Esileht Imetamine Imetamise võimalikkusest ema tingimustel (üle aastane laps)

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Imetamise võimalikkusest ema tingimustel (üle aastane laps)

Postitas:

Kas keegi on suutnud võõrutada oma lapse vaid öistest söömistest? Mul on kohe aastaseks saav laps, kes siiani on saanud rinda iga hetk kui seda soovib. Päeval sööb ta väga hästi lisatoitu 3x päevas ja 1-2 vahepala. Rinda tahab enamasti vaid hommikul, enne und ja korra peale lõunat kui järgmise einega pikem vahe tuleb ehk siis vaid 4-5x kokku. Öösel aga ripuks iga 2h tagant rinna otsas. See on nii väsitav ja mina ei pea sellele vastu enam. Mul on magamatusest unehäired, olen korduvalt tekitanud liiklusohtliku olukorra autoroolis, väsimusest komistan, kukun jne. Rääkimata sellest, et mu närvid sellele magamatusele vastu ei pea.

Kas on võimalik ja kuidas saaks lapse võõrutada öisest söömisest, samas päeval jätkates?

(Mulle pole vaja nõuandeid sellest, et võta laps kaissu ja saad ise magada jne jne ning pole tegelt ikka hullu midagi. No EI SAA mina nii!)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 14:41; 16.01 10:26; 27.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled ilmselt juba aasta otsa praktiliselt magamata, mis võib päris hirmus olla. Ega muu sind ei aita, kui lapse iseseisvalt magama õpetamine. Oma lapsed olen saanud öö läbi magama hiljemalt 9 kuu vanuseks, no ma olin juba selleks ajaks ikka päris läbi. Imetamise saab öösel seejärel lihtsalt lõpetada, laps vajab seda vaid uneabiks. Tehnikaid on erinevaid, ise kasutasin Sleepsense’i. Kisa kaasneb muidugi samuti, aga sellega on nagu meditsiinilise vahelesekkumisegagi, tuleb hinnata kahju-kasu suhet. Mina olen küll väljapuhanuna oluliselt parem ema. Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab kohe aastaseks ja nüüd juba 5ndat päeva on ööd ilma rinnata olnud. Kartsin seda võõrutamist kui tuld ja olin uba mitu kuud sellepärast stressanud. Lõpuks otsustasin kätte võtta ja olin valmis tundidepikkuseks nutuks, kuna laps oli samuti suur tissisõber päeval ja iga tunni v paari tagant öösel. Muidugi oli meil eeliseks see, et ta hakkas vaikselt ise näitama märke, et soovib ise uinuda. St kui muidu jäi rinnaga magama, siis vahel tegi nii, et sõi kõhu täis, siis hakkas voodis ringi ukerdama ja jutustama (magab minu voodis) ja seejärel jäi lõpuks lihtsalt ise magama. Sellest hoolimata ärkas u tunni pärast ja tahtis ikkagi rinda. Ühel sellisel õhtul siis otsustasingi, et nüüd aitab ja rohkem rinda ei saa, nutku palju vaja on, kuna paari ööga peaks vast aru saama, et öösel pole mõtet rinda küsida. Suur oli üllatus, kui esimese ärkamise peale hakkas nutma, võtsin voodis istudes ta oma sülle ja uinus u 7 minutiga. Järgmine ärkamine umbes 1.5 h pärast ja uinus 5 min. Siis oli paar tundi minu kaisus ukerdamist, kuid otseselt ei nutnud ja üritas muudkui magama jääda. Tahtis ainult minu kaisus olla ja magas peaaegu terve öö minu peal. Hommikul magas 9ni (tavaliselt 7st üleval). Järgmine öö ärkas paar korda, tõusis istuli, panin tagasi pikali, käe selja peale ja magas edasi. Kolmas öö magas ärkamata hommikuni. Olin selliseid lugusid varem lugenud, kuid oli vastuvõetamatu, et meil nii lihtsalt võib minna, sest sünnist saati ainult rinnaga uinunud. Ma ei tea, kas abi on, aga tasub proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:58; 12.01 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustuseks veel eelmisele kommentaarile, et mulle tundus, et laps ei tahagi niiväga rinda, vaid lihtsalt ei osanud uinuda ja ilma rinnata ühest unefaasist teise minna ja seepärast ärkas nii tihti. Seepärast oli ka võõrutamine ilmselt lihtsam, et ta sai üsna kohe aru, et polegi rinda vaja, võib niisama ka edasi magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 22:58; 12.01 23:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et suures väsimuses emotsioneerides ei saanud ma ise ka hästi aru, mis mu küsimus on. 😀 Ma tegelikult tahtsin teada, et kas ma võin lapse lihtsalt julmalt ja järsku öösel nälga jätta kuigi ta on harjunud sööma? Ta mitte lihtsalt ei mõnule mul öösiti rinnal, vaid ikka korralikult sööb. Et ei teki talle niimoodi vedelikupuudust või midagi? Nutma ei jätaks ma teda mingil juhul, muidu ikka lohutan, aga lihtsalt mitte rinnaga. Loodan, et mingi hetk ta nii ikka harjub, et öö ei ole söömiseks. Ta on mul muidu hästi tagasihoidliku kaaluiibega laps ka, suht kaalugraafiku alumises otsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 14:41; 16.01 10:26; 27.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul saab ka laps selle kuu lõpus aastaseks. Magama oskab ta ise jääda. Sellega probleeme pole, sest ta nagunii enam tissitades magama ei jää, v.a siis, kui on väga väsinud. Õhtul tissitan voodis istudes ja siis panen ta tema enda voodisse. Ise olen samas ja hoian kätt selja peal. Siis ta veel otsib head asendit, laliseb midagi ja jääb magama. Ometigi on ta öösel iga natukese aja tagant üleval. Hea öö on see, kui ta ärkab 3 korda tissi saamiseks.
Ma ka katsetasin seda tissi ärajätmist. Seda kisa oli meeletult. Ma suutsin ühe toidukorra lihtsalt edasi lükata. Aga mina teda sülle ei võtnud ja ei kussutanud. Panin voodis pikali ja silitasin selga, laulsin. Aga tema muudkui ajas end istuli või siis püsti ja nuttis. Võib-olla peakski proovima seda süles kussutamise meetodit ilma rinnata. Ma ei saa lubada, et laps mul öösel nutab. Suuremad lapsed peavad magada saama ja hommikul kooli minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 15:15; 24.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina poja juures olin, siis ta lihtsalt ei jäänud enne uuesti magama, kui oli tissi kätte saanud. Ikka tund või paar rahulikult. Saime küll söögikordi nii vähemaks (u 2 peale), aga see tähendas ikkagi, et passisime üleval, kuni “söögiaeg” kätte jõudis. Lõpuks võõrutasimegi öösel nii, et u nädal magasin mina teises toas ja mees oli lapsega. Esimene öö otsis veel tissi natuke kauem taga, teine öö oli juba parem. Juua (vett) muidugi pakkus. Nii et pärast seda nädalat sisuliselt öösel tissi pole otsinud.

See kõik muidugi ei tähenda, et ma magada saaksin:) Öiseid ärkamisi on ikka mitu korda ja hommik algab kell 6, halvemal juhul ka 5.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Täitsa naljakas, aga peale viimase postituse tegemist hakkas minu laps täiesti tühja koha pealt öö läbi magama. Mõni öö sööb varahommikul ka, aga on viimased ööd isegi selle vahele jätnud ja magab ilma ärkamata 19-07. Esimene hommik ehmusin ikka nii ära, et kell 5 hommikul lõin silmad lahti ja läksin paanikas last vaatama, et kas midagi on juhtunud. Ma ei tea, ju ta siis lõpuks vaatas, et kaua ta seda mutti ikka piinab, teine nii kurnatud. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.01 14:41; 16.01 10:26; 27.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime nii, et kui öösel enam rinda ei tahtnud anda, siis mees kussutas öösel uuesti magama. Sest nii kui mina lapse sülle võtsin, siis ta ju tundis kohe piima lõhna ja hakkas suuga rinda otsima. Esimesed kolm ööd olin teises toas ka. Lutt aitas kaasa. Kui lutt ei aidanud, siis süles kussutamine. Ei soovita harjutada vett jooma. Las sööb parem päeval rohkem.
Üsna kähku lõpetasid öise söömise. Seda tegime siis kui laps oli üle aastane. Aga siis ei soovinud nad ka päeval enam rinnapiima ja imetamine lõppeski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see Kägu 18.01.2017 15:15.
Täna oli kolmas öö ilma tissita. Päris edukalt läks meil see asi. Lihtsalt jätsin tissi ära ja oligi kõik. Esimene öö ärkas laps kaks korda üles. Esimene kord võttis ikka pool tundi aega, et ta uuesti magama saaks. Natuke nuttis, aga ei midagi hullu. Teine ja kolmas öö ärkas ainult üks kord üles. Ma pole juba ammu nii hästi maganud.
Hommikul ja päeva jooksul saab veel laps rinda. Proovisin küll lehmapiima, aga põsed lähevad ikka päris hulluks sellest. Ei saa veel rinnaga toitmist päris ära lõpetada.
Täna õhtul vabariigi sünnipäeva puhul on plaanis natuke ka veini juua. Kaks aastat pole alkoholi isegi proovinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 15:15; 24.02 11:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed ööseks üles ajage, ja küll näete, kui õnnelikult laps võõrutuse läbib, laske end vabaks, mitte ärge olge hirmul, et teie magate ja isa on üleval, mille jaoks see isa siis lapsel on, kui ei saa mees kussutamisegagi hakkama paar ööd.
Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Imetamine Imetamise võimalikkusest ema tingimustel (üle aastane laps)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.