Avaleht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, ärge haisege

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Teema: Inimesed, ärge haisege

Postitas:
Kägu

Palun ärge haisege ühistranspordis. Palun ärge haisege liftis. Palun ärge haisege üldse kuskil avalikus kohas. Ja sina s*tapea kes sa täna ilmselgelt haigena tulid filmi “Elle” 18:00 seansile Coca Cola Plazas ja tatiga rögastades NIIGI teiste seansi ära rikkusid ja siis TERVE KÜÜSLAUGU OMA TASKUST VÄLJA VÕTSID JA ÄRA KOORISID JA SIIS SEDA SÕID JA OMALE NINNA TOPPISID NII ET TERVEL REAL HAISUST SILMAD VESISTASID, sina palun ära ka haise. Palun.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
(118) (22)

Postitas:
Kägu

word!

ja kui sa oled eelneval õhtul suuremas koguses alkoholi pruukinud, siis PALUN käi järgmisel päeval enne välja minemist duši all ja ära hinga ühistranspordis suu kaudu!

(72) (1)

Postitas:
Kägu

Palun ärge haisege ühistranspordis. Palun ärge haisege liftis. Palun ärge haisege üldse kuskil avalikus kohas. Ja sina s*tapea kes sa täna ilmselgelt haigena tulid filmi “Elle” 18:00 seansile Coca Cola Plazas ja tatiga rögastades NIIGI teiste seansi ära rikkusid ja siis TERVE KÜÜSLAUGU OMA TASKUST VÄLJA VÕTSID JA ÄRA KOORISID JA SIIS SEDA SÕID JA OMALE NINNA TOPPISID NII ET TERVEL REAL HAISUST SILMAS VESISTASID, sina palun ära ka haise. Palun.

Äkki oleks rohkem kasu olnud, kui oleks sellele küüslauguinimesele kohapeal midagi öelnud. Kahtlen, kas ta siin Perekoolis istub.

(31) (6)

Postitas:
Kägu

Äkki oleks rohkem kasu olnud, kui oleks sellele küüslauguinimesele kohapeal midagi öelnud. Kahtlen, kas ta siin Perekoolis istub.

Mul ei ole kombeks võõrastele täiskasvanud inimestele hügieenitunde anda. Ei ole seda sotsiaaltöötaja geeni et sellist asja ette võtta ning veel osa filmist seetõttu maha magada. Kas on liiga palju palutud, et inimesed natukenegi arvestaks avalikus kohas teistega ja ei oleks puhta rõvedad? Ja et keegi ei peaks teil kogu aeg kätt hoidma ja õpetama, et “vot nii kõlbab aga vot see käib küll etiketi vastu”. Mis järgmiseks, s*tahaisu üle ka ei tohi kurta enne kui oled pakkunud kodutul p*rse puhtaks pühkida?

Ei arvagi et see küüslauguterrorist PK-s käib, tegu oli mingi 70-aastase vanamehega. Aga muud haisukotid ehk käivad.

(29) (32)

Postitas:
Kägu

Inimesed, ärge vinguge! Palun ärge vinguge siin, tagaselja oma vabaabielu mehele jne. Kui ei suuda inimestele otse oma probleemist rääkida, siis palun ärge vinguge. Mul muidu pole kombeks võõrastele täiskasvanutele moraali lugeda. Aga on siis palju palutud, et ei vinguks?

(31) (19)

Postitas:
Kägu

Inimesed, ärge vinguge! Palun ärge vinguge siin, tagaselja oma vabaabielu mehele jne. Kui ei suuda inimestele otse oma probleemist rääkida, siis palun ärge vinguge. Mul muidu pole kombeks võõrastele täiskasvanutele moraali lugeda. Aga on siis palju palutud, et ei vinguks?

Sinul on võimalus see teema kinni panna ja kõik. Haisukoti ekspressilt maha astuda ja seetõttu tööle hiljaks jääda või kinosaalist lahkudes see kinopileti raha ja poole filmi aeg vastu taevast virutada on veidi ebameeldivam, või mis? Miks haisukotil minust rohkem õigusi on et ta bussis ja kinos laiutada peaks saama?

Mina ei ole kunagi kandideerinud etiketipolitseiks. Laske mul palun lihtsalt olla. Niisama. Ärge haisege ja ärge eeldage et teised inimesed peavad teile täiesti iseenesestmõistetavaid asju selgeks tegema.

Lepime nii kokku, et sina ei haise ja siis mina ei vingu. Sobib? Aga ärme kätt seekord kokkuleppe kinnituseks suru, ma ei taha et sa mind puudutaksid…

(23) (21)

Postitas:
Kägu

Nõme! Haisvaid inimesi peab maailmas ka olema, nii nagu elu ei ole üks lust ja lillepidu … kõiksugu asju tuleb ette ja kõik tuleb ära kannatada.
Haisvaid inimesi ei saa ära keelata, sinul tuleb harjuda või ära minna.

(13) (9)

Postitas:
Kägu

võtnud siis kotist välja pudel Fairyt ja kallanud talle pähe!

(10) (10)

Postitas:
Kägu

Mina nägin ükskord lennukis, kuidas üks välismaine proua oma puuksu lasknud väikese poja püksitagumikule lasi terve deodorandi pudeli tühjaks – vot see haises.

Aga jah, tegelikult valdavad ka mind haisevate inimeste suhtes mõrvarlikud tunded, sest haisust ei saa mööda vaadata, hingamata ei saa olla, tee mis tahad. Ja minul paraku on ülihea lõhnataju. Ma olen kohutavas agoonias nii äsja suitsetamast tulnud kui ka pesemata inimeste seltskonnas.

Minu meelest on ebaviisakas võõrale inimesele minna ütlema, et sa haised. Selle pärast selliseid asju (hügieeni) õpitaksegi kodus ja koolis. Täiskasvanuikka jõudes peaks see juba selge olema.

(30) (2)

Postitas:
Kägu

Irw, a mulle meeldib suur privaatruum enda ümber, kus teised selga ei trügi.

(10) (0)

Postitas:
Kägu

Mina olen töötanud kinos ja olen kahjuks pidanud mitmel korral kaebuste pärast haisvad inimesed saalist ära kutsuma. Olen pidanud keelduma inimesi saali laskmast, sest nad tõesti haisevad. Teate kui ebameeldiv selline vestlus on? Enamasti olen selle eest ise sõimata saanud ja ühel korral oleks kliendid omavahel sellepärast kaklema läinud. Ühe korra on olnud saalis ka mees, kes sõi seal sprotte ja tilgutas (arvatavasti meelega) mitu rida selle õli ja kalaga üle. See saal haises meeletult ja me pidime selle saali kolmeks päevaks kinni panema, sest seda oli vaja spetsiaalselt pesta ja tuulutada. See hais mul siiani meeles.
Jubedad haisukotid olid ka sellised inimesed, kes filmi ajal otsisid kotist välja kange alkoholi ja jõid siis ennast lääbakile. Nende välja ajamine ei olnud muidugi nii ebameeldiv, kui lihtsalt haisvate inimeste puhul.

(41) (0)

Postitas:
Kägu

Mul ei ole kombeks võõrastele täiskasvanud inimestele hügieenitunde anda

Tõesti?
Ja mida sa siin praegu enda arvates teed?

Sinu kirjeldatud juhtumis oli küüslauk tegelikult õige asi, hoopis haigena kinno tulek oli ebameeldiv.

Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
(13) (13)

Postitas:
Kägu

Haisukoti ekspressilt maha astuda ja seetõttu tööle hiljaks jääda või kinosaalist lahkudes see kinopileti raha ja poole filmi aeg vastu taevast virutada on veidi ebameeldivam, või mis?

Sul on alati võimalik teatada kinotöötajatele või rongis klienditeenindajale. Kui ei julge otse rääkida.

(10) (2)

Postitas:
Kägu

Palun ärge haisege ühistranspordis. Palun ärge haisege liftis. Palun ärge haisege üldse kuskil avalikus kohas. Ja sina s*tapea kes sa täna ilmselgelt haigena tulid filmi “Elle” 18:00 seansile Coca Cola Plazas ja tatiga rögastades NIIGI teiste seansi ära rikkusid ja siis TERVE KÜÜSLAUGU OMA TASKUST VÄLJA VÕTSID JA ÄRA KOORISID JA SIIS SEDA SÕID JA OMALE NINNA TOPPISID NII ET TERVEL REAL HAISUST SILMAD VESISTASID, sina palun ära ka haise. Palun.
Mul täna tütar küsis, kas sina käisid limonaadi kinos kell kuus ja haisesid seal terve rea ulatuses. Siin üks madaame on haisust vapustuse saanud. Nagu laibakoer, kellele jahvatatud pipart nuusutada anti. No ma tulin seda kahtlast postitust vaatama ja mulle tundub, et see kurja juur olengi mina.
Esiteks pole ma veel 70 vaid kõigest 52. Teiseks pole ma midagi seal tatiga rögastanud. Tatt tuleb ninast, aga rögaks nimetatakse neid poolvedelaid klimpe, mis mingil põhjusel hingetoru seintele ladestuvad ja mis teatud koguste puhul hingamisel liikuma hakkavad ning tahtmatut väljaköhimist nõuavad. Kui aga kusagile väljaköhitud röga sülitada ei ole, siis parema puudumisel võib seda vaikselt mäluma hakata ja vaikselt alla neelata. Tunduvalt inetum oleks tatti ja röga eesoleva istme seljatoele pühkida. Küüslauguga sa jõhkralt liialdad. Mul oli kinos kaasas vähem kui pool tervest küüslaugust, no vaevalt viis küünt. Kristina Šmigunn ütles ka, et kõik tema medalid on saadud mitte dopinguga vaid tänu küüslaugule. Kui kinosaalis tuult ei ole, siis hais levib kontsentriliselt, st. mitte pikuti mööda ühte rida vaid ka ette ja tahapoole. Ma nägin küll sind, igavene piprav-tt kuidas sa seal nägusid tegid, aga ees ja taga olid palju lähemal inimesed, kes (erinevalt sinust) filmi vabalt nautida said. Kui mina filmi sisse elan, siis mul pimedas võib nimetissõrm vabalt ninasõõrmesse vupsata, et selt seinte küljest kuivanud tatikolle lahti kangutada. Neid saab siis kaugemale nipsutada. Aga kuidas sa, sõge pirtsakas inimene, pimedas nii hästi nägid? Välispidiselt oled puhtaks küüritud, aga hing on sul räpane. Sind tuleks suunata tööle Järve hooldushaiglasse sanitariks, kus öösel surnud vanurite ümbert kakajunne täis mähkmeid lahti rebima pead. Siis meenutaksid juhtumit minu tagasihoidliku rögastamisega heldimusega, aga aega teatavasti tagasi keerata ei saaks. Palun saame edaspidi hästi läbi. Mul on paha tunne kui keegi minust halvasti mõtleb

(20) (41)

Postitas:
Kägu

Mul täna tütar küsis, kas sina käisid limonaadi kinos kell kuus ja haisesid seal terve rea ulatuses. Siin üks madaame on haisust vapustuse saanud. Nagu laibakoer, kellele jahvatatud pipart nuusutada anti. No ma tulin seda kahtlast postitust vaatama ja mulle tundub, et see kurja juur olengi mina.
Esiteks pole ma veel 70 vaid kõigest 52. Teiseks pole ma midagi seal tatiga rögastanud. Tatt tuleb ninast, aga rögaks nimetatakse neid poolvedelaid klimpe, mis mingil põhjusel hingetoru seintele ladestuvad ja mis teatud koguste puhul hingamisel liikuma hakkavad ning tahtmatut väljaköhimist nõuavad. Kui aga kusagile väljaköhitud röga sülitada ei ole, siis parema puudumisel võib seda vaikselt mäluma hakata ja vaikselt alla neelata. Tunduvalt inetum oleks tatti ja röga eesoleva istme seljatoele pühkida. Küüslauguga sa jõhkralt liialdad. Mul oli kinos kaasas vähem kui pool tervest küüslaugust, no vaevalt viis küünt. Kristina Šmigunn ütles ka, et kõik tema medalid on saadud mitte dopinguga vaid tänu küüslaugule. Kui kinosaalis tuult ei ole, siis hais levib kontsentriliselt, st. mitte pikuti mööda ühte rida vaid ka ette ja tahapoole. Ma nägin küll sind, igavene piprav-tt kuidas sa seal nägusid tegid, aga ees ja taga olid palju lähemal inimesed, kes (erinevalt sinust) filmi vabalt nautida said. Kui mina filmi sisse elan, siis mul pimedas võib nimetissõrm vabalt ninasõõrmesse vupsata, et selt seinte küljest kuivanud tatikolle lahti kangutada. Neid saab siis kaugemale nipsutada. Aga kuidas sa, sõge pirtsakas inimene, pimedas nii hästi nägid? Välispidiselt oled puhtaks küüritud, aga hing on sul räpane. Sind tuleks suunata tööle Järve hooldushaiglasse sanitariks, kus öösel surnud vanurite ümbert kakajunne täis mähkmeid lahti rebima pead. Siis meenutaksid juhtumit minu tagasihoidliku rögastamisega heldimusega, aga aega teatavasti tagasi keerata ei saaks. Palun saame edaspidi hästi läbi. Mul on paha tunne kui keegi minust halvasti mõtleb

Päris hea.

(14) (13)

Postitas:
Kägu

Miks haisukotil minust rohkem õigusi on et ta bussis ja kinos laiutada peaks saama?

ta ju kuulub vähemusgruppi ometi, tal on ÕIGUSED. kes sina selline oled, et mingeid õigusi tahad 😀

(7) (4)

Postitas:
Kägu

Mul ei ole kombeks võõrastele täiskasvanud inimestele hügieenitunde anda. Ei ole seda sotsiaaltöötaja geeni et sellist asja ette võtta

Minu meelest on sul seda geeni siin piisavalt. Kas keegi Kägudest ka haiseb sul läbi monitori või? Kui oleksid olnud küllalt häiritud, siis oleksid ka öelnud (ja põhjusega), aga ei, terve rida ei piuksata, kannatab aga vaikides ja “viisakalt”. Tagantselja täiesti asjasse mittepuutuvatele isikutele vingumisest ei ole vähimatki abi.

(10) (6)

Postitas:
Kägu

Jeebus, mida te vingute inimese kallal ometi!

Minul hakkas küll film jooksma ja no ei saanud naermist pidama. Kui sellist infot ei jagataks, vaid hoitaks enda teada, siis ei saakski ju teada, kui palju toredaid inimesi meie ümber olemas on. Tere mõistus, kinos hakata küüslauku järama 😀

(14) (1)

Postitas:
Kägu

Kägu
12.01.2017 09:15

Kas see on väljamõeldis???

“Mul oli kinos kaasas vähem kui pool tervest küüslaugust, no vaevalt viis küünt …”

See ei ole reaalne ometi!?

Mind tegelikult küüslaugu hais ei häiri. Aga seda kirjutist lugedes ma arvan, et ma ei lähe ilmselt tükil ajal kinno. Sellise detailsusega röga, tati ja klimpide kirjeldus – mul ei ole vähimatki soovi samas ruumis viibida vähemalt pool aastat.

(8) (3)

Postitas:
Kägu

Igati hea ja põhjendatud teemaalgatus! Loomulikult on elementaarne, et inimene ei lähe kinno haisema. Loomulikult on näotu ja ebameeldiv hakata seal kinos haisejale märkust tegema. Täiesti põhjendatud on selline teemaalgatus, et ka need kes veel pole jõudnud kinno haisema minna loevad siit, et selline käitumine on vale ja ei käitu tulevikus nii.

Pole mõtet ironiseerida, et miks kohapeal märkust ei teinud. Siis on juba hilja! Me siin ennetame probleemi perekoolis vastava teemaalgatusega. Tulevikus on kinos haisejaid vähem!

See kes antud teemaalgatuses haises kinos, seda inimest ei muuda enam miski. Kui tema lastetuba oli selline, et normaalne oli minna kinno küüslauku sööma, siis ta käibki elu lõpuni kinos küüslauku söömas.

(12) (3)

Postitas:
Kägu

Pole mõtet ironiseerida, et miks kohapeal märkust ei teinud. Siis on juba hilja! Me siin ennetame probleemi perekoolis vastava teemaalgatusega. Tulevikus on kinos haisejaid vähem!

Jaa, sellisel puhul on eriti sobilik ennast nii iseloomustada:

Mul ei ole kombeks võõrastele täiskasvanud inimestele hügieenitunde anda.

(4) (3)

Postitas:
Kägu

Tagasihoidliku ja mittesekkuva inimese kohta ikka väga “valjuhäälne” plärtsumine. Miks ei võiks endale tunnistada, olen nagunii selline õiendaja, et asi läheb vähemalt! Perekooli üles – parem sekkun kohe siin kinos, kus sekkuisest ka kasu on.
Selle asemel on kohapeal vait ja siin siis palub, palub, palub. Palub ja veelkord palub.

Passiv agressiivsus, või mis selle sündroomi nimi ongi…

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
(6) (10)

Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellest loogikast aru. Minu meelest on pigem just siin anonüümselt parem inimesi harida, siis ei pea keegi teiste ees end halvasti tundma aga saab end parandada. Loeb, mõtleb, haa, äkki ma vaatan oma hügieeniharjumused üle, äkki ma selle pärast polegi veel naist leidnud. Saab targemaks ja parandab end, aga keegi otseselt talle pole näpuga näidanud. Otse avalikult näkku öeldes sa aga paned inimese paratamatult piinlikusse olukorda.

See on sama asi, et kas õpetaja peab klassis üldise loengu hügieenist, või näitab ta näpuga konkreetsele lapsele ja teatab – sa haised, mine pese end. On ju vahe sees. Suurele pundile midagi ühiselt öeldes ei saa inimesed haiget, ei tunne piinlikkust. Öeldes halvasti konkreetsele inimesele – paned ta ebameeldivasse olukorda.

(9) (2)

Postitas:
Kägu

Kui keskas käisin, siis põhimõtteliselt peksime sõpradega 1 vana bussist välja, kuna 3 päev jutti tuli tegelane tipptunnil bussi olles eelnevalt odekat joonud + küüslauku peale. Järgmine päev tahtis uuesti bussi ronida, meid nähes vist leidis, et see on halb mõte.

(3) (8)

Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellest loogikast aru. Minu meelest on pigem just siin anonüümselt parem inimesi harida, siis ei pea keegi teiste ees end halvasti tundma aga saab end parandada. Loeb, mõtleb, haa, äkki ma vaatan oma hügieeniharjumused üle, äkki ma selle pärast polegi veel naist leidnud. Saab targemaks ja parandab end, aga keegi otseselt talle pole näpuga näidanud. Otse avalikult näkku öeldes sa aga paned inimese paratamatult piinlikusse olukorda.

See on sama asi, et kas õpetaja peab klassis üldise loengu hügieenist, või näitab ta näpuga konkreetsele lapsele ja teatab – sa haised, mine pese end. On ju vahe sees. Suurele pundile midagi ühiselt öeldes ei saa inimesed haiget, ei tunne piinlikkust. Öeldes halvasti konkreetsele inimesele – paned ta ebameeldivasse olukorda.

Sa ei ole psühholoogiat õppinud. Anonüümse jutu peale inimesed ei hakka reeglina mõtlema, et äkki mina ja minu pihta. Üldine jutt on üldine, harva (eks võib juhtuda) hakkab inimene, eriti see kes on juba kinos küüslagu söömise tasemel, ennast analüüsima. Mingeid ühiskonna mõttes sobilike käitumismudelite üle mõtisklema – ei, kindlasti mitte.
Kool, kus lapsed õpivad kõike, ei ole paralleel, sest siin loos on tegu päris vanema täiskasvanuga juba, st ammu haiseb ja köhib avalikus ruumis.

Konkreetne märkus, on selgelt sulle suunatud, võib panna end muutma, kuid pigem ka see mitte. Esimene reaktsioon on igal juhul kaitse, see on selge. Kui märkuse teeks keegi isikule tähtis või lähedane oleks mingi lootus olemas…

(4) (3)

Postitas:
Kägu

Ma ei saa sellest küüslaugufoobiast aru. Väga paljude restoranitoitude sees on küüslauku. Tervislik, maitsev ja nii edasi.

Ma saan aru, kui inimesele ei meeldi mustuse, higi, tubakasuitsu, alkoholi, okse ja muu tervisele ohtliku kraami lõhn. Ma saan aru, kui ei meeldi, et tullakse haigena avalikku kohta, kuhu ronimiseks tegelikult puudub eluline vajadus. Aga ma ei saa aru sellest, kui vingutakse küüslaugu kasutamise üle.

Küüslauk EI OLE hügieeniprobleem!
Küüslauk on looduslik antibiootikum ja selle kasutamine aitab paljusid haigusi ennetada.
Küüslauku hügieeniprobleemiks pidada on umbes sama arukas, nagu väita, et inimene, kes EI OLE meigitud, on igal juhul kasimata.

(10) (18)

Postitas:
Kägu

Nagu titaande heitlus 😉 Küüslauk versus plaksumais.

(13) (0)

Postitas:
Kägu

Nagu titaande heitlus Küüslauk versus plaksumais.

Plaksumais on igal juhul rämpstoit, millest me räägime?

(4) (1)

Postitas:
Kägu

Küüslaaugu hais on talutav. Kõige hullem hais on kui satud 80+ vanainimese poole …see on talumatu. See pesematuse ja rõve mustuse hais on kohutav. Pole veel kohanud vanainimese kodus mis ei haiseks.

(1) (10)

Postitas:
Kägu

Küüslaaugu hais on talutav. Kõige hullem hais on kui satud 80+ vanainimese poole …see on talumatu. See pesematuse ja rõve mustuse hais on kohutav. Pole veel kohanud vanainimese kodu mis ei haiseks.

(0) (11)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 45 )

Avaleht Ajaviite- ja muud jutud Inimesed, ärge haisege