Esileht Imetamine imetamine ja kaal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: imetamine ja kaal

Postitas:

Esimese lapsega läks kaal nagu ludinal, õigupoolest oli kohe peale sünnitust peaaegu raseduseelne. Sõin meeletult, aga see ei mõjutanud.
Nüüd on teine laps 4-kuune, peale sünnitust olin samuti suht normis kohe alguses, aga olen korralikult juurde võtnud. 3-4 kg, mis minu lühikse kasvu juures on päris palju. Vanad teksad jalga ei lähe.
Ei saa öelda ka, et ma ei saa aru, kust see tuleb. Saan – ma söön, nagu hobune. Täiesti täitmatu tunne on. Söön koguseliselt igal söögikorral pea 2x rohkem kui mu mees, kes mitu korda nädalas intensiivset trenni teeb.
Õnneks tarbin enam-vähem tervislikke toite, valge jahu ja suhkur eksivad ikka pigem harva toidulauale. Aga koguseid ei piira üldse. 300-400g pähkleid korraga ära süüa pole mingi küsimus, arvestamata, et see ongi mu päevane kalorinorm peaaegu. Aga isu on täiesti meeletu. Ketrab õhtuks üles. Kui päeva esimeses pooles suudan veel mõelda oma ilusatele kõhulihastele ja biitsepsile, mis peidus on, siis õhtuks on mul lihtsalt suva, kui ainult midagi hamba alla saaks.

Laste erinevusest nii palju, et tüdruk oli 4-kuuselt ikka mõnusalt paks laps, sõi alati, kui pakkusin ja palju, tühjendas mõlemad rinnad.
Poiss sööb praegu peamiselt öösel, päeval ma teda hetkel süles üldse sööma ei saa, peame hämaras toas voodis olema, siis veidi sööb, aga pikki einestamisi päeval ei tee üldse. Ja kui ei taha, siis ikka ei taha. Mul vahel rinnad nõretavad, aga tema näitab keelt, kui pakun. Samas kaaluiive on normis ja poisil tuju hea, nii et lihtsalt tema eripära end öösel tankida ja päeval asisemate asjadega tegeleda.
Nii et plika võttis mu kilod omale, pojaga nii hästi ei läinud :).

Kas võiks loota, et asi on hormoonides ja see söögiisu reguleerib ise end millalgi? Või on leevendust alles imetamise lõpus oodata? Või peaks juba praegu kõva tahtejõuga end piirama hakkama?
Ega ma hullult ei põe, et 4-kuuse lapse kõrval supermodelli keha ei oma, aga olen ikkagi elu suurimas kaalus mitterasedana ja selline söömine ei saa jätkusuutlik olla pikemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 23:02; 03.10 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on asi hormoonides.

Mina sõin ka nagu hobune. Kui laps oli 6-kuune ja lisa hakkas saama, siis hakkasin oma portsusid jälgima rohkem. No esiteks lõpetasin ära selle igaõhtuse maiustamise, muidu ikka iga päev saatsin mehele tööle sõnumi tekstiga “too midagi head” (ehk kommi) 😀 Ja ei võtnud õhtusöögiks enam 2 portsu. Rohkem polnudki vaja toitumist piirata, mingit dieeti ei pidanud vaid lihtsalt võtsin söömist mistusega ja sisi läks kaal nagu ludinal 😀 Muidugi olgu öeldud, et laps oli kehva lisasööja ja arvata võib, et tarbitava piima kogus järjest kasvas, mitte ei kahanenud seetõttu – ja kuna ma natuke hakkasin oma toitumist rohkem jälgima, siis olidki tulemused platsis.

Soovitan lihtsalt rohkem jälgida, mida sa näksid. 200-300 g pähklite asemel söö nt porgandit, kurki, tomatit 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 16:32; 04.10 11:14;
To report this post you need to login first.

Kui õhtuks on suur isu, siis järelikult sööd päeval liiga vähe ja piirad ennast liiga palju. Pikas perspektiivis see küll jätkusuutlik pole.
Ja 300 g pähklite söömine ka ei ole tervislik- võta parem väike peotäis pähkleid+ üks puuvili- on tasakaalus eine ja kõht püsib täis.
Üldiselt muidugi on asi selles, et loodus ongi nii seadnud. Mis 9 kuud tuleb, see 9 kuud läheb. Aga võimalik ka, et Sinu liikumisharjumused kahe väikese lapsega on muutnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlesin, et ma söön igal söögikorral 2x rohkem, kui mu mees – seega ei, ma ei piira end ka päeval. Päeva edenedes lihtsalt isu kasvab ja õhtul on kuidagi eriti keeruline mõistusega võtta. Võimalik, et selleks ajaks on mõistus krussis, teen kahe lapse kõrvalt ka täiskohaga tööd ja püüan majapidamist enamvähem joone peal hoida, äkki siis maandan stressi söömisega. Muidugi hundiisu on iga kord kui olen last toitnud.
Tean, et 300g pähklite söömine pole tervislik, ma rääkisin isudest – mul on isu, mida ma hetkel jõuga piiranud ei ole. Selle kohta teema tegingi, et kas peaks sundima end või normaliseerub see isu iseenesest, et küsida neilt, kes kogenud seda. Sest ma sõin eelmise lapse imetamise ajal ka kõike, mida süda lustis ja suurtes kogustes, aga siis see kehakaalus ei kajastunud.

Ja asi pole ka üheksa kuud tulemises-minemises. Ma kaalusin vahetult peale sünnitust vist umbes kilo rohkem kui enne rasedust. Praeguseks olen 5 kg juurde võtnud 4 kuuga.

Käin vähemalt 2-3x nädalas jooksmas 40-60 min korraga. Lisaks liigun palju jalgsi. Füüsiline koormus on seega normis, aga mul on lihtsalt TOHUTU söögiisu, ebainimlik täiesti. Ma ei lõpeta söömist enne, kui magu maani on, täiesti täitmatu tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 23:02; 03.10 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojumala eest – saise tead ju, milles probleem. sa sööd liiga palju! Asi pole mitte füüsilises koormuses, vaid sissesöödava ja äratarbitava kalorihulga suhtes. Sa sööd sisse rohkem, kui ära tarbid. Lihtsalt ära söö 2x rohkem, kui mees. Võibolal sööd valesid asju, mis ei täida kõhtu, tekitavad lühiajaliselt täiskõhutunde? Ära tõsta endale mehe portsust suuremat portsu vaid tõsta hoopis salatit (ilma mingi kastmeta) juurde.

Ma ei saa ju sind nõuga aidata, kui sa lihtsalt jätkad söömist 😀 Saan aru, kui kirjutaksid, et sa ei söö midagi ja ikka kaal tõuseb, aga kui sa sööd palju, siis loomulikult kaal tõuseb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 16:32; 04.10 11:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas öise magamisega on? Kui öösel magada ei saa, siis see võib ka tõsta söögiisu (hakkad kompenseerima energiapuudust toiduga) ja see omakorda kaalu. Joo palju, pikuta päeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hakkas magusaisu tõusma juba raseduse lõpus. Kui laps sündis, siis magusaisu làks tugevamaks ja üldiselt olid ka toiduportsud suuremad kui enne rasedust. Mainin veel, et enne rasedust polnud eriline magusasõber ja kingiks saadud šokolaaditahvlid jäid aegumiskuupäevi ootama. Kaal langes tasapisi sellegipoolest.
Nüüd on laps 1 aasta ja pea 1 kuu. Saab ka RP. Olen märganud, et praegu on magusaisu vàhenenud ja toitun juba endise mina moodi. Ma usun, et imetamine ja hormoonid màngivad mingil määral rolli, mis puudutab söögiisusid.
Ma pole veel oma raseduseelset kaalu saavutanud (4kg sellest üle). Kuid minu kaal jäi enne pigem KMI alumise piiri peale. Hetkel on kaalunumber seisma jäänud. Lisaks teen lapsega pikki jälutuskäike ja kàin 3xnädalas rühmatrennides. Enda puhul ma ei keskendu niiväga selle kaalunumbri peale vaid pigem vaataks, milline mina vaatab mulle peeglist vastu. Kui söômisega üle ei pinguta ja piisavalt liikuda, küllap see üleliigne kaal ka kaob.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine imetamine ja kaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.