevuseid geel pikaajalisel kasutamisel põhjustab? Olen ka ITKs ja minu arst näib just geeli eelistavat, núúd kasutangi 12. nädalani 2x päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik olete ITK patsiendid? Kunagi kui hüperstimulatsiooni sain, oli see ITK-s tavaline, neil täitsa savi sellest, arvasin, et nüüdseks on asi muutunud. Pärast pöördusin mujale ja hüperstimulatsiooni välditi, sain ka lapse. ITK-s proovisin 3 korda, iga kord hüperstimulatsioon ja null rasedust. Iial ei läheks sinna enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ITK-s ja küll väga imestasid, et 10ne munarakuga selline hüper tekkis aga no nad võiks juba aru saada, et ravimite doosid (süstidel)on ka liiga suured. Minu tuttav samas sai Pelgus väiksemad annused ja mingit hüperit ei tekkinud. Meil kummalgi ei olnud eelnevalt mingit põhjust leitud, miks ei rasestu. Ja see kui haiglas olin tundus nagu oleksin esimene hüperiga haige üldse, dreeni panemisega ootasid 4 päeva. Ma olen 55kg muidu ja kõht oli selline, et lähen kohe sünnitama, mina sain aru, et midagi on väga valesti ja kust see 10 liitrit siis tuli.
Minu suur ime on see, et rasedus kestab hetkel 11 nädalat ja lootus on olemas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Hüperstimulatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.