Esileht Ilu ja tervis Istmikunärvipõletik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Istmikunärvipõletik

Postitas:

Kellel veel selline häda? Mul juba aastaid kimbutavad alaseljavalud. Algasid siis, kui keskmine laps beebi oli ja turvahälli tassides selja korralikult ära tõmbasin. Siis roomasin mööda põrandaid, sest kõndida ei saanud.
Nüüd siis kord või paar aastas lööb tõenäoliselt põletiku kuskile alaselga. Enam nii ei ole, et püsti seista ei saaks. Vastupidi. Nüüd ei saa istuda. Diivanil istudes ei saa enam püsti ja käima. Alaselg oleks nagu jäik ja valudes. Iga vale liigutus kutsub esile meeletu valusööstu nii et pisarad voolavad. Ja nii kestab see vähemalt nädala ja siis alles vaikselt hakkab jälle mööda minema. Valuvaigistid ei aita, Ibuprofeni geel seljal ei aita. Täna hommikul pidin lapsed autoga kooli viima. Kolmas laps on veidi üle aasta vana ja istub oma turvatoolis. Kui koju jõudsin, sain vaevaliselt autost välja. Liikusin millimeeterhaaval. No ja ei saa kuidagi last turvatoolist kätte. Lõpuks suutsin ta ühe käega sealt välja tõmmata ja maha panna. Tema muidugi tatsas aeda jalutama. Mina siis tigusammul järele. Vahepeal käisid sellised valud läbi, et lihtsalt nutsin keset aeda. Lõpuks tõmbasin lapse sülle ja liikusin hästi aeglaselt tuppa.
Öösel magada saan ühes asendis, aga kui hakkan külge keerama, siis hästi aeglaselt keeran.
Valu on põhiliselt paremal pool alaseljas ja siis kiirgab mööda reie tagumist külge alla kannani. Autoga sõites on valus isegi gaasipedaalilt jala pidurile panemine. Aga jalavalud on köömes. Seljavalu on hullem.
Eelmine kevad täpselt samal ajal mul olid need valud. Arvasin, et äsjane sünnitus ja lapse tõstmine põhjustas selle või et sain aeda riisudes külma. Aga seekord olen end soojas hoidnud ja last ka väga tihti tõstma ei pea. Küll aga olin natuke haige ja äkki see muutis immuunsüsteemi nõrgemaks ja kohe oli ka põletik kohal.
Eelmine aasta käisin arstil, kes soovitas füsioterapeudi juurde minna. Ma beebiga ei saanud minna sinna ja praegu ka see pole võimalik. Mees on Soomes tööl ja pole kedagi, kes last vaataks. Pean üksi hakkama saama. Istmikunärvipõletku diagnoosi panin endale ise. Kõik sümptomid viitavad sellele.
Mis üldse selle puhul aitab? Niipalju, kui lugenud olen, ei aitagi ükski asi. Võimlemine, ujumine. Operatsioonid on ka kahtlase väärtusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peale kolma lapse olid särnased hädad. Perearst ka arvas, et laps on raske, tuul jne. Sain taastusravi. 3a möödudes asi läks vaid hullemaks. Lõpuks, uuringu läbides selgus 4-5 diski prolaps. Ise arvan, et peale keisrilõige tehtud süstist tagajärg. Hetkel õrnad pidevad valud, ees ootab taastusravi ja sain osalise töövõimetust. Ega, lahendus on tõepoolest vaid opile minek, mis hetkel vältin. 🙁
Muidu, seljavalude vastu on retseptiga ettenähtud valuvägistid. Sain kiire abi kiropraktiku käest, kes koheselt ilma uuringuta pani õiget diagnoosi. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 10:11; 25.04 16:13; 25.04 20:08; 28.04 14:22; 30.04 19:41; 02.05 05:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui muud ravi kohe käepärast ei ole aitab järjepidev soojendamine, see leevendab päris korralikult valu. Arstile tuleb ikka uuesti minna ja mure ärarääkida ka siis kui soojendamine valu ära võtab. Uurida on ikka vaja. Ainult soovitusest füsiole minna on vähe, kuigi nõuanne on iseenesest hea. See tõbi käib hooajati ja tasub ette teada millega ravida. Välja lööb ta valdavalt külmetamisest ja ettevaatamatust seljakoormusest.
Ilma uuringuta diagnoosipanijad on posijad kellel ka vahel õigus on. Pime kana leiab ka tera.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan alustada füsioterapeut Mikk Pärna juures käimisest. Küll tasuline, aga mina sain aastateks abi. Siis tuli ikkagi opp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan alustada füsioterapeut Mikk Pärna juures käimisest. Küll tasuline, aga mina sain aastateks abi. Siis tuli ikkagi opp.

Kas operatsioon aitas? Osad räägivad, et ei aita.
Ma läheks igale poole, aga praegu lapsega ma ei pääse liikuma. Kõigepealt oleks vaja diagnoos saada. Lihtsalt hirm on, et ma vaevlen kuni surmani nende valude käes. Samas koguaeg ju valus polegi. Piisab juba sellest, kui kord aastas n.ö selg üles ütleb. Ma olen sellistel hetkedel täiesti invaliid ja töövõimetu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka kiirgub kannani, siis oleks vaja minna neuroloogi juurde, kes saadab MRT-sse.
Ma arvan, et diskid vaja üle vaadata, sest kui juba põieprobleemid tulevad on hilja.
Või kui on radikuliit hoopis, siis vaja ikka konkreetselt õiget rohtu, sest mis iganes see on, peab selle välja ravima ja alles siis edasi liikumine. Kui sa ei tea mis on, siis teed veel karuteene.
Minul oli pirnilihase põletik ja ka ei istunud kuid, aga päris kannani ei kiirgunud. Kui peaks suisa istmikunärvipõletik olema, siis vaja ka spetsiifilist ravi ehk siis mitte tavalisi valuvaigisteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 15:04; 26.04 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka kiirgub kannani, siis oleks vaja minna neuroloogi juurde, kes saadab MRT-sse.
Ma arvan, et diskid vaja üle vaadata, sest kui juba põieprobleemid tulevad on hilja.
Või kui on radikuliit hoopis, siis vaja ikka konkreetselt õiget rohtu, sest mis iganes see on, peab selle välja ravima ja alles siis edasi liikumine. Kui sa ei tea mis on, siis teed veel karuteene.
Minul oli pirnilihase põletik ja ka ei istunud kuid, aga päris kannani ei kiirgunud. Kui peaks suisa istmikunärvipõletik olema, siis vaja ka spetsiifilist ravi ehk siis mitte tavalisi valuvaigisteid.

Põieprobleemid? Kas need on kuidagi asjaga seotud? Mul sageli ka põiepõletikud. Lisaks paremal pool hästi alakõhus käivad hooti teravad valud. Need nagu oleks ka kuidagi seljavaludega seotud. Samas need valud on ka ilma seljavaluta. Ka nii paar-kolm korda aastas valutab. Eelmisel aastal just seda kõike kurtsin arstile. Arst saatis ultrahelisse. Kontrolliti põit ja neerusid, aga kõik oli korras. Ma veel arvasin, et äkki mul neerukivid, mis haiget teevad. Samal ajal oli mul juba järjekordne põiepõletik platsis. Neerudest oli seda näha. Miskit oli laienenud seal ja põis ei tühjenenud korralikult. Saingi diagnoosiks krooniline põiepõletik või neeruvaagnapõletik. Aga kogu see kompott on just paremal pool. Kõik valud kiirgavad paremasse jalga ja paremal pool alakõhus valud. Alakõhuvalu põhjust pole veel keegi suutnud kindlaks teha. Arst arvas, et sooltega miskit seotud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka kiirgub kannani, siis oleks vaja minna neuroloogi juurde, kes saadab MRT-sse.
Ma arvan, et diskid vaja üle vaadata, sest kui juba põieprobleemid tulevad on hilja.
Või kui on radikuliit hoopis, siis vaja ikka konkreetselt õiget rohtu, sest mis iganes see on, peab selle välja ravima ja alles siis edasi liikumine. Kui sa ei tea mis on, siis teed veel karuteene.
Minul oli pirnilihase põletik ja ka ei istunud kuid, aga päris kannani ei kiirgunud. Kui peaks suisa istmikunärvipõletik olema, siis vaja ka spetsiifilist ravi ehk siis mitte tavalisi valuvaigisteid.

Põieprobleemid? Kas need on kuidagi asjaga seotud? Mul sageli ka põiepõletikud. Lisaks paremal pool hästi alakõhus käivad hooti teravad valud. Need nagu oleks ka kuidagi seljavaludega seotud. Samas need valud on ka ilma seljavaluta. Ka nii paar-kolm korda aastas valutab. Eelmisel aastal just seda kõike kurtsin arstile. Arst saatis ultrahelisse. Kontrolliti põit ja neerusid, aga kõik oli korras. Ma veel arvasin, et äkki mul neerukivid, mis haiget teevad. Samal ajal oli mul juba järjekordne põiepõletik platsis. Neerudest oli seda näha. Miskit oli laienenud seal ja põis ei tühjenenud korralikult. Saingi diagnoosiks krooniline põiepõletik või neeruvaagnapõletik. Aga kogu see kompott on just paremal pool. Kõik valud kiirgavad paremasse jalga ja paremal pool alakõhus valud. Alakõhuvalu põhjust pole veel keegi suutnud kindlaks teha. Arst arvas, et sooltega miskit seotud.

Mul 2 kuud tagasi algasidki alakõhus ka teravad valud. Eriti kui põis on hommikuti täis. Arst arvabki, et seljast tingitud, sest seljalihased ja läheduses teised lihased on koormatud ja edasi liikubki valu edasi.
Teemaalgataja, kindlasti tasub pöörduda neuroloogi poole. Muidu, erakliinikus vastuvõtt ja uuring saab kiiremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 10:11; 25.04 16:13; 25.04 20:08; 28.04 14:22; 30.04 19:41; 02.05 05:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tasuline aeg kirja panna, siis kas neuroloogile või neurokirurgi juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tasuline aeg kirja panna, siis kas neuroloogile või neurokirurgi juurde.

Perearst peab kirjutama saatekirja neuroloogile siis vastavalt vajadusele edasi tuleb kompuutertomograafia uuring ja vastus. Kui selgub, et on tõsine asi siis suunatakse neorokirurgi konsultatsioonile ja edasi selgubki lõplik otsus. Muidu, erakliinikus visiid maksab ka 5eur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 10:11; 25.04 16:13; 25.04 20:08; 28.04 14:22; 30.04 19:41; 02.05 05:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka kiirgub kannani, siis oleks vaja minna neuroloogi juurde, kes saadab MRT-sse.
Ma arvan, et diskid vaja üle vaadata, sest kui juba põieprobleemid tulevad on hilja.
Või kui on radikuliit hoopis, siis vaja ikka konkreetselt õiget rohtu, sest mis iganes see on, peab selle välja ravima ja alles siis edasi liikumine. Kui sa ei tea mis on, siis teed veel karuteene.
Minul oli pirnilihase põletik ja ka ei istunud kuid, aga päris kannani ei kiirgunud. Kui peaks suisa istmikunärvipõletik olema, siis vaja ka spetsiifilist ravi ehk siis mitte tavalisi valuvaigisteid.

Põieprobleemid? Kas need on kuidagi asjaga seotud? Mul sageli ka põiepõletikud. Lisaks paremal pool hästi alakõhus käivad hooti teravad valud. Need nagu oleks ka kuidagi seljavaludega seotud. Samas need valud on ka ilma seljavaluta. Ka nii paar-kolm korda aastas valutab. Eelmisel aastal just seda kõike kurtsin arstile. Arst saatis ultrahelisse. Kontrolliti põit ja neerusid, aga kõik oli korras. Ma veel arvasin, et äkki mul neerukivid, mis haiget teevad. Samal ajal oli mul juba järjekordne põiepõletik platsis. Neerudest oli seda näha. Miskit oli laienenud seal ja põis ei tühjenenud korralikult. Saingi diagnoosiks krooniline põiepõletik või neeruvaagnapõletik. Aga kogu see kompott on just paremal pool. Kõik valud kiirgavad paremasse jalga ja paremal pool alakõhus valud. Alakõhuvalu põhjust pole veel keegi suutnud kindlaks teha. Arst arvas, et sooltega miskit seotud.

Ma ei mõelnud siin all tavalist põiepõletikku. Kui on diski prolaps, siis sa paraku lihtsalt ei kontrolli enam oma põit ja siis võib olla hilja sest peale oppi ei pruugi see enam üle minna.
Ei ole mõtet üle muretseda, aga pole mõtet ka oodata, sest see ei ole ju elu ka eks.
Sul võib olla korralik närvipõletik ei muud, aga kuna sa ei tea siis vaja teha kindlaks, sest võimalusi on ju palju.
Kindlasti ära enne kuhugi võimlema mine. Mina käisin Tiit Ilvese juures kui oli MRT tehtud ja see oli parim otsus, sest muidu oleks siiamaani söönud neurotini ja ravinud radikuliiti mida mul ei olnud.
Alusta perearstist, ka tema oskab teha esmase ülevaatuse – diski probleemide korra ei saa ette kummardada ja põlvi krokksu panna ilma et valu lööks, see on esimene punane tuli.
Kui on tavaline diski nihestus, siis tulemustega lähedki näiteks Ilvese juurde, kes teeb naks naks ja annab juhised kaasa.
Kuni sul ei ole õiget rohtu ja magu on korras, siis soovitan skeemi 1 ibukas ja 1 paracetamol korraga nii hommikul kui ka õhul pluss lõunal lihtsalt ibukas ja kanget diclaci sisaldavat kreemi määrida ka. Ja nii ikka nädal jutti.
Aga lühidalt palun mine arstile 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 15:04; 26.04 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peale kolma lapse olid särnased hädad. Perearst ka arvas, et laps on raske, tuul jne. Sain taastusravi. 3a möödudes asi läks vaid hullemaks. Lõpuks, uuringu läbides selgus 4-5 diski prolaps. Ise arvan, et peale keisrilõige tehtud süstist tagajärg. Hetkel õrnad pidevad valud, ees ootab taastusravi ja sain osalise töövõimetust. Ega, lahendus on tõepoolest vaid opile minek, mis hetkel vältin. ????
Muidu, seljavalude vastu on retseptiga ettenähtud valuvägistid. Sain kiire abi kiropraktiku käest, kes koheselt ilma uuringuta pani õiget diagnoosi. ????

Mis imega sa töövõimetust said? Mina selle aasta alguses taotlesin täpselt sama probleemiga ja ei saanud midagi… Taastusravis juba paar aastat, iga päev teen lihasharjutusi (võin fitnessmodelliks varsti minna 🙂 Aga valud on ikka paremal pool vahel jubedad ja kõndida ei saa ning istuda ka mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 10:33; 26.04 14:13; 27.04 10:34; 28.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstil käidud. Nagu ma aru saan, siis niisama neuroloogile ei saadeta. Kui valu on juba pikemalt, siis ehk. Samuti siis, kui jalg hakkab tuimaks kiskuma. Mul hetkel tuim pole. Ainult “sipelgad” jooksevad. Paari nädala pärast sain aja siin kohalikult füsioterapeudi juurde. Eks siis paistab. Põletikuvastased tabletid sain ka. Lisaks siis paracetamol. Ma muid valuvaigisteid ei võtaks. Neid pikalt nagunii ei tohi võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstil käidud. Nagu ma aru saan, siis niisama neuroloogile ei saadeta. Kui valu on juba pikemalt, siis ehk. Samuti siis, kui jalg hakkab tuimaks kiskuma. Mul hetkel tuim pole. Ainult “sipelgad” jooksevad. Paari nädala pärast sain aja siin kohalikult füsioterapeudi juurde. Eks siis paistab. Põletikuvastased tabletid sain ka. Lisaks siis paracetamol. Ma muid valuvaigisteid ei võtaks. Neid pikalt nagunii ei tohi võtta.

Mina sinu kirjelduse põhjal läheks küll tasulisse. Sul oleks ikkagi uuringuid vaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 10:33; 26.04 14:13; 27.04 10:34; 28.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstil käidud. Nagu ma aru saan, siis niisama neuroloogile ei saadeta. Kui valu on juba pikemalt, siis ehk. Samuti siis, kui jalg hakkab tuimaks kiskuma. Mul hetkel tuim pole. Ainult “sipelgad” jooksevad. Paari nädala pärast sain aja siin kohalikult füsioterapeudi juurde. Eks siis paistab. Põletikuvastased tabletid sain ka. Lisaks siis paracetamol. Ma muid valuvaigisteid ei võtaks. Neid pikalt nagunii ei tohi võtta.

Mina sinu kirjelduse põhjal läheks küll tasulisse. Sul oleks ikkagi uuringuid vaja.

Natuke kalliks läheb see maksma. PERHis tasuline vastuvõtt 75euri. Ma ei tea, mis see MRT veel maksab. 200euri kindlasti. Ja siis saan teada, et väike põletik sees ja kuskilt lihtsalt pitsitab närvi. Sellise murega on tuhanded inimesed. Arsti jutu järgi ainult üksikutel on asi väga tõsine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstil käidud. Nagu ma aru saan, siis niisama neuroloogile ei saadeta. Kui valu on juba pikemalt, siis ehk. Samuti siis, kui jalg hakkab tuimaks kiskuma. Mul hetkel tuim pole. Ainult “sipelgad” jooksevad. Paari nädala pärast sain aja siin kohalikult füsioterapeudi juurde. Eks siis paistab. Põletikuvastased tabletid sain ka. Lisaks siis paracetamol. Ma muid valuvaigisteid ei võtaks. Neid pikalt nagunii ei tohi võtta.

Mina sinu kirjelduse põhjal läheks küll tasulisse. Sul oleks ikkagi uuringuid vaja.

Natuke kalliks läheb see maksma. PERHis tasuline vastuvõtt 75euri. Ma ei tea, mis see MRT veel maksab. 200euri kindlasti. Ja siis saan teada, et väike põletik sees ja kuskilt lihtsalt pitsitab närvi. Sellise murega on tuhanded inimesed. Arsti jutu järgi ainult üksikutel on asi väga tõsine.

Nii tuttav jutt. Ma rääkisin kolm aastat oma perearstile sellistest valudest, ikka tuli vastu jutt, et seljavalu on kõige tavalisem jne. Üksikutel on asi tõsine jne. Täpselt sama. Määri Fastum geeli.

Lõpuks ikka sain saatekirja eriarstile, MRT ja diski prolaps. Oleks meil siin väikelinnas olnud võimalus minna eriarstile, oleksin kindlasti läinud. Enamasti on esimene vastuvõtt tasuline, edasi suunatakse uuringuid tegema juba Haigekassa rahade eest.

Selge on aga see, et võimlema peab ja kere tüvelihaseid tugevdama, et asi hullemaks ei läheks. Mina teen harjutusi iga päev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 10:33; 26.04 14:13; 27.04 10:34; 28.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearstil käidud. Nagu ma aru saan, siis niisama neuroloogile ei saadeta. Kui valu on juba pikemalt, siis ehk. Samuti siis, kui jalg hakkab tuimaks kiskuma. Mul hetkel tuim pole. Ainult “sipelgad” jooksevad. Paari nädala pärast sain aja siin kohalikult füsioterapeudi juurde. Eks siis paistab. Põletikuvastased tabletid sain ka. Lisaks siis paracetamol. Ma muid valuvaigisteid ei võtaks. Neid pikalt nagunii ei tohi võtta.

Mina sinu kirjelduse põhjal läheks küll tasulisse. Sul oleks ikkagi uuringuid vaja.

Natuke kalliks läheb see maksma. PERHis tasuline vastuvõtt 75euri. Ma ei tea, mis see MRT veel maksab. 200euri kindlasti. Ja siis saan teada, et väike põletik sees ja kuskilt lihtsalt pitsitab närvi. Sellise murega on tuhanded inimesed. Arsti jutu järgi ainult üksikutel on asi väga tõsine.

Nii tuttav jutt. Ma rääkisin kolm aastat oma perearstile sellistest valudest, ikka tuli vastu jutt, et seljavalu on kõige tavalisem jne. Üksikutel on asi tõsine jne. Täpselt sama. Määri Fastum geeli.

Lõpuks ikka sain saatekirja eriarstile, MRT ja diski prolaps. Oleks meil siin väikelinnas olnud võimalus minna eriarstile, oleksin kindlasti läinud. Enamasti on esimene vastuvõtt tasuline, edasi suunatakse uuringuid tegema juba Haigekassa rahade eest.

Selge on aga see, et võimlema peab ja kere tüvelihaseid tugevdama, et asi hullemaks ei läheks. Mina teen harjutusi iga päev.

No jaa, aga mis sellest muutub, kui tehakse kindlaks, et diski prolaps. See teadmine ei võta ju minult valusid ära. Keegi seda ju korda ei tee ja ka väga treenitud inimestel on diski prolaps.
Mul oli täna nii valus, et ma ulgusin nutta keset tuba. No ei saa kõndima. Laps karjub oma võrevoodis ja emme ei suuda liikuda sinna poole. Lapse võtan voodist välja nii, et hambad on ristis. Ma juba haarasin oma id-kaardi, et registreerin tasulise vastuvõtu järgmiseks nädalaks. Aga siis sain aru, et see ei anna mulle midagi. Igal juhul seal lehel oli kirjas, et kõik hilisemad uuringud on ka tasulised, kui sa oled esialgu tasulise arsti juurde läinud.
Diski prolaps pole mingi eriline haigus. See ongi see, mis on paljudel ehk sellest perearst rääkiski. Seda võib kindlaks teha tõenäoliselt ka ilma pildita. Kui sa vaevled valudes juba kuu aega, siis äkki mõeldakse ka op-i peale. Minu 6 päeva valusid on köömes selle kõrval.
Ma räägin sellest füsioterapeudiga. Äkki tema veenab perearsti, et oleks vaja ikka pilti. Jama ongi see, et arstil käies mul oli ainult natuke valus. Ma olin seal täiesti ok olemisega. Ja järmisel hetkel on valu nii meeletu, et ropud sõnad lendavad ka laste juuresolekul. Selge on see, et hetkel on asi hullemaks läinud ja kui võrrelda eelmise aasta valudega, siis seekord on kordi hullem. Valu ei kiirga mitte ainult jalga, vaid ka paremale poole kubemepiirkonda ehk siis alakõhtu. Terve parem pool kõhust allapoole on valudes. Mingis asendis on ainult ok olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, diski prolaps pole mitte niisama asi. See on põrguvalu, ise ära ei kao ja näha ongi minu teada ainult mrt-ga. Meie arstid on seljavalude koha pealt kuidagi nagu pooletoobised, ausõna.
Minu soovitus: esimene asi, mine kiropraktiku juurde. Tema tõmbab su paika, siis saad edasi elada. Teine asi pärast seda on end hoida, aga võimelda, võimelda ja veel kord võimelda. Taastusravi, pilates – parimad. Nii saab oppi edasi lükata.
Mingi soojendus ja määrimine ei aita, kui on diskijama.
Seega, proovi seda Ilvest, või Rainer Kägo nt. Kägo on väga asjalik. Ausõna. Perearst sind sellise asjaga ei aita. Häda on selles, et kui nt kunagi on mingil moel endal selg “ära tõmmatud” või muul moel viga saanud, siis kipuvad selgroolülidevahelised kõhred vms ebaühtlaselt kuluma ning see võimaldabki diskil valesse kohta liikuda ja närvile suruma hakata.
Muuseas, Kägo räägib, et naistel on sageli probleemiks veel see, et sünnitusega on vaagen viltu “lükatud”. Ja tema sõnul on asi siis juba päris paha, kui valu kiirgub põlvest allapoole. Ole hea ja käi Kägo juures ära! 5295162 Usu, selline asi ei lahene iseenesest. Ega füsioterapeutki muud ei tee, kui soovitab võimlemisharjutusi, aga kiropraktik vähemalt kõigepealt tõmbab su selja paika, nii et sa saad üldse harjutusi tegema hakata. Saad vähemalt edasi elada.
Mul sama jama. Kunagi kauges nooruses tõmbasin selja ära. Paari päevaga läks valu üle. Aga 20 astat hiljem hakkas tunda andma, just selle ebaühtlase kulumise tõttu. Käisin ka mitu aastat arstide vahet. Alustati röntgeniga, mille järgi arst midagi ei näinud. Füsioterapeut soovitas harjutusi. Lõpuks sain ka mrt, mille järgi oli näha just see ebaühtlane kulumine, mistõttu disk kipub oma kohalt välja trügima ja surub närvile. Õnneks veel päris prolaps polnud. Prolapsiga vist eriti enam ei liigugi. Igatahes mingil hetkel pärast sünnitust olin ka täiesti hullus olukorras ja läksin Kägo juurde. Ta ütles juba peale vaadates, et on näha, et vaagen on viltu.
Ega kiropraktikki imet tee, kui selline jama juba on, siis see jääbki vaevama, aitab ainult nn korsetilihaste tugevdamine, et need hoiaksid selgroo õiges asendis. Õp on viimane võimalus ja mitte kõigile pole sellest abi. Võib juhtuda ka nii, et pärast eladki samamoodi valudes, neelad valuvaigisteid. Mu tutvusringkonnas oli inimene, kes peale oppi elas paar aastat valudes, muudkui neelas tablette. Tulemus – maks ütles ülrs
Seda inimest kahjuks meie hulgas enam pole. Ja ta polnud veel 50. Sellepärast ma pigem käin kiropraktikuid mööda ja üritan leida pilatese võimalusi. Soovitan soojalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 02:10; 28.04 11:20; 02.05 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma hetkel loen ühte raamatut, kuidas seljavaludest lahti saada. Autor on vastava ala spetsialist. Tema üritab selgeks teha, et valud ei ole üldse diski prolapsist tingitud. Praktiliselt kõigil inimestel on 4. ja 5. lüli ning 5. ja nimmelüli vahelised kettad kulunud. Paljudel ka prolaps, aga nad ise ei tea asjast midagi. Pole elus ühtegi seljavalu olnudki. Kulumine on ealine iseärasus. Sama asi, nagu meil hambadki kuluvad. Probleem pidi olema pingevaludes, mis on pigem ajuga ja enda haigeks mõtlemisega seotud. Minu jaoks muidugi suhteliselt jabur jutt. Aga mine tea, väike tõetera võib asjas sees olla. Seepärast osadele operatsioonid ei aitagi. Tegelikult arstidel endilgi pole õrna aimugi, mis täpselt seda valu tekitab. Autor tõi välja olukordi, kus inimesel oli disk paremale välja nihkunud, aga valud olid hoopis vasakus jalas. Seal poleks neid valusid üldse pidanud olema. Nii et mingi häma ikka on nende seljavaludega.
Mu abikaasa käis ka ühe Tallinna tuntud kiropraktiku juures. Pärast naeris, et oleks vabalt võinud ka suvalise soolapuhuja juurde minna. Tulemus oli suur 0. Aga kindlasti on ka asjalikke kiropraktikuid. Ma nende juurde siiski ilma pildita ei läheks. Minu teada nad ei võta ilma pildita jutulegi.
Mul endal on nüüd natuke nagu paremaks läinud. Tundub, et tabletid ikka aitavad natuke. Valus on küll, aga see juba selline talutav valu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis abi sa siit siis üldse ootasid? Kõigele on sul 10 vastuväidet. Tundub, et oled ise kõige targem oma seisundi suhtes, milleks siis see teema? Kannata edasi oma valusid ja loe totraid raamatuid, midagi muud ette võtta sa ju ei soovi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.04 10:33; 26.04 14:13; 27.04 10:34; 28.04 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, mõni inimene väidab ka, et peavalusid kui selliseid pole üldse olemas ja ometi pool maailma vaevleb nende käes.
Aga muidugi sinu vaba valik, kas elad valuvaigistitega ja valad ise ka pisaraid, kui laps voodis lohutamatult nutab ja sina ei saa end liigutadagi, või üritad siiski korra kiropraktiku juures ära käia.
Kui puhtalt pingetes probleem, peaks aitama ka massaaž.
P.S. Kägo juurde võid lapse kaasa võtta, kui sul teda mujale pole panna selleks ajaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 02:10; 28.04 11:20; 02.05 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis imega sa töövõimetust said? Mina selle aasta alguses taotlesin täpselt sama probleemiga ja ei saanud midagi… Taastusravis juba paar aastat, iga päev teen lihasharjutusi (võin fitnessmodelliks varsti minna ???? Aga valud on ikka paremal pool vahel jubedad ja kõndida ei saa ning istuda ka mitte.

Ma ei teadnudki, et teised ei saa. Arvan, et igal inimesel on siiski erinev haiguslugu(+lisaks veel tervise probleemid), eriala, eraelu jne. Siit ka töövõimetuse erinev hinang.

Teemaalgataja, mina ka käisin Kägo juures ja ainult Head soovitused minu poolt ja veel minu 2 tuttava poolt. Muidu abi on ka kinesioteibist, mis paigaldab asjatundja. Veel lisan, et perearst rohkem ei saa suunata magnettomograafia uuringule, ainult eriarst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 10:11; 25.04 16:13; 25.04 20:08; 28.04 14:22; 30.04 19:41; 02.05 05:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin öelda, et nüüd on 10 päeva möödas, neli päeva olen retseptiravimit võtnud ja tegelikult pole midagi paremaks läinud. Pigem on olukord hullemaks läinud. Lihtsalt päeval paar tundi on ok olemine. Vist siis, kui kaks tabletti hakkavad natuke mõjuma. Aga õhtuks ja hommikuks on olukord väga hull. Ma polegi võimeline kuskile arsti juurde minema. Ma ei lähe ju valudega kiropraktiku juurde. Ma ei luba oma selga näpugagi puutuda.
Ma esmajärjekorras üritan perearstilt tugevamad valuvaigistid saada ja siiski saatekirja neuroloogi juurde.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võin öelda, et nüüd on 10 päeva möödas, neli päeva olen retseptiravimit võtnud ja tegelikult pole midagi paremaks läinud. Pigem on olukord hullemaks läinud. Lihtsalt päeval paar tundi on ok olemine. Vist siis, kui kaks tabletti hakkavad natuke mõjuma. Aga õhtuks ja hommikuks on olukord väga hull. Ma polegi võimeline kuskile arsti juurde minema. Ma ei lähe ju valudega kiropraktiku juurde. Ma ei luba oma selga näpugagi puutuda.
Ma esmajärjekorras üritan perearstilt tugevamad valuvaigistid saada ja siiski saatekirja neuroloogi juurde.

Just, kui on valud siis tulebki minna. Neuroloogil võib pikk järjekord olla ja seal ka tahetakse, et valud oleksid veel olemas. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 10:11; 25.04 16:13; 25.04 20:08; 28.04 14:22; 30.04 19:41; 02.05 05:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mingi istmikunärvi põletik see Sul kohe kindlasti ei ole.
mind ootab varsti seljaopp ees.
algas kõik täpselt samamoodi nagu Sina kirjeldad. tõstsin lapsega selja ära, siis sellised valusööstud, kange selg, tõustes valus, istuda ei saa, kõndida ei saa jne. nüüdseks, 12 aastat hiljem, on nimmeosas diskid paigast ning närvikanali maksimaalne ahenemine.
mine arstile, lase röntgen teha, see ei ole naljaasi.

mis mõttes ei saa füsioterapeudi juurde minna? võtad lapse kaasa ja lähed. kurat küll, sandiks tahad jääda või? kes siis Su last vaatab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka diski prolaps, palju aastaid juba olnud, algasid valud enne laste sündi juba, gümnaasiumis. Kõige hullem oli 2. lapse ajal – siis liikusin kas käpuli või kahe kargu toel. Kaksikute ajal polnud suurt miskit, välja lõi vaid siis kui külmetasin. Arst pakkus lahendiks vaid opi, õnnestumisprotsent 50. Loobusin. Mingil ajal hakkasin tegelema jooga ja vaimsete praktikatega. Viimased 5 aastat kindlasti pole enam mingeid valusid olnud, ei viska jalga alt ära ega muud sellega kaasnevat. Selg vahel valutab küll, aga see on selline tavaline seljavalu, kui olen liiga pehmes voodis maganud vmt., selline tavaline lihaspingevalu, mitte närvivalu. Praegu olen õnnelik, et opile ei läinud. Tuttav käis, ta küll minust vanem, aga op ei aidanud midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioterapeudi juurde saan minna. Pole probleemi. Aasta tagasi ei saanud minna, sest laps oli mõnekuune. Nüüd jääb laps vanaemaga. Ka mina tahan pilti seljast, aga seda ju ei saa nii lihtsalt. Nagu ma aru saan, on MRT kallis ja seda niisama ei tehta. Ma tahaks pädeva neuroloogi juurde saada, aga samas mul pole ka mitmed sajad eurod välja käia.
Tore, kui te soovitate kiropraktikuid, aga nii rikas ma samuti pole, et võiks raha sellise jama peale raisata. Andke andeks, aga minu arvates on tegu rahaahnete inimestega. Nagu ma ütlesin, abikaasa käis kiropraktiku juures. Ma ei hakka nime nimetama, aga suhteliselt kuulus ja ka internetis leidub kiidusõnu tema kohta. Ma ise veel soovitasin mehel minna ja uurisin internetist. Mees oli vastuvõtul 20min, sellest mõned minutid onu tiris teda kätest. Küsis veel, kas nüüd on hea. Mees ei saanud midagi aru. Mitte midagi ei muutunud. Onu ei saanud nagu arugi, millest minu abikaasa rääkis ja mille üle kurtis. Onu seletas venitamisest, aga mu mees juba ammu teab sellest ja venitas end iga päev. Ausalt, mina selliste inimeste juurde ei lähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 24.04 09:24; 25.04 12:33; 25.04 15:53; 25.04 17:16; 26.04 14:01; 26.04 15:38; 27.04 12:58; 28.04 08:33; 30.04 11:52; 01.05 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Füsioterapeudi juurde saan minna. Pole probleemi. Aasta tagasi ei saanud minna, sest laps oli mõnekuune. Nüüd jääb laps vanaemaga. Ka mina tahan pilti seljast, aga seda ju ei saa nii lihtsalt. Nagu ma aru saan, on MRT kallis ja seda niisama ei tehta. Ma tahaks pädeva neuroloogi juurde saada, aga samas mul pole ka mitmed sajad eurod välja käia.
Tore, kui te soovitate kiropraktikuid, aga nii rikas ma samuti pole, et võiks raha sellise jama peale raisata. Andke andeks, aga minu arvates on tegu rahaahnete inimestega. Nagu ma ütlesin, abikaasa käis kiropraktiku juures. Ma ei hakka nime nimetama, aga suhteliselt kuulus ja ka internetis leidub kiidusõnu tema kohta. Ma ise veel soovitasin mehel minna ja uurisin internetist. Mees oli vastuvõtul 20min, sellest mõned minutid onu tiris teda kätest. Küsis veel, kas nüüd on hea. Mees ei saanud midagi aru. Mitte midagi ei muutunud. Onu ei saanud nagu arugi, millest minu abikaasa rääkis ja mille üle kurtis. Onu seletas venitamisest, aga mu mees juba ammu teab sellest ja venitas end iga päev. Ausalt, mina selliste inimeste juurde ei lähe.

Noh, Kägo puhul sportlased ei kurda. Mees teeb imesid ja nad suudavad isegi edasi ka võistelda.Tasub ikka uurida inimese kohta infot. Ja nii palju kui mina tean, neuroloogi poolt suunatud uuring on juba tasuta. Mina küll ei pidanud maksma midagi kuid vaid 5 eur visiiditasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.04 10:11; 25.04 16:13; 25.04 20:08; 28.04 14:22; 30.04 19:41; 02.05 05:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina järeldan, et sul nii viimane häda siis käes ikka pole. Valik on sinu. Loodan, et saad abi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 02:10; 28.04 11:20; 02.05 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka selg nõrk koht juba teismeliseeast alates, kui vales asendis raskeid laudu tõstes selja nö. ära tõmbasin. Sellest ajast olen periooditi ikka hädas olnud, kui rohkem küürutatud, vale liigutus tehtud vms. Kuna aga mul asi eriti tõsine pole ja max nädalaga on valu järele andnud, siis kusagile pöördunud pole. Ühel hetkel avastasin aga kuidagi ise ühe harjutuse, mis mul aitab: kui selg jälle tunda annab, siis lähen voodile selili (mul on üsna kõva madrats, vedrumadrats jääb ehk liiga pehmeks, siis on parem mingi mati vms peal olla) ja hakkan kätega põlvi tasapisi vastu kõhtu tõmbama, püüdes samal ajal selga maksimaalselt lõdvestada. Alguses jäävad põlved kõhust ikka väga kaugele, aga tasapisi annavad lihased järele ja tundub, et midagi läheb seal seljas paika. Mul seejuures valus ei ole, küll aga on seljas selline kuumatunne ja surin, mis pärast ka veel mõnda aega jätkub. Hoian seda asendit nii umbes paar minutit ja kordan ikka mitu korda päevas, vastavalt vajadusele. See on võibolla ka juhus, aga alates sellest ajast, kui seda harjutust tegema hakkasin, ei ole mul tugevamaid seljavalusid olnudki.
Olen näinud ka internetis sellist seljavenitust soovitatavat, aga seal tavaliselt 1 jalg korraga. Proovisin korra ka nii, aga see tegi mul asja hullemaks, nii et mina tõmban korraga ikka mõlemad põlved rinnale.
(hoiatus: tõenäoliselt see iga probleemiga üldse ei sobi ja on meedikutega konsulteerimata, nii et kui see tundub valus või ebamugav, siis ärge kindlasti seda proovige)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Ilu ja tervis Istmikunärvipõletik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.