Esileht Imetamine Imetamine ja menstruatsioon

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Imetamine ja menstruatsioon

Postitas:

Tere emmed! Selline mure, et pisike on mul 4,5 kuune, kaks päeva järjest suht rahutu. Imelikud gaasid meil, joriseb niikaua kuni tuleb pisike puuks, midagi uut ma pole söönud, täna avastasin, et algas vist ka menstruatsioon. Täna kui imetasin oli laps rahutu, natuke imes siis jonnis niikaua kuni vajutasin nibu ja sealt tuli läbipaistev vedelik, enne oli ikka valge piim. Kas võivad olla lapsel põhjustatud gaasid sellest, et mul algas menstruatsioon? On kellegil sama olukord olnud? Üritasin talle täna ka piimasegu pakkuda, aga oli sama lugu, natuke lutsutas ja siis jälle jonnis…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul algasid päevad kui laps sai täpselt 5 kuud vanaks. Nüüd on ta 8-kuune ja selle ajaga olen tähele pannud, et päevade ajal on mul vähem piima kui tavaliselt. Käin tööl ja töö ajal lüpsan piima välja, seetõttu olen seda seost märganud.
Gaase ega muid probleeme pole olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 16:56; 18.10 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele – ise pumbates tulebki vähem piima kui laps kätte saab. Ma sain ise pumbates koguaeg max 30 ml, enamuse ajast ikka 15-20 ml. Aga laps kosus kenasti ja ei paistnud näljas olevat, pigem oli pontsakas.

Ma nüüd ei usu, et menstruatsioon gaase tekitab. Pigem laps kasvab ja toimuvad muutused organismis. See, et sapole midagi uut söönud – võibolla on muutunud tooraine seoses aastaja vahetusega (nt oma aia saadus vs poe kraam)? võibolla sööd midagi “vana”, aga rohkem, no nt õunu sööd rohkem vmt.

Lisaks ei pea olema gaasi-teema seotud just söömisega. Gaasid on ju tegelikult normaalne nähtus. Võibolla kui laps oli pisem, viitsisid temaga rohkem võimelda jne, nüüd oled aga beebivõimlemise unarusse jätnud vmt

Kõige tõenäolisem võib aga olla, et tasapisi tekitavad hambad ebamugavust, mistõttu on tema imemisvõte muutunud ja ahmib senisest rohkem õhku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele – ise pumbates tulebki vähem piima kui laps kätte saab. Ma sain ise pumbates koguaeg max 30 ml, enamuse ajast ikka 15-20 ml. Aga laps kosus kenasti ja ei paistnud näljas olevat, pigem oli pontsakas.

Seda kindlasti jah, et laps on tõhusam kui pump.
Lihtsalt, ma pumpan välja tööpäeviti 5 korda nädalas. Kui muidu saan korraga kahe rinna peale kokku 100 ml kätte, siis päevade ajal on tore kui 50 ml suudan välja pumbata.
Esimeste päevade ajal olin mures, et mul kaob piim üldse ära. Aga kui päevad said läbi, siis tootlikkus taastus. Sama lugu on olnud 4 viimast kuud.
Minu kogemuse põhjal – mingi seos päevade ja piima vahel on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 16:56; 18.10 14:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevade ajal võib rinnapiim olla vähe teise maitsega ja seepärast võibolla laps tunneb maitsest ära, et midagi on teisiti ning on seetõttu rahutu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Imetamine ja menstruatsioon

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.