Esileht Sünnitus ITK või Pelgu

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: ITK või Pelgu

Postitas:

Ilmselt palju läbikäinud teema, aga kumba sünnitusmaja eelistada ja miks? Kus on sünnitus nö vähem “liinitöö” ja taastumine mugavam? Vannid, vannis valutamine ja vanni sünnitamine on küll mõlemas haiglas võimalik, aga olen kuulnud, et ITK pigem väldib seda, kas vastab tõele? Kui saan ühest haiglast esilekutsumise saatekirja, siis kas sünnitama võin sellega teise haiglasse ka minna või saatekirjaga saan minna ainult saatekirja väljastanud haiglasse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan igatahes Pelgulinna. Nende ämmaemandad just kirjutasid siin ka ja julgustasid vette sünnitama: http://eestilapsed.ee/ammaemand-pelgulinnas-sunnib-peaaegu-iga-paev-moni-laps-vette/

Mina omalt poolt soovitan kahe käega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet pole. Mõlemad lapsed sündisid ITK-s 2014 ja 2016. Ei tundnud küll mingit liinitööd. See, kui liinitöö asi tundub, sõltub sellest, mida sa ise ootad ja palju on sünnitajaid – aga seda sa ette prognoosida ei saa. Arvestama pead, et kui sul pole isiklikku ämmaemandat, siis samad ämmaemandad tegelevad ka teiste sünnitajatega ja alati on prioriteediks need sünnitajad, kellel juba laps väljumas, mitte aga need, kellel avatust seal 5-6 cm alles 🙂

Esimese lapsega saime ITK-s vanniga toa ja just ämmaemand ise soovitas mulle vanni minna. Mulle aga vannis ei meeldinud. Samuti mõlema sünnituse puhul on just ämmaemandad soovitanud mulle dušši alla minna.

Väga palju sõltub ka konkreetsest ämmaemandast ja niimoodi võrreldes ütleks, et teise sünnituse kogemus oli parem kui esimese sünnituse kogemus, kuna esiteks oli oluliselt kiirem ja seetõttu tegeles meiega algusest lõpuni üks ämmaemand (esimese sünnituse ajal oli lausa 3 vahetust!) ja oli väga positiivse suhtumise, julgustas mind isegi karjuma (karumöirgeid tegema, naguta ise ütles) presside ajal (esimese lapse pressisin vaikides ja seetõttu olin ise ka ehmunud, kui nüüd tahtsin karjudes pressida, et mis toimub?)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oludest tingituna on see liinitööd igas suuremas sünnitusosakonnas. Puht inimlikult ei jaksa personal muudmoodi kui 10 naist korraga sünnitab nt.
Kui personaalset lähenemist garanteerida soovid, siis isiklik ämmaemand tagab selle.
Saatekirjaga võid minna kuhu tahes. Ka teise linna 🙂 Ütled lihtsalt, et otsustasid ümber. Pelgu ja ITK vahel käib selline sõda, et nad on iga üle tulnud patsiendi üle õnnelikud ja saad ehk isegi erikohtlemist 😀
Ise valisin mõlema lapsega Pelgulinna, kuna ITK sünnituseelses jättis väga kehva mulje see, kuidas kohe-kohe sünnitama minevaid naisi seal koheldi. Nii kaua hoiti sünnituseelses kui valude vahed olid kolm minutit ja siis viidi ratastooliga sünnitama ja lasti ka mees juurde. Koos mõõtsime kahe erineva palatikaaslasega valude vahesid… Pelgus sellist jama pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:05; 21.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oludest tingituna on see liinitööd igas suuremas sünnitusosakonnas. Puht inimlikult ei jaksa personal muudmoodi kui 10 naist korraga sünnitab nt.
Kui personaalset lähenemist garanteerida soovid, siis isiklik ämmaemand tagab selle.
Saatekirjaga võid minna kuhu tahes. Ka teise linna ???? Ütled lihtsalt, et otsustasid ümber. Pelgu ja ITK vahel käib selline sõda, et nad on iga üle tulnud patsiendi üle õnnelikud ja saad ehk isegi erikohtlemist ????
Ise valisin mõlema lapsega Pelgulinna, kuna ITK sünnituseelses jättis väga kehva mulje see, kuidas kohe-kohe sünnitama minevaid naisi seal koheldi. Nii kaua hoiti sünnituseelses kui valude vahed olid kolm minutit ja siis viidi ratastooliga sünnitama ja lasti ka mees juurde. Koos mõõtsime kahe erineva palatikaaslasega valude vahesid… Pelgus sellist jama pole.

Mul on 3 esilekutsumist pelgus olnud. Ja justnimelt olingi sünnituseelses 2-3min valudega. Siis alles vaadati läbi ja saadeti sünnitustuppa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oludest tingituna on see liinitööd igas suuremas sünnitusosakonnas. Puht inimlikult ei jaksa personal muudmoodi kui 10 naist korraga sünnitab nt.
Kui personaalset lähenemist garanteerida soovid, siis isiklik ämmaemand tagab selle.
Saatekirjaga võid minna kuhu tahes. Ka teise linna Ütled lihtsalt, et otsustasid ümber. Pelgu ja ITK vahel käib selline sõda, et nad on iga üle tulnud patsiendi üle õnnelikud ja saad ehk isegi erikohtlemist
Ise valisin mõlema lapsega Pelgulinna, kuna ITK sünnituseelses jättis väga kehva mulje see, kuidas kohe-kohe sünnitama minevaid naisi seal koheldi. Nii kaua hoiti sünnituseelses kui valude vahed olid kolm minutit ja siis viidi ratastooliga sünnitama ja lasti ka mees juurde. Koos mõõtsime kahe erineva palatikaaslasega valude vahesid… Pelgus sellist jama pole.

Mul on 3 esilekutsumist pelgus olnud. Ja justnimelt olingi sünnituseelses 2-3min valudega. Siis alles vaadati läbi ja saadeti sünnitustuppa

Mul pole esilekutsumistega kogemusi (miks sul 3 sünnitust esile kutsuti? ), rääkisin ilma sekkumiseta alanud sünnitusest. Ma pole oma rasedustega Pelgus sünnituseelsesse sattunudki, kohe otse sünnitusosakonda. Esimese sünnitusega oli valude vahe 7min ja teisega olid veed tulnud paar tundi tagasi, kuid valusid ootasin sünnitustoas veel 12h. ITK-s need naised olid sinna valudega sünnitama tulnud, üks isegi öösel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 12:05; 21.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen oma kolm last kõik itks sünnitanud ( 2012, 2014 ja 2017 ). Viimane sünnitus oli just 2 nädalat tagasi.
kõik õed- ämmakad olid väga abistavad ja toetavad. Kuigi ise pole kunagi vanni tahtnud sünnitada, oli viimane sünnitus just vanniga toas. ka ämmakas soovitas mitmel korral vanni aga ma ise keeldusin sellest.
kui olen sünnituste ajal midagi palunud, pole küll kunagi keegi keeldunud. ja ilma eraldi tellitud ämmakata, arvan, et kahjuks on kõik sünnitus nö liinitöö ( see ongi nende inimeste jaoks töö ju 🙂 ).

samas, mulle isiklikult on meeldinud see, et oleme enamus aega mehega üksi ja ämmakad käivad vahel kontrollimas, ning jäävad tuppa vaid siis kui juba pressima hakkan. kuigi võrdlusmoment puudub, siis kui veel lapsi tuleks, läheksin ikka tagasi itksse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei. Kui mul oleks valida kas pelgu v itk siis valiks pelgu kuna itkas ei jäänud head muljet. Ning itkas alles siis saab mees kõrval olla kui sünnitus peal aga pelgus saab kohe jääda ka. Ning peretoad on mõnusad ja arstid väga sõbralikud! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin itk saatekirjaga Pelgulinna sünnitama. Rasedusega olin arvel ITKs, aga ei jäänud üldse sealse kohtlemise/suhtumisega rahule juba raseduse ajal.
Esiteks, üldse rasedusega arvelevõtmiseks telefoni teel aega kinni pannes ütles tädi teisel pool, et oi, seal on tohutud järjekorrad, aga abordile saaksite rutem!????
Teiseks, kui läksin raseduse ajal (19 nädalat) suure kõhuvaluga erakorralisse, siis öeldi jälle, et meil siin pikk järjekord, minge aga tööle tagasi ja tulge siis, kui tööpäev läbi on. Kui ütlesin, et mul lõppeb tööpäev keskööl, kas peaksin tõesti valudega nii pikalt tööl olema, öeldi, et jah, siis on meil ka siin vaiksem ja ei ole järjekorda. Läksin ikka paari tunni pärast tagasi, mitte alles keskööl, ja jäesti haiglasse sisse. Protseduure tegevale tädile ütlesin, et mul on foobia verevõtmise ees, kas saaksin pikali olla, sest muidu ma minestan. Selle eest sain sõimata ja alandada, et suur inimene, aga sellist teatrit vaja korraldada. Ja mul on tunne, et see tädi meelega torkis mul käed läbi, neljanda korra ajal sai alles vere kätte, ise muudkui mõnitas iga kord kui ebaõnnestus, et ise olen süüdi, sest hirmuga lähevadki veresooned vähem nähtavaks. Kusjuures ma olen tagasihoidlik ja vaikne inimene, ma ei löö kuskil lärmi ega ülbitse võõraste inimeste kallal, kohe kindlasti ei korraldanud ma seal mingit skandaali, vaid rääkisin normaalselt ja viisakalt. Sellise viisaka palve peale sellise alavääristava kohtlemise osaks saada oli ka viimane piir.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 17:39; 28.02 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heii. Võib-olla on keegi kursis, et kuidas Pelgus praegu peretubadega on? Ise plaanin ka pigem Pelgusse minna, aga mõtlen, et kuna seal praegu kõik toad tasuta, siis perepalatit vist suht raske saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minul mõlemad lapsed ITK’s sündinud, ühega viibisin ka sünnituseelses osakonnas. Mul on ainult häid sõnu öelda suhtumise ja kogu kogemuse kohta. Tundub, et see on paljuski juhuslik, kas juhtud selle mõne üksiku kiusliku otsa või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin arvel ja ka sünnitasin ITK´s. Ämmaemand oli super ja ka sünnitusega jäin rahule. Mina läksin haiglasse 26 hommik ja sünnitasin alles 27 õhtul. Terve selle aja sain väga hea kohtlemise osaliseks, alustades praktikantidest ja lõpetades koristajatega. Kõik olid väga abivalmid ja elasid kaasa. Lõpuks kui valud olid meeletud juba, siis praktikandid aitasid mul püsti seista ja kõndida, sest omal jalal seda enam teha ei suutnud. Samal ajal üritasid mõtteid mujale viia, kuni mees kohale jõudis. Ja sünnitusel oli äe väga tihti meie juures, kuigi kõik sünnitustoad olid täis. Ta jõudis igale poole! Meil vedas ka sellega, et tal oli parajasti ka praktikant seal, kes reaalselt oligi koguaeg sünnitustoas valvel ja see andis päris palju kindlustunnet juurde.
Minul on üldse negatiivseid kogemusi teenindajate/arstidega jms inimestega väga vähe. Kõik ikka inimese enda suhtumises ja olekus kinni.
See naisterahvas, kes siin enne rääkis mõnitamisest jms. Seda juttu lugedes jäi endalegi mulje, et vingus tegelikult palju. 😉 Kuigi kindlalt väitis, et on tagasihoidlik inimene. 😀 Ka mina palusin ühte-teist, mitte keegi ei mõnitanud ega alavääristanud mind. Kui ikka sünnitama lähed, siis paratamatus, et pead läbi tegema asju, mis ei ole just eriti meeldivad aga mis on vajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK-s mõlemad sünnitanud ja pole keegi maininud, et mees ei võiks algusest peale kõrval olla. Saime sünnitustuppa ja chillisime seal kuigi ämmaemand oli kindel, et läheb kaua jaregulaarsusest polnud veel aimugi.

Võimalik, et sünnitustoad on lihtsalt täis olnud, kui sünnituseelsesse pannakse.

Kindlasti palju sõltub sellest, milline ämmaemand satub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin arvel ja ka sünnitasin ITK´s. Ämmaemand oli super ja ka sünnitusega jäin rahule. Mina läksin haiglasse 26 hommik ja sünnitasin alles 27 õhtul. Terve selle aja sain väga hea kohtlemise osaliseks, alustades praktikantidest ja lõpetades koristajatega. Kõik olid väga abivalmid ja elasid kaasa. Lõpuks kui valud olid meeletud juba, siis praktikandid aitasid mul püsti seista ja kõndida, sest omal jalal seda enam teha ei suutnud. Samal ajal üritasid mõtteid mujale viia, kuni mees kohale jõudis. Ja sünnitusel oli äe väga tihti meie juures, kuigi kõik sünnitustoad olid täis. Ta jõudis igale poole! Meil vedas ka sellega, et tal oli parajasti ka praktikant seal, kes reaalselt oligi koguaeg sünnitustoas valvel ja see andis päris palju kindlustunnet juurde.
Minul on üldse negatiivseid kogemusi teenindajate/arstidega jms inimestega väga vähe. Kõik ikka inimese enda suhtumises ja olekus kinni.
See naisterahvas, kes siin enne rääkis mõnitamisest jms. Seda juttu lugedes jäi endalegi mulje, et vingus tegelikult palju. ???? Kuigi kindlalt väitis, et on tagasihoidlik inimene. ???? Ka mina palusin ühte-teist, mitte keegi ei mõnitanud ega alavääristanud mind. Kui ikka sünnitama lähed, siis paratamatus, et pead läbi tegema asju, mis ei ole just eriti meeldivad aga mis on vajalik.

Mis osa täpsemalt mu käitumisest seda mõnitust provotseeris? Kus vingumine oli?
Kas see, et mul on foobia verevõtmise ees ja et ma seda enne verevõtmist mainisin? Viisakam oleks olnud suu pidada ja minestuse korral (ma minestan iga kord, sellepärast pean targemaks alati verevõtjat sellest teavitada) vaikselt ja tagasihoidlikult toolilt põrandale valguda, et siis oleks ilma draamata saanud? Või arvad sa, et ma meelega minestan, et draamat teha?
Või see oli liigne vingumine, et mulle tundus vastuvõetamatu ilma mingi läbivaatuseta antud käsk tööle tagasi minna ja valudega keskööni tööd teha?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 17:39; 28.02 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule just meeldiski segamatult üksi olla. Käisin edasi tagasi ja kuulasin kõrvaklappidest raadiot. Hingasin omas rütmis ja tunnetasin keha.
Mul ei olnud teadlikult ka 2. sünnitusel tugiisikut. Polnud vajadust. Ta oleks vaid seganud. Ma poleks end nii vabalt tundnud.

Super kogemus oli. Ämmakas käis igas tunnis korra alguses ja siis tihemini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Sünnitus ITK või Pelgu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.