Esileht Kodunurk infrapuna küttePANEELID (mitte -soojendajad)

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: infrapuna küttePANEELID (mitte -soojendajad)

Postitas:

On kellelgi selliste paneelidega kütteelemendina ( mitte segi ajada infrapunasoojendajatega) kogemusi http://www.heasoojus.ee/tooted/infrapunakuttepaneelid/ ? Tundub atraktiivne lahendus, aga jäid mõned kõhklused, mida ehk müüjad ise kõige objektiivsemalt ei pruugi selgitada. Näiteks, kas kirjeldatud elektrisääst on realistlik või ikkagi mingi müügitrikk? Kas nad siis soojendavad ikkagi konkreetselt ruumi või ainult seda piirkonda, millele nö peale kiirgavad? Kas on ikka nii turvalised – näiteks väikelastega kodus – 100-kraadine pinnatemp. tundub riskantne või kui mingi asi juhtub pikemalt vastas olema (kardin, suvaline mänguasi vmt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis elektrisäästu sa sealt täpsemalt ootad? Tarbib täpselt sama palju, kui näiteks elektriradiaatorid.
Energia jäävuse vastu ei saa, ka mitte sõnadega “innovatiivne”, “uudne” jne.
Ehk, mingit säästu kohe kindlasti ei saa.

Edasi vaadates nende “eeliseid”:

hääletu…mnjah. Automaatika teeb ikka sama häält ja tegelikkuses on 0 eelist. Ilmselt võrreldakse siin puhuritega – siis tõesti hääletu.

Ma ei hakka isegi edasi …sellist jama annab kokku kirjutada.

Tegemist on elektriküttega ja mingit imet ära looda. Õhku kuivatab tõesti vähem, sest ei pane otseselt õhku ringlema oma konvektsiooniga. See on ka kõik.

kas see on väärt 300€ 1000W paneeli eest? Ise tead.
Põhikütteks on see igal-juhul kõlbmatu v.a kui on väga hästi soojustatud maja või sul on elektriarvest ükskõik. Näitena võib lihtsalt tuua, et õhk-vesi soojuspumbaga kulutaks sa 60-70% vähem küttele. Aga – kui on jube soojapidav maja ja soojusvajadus on ca 10W/m2 kohta – siis miks mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:38; 12.05 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Härra Kägu, pole mõtet enne käojaani ajada kui pole ise katsetanud või oled? Tule ma annan sulle ühe paneeli prooviks ja võrdle seda elektriradikaga. Meid leiad Tallinnast, Mäepealse 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paigaldasime kodus prooviks kahte ruumi. Kööki ja keldrisse, kus asub sauna puhketuba. Positiivsena võin välja tuua, et mingit häält nad ei tee. Õhk on ühtlasemalt soe, meil köögis kolm suurt akent ja varem oli ühe akna all elektriradikas. Siis oli köök talvel ikka külm kuigi radikas oli tulikuum ja otse radika ees seistes oli soe. Kuna paigaldasime alles märtsi alguses ja suuri külmasid pole olnud, siis selles osas ei tea, kuidas ta -20 juures soojendab. Praegu on aga nii, et köök on ühtlase temperatuuriga, mis mulle meeldib. Seal on erinevad paneelid, mis nt. lakke või kõrgemale ja madalamale. Keldris on meil see, mis seinal madalamal. Köögis algul panime üles seinale (2,8m kõrge ruum), siis oli ikkagi köök alt poolt jahedam. Võtsime sealt maha ja panime pikuti seinale ja praegu kütab ilusti ka alumise osa soojaks. Säästu osas ma nüüd väga täpselt ei tea, kuna sellega tegeleb abikaasa. Niipalju ta küll ütles, et elektriarve on natuke väiksem. Aga jah, pikemalt ei oska öelda, alles isegi katsetame. Samas mõtleme magamistuppa ka ühe panna, sest elektriradikas teeb häält ja vajaks välja vahetamist.
Katsudes on ta jah kuum, aga keegi ennast ära pole otseselt põletanud. Oleneb ka sellest kui kuuma peale temp. on keeratud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Härra Kägu, pole mõtet enne käojaani ajada kui pole ise katsetanud või oled? Tule ma annan sulle ühe paneeli prooviks ja võrdle seda elektriradikaga. Meid leiad Tallinnast, Mäepealse 2.

Mina, erinevalt sinust – jagan natuke energeetikast. Sina ilmselgelt oled müügimees.
Kui sul on mingeid argumente, esita need palun koos arvudega (veel parem – arvutustega).

Siis saavad kõik aru, kes käojaani ajab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 17:38; 12.05 09:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Kodunurk infrapuna küttePANEELID (mitte -soojendajad)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.