Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-ikate uus nädal 16-30.06 Jaani hõnguline

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 512 )

Teema: IVF-ikate uus nädal 16-30.06 Jaani hõnguline

Postitas:

Läbitud ebaõnnestunud IVF. Arst käskis ootada paarid päevad ära ja siis ühendust võtta. Aga mida teha, kui päevad ei hakka :(???. Kas teil on samuti IVF hormoonid nii sassi löönud? Täna 41. päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läbitud ebaõnnestunud IVF. Arst käskis oodata paarid päevad ära ja siis ühendust võtta. Aga mida teha, kui päevad ei hakka :(???. Kas teil on samuti IVF hormoonid nii sassi löönud? Täna 41. päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inta,

hoh, siis tõesti ei tohiks toetuda hcg tõusu kiirusele. Elame näeme! Nii põnev))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]inta2 kirjutas:[/small]
[tsitaat]kmkm ja alondra- ma küll ei julgeks sugu veel paika panna,kuna ikka see on väga erinev. Ehe näide oli Lagrits kelle test näitas 9 päeva peal siirdamist juba kodus triibuline test ja 14 päeva hcg oli (loodan et mäletan õigesti) ca 400. Ja tal on poiss seega poissi puhul võib olla hcg kõrge. Ootan põnevusega kuidas mul läheb? Esimesega sain triibud kodus 12 päeval väga heledad ja 13 päeva hcg oli 78. Oli tüdruk. Seekord sain kodus triibud 16 päeval oli kaks rasvast triipu ja 12 päeva hcg oli 43. (e. siis 13 päeva hcg tuleb enam vähem sama, kuna 14 päeva oli 103).Kui hästi läheb siis saan äkki soo teada(vähemalt 90% teada)2,5 nädala pärast siis aeg Oscarisse.[/tsitaat]

inta, ma tegingi nalja. muidugi ei saa selle järgi midagi täpselt ennustada. kui saaks, siis teaks ju ammu juba kõik rasedad kohe, keda nad ootavad 🙂
Elu on ikka täis üllatusi. Pealegi, erandid kinnitavad reegleid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]hernehirmutis kirjutas:[/small]
[tsitaat]Läbitud ebaõnnestunud IVF. Arst käskis oodata paarid päevad ära ja siis ühendust võtta. Aga mida teha, kui päevad ei hakka :(???. Kas teil on samuti IVF hormoonid nii sassi löönud? Täna 41. päev.
[/tsitaat]

kas rasedustesti oled teinud? tegelikult tsüklihäire on täiesti võimalik. mis on su tavaline pikkus? ma ikka ootaks ära, sest mida ikka saab arst teha. manustada jälle preparaate. parem juba kui kõik algab loomulikul teel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]hernehirmutis kirjutas:[/small]
[tsitaat]Läbitud ebaõnnestunud IVF. Arst käskis oodata paarid päevad ära ja siis ühendust võtta. Aga mida teha, kui päevad ei hakka :(???. Kas teil on samuti IVF hormoonid nii sassi löönud? Täna 41. päev.
[/tsitaat]

41 päeva on juba tõesti väga pikk, minul on kõige rohkem viimasest süstist /ravimitest läinud 8 päeva üle ja siis päevad hakkanud. Kas hcg oli 0? või väike? Igaljuhul võtta ühendust arstiga ja räägi sellest, arst saab teha uh.Ja siis on selgem mis toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui katse ebaõnnestus, hakkasid päevad ja hcg oli 0. Nüüd järgmised enam ei hakka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]inta2 kirjutas:[/small]
[tsitaat]kmkm ja alondra- ma küll ei julgeks sugu veel paika panna,kuna ikka see on väga erinev. Ehe näide oli Lagrits kelle test näitas 9 päeva peal siirdamist juba kodus triibuline test ja 14 päeva hcg oli (loodan et mäletan õigesti) ca 400. Ja tal on poiss seega poissi puhul võib olla hcg kõrge. Ootan põnevusega kuidas mul läheb? Esimesega sain triibud kodus 12 päeval väga heledad ja 13 päeva hcg oli 78. Oli tüdruk. Seekord sain kodus triibud 16 päeval oli kaks rasvast triipu ja 12 päeva hcg oli 43. (e. siis 13 päeva hcg tuleb enam vähem sama, kuna 14 päeva oli 103).Kui hästi läheb siis saan äkki soo teada(vähemalt 90% teada)2,5 nädala pärast siis aeg Oscarisse.[/tsitaat]

Mul oli test kodus triibuline samuti 9.ndal päeval pärast siirdamist ja 14. päeva veretesti näit 684, aga näe plika tulemas. 🙂

Lilleke, organismid on nii erinevad ja reageerivad ravimitele erinevalt ka katsete lõikes. Minu viimasel katsel ei tahtnud kuidagi keha ravimitele nii reageerida nagu varem ja süstitav kogus oli suisa 300. Või oli ta vahepeal isegi 350, mitte ei mäleta. Loomulikult läheb siis raha rohkem. Pealegi on nüüd vist ravimid ka soodsamaks läinud kui varem olid. Nii, et mõista ikka neid, kel ravimitele rohkem raha kulub, see pole üldse keeruline. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inta2 – aitäh sulle. Vaatsin jah Ravimiinfost järgi nüüd, et Puregon on kõige kallim neist, teised soodsamad, Haigekassa on ikka taevaõnnistus nende soodukatega 😛
Eks arvestangi ca 400-500EUR-iga.

Aitäh sulle, väga hea informatiivne vastus oli sul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt 17.06 08:41; 17.06 09:13; 17.06 10:05; 17.06 11:15; 17.06 16:04; 18.06 13:38; 18.06 16:38; 18.06 19:36; 19.06 08:56; 19.06 10:16; 19.06 14:47; 20.06 09:33; 20.06 12:20; 22.06 16:54; 22.06 21:20; 22.06 22:44; 23.06 12:54; 23.06 16:26; 24.06 11:34; 24.06 12:09; 24.06 12:37; 25.06 09:45; 25.06 09:59; 25.06 11:17; 25.06 13:52; 25.06 15:06; 25.06 16:17; 25.06 16:55; 26.06 21:55; 26.06 22:54; 27.06 13:56; 27.06 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alondra,nii lahe!!!:) Naudi-naudi!
Kägu (Lilleke), head süstrallit!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ütles arst, et gonal ise ei tekita hüperit ja pole vaja alguses vett kaanida. Alles siis, kui ovitrelle süst vallandab selle, siis tekib hüperi oht ja tasub juua palju.

4 päeva süstitud ja migeid kõrvalnähte pole. Munasarjad ka veel tunda ei anna. Täiesti tavaline on olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 17.06 10:49; 17.06 16:03; 18.06 10:47; 18.06 10:48; 18.06 20:26; 19.06 09:55; 20.06 13:01; 25.06 22:24; 26.06 16:52; 26.06 19:10; 26.06 20:43; 26.06 22:10; 26.06 23:18; 27.06 12:46; 27.06 18:45; 27.06 23:12; 27.06 23:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mulle ütles arst, et gonal ise ei tekita hüperit ja pole vaja alguses vett kaanida. Alles siis, kui ovitrelle süst vallandab selle, siis tekib hüperi oht ja tasub juua palju.

4 päeva süstitud ja migeid kõrvalnähte pole. Munasarjad ka veel tunda ei anna. Täiesti tavaline on olla.[/tsitaat]

nii hea, et vähemalt mõned arstid räägivad asjalikku juttu! Mind muideks üldse omal ajal ei hoiatatud ja informeeritud((
minu puhul oli hiline hüper, mida aktiveeris tõusev hcg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu (Pabistaja), sa siis minust 3 päeva ees,
Huvitav, miks sina said Gonali, aga mina Puregoni ?

Hüperiohtu ma küll kardan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 32 korda. Täpsemalt 17.06 08:41; 17.06 09:13; 17.06 10:05; 17.06 11:15; 17.06 16:04; 18.06 13:38; 18.06 16:38; 18.06 19:36; 19.06 08:56; 19.06 10:16; 19.06 14:47; 20.06 09:33; 20.06 12:20; 22.06 16:54; 22.06 21:20; 22.06 22:44; 23.06 12:54; 23.06 16:26; 24.06 11:34; 24.06 12:09; 24.06 12:37; 25.06 09:45; 25.06 09:59; 25.06 11:17; 25.06 13:52; 25.06 15:06; 25.06 16:17; 25.06 16:55; 26.06 21:55; 26.06 22:54; 27.06 13:56; 27.06 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on ka sama juttu räägitud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüperi vastu ei ole tõesti paremat profülaktilist meetodit kui vee joomine. Vee joomine on kasulik niikuinii ja seda tuleks teha kogu aeg. Mida varem alustate, seda parem teie enda tervisele 🙂

Lisaks on minu arst soovitanud vältida sellised asendeid, kus munasarjad oleks surve all – et ei kükita või istu kõveras, pigem poollamavas asendis.
Ja higistamist soovitatakse vältida. Või kui higistate, siis peate veelgi rohkem vett jooma. Ehk siis sportimine, saunaskäik – need ei ole eriti head munasarjade stimuleerimise ajal ja selle järgselt mõnda aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja täis põit pole mõtet kannatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain oma arsti kätte, ta ütles, et sikutab mind mingi arsti juurde, et esimest UH teha vahemikus 1-4 juuli. Esimesel juulil mul siis 6+3. Jään ootama tema meili täpse päevaga. Enne kui südamekest näen rahu ma ei saa 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kmkm, hoian sulle ja pisikesele kõvasti pöialt. ta kindlasti ilusti kosub praegu ja siis üllatab sind tugevate südamelöökidega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Alondra kirjutas:[/small]
[tsitaat]kmkm, hoian sulle ja pisikesele kõvasti pöialt. ta kindlasti ilusti kosub praegu ja siis üllatab sind tugevate südamelöökidega :)[/tsitaat]

aitäh! ainult sellele loodangi!

sul on endal varsti samad mõtted ja ootused 😉 meil ei ole suur ajaline vahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused kõigile IVF-ikatele!
Olen esimesel katsel ja siin foorumis uus. Just saabusin munarakkude \”korjelt\”: saadi 13 (mis on vist ok number?) ning sel kolmapäeval on siirdamine.
Kuidas teie otsustasite, mitu embrüot siirdada? Kas arst soovitas tungivalt mingit varianti või oli kõigega nõus, mida ise soovisite? Leidsin ühe artikli uuringutest, mis väidavad, et küsimus ei ole lihtsalt mitmikraseduse vältimises, vaid et see võib ka vastsündinu tervist mõjutada, kui mitu siirdada: http://www.smh.com.au/national/health/single-embryo-ivf-transfers-have-better-chance-of-survival-20120704-21hn5.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Libahunt kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tervitused kõigile IVF-ikatele!
Olen esimesel katsel ja siin foorumis uus. Just saabusin munarakkude \”korjelt\”: saadi 13 (mis on vist ok number?) ning sel kolmapäeval on siirdamine.
Kuidas teie otsustasite, mitu embrüot siirdada? Kas arst soovitas tungivalt mingit varianti või oli kõigega nõus, mida ise soovisite? Leidsin ühe artikli uuringutest, mis väidavad, et küsimus ei ole lihtsalt mitmikraseduse vältimises, vaid et see võib ka vastsündinu tervist mõjutada, kui mitu siirdada: http://www.smh.com.au/national/health/single-embryo-ivf-transfers-have-better-chance-of-survival-20120704-21hn5.html%5B/tsitaat%5D

Tere tulemast ja peatset õnnestumist!

13 on ideaalne, sest selle kogusega ei tohiks hüperit olla. (minul muidugi 12-ga oli, aga arst ütles, et see oli reeglivastane))

Mina lasin siirdada kaks, sest oleksime kahe üle õnnelikud ja saaksime hakkama. Peale hüperit arst ütles, et enam ta kaks panna ei tohi. Seekord oligi ainult üks, aga tegija 🙂

Kahega on rohkem riske, sama põhimõtte nagu kõik vüi mitte midagi. Kui tead, et oled korraga kaheks lapseks valmis, siis lase kaks panna. Arstid panevad veel kaks juhul kui on halva kvaliteediga. Arst ise ei sunni millekski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Libahunt kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tervitused kõigile IVF-ikatele!
Olen esimesel katsel ja siin foorumis uus. Just saabusin munarakkude \”korjelt\”: saadi 13 (mis on vist ok number?) ning sel kolmapäeval on siirdamine.
Kuidas teie otsustasite, mitu embrüot siirdada? Kas arst soovitas tungivalt mingit varianti või oli kõigega nõus, mida ise soovisite? Leidsin ühe artikli uuringutest, mis väidavad, et küsimus ei ole lihtsalt mitmikraseduse vältimises, vaid et see võib ka vastsündinu tervist mõjutada, kui mitu siirdada: http://www.smh.com.au/national/health/single-embryo-ivf-transfers-have-better-chance-of-survival-20120704-21hn5.html%5B/tsitaat%5D

Tere tulemast Libahunt! Oled sattunud õigesse kohta 🙂
Üle 3 embrüo seadus ei luba siirdada, kuid arstid (üle maailma, nii palju kui mina olen lugenud) soovitavad eelkõige siiski 1 embrüot ja seda justnimelt sündiva lapse (laste) enda tervise pärast. Mitmikrasedusi peetakse riskirasedusteks, kus on suurem oht väga enneaegsele sünnitusele ja muudele laste terviseprobleemidele. Tegelikult peaks see jutt kehtima üleüldse mitmikraseduste kohta.

Samuti, ilmselt on põhjus ka selles, et mitmikutel võib esineda rohkem sünnijärgseid terviseprobleeme, mis tähendab jämedalt öeldes, et nende ravi peale tuleb edaspidi ka rohkem vanemate ja riigi raha kulutada. Et ka seetõttu ilmselt soovitatakse pigem 1 embrüot.

Mina ise olen 2. katsel ja mõlemal korral otsustanud 1 kasuks. Samas on siin ka palju neid, kes lasevad 2 panna, et siis on tõenäosus õnnestumiseks suurem. Aga mingeid garantiisid pole tegelikult kummalgi juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lõi IVF kõik ikka väga sassi. IVF-i tulemusel sain aasta alguses oma elu esimesed triibulised, kuid kahjuks ei jagunud seda õnne kauaks. Leppisime arstiga kokku, et uuest tsüklist hakkan võtma Estrofemi. Uut tsüklit ootasin 40 päeva. Saime arstiga tsükli 14ndal päeval kokku, kuid selleks ajaks oli ov juba ära olnud. Jäin ootama uut tsüklit. Selle tsükli pikkuseks kujunes 43 päeva. Alustasin uuesti Estrofemi võtmist ja saime arstiga kokku tsükli 11ndal päeval, aga ka selleks ajaks oli ov ära olnud. Otsustasime külmaringi planeerida loomulikku tsüklisse ning et enne arsti puhkusele minekut siirdamiseni jõuda, hakkasin võtma duphastoni tablette. Seekord oli siis tsükli pikkuseks 25 päeva. Järjekordne visiit arsti juurde toimus tsükli 7ndal päeval. Tundus, et saime vist viimasel hetkel jaole, kuid vereproovist selgus, et õige hetk on jälle möödas 🙁 Eilse seisuga oli minu viimase tsükli pikkus kõigest 15 päeva! Kokkuvõtvalt võin öelda, et mina ei tunne enam oma keha ära ega oska midagi oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, kmkm ja Alondra, ma kaldun vist 1 kasuks otsustama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisette, ma arvan, et su keha vajab lihtsalt puhkust pisut, et normaalsesse rütmi tagasi saada. Minul oli 2 IVF katse vahe 6 kuud. Kõik normaalne.
Mis siis arst edasi soovitas sul teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna oli siis minul see väga tähtis päev, Kas olen rase v ei. Aga ei tulnud arsti poolt seda õnneliku sõnumid. Olen kodus ja pühin pisaraid , hingel on nii valus.Miks küll minul ei lähe kunagi nii nagu vaja.Mul oli see esimene katse.Mul nüüd küsimus: kui kiiresti võib teisele katsele minna ,kas peab väike vahe kah sees olema ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uus siirdamise võimalus on augustis. 10 päeva enne augustikuu tsüklit peaksin hakkama tegema mingeid süste (rääkisime sellest telefonis, aga ma olin uudisest nii õnnetu, et nimi ei jäänud meelde). Peaksin juulis arstile kirjutama, millal oletatavalt augustis tsükkel hakkab. Aga mul pole enam õrna aimu ka. Mõtlesin ka täna korraks, et ehk peaks kehale puhkust andma ja siis jälle edasi minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Tintsman kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täna oli siis minul see väga tähtis päev, Kas olen rase v ei. Aga ei tulnud arsti poolt seda õnneliku sõnumid. Olen kodus ja pühin pisaraid , hingel on nii valus.Miks küll minul ei lähe kunagi nii nagu vaja.Mul oli see esimene katse.Mul nüüd küsimus: kui kiiresti võib teisele katsele minna ,kas peab väike vahe kah sees olema ? [/tsitaat]

Vaeseke, me kõik siin oleme neid pisaraid pühkinud ja valu tundud. See, et sinul ei lähe nii nagu vaja, mõtleb iga IVF-ika, elul on aga omad reeglid. Ütlen sulle ausalt selline esimese katse tulemus on parem kui tibu kaotus (mul oli kohe õnnestumine ja suht kohe raseduse peetus), seda on raskem pärast üle elada. Seega pead lihtsalt aru saama, et esemese katsega vähestel õnnestub ja iga katsega olete arstiga targemad! Proovi kindlasti veel. Puhkama peaks vähemalt 2 tsüklit (kuigi ma pole arst!). Lihtsalt need on ju ikkagi tõsised hormoonid. Kas sul jäi midagi külma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisette7
minu meelest ka su keha vajab puhkust. Iga organism on erinev ja mõnel pole vaja taastumisaega, teisel aga on. Praegu on suvi ja hea aeg ära unustada see kõik ning alustada sügisel uue jõuga. Kuna sul tõesti praegu õrnem keha, siis peaksid arsti rohkem tülitama, et ta vaataks sind tihti üle, et tabada õiget hetke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisette, ma ei ole ka arst, aga mina soovitaks sul tõesti natuke puhata ja tsükkel korda saada. Sest muidu on sul ju praktiliselt võimatu õigel ajal hakata süstima ja siis ka õnnestumise tõenäosus oluliselt väiksem. Muidugi ma tean, et ootus on raske ja tahaks kohe.. aga nagu ma ütlesin, mul oli 6 kuud vahe, tegelesin muude asjadega ja see aeg kadus nii kiirelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 512 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-ikate uus nädal 16-30.06 Jaani hõnguline

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.