Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate jaanuar 2017

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 135 )

Teema: IVF-kate jaanuar 2017

Postitas:

Tervitused kõigile, imelist uut aastat!

Soovin palju edu kõikidele, kes järjekorras ootamas ning toimetamas on. Loodan, et saate hästi ruttu häid uudiseid. Andke endast ikka märku.

Ellikene ja Kailov, õnnesoovid positiivse testi puhul! Rõõmsat ning muretut ootusaega.

Kmkm, nii tore oli sinust üle pika aja midagi kuulda. Rahulikku meelt ning püüa mitte väga muretseda.

Linnatibu, ootame põnevusega sinu uudist.

Kellele aga oodatud katse rõõmu ei toonud, teile hästi pikad paid ja suured kallistused! Alla ei tohi anda, ükskord peab ikkagi õnnestuma! Kui tunned, et enam ei jaksa, tasub alati aeg maha võtta ning mõne aja möödudes uuesti proovida.

Mõned kasulikud lingid:
IVF terviklood
http://foorum.perekool.ee/teema/ivf-terviklood/

Ravimihüvitis
https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/rahalised-huvitised/kunstliku-viljastamisega-seotud-ravimihuvitis

IVF Eesti-kes soovib liituda IVF Eesti fb grupiga, leiab juhtnöörid siit teemast.
http://foorum.perekool.ee/teema/ivf-eesti/

Kes tahab võrrelda oma HCG taset
http://www.babymed.com/normal-hcg-levels-pregnancy

Millal ime sünnib?
http://ivf.ca/duedate.php ja
http://www.ultraheli.ee/raseduskalkulaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovin teie arvamust. Kas ime ootajate nimekiri peaks olema või ei ole see nii oluline? Ma sel korral seda teemaalgatusse ei lisanud, sest polnud kindel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Mina olen teie hulgas uus. 1. jaanuaril tegin diphereline 3,75 süsti. 16. jaanuaril peaksin minema vereproovile. Kirjutan peaksin seetõttu, et PAP test ei olnud mul päris korras (mõõdukas düsplaasia) ning homme peaks kolposkoopias selguma, mis edasi saab. Kui kõik on siiski nii, et saab edasi toimetada, siis punktsioon peaks olema 30. jaanuari paiku ning siirdamine veebruari alguses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No nii, täna tegin oma esimese Gonal süsti, enne seda tehti õe poolt süst ja eelmine reede sai ka verd antud, tänasest siis jahh alustasin Gonaliga, köed värisesid ikka korralikult kui süsti tegin aga kokkuvõttes ei olnudki hull, et homme päris iseseisvalt siis ilma arsti järelvalveta. Pühapäevani süstin, esmaspäeval siis uuesti arstile. Kuni tänaseni oli hirm, mis saab ja kuidas läheb, isegi tüli mehega maha peetud, miks ma oma hirmudest ja muredest talle ei räägi. Siis tänasega kõik kuidagi ilusam ja mõnusam. Lootused ja ootused on suured, loodan, et ei pea pettuma, kuigi jahh tõenäosus suur, kuid peab olema positiivne, lihtsalt peab. Ainuke mis hakkasin mõtlema ja muidugi unustasin arstilt küsida, kas peaksin nii igaks juhuks foolhapet hakkama võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, foolhape kindlasti. Imelik, et arst seda sulle ei öelnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Kõigile,
Ilusat ja rõõmurohket Uut Aastat!

Lisette7, mulle meeldiks, et oleks ootajate nimekiri, siis on hea jälgida ja vanu tuttavaid seal näha. Samas ise ma veel ei julgeks sinna ootajate nimekirja astuda. Ootan veel veidi.

Täna siis 9+1 ja käisin UH-s, kahjuks kaksikud (see, mis pooldus kaheks) peetusid eelmisel nädalal, kuid ühega, kes on eraldi, on kõik väga hästi. Loodan, et ka edaspidi ta kasvab ja areneb tublisti ning sünnib augusti alguses. Midagi teha pole- vaid oodata ja loota parimat. Peab uskuma head ja säilitama positiivsust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Test positiivne 🙂
Niiet ka külmas mannateradega võib 1 korral õnnestuda. Tragi pisike.

Jätkan Estrofem 3xpäevas ja 1 päev veel süst ja siis hakkan vôtma 4 tabletti ei mäletagi hetkel mis rohi oli. Unustasin arstilt kûsida, et kuidas 4 tabletti. Et kas iga mingi aja tagant siis tablett või mis?
Arstile 16. jaanuar siis peaks nägema, kas on sûdametööd. Ei julge veel enne midagi arvata. Tundub nii uskumatu hetkel.

Pikalt ka tsölibaat juba. Seda unustasin ka küsida, et kuna meest katsuda tohib 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Head uut aastat teile kõigile!
Kes triibud kätte saanud- suured õnnitlused 🙂
Endast siis annan teada nii palju, et viimasel korral tsükkel hilines 40 päeva.
Nüüd siis ootan veel ühe tsükli ära- krõbistan hoolega d-vit ja pregnacare vitamiine..
ma ei tea mis mu emakas toimub- kas emaka limaskest on õhuke või mitte, kuid otsustasin mitte tarvitada estrofemi.. tõde selgub siis jaanuari lõpus/veebruari alguses, kui uus tsükkel käima läheb ja arstile aja kirja panen, et viiendale külmaringile minna 🙂 kas arst annab loa siirdamisele minna!
Elame päev korraga, kuid sellel aastal olen otsustanud kõik külmas olevad ära kasutada ja eks siis näha ole edasine tulevik! Kui vaja siis tuleb minna uuele täisringidele, kui nüüd külmaringid ei õnnestu!

olge tublid, kallid
pisike22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, linnatibu!
Minu arsti hinnangul ei ole külmaringi õnnestumise tõenäosus oluliselt madalam kui täisringil. Väidetavalt madalam õnnestumine tuleneb peamiselt sellest, et embrüod ei kasvagi paljudel juhtudel külmutamiseks sobivaks või ei ela sulatamist üle.
Ootan praegu OV, seejärel ka külmaringile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.01 09:30; 04.01 16:48; 04.01 17:52; 10.01 08:57; 11.01 21:49; 17.01 09:11; 18.01 20:21; 24.01 18:21; 24.01 20:39; 26.01 19:59; 26.01 21:01; 27.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Test positiivne ????
Niiet ka külmas mannateradega võib 1 korral õnnestuda. Tragi pisike.

Jätkan Estrofem 3xpäevas ja 1 päev veel süst ja siis hakkan vôtma 4 tabletti ei mäletagi hetkel mis rohi oli. Unustasin arstilt kûsida, et kuidas 4 tabletti. Et kas iga mingi aja tagant siis tablett või mis?
Arstile 16. jaanuar siis peaks nägema, kas on sûdametööd. Ei julge veel enne midagi arvata. Tundub nii uskumatu hetkel.

Pikalt ka tsölibaat juba. Seda unustasin ka küsida, et kuna meest katsuda tohib ????

Palju Õnne!

Ma arvan, et 4 tbl Duphastoni äkki? Tablette on vaja jaotada päeva paelae, nt kl 9, 13, 17, 21.

ps.kmkm olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 11:37; 04.01 13:15; 05.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne, linnatibu!
Minu arsti hinnangul ei ole külmaringi õnnestumise tõenäosus oluliselt madalam kui täisringil. Väidetavalt madalam õnnestumine tuleneb peamiselt sellest, et embrüod ei kasvagi paljudel juhtudel külmutamiseks sobivaks või ei ela sulatamist üle.
Ootan praegu OV, seejärel ka külmaringile.

Minul jäi eelmisest aastast külma üle 17tk, kui täisringi tegin.
Kokku on olnud neli külmaringi, kõik mammud on kenasti üles sulanud ja siirdamisele alati saanud minna!
Viimase külmaringiga siirdati 3tk, aga näed sa arenema ei hakka 🙁 hcg näit on alati nii madal.. ei tea, miks see küll minu puhul nii on?
Foolhapet võtan, d-vitamiini pean igapäevaselt tarvitama ( minu päevane kogus peab olema arsti sõnul 4000), nüüd hakkasin ka pregnacare juurde võtma.. eks siis näha ole!
Loodan ja loodan muudkui mingit imet 🙂

pisike22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi eelmisest aastast külma üle 17tk, kui täisringi tegin.
Kokku on olnud neli külmaringi, kõik mammud on kenasti üles sulanud ja siirdamisele alati saanud minna!
Viimase külmaringiga siirdati 3tk, aga näed sa arenema ei hakka ???? hcg näit on alati nii madal.. ei tea, miks see küll minu puhul nii on?
Foolhapet võtan, d-vitamiini pean igapäevaselt tarvitama ( minu päevane kogus peab olema arsti sõnul 4000), nüüd hakkasin ka pregnacare juurde võtma.. eks siis näha ole!
Loodan ja loodan muudkui mingit imet ????

pisike22

Nii äge, et nii palju on külmas.
Aga mis hcg sul on olnud?
See tähendab, et kinnitumine ikka toimub, aga varakult langeb ära vms? Või üldse ei kinnitu? Kui hcg on väike, siis ikka tuleb veidi veel oodata ja jätkata ravimitega, progesteroniga. Siis korrata hcg. Vahest kinnitub hilja ja vaja rohkem aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 11:37; 04.01 13:15; 05.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäi eelmisest aastast külma üle 17tk, kui täisringi tegin.
Kokku on olnud neli külmaringi, kõik mammud on kenasti üles sulanud ja siirdamisele alati saanud minna!
Viimase külmaringiga siirdati 3tk, aga näed sa arenema ei hakka hcg näit on alati nii madal.. ei tea, miks see küll minu puhul nii on?
Foolhapet võtan, d-vitamiini pean igapäevaselt tarvitama ( minu päevane kogus peab olema arsti sõnul 4000), nüüd hakkasin ka pregnacare juurde võtma.. eks siis näha ole!
Loodan ja loodan muudkui mingit imet

pisike22

Nii äge, et nii palju on külmas.
Aga mis hcg sul on olnud?
See tähendab, et kinnitumine ikka toimub, aga varakult langeb ära vms? Või üldse ei kinnitu? Kui hcg on väike, siis ikka tuleb veidi veel oodata ja jätkata ravimitega, progesteroniga. Siis korrata hcg. Vahest kinnitub hilja ja vaja rohkem aega.

Külmas oli jah palju mul.. aga varud saavad kohe kohe otsa 🙁 ja kui ei õnnestu pean minema uuele täisringile ja olema valmis taas seisma silmitsi hüperiga, see võib korduda veel ja veel minu puhul… ometi olid gonalid jne rohud minimaalsed kogused.. praeguste arvutuste koha pealt saan ehk 2 korda veel külmaringi teha.. kui nad jätkuvalt mulle 3tk kaupa siirdavad 🙂
eks ma loodan veel kaks korda, et äkki siiski nüüd uuel aastal tuleb mingeid muutusi ivf-s !!
Olen mõelnud ka nova-vitasse üle minna, kui itks jätkuvalt ebaõnnestuvad.. viimasel korral ütlesin ka arstile, et ravimites vaja ehk muutust teha, sest kuust kuusse ühte ja sama sisse süüa pole meeldiv… prendisoloni nad edaspidi mulle ei kirjuta, kategooriliselt keeldusin sellest rohust, sest tekitab väga palju kõrvaltoimeid !
ma peast ei mäletagi palju hcg olnud on..igatahes väga väike-väike

pisike22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pisike22

saan aru. mul oli ka 12 foliikli ja 8 muanrakuga korralik hüper. seejärel veidi vähendasime doosi ja enam hüperit ei tekkinud. olen kõik korrad sama skeemi kasutanud. stimuleerisime puregoniga. ma pigem usun sellesse kui valmis on organism raseduseks (nii keemiline tasakaal, kui õige temperatuur emakas).

aga miks sulle 3 kaupa siirdatakse? see on ju keelatud. mõtle kui kõik 3 kinnituvad. see on ju nii riskantne. mul tekkis hull kilpnäärme ületalitus seetõttu, et kolmikute tõttu hcg oli nii kõrge. väga kehva on olla. nüüd kui kaks edasi enam ei arene hakkab hcg langema, loodan, et enesetunne paraneb ja rohtu vähendatakse. kuid hirm on ikka naha vahel, et kuidas titaga on, kas ikka areneb ja kas rohud ei kahjusta teda.
mina vist enam ei julgeks isegi 2 siirdata, sest mul on 2 korda pooldunud. Üks kord pooldusid nii, et suht kohe ei arenenud edasi õigesti, embrüosid ei tekkinudki. Seekord siis arenesid 8 nädalani. Miski vist läheb pooldumisel valesti.

aga sulle toetuseks tahan öelda, et ma olen kokku teinud 3 külmaringi, kaks neist on olnud täielikud nulli ringid, aga see kord rasedus tekkis. ma tegelikult ei uskunudki külmaringisse, aga näe, kõik on võimalik. tuleb vaid loota!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pisike22, saan sust aru. Mul ka saadi täisringil kohe 37 munarakku, külma jõudis 12. Kohe siirdamist hüperi ohu tõttu ei teinudki, on olnud ainult kaks külmaringi. Mis see hcg on olnud, ei tea.
Minu teada 3 võib siirdada.
Külmaringi teeme loomulikku tsüklisse, mingeid rohte võtnud ei ole seni.
Panen omale Käksi nime.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.01 09:30; 04.01 16:48; 04.01 17:52; 10.01 08:57; 11.01 21:49; 17.01 09:11; 18.01 20:21; 24.01 18:21; 24.01 20:39; 26.01 19:59; 26.01 21:01; 27.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina toimetan itks ja võib küll siirdada 3tk 🙂 see on viimane piir!
Kuna mul neli siirdamist olnud: 1.korral pandi 1, 2.korral pandi 1tk, 3.korral pandi 2tk ja viimasel
4.korral siirdati 3 tk!!
Mitte miskit, aga viimasel korral oli see nii arsti, kui ka embrüoloogi otsus, mullle 3tk siirdada.. alati on mammud kenasti ära sulanud..ma ei tea mitme päevased, aga kvaliteet on hea olnud ja mitme rakulised ma enam ei mäleta!
Minul samuti kõik külmaringid loomulikku tsüklisse olnud, nagu arst ütles!
Ma kordagi ei mõelnud viimase siirdamisega, et mis siis juhtub kui kõik hakkavad arenema 🙂 ausalt, sel hetkel ei mõtle, ma loodan ime peale 🙂 tõenäosus kaksikuid saada on võimalik muidugi..
Ma esimest last oodates ootasingi kaksikuid,rasedaks jäin spontaanselt ja täitsa ise.. aga mida rasedust edasi, siis juhtus nii, et üks arenes ja teine kadunud.. see sama üks ja tugev mängib teises toas mul..tubli 8aastane koolilaps 🙂
Kõigel on aeg..ja saabub ka see aeg, kui meil kõigil oma imed käes..mina usun sellesse!

pisike22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pisike22, aga mis rohtusid sa siis võtma pead? Mul tehakse loomulikku tsüklisse ja mitte ühtki rohtu ei võta ei enne ega peale siirdamist.
Tehtud on mul seni kaks korda, esimesel korral 1 ja teisel 2. Usaldan selles osas embrüoloogi ja arsti arvamust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.01 09:30; 04.01 16:48; 04.01 17:52; 10.01 08:57; 11.01 21:49; 17.01 09:11; 18.01 20:21; 24.01 18:21; 24.01 20:39; 26.01 19:59; 26.01 21:01; 27.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina toimetan itks ja võib küll siirdada 3tk ???? see on viimane piir!
Kuna mul neli siirdamist olnud: 1.korral pandi 1, 2.korral pandi 1tk, 3.korral pandi 2tk ja viimasel
4.korral siirdati 3 tk!!
Mitte miskit, aga viimasel korral oli see nii arsti, kui ka embrüoloogi otsus, mullle 3tk siirdada.. alati on mammud kenasti ära sulanud..ma ei tea mitme päevased, aga kvaliteet on hea olnud ja mitme rakulised ma enam ei mäleta!
Minul samuti kõik külmaringid loomulikku tsüklisse olnud, nagu arst ütles!
Ma kordagi ei mõelnud viimase siirdamisega, et mis siis juhtub kui kõik hakkavad arenema ???? ausalt, sel hetkel ei mõtle, ma loodan ime peale ???? tõenäosus kaksikuid saada on võimalik muidugi..
Ma esimest last oodates ootasingi kaksikuid,rasedaks jäin spontaanselt ja täitsa ise.. aga mida rasedust edasi, siis juhtus nii, et üks arenes ja teine kadunud.. see sama üks ja tugev mängib teises toas mul..tubli 8aastane koolilaps ????
Kõigel on aeg..ja saabub ka see aeg, kui meil kõigil oma imed käes..mina usun sellesse!

pisike22

aa, selge. ma vb ajasin midagi sassi, mitmes riigis ei tohi üle 2 siirdada ja mõtlesin, et meil ka. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on olnud kõik siirdamised ühesuguse graafiku järgi..
peale mensest umbes nädal ja mõned päevad peale käin arstil, teeb uh, siis paneb paika eeldatava ov aja..seejärel teen ovitrelle süsti, siis tarvitan 3x päevas 200mg gepretixi tuppe, prednisoloni samuti 3x päevas, on olnud ka, et samal ajal pean tarvitama ka estrofemi!
Nüüdsest jääb prednisolon ära, mis edas ei tea.. gepretixiga saan hakkama tupe kaudu, sest mingeid kõrvaltoimeid pole..suu kaudselt tarvitada ei saa.. paha olla ja pea käib ringi selle ravimi ajal…
prednisolon üldse ei sobi mulle, kuna tarvitan ka bronhilõõgastit ehk siis astma rohtu symbicorti 🙁
No minu ainus põhjus ongi see, et ühe munajuhaga ja arstide arvates ov ei toimu lihtsalt!
Kui külmaringidest parasjagu paus sees, siis ma tunnen, et mul toimub ov, ka testid näidanud..
tsükkel küll nüüd oli aasta lõpus ebaregulaarne, venis pikaks 40päeva..
Küsisin viimane kord arstilt, kas saaks ilma ravimiteta..ütles ei saa..proget on vaja ikkagi mulle, samuti ovitrellet..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin eelmises teemas ka, et oli 15.12 punktsioon, 21.12 oli siirdamine ja nüüd 04.01 oli VT. HCG tase on 2162. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 12:21; 05.01 16:30; 15.01 10:47; 15.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin eelmises teemas ka, et oli 15.12 punktsioon, 21.12 oli siirdamine ja nüüd 04.01 oli VT. HCG tase on 2162. ????

osssaa, see on hiiglaslik hcg. mitu sulle siirdati?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.01 11:37; 04.01 13:15; 05.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 blastotsüst siirdati 🙂

ÄE ütles, et see on täiesti normaalne, sest mulle siiski siirdati juba 7 päevane blastotsüst. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 12:21; 05.01 16:30; 15.01 10:47; 15.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem siiski 6-päevane, mitte 7-päevane. Aga näit on tõesti väga ilus, minul oli täpselt samadel tingimustel 750+.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.01 17:08; 08.01 15:33; 09.01 18:51; 10.01 08:00; 14.01 22:23; 19.01 08:10; 20.01 19:53; 26.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased 2 päeva on kõht päris palju valutanud. Paremas küljes selline närvivalu nagu. Ei saanud arsti telefoni teel kätte. Päris kogu aeg ei valuta õnneks.

Tabletid Duphaston jah 4x päevas ja lisaks Esreofem 3x päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui kuskile tormama hakkan küsin targematelt üle, aeg ka hiline et arstile ei saa helistada, kas Gonal süstimisel, täna oli siis neljas päev on ok, sellised nn päevade moodi valud, tulevad ja lähevad, selline ebameeldiv tunne kuid ei miskit talumatut, või peaks äkki emosse kimama. Vabandust kui rumal küsimus. Olen siin üks suur paanikaosakond, nutt tuleb nipsust, suur nälg on kogu aeg peal, see ei ole üldse minu moodi 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!

Minul siis käsil esimene IVF. Esimene arstivisiit oli augustis ja nüüd siis jõudis kätte meie järjekord 🙂
Esmaspäevast 2 jaanuar hakkasin hommikuti süstima Bemfola 150mg, pühapäeva õhtul pean nüüd tegema kell 19 Orgalutran süsti. Esmaspäev 9 jaanuar praegu viimane bemfola süst. Hommikul vara vereanalüüsid ja lõunast UH, siis selgub plaan edasi 🙂
Arsti juures öeldi küll, et kõht võib valutada ja õhupalli tunne kõhus olla jne, aga praegu pole nagu miskit teistmoodi tunnet, ma loodan et mul munarakud ikka küpsevad üldse 🙂

Meil siis tegemist IVF ICSI meetodiga, viga mehes, liiga vähe spermatosoide ja ei liigu kahjuks.

Soovin meile kõigile õnnestumisi uuel aastal 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jeerum küll, täna õhtul pean tegema Orgalutran süsti. Infolehest loen, et tehakse naha alla ja soovitavalt reide, aga minu meelest õde rääkis, et kõik süstid alakõhule ikkagi….nüüd olen veidi segaduses…kumb variant siis ikkagi õige on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul küll 2 eelmist korda ebaõnnestus,nüüd ei teagi kuidas uut katset vastu võütta,usun pean meest kontrollima ja samuti tahan endal ka kõik uuringud uuesti teha kuna märts aprill peaks uus katse toimuma ja enam negatiivset vastust ei taha saada.Kelle juurde ma saaksin meestearti juurde Tartu soovitage? kas anti ka anaistearstile kaasa paberil et mehel kõik korras?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Orgalutrani olen pidanud alati kõhtu tegema, mäletan, et imestasin ka juhist lugedes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.01 17:08; 08.01 15:33; 09.01 18:51; 10.01 08:00; 14.01 22:23; 19.01 08:10; 20.01 19:53; 26.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtust! Ma olen juba ise 23 nädalat rase, aga ikkagi käin aeg-ajalt piilumas, kuidas siin inimestel läheb. Täna hakkasin mõtlema, et seoses IVFiga on nii palju küsimusi, mis koguaeg korduvad ja kuskil (kodukal) võiks olla kellegi kirjeldus, et mis toimuma hakkab ja mis on normaalne/ebanormaalne. Mul läks kokku 3 täisringi, mis olid kõik küllaltki erinevad, niiet ma saaks ka enda kogemust jagada…Lühidalt:

Seoses munsarjade juures olevate valudega – mul oli neid kõigi kolme katse jooksul ja vahel olid need ka päris tugevad. Mammud ju kasvavad seal ja see mõnesmõttes ongi hea märk. Hüperi ohtu mul polnud. Ilmselt need, kellel on hüper olnud, need teavad, et selle puhul on ikka valu päris hull. Munasarjad nö tõmbasid mul tagasi u 6 nädala UH ajaks, üks veidi oli veel siis ka paistes.

Mis puudutab süste ja ravimeid, siis minu kogemus ütleb, et kõik IVFiga seotud süstid tehakse kõhtu. Ma tegin veel 12ndlni verevedeldajate süste ja need tegin ka kõhtu. Proovisin ükskord küljepeale teha ja see oli jube valus. Proge rohud lähevad kõik tuppe, nii geelid kui ka tabletid (Gepretix tablettide infolehes kirjutab, et suukaudne, aga see IVFi ajal ei loe).

Tagantjärgi mõeldes tundub mulle ikka, et igasugused “sümptomid”, mis olid esimese 6-7 ndl jooksul, olid seotud ikkagi IVF-i “kõrvalnähtudega”, ennekõike paisunud munasarjadega. 6-7 ndl sain ma ikka tõeliselt aru, mida tähendab, et süda on paha ja söögiisu tekkis (tuli tagasi) alles u 18 nädalal. Kusjuures igasugused valud jms kõhus jäid igal nädalal aina väiksemaks just. Ainus asi, mis oli (sümptomitest) viimasel ringil teisiti, oli u 5 päeval peale siirdamist terav valu kuskil kõhus. Selle osas võin ma kahtlustada, et tegemist oli pesastumisega.

Pisike22 – kas sa endale verevedeldajat oled nõudnud ITK-s? Ma kahtlustan, et minu 2 katset läksid ITK-s aiataha mitte “kehvade” rakkude, vaid just pesastumisprobleemide tõttu (limaskest loomulikult ei ole nii “tugev”). Need ju midagi halba ei tee ja tasub proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 135 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate jaanuar 2017

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.