Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate jaanuar 2017

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )

Teema: IVF-kate jaanuar 2017

Postitas:

Hommik kõigile!

polaarrebane- vot verevedeldajat ma nõudnud endale pole! Kas see on üldse vajalik… hüperiga pidin küll Clexane süstima päris pikalt??!!
Ma enda puhul arvan sama, et mul pigem limaskesta mured, liiga õhuke ( paar kuud korras, siis kuu aega on õhuke, siis jälle korras ja taas õhuke..vot selline ring mul)!
eks ma kindlasti uurin, kui nüüd arstile ükskord saan, ootan päevad ära ja panen end taas kirja, et külmaringile minna, eks näha kuidas emaka limaskest valmis on 🙂

Jõudu ja jaksu sulle polaarrebane!

pisike22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuvalu läks tol õhtul mööda ja rohkem pole nagu olnud. Igatahes täna sai jälle verd andmas käidud ning UH-s, minu meelest tulemused ei ole vist head (Endomeetrium 0,6cm Paremal 8 folliiklit, suuremad 1,1cm, 1,0cm, 1,2cm Vasakul 9 folliiklit, suurim 0,9cm) , arst nagu ka eriti käsi ei plaksutanud, edasi süstin kuni neljapäevani Gonalit, 150 pealt läks kogus 225 peale, siis uuesti veri hommikul ja peale lõunat uh, kuskil millalgi järgmine nädal peaks ka punktsioon toimuma. Küsin üle, see süst mis 36 tundi enne punktsiooni tehakse, kas see läheb ka kõhtu ja ikka ise teeb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polaarrebane, kas sa midagi segi ei aja – kirjutad viimases lõigus verevedeldajast, aga samas emaka limaskesta paksusest? Või rääkisidki kahest eraldi teemast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.01 17:08; 08.01 15:33; 09.01 18:51; 10.01 08:00; 14.01 22:23; 19.01 08:10; 20.01 19:53; 26.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuvalu läks tol õhtul mööda ja rohkem pole nagu olnud. Igatahes täna sai jälle verd andmas käidud ning UH-s, minu meelest tulemused ei ole vist head (Endomeetrium 0,6cm Paremal 8 folliiklit, suuremad 1,1cm, 1,0cm, 1,2cm Vasakul 9 folliiklit, suurim 0,9cm) , arst nagu ka eriti käsi ei plaksutanud, edasi süstin kuni neljapäevani Gonalit, 150 pealt läks kogus 225 peale, siis uuesti veri hommikul ja peale lõunat uh, kuskil millalgi järgmine nädal peaks ka punktsioon toimuma. Küsin üle, see süst mis 36 tundi enne punktsiooni tehakse, kas see läheb ka kõhtu ja ikka ise teeb?

Kuidas sinul täna arstil läks? Kus arstil käid muidu?
Vaatan, et me oleme sinuga suht ühes graafikus 🙂
Mina alustasin Bemfola süstimisega 2. jaanuarist ja ka täna käisin arsti juures ultrahelis ja varahommikul andsin vere.
Mina siis ITKs arstiks Tiina Loog.
Tänaseks olin teinud siis 8 Bemfola 150mg süsti ja ühe orgalutrani.
Täna kirjutati juurde 1 Bemfola homseks, ylehomme systin jäägid. Ja siis 3 Orgalutrani ja muidugi ka Ovitrelle süst.
Kõht mul siiani otseselt valutanud ei ole, lihtsalt on tundlik ja kergesti tekivad gaasid.
UHs vaadati üle, ühel pool oli 5 ja teisel 6 kuni 7, suurused erinevad, mõlemal pool oli kaks suuremat 1,6-1,8 ja pisemad. Arst ise arvas, et kõik on väga hästi ja ilusti graafikus. Kuna minul see esimene kord, siis pole aimugi, kas need tükilised arvud on ok, aga ju siis on, kui arst nii ytles 🙂
Punktsioon on minul 13 ja reedel 😀 Loodame, et kõik läheb hästi 🙂

Selline küsimus veel, kas keegi käinud ka ise autoga punktsioonil? Narkoosilehte täites on küll kirjas, et ei tohiks sõita, aga olen varasemalt peale narkoosi ise roolis olnud ja kunagi pole mul paha olnud ega uimane. Kuna ma pole ise Tallinnast, vaid sõidan Haapsalust, siis kohe kuidagi ei tahaks bussiga tulla, siis mässa ühistransportidega jne…Kedagi sõidutama pole ka nagu võtta, seega pean ikka ise sõitma.
Kas peale punktsiooni valutab ka kuskilt? Kõht vms?
Juba nii ootan reedet 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 19:21; 23.01 11:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viimane kägu olen mina tegelikult 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kypsiseke, täna käisin hommikul verd andmas ja pärast arstil, vere tulemusi veel kohale ei olnud jõudnud, tehti uh, et näha mis toimub, tulemus oli siis uh-ga selline Endomeetrium 0,6cm Paremal 8 folliiklit, suuremad 1,1cm, 1,0cm, 1,2cm Vasakul 9 folliiklit, suurim 0,9cm, sain arsti jutust aru, et see kõige parem tulemus ei ole, kuid ta lohutas, et olen veel vähe süstinud, tänaseks siis kuus päeva Gonalit 150 ühikut. Täna siis süstin neli päeva Gonalit edasi kogus tõsteti 225 ühiku peale, punktsioon tuleb järgmine nädal, eks neljapäev kui uuesti verd annan ja uh-sse lähen selgub täpselt millal. Mina käin ITKs arstiks Tiina Rass, mulle tegelikult meeldib nende suhtumine seal, õed on neil võrratult vahvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ka meeldib seal neljandal korrusel 🙂
Mis kell arstil käisid? Ma olin 12 seal juba, aga 12,20 oli aeg ja sel ajal oli mülemi arsti ukse taga päris mitu naisterahvast järjekorras 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärast narkoosi on keelatud rooli istuda! Palun hoolige iseendast ja kaasliiklejatest! Ise käisin punktsioonil küll ainult tuimestusega mitte narkoosiga aga siiski ei riskinud kohe rooli istuda. Ikka mees sõidutas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seoses verevedeldajatega – natuke segaseks jäi jah mu jutt, aga veidi olid jah kaks erinevat teemat. Mõte oli selles, et mul on rakud alati suurepärased olnud, aga mingil põhjusel ei pesastunud 2 korral. Viimasel katsel NVs kasutasin embryogeni ja verevedeldajaid (aitavad ära hoida väikeseid vereklompe). Ei tea, kas oli õnn või mõjusidki. Muide – esimesel korral siirdati mulle 2x5p blasto, teisel korral 2x3p ja viimasel korral 2x2p. Mu rakkudel ei meeldi laboris olla 🙂

Seoses limaskesta paksusega – see on mul alati korralik olnud,aga on arste, kes arvavad, et see number ei näita veel selle “funktsioneerimist”. Mulle on paar korda öeldud, et ju siis mul see ka loomu poolest nõrgem. Vot ei tea, pole seda teooriat lähemalt uurinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen end pärast punktsiooni narkoosi tõesti väga hästi, aga ma ei ole ikkagi päris mina ise, kulgen kuidagi natuke aeglasemalt ja rooli tõesi ei istuks, see ei ole endale ja teistele ohutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.01 17:08; 08.01 15:33; 09.01 18:51; 10.01 08:00; 14.01 22:23; 19.01 08:10; 20.01 19:53; 26.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovita pärast narkoosi siiski ise sõita. Võid end hästi tunda, aga reaktsioon on siiski teine ja oled liikluses ohtlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.01 09:30; 04.01 16:48; 04.01 17:52; 10.01 08:57; 11.01 21:49; 17.01 09:11; 18.01 20:21; 24.01 18:21; 24.01 20:39; 26.01 19:59; 26.01 21:01; 27.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen käinud 3x punktsioonil ja iga kord ka ise autoga koju sõitnud. Elan Tallinnast 50 km kaugusel. See punktsioonil kasutatav narkoos on nii lühiajaline ja väike kogus, et midagi väga olulist ta su enesetundes nüüd küll ei muuda. Jah, oled ehk veidi uimasem, aga seda oled ka nt suurema väsimuse korral sõites. Tiksud rahulikult ära selle maa, ostad endale autosse midagi näksimist ja sooja joogi ja jõuad ilusti koju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 09:20; 16.01 16:16; 16.01 16:19; 17.01 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas!

Annan endast märku, mis minust saanud on tänaseks:)
Nimelt olen läbinud kaks IVF´i ja tulemust ei ole olnud kahjuks:( Viimane IVF oli mul eelmine aasta veebruaris, kus mulle siirdati 3tibukest, kuid kõik ikka kasvama ei hakanud. Olin sellest nii kurb ja loobusin hetkel, et teen pikema pausi ning vaatab mis edasi saab.
Käisin ujumistrennis ning avastasin, et teised võtavad alla ning mina muudkui paisun. Olin päris hirmul, et pean arsti poole pöörduma, äkki on mul mingi terviserike tekkinud.
Kuid enne kui ma jõudsin arstile minna ütles mees, et tee rasedustesti. Ma loomulikult teadsin, et see oleks ilmvõimatu , kuna siiani pole meil 20a.kooselu midagi juhtunud. See kõik oli meile täiesti lootusetu juhtum.
Aga tegin testi ja oligi 2 triipu. See oli meie õnne tipp 🙂
Eile käisin ultrahelis ja sain teada, et süda lööb ja on 7+6 juba tänaseks:)
Usun, et IVF aitas meil hormoonid paika saada, et nüüd nii iseenesest see kõik juhtus 🙂
See oli meie JÕULUIME!

Soovin kõigile olge ikka positiivsed, küll tuleb ka teie IME!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne Brynett26 🙂
Imesid on olemas!

Eelmise teema jätkuks, et kas sõita ise autoga või mitte…
Vaatasin üle bussigraafikud jne ja kohe kuidagi bussimajandusega välja ei mängi, st ei jõua nii vara hommikuks kohale, seega lähen ise autoga.
Olen varem peale kirurgilist emakapuhastust ise autoga koju sõitnud, polnud probleemi, polnud ka uimane. Just nagu eelpool mainiti, väsinuna näiteks pimedas sõita on palju hullem…
Nõustamisel käies tõstatasin ka sama teema ämmaemandaga. Ta ütles, et ei ole soovitatav küll jah, aga paljud käivad ise ja arvas, et pole hullu midagi.
Mul lihtsalt ei ole mittekedagi endale autojuhiks võtta, mees on teises riigis tööl ja ühtki muud tuttavat ma oma auto rooli ei usaldaks ka, ise sõites tunnen end kõige kindlamalt, elan väikelinnas ja siinsed sõbrannad pole keegi nõus Tallinna linnas sõitma nagunii, ausalt öeldes ei julgekski ise kõrval istuda 😀 Ainus asi mis teha võiksin, et võtan kellegi lihtsalt seltsiks kaasa, kes kõrval juttu räägib minuga 🙂

Aga soovin kõigile meile peatselt ilusaid uudiseid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas keegi oskab öelda, kas Nova Vitas võetakse tõesti tupeanalyysid mensese ajal ??? Arst palus analyysid anda teades, et mul algasid päevad…ja kas analyyside andmiseks pean ise aja registreerima või marsin lihtsalt homme hommikul uksest sisse??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Nova Vitas kohtusin ka mina arstiga, kes võttis proovid päevade ajal. Ta väitis, et paljud asjad on siis tuvastatavad, mis muul ajal seda ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.01 09:30; 04.01 16:48; 04.01 17:52; 10.01 08:57; 11.01 21:49; 17.01 09:11; 18.01 20:21; 24.01 18:21; 24.01 20:39; 26.01 19:59; 26.01 21:01; 27.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere ka minu poolt. Minu siirdamine oli 23 dets. Jaanuari alguses tegin rasedustesti, mis näitas 2 triipu. Pidin 16 jaanuar minema ultrahelisse. Kuna üle nädala olid tugevad kõhuvalud helistasin arstile ja sain 9. jaanuariks aja. Ultraheli ei näidanud midagi, vereproovis näit väga madal. Seekord ehk 2 IVF ei õnnestunud.
Kuna lootus oli nii suur siis praegu on väga katki olla.

Arst oli positiivne ja ütles, et kuna järjekord lühike siis saame juba märtsis uuele katsele minna.
Mees on mul väga toetav ja hoiab nö kätt. Käime koos jalutamas ja ta püüab mu meeleolu üleval hoida. Õnneks on märtsis plaan puhkusereisile minna, et saab aja maha võtta.

Teistele aga edu ja jõudu ja jaksu. Hoian teil silma peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur pai ja kalli sulle linnatibu….

Minul homme hommikul alles punktsioon, elu esimene siis. Peale eilseid viimaseid süste nüüd kõht tuikab ja valutab, loodan et mu mammud küpsevad ilusti valmis. Aga imelik on see, et kõht valutab nagu ainult paremalt poolt, peaks ju mõlemalt poolt, kuna munarakud ju mõlemal pool.
Ja mul siis see homne tähtis päev osutus 13 ja reedeks….veits kõhe tunne on, kui sellele mõtlen….

Siis oleks selline küsimus meile kõigile, nimelt see tõenäosus, et õnnestuks esimese korraga. Näiteks, kellel on esimese korraga õnnestunud, kas teil oli probleem naise või mehepoolne? Näiteks kui naisega kõik korras, aga mehe sperma kehv et kas siis pisikene kinnitub paremini emaka külge kui näiteks neil paaridel, kellel naistel on rasestumisega probleemid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur pai ja kalli sulle linnatibu….

Minul homme hommikul alles punktsioon, elu esimene siis. Peale eilseid viimaseid süste nüüd kõht tuikab ja valutab, loodan et mu mammud küpsevad ilusti valmis. Aga imelik on see, et kõht valutab nagu ainult paremalt poolt, peaks ju mõlemalt poolt, kuna munarakud ju mõlemal pool.
Ja mul siis see homne tähtis päev osutus 13 ja reedeks….veits kõhe tunne on, kui sellele mõtlen….

Siis oleks selline küsimus meile kõigile, nimelt see tõenäosus, et õnnestuks esimese korraga. Näiteks, kellel on esimese korraga õnnestunud, kas teil oli probleem naise või mehepoolne? Näiteks kui naisega kõik korras, aga mehe sperma kehv et kas siis pisikene kinnitub paremini emaka külge kui näiteks neil paaridel, kellel naistel on rasestumisega probleemid?

Minul kolistab valu edasi tagasi ringi, kord ühel siis teisel pool, kõht ka nagu õhupall, õnneks kõik talutav, kuid jube ebameeldiv. Täna ka arstiaeg uuesti, hommikul sai verd andmas käidud, et ehk esmaspäev juba punktsioonile. Kusjuures Kypsiseke küsimus täitsa põnev, meil ka probleem mehes, poisse on aga ei pidanud modelli mõõtu olema 😀 Tiba koledad ja laisad aga ei midagi katastroofilist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka arvuliselt spermatosoide umbes 3x vähem kui peaks ja liikuvus on ka suht null või siis minimaalne, nii et eriti laisad kahjuks.
Mul mees on igatahes panustanud saja protsendiliselt esimesse korda, et tema meelest kuna minuga kõik korras, siis ju peab õnnestuma juba esimesel korral 🙂 Isegi lapse sünnitähtaeg on tal juba paika pandud 😀 Lisan veel, et mehel eelmisest abielust üks laps, kes ka IVFiga saadud. Neil õnnestus teisel katsel, aga naisel oli emaka limaskesta paksusega ka mingi probleem. No siis ta arvabki nyyd, et meil õnnestub siis esimesel korral 🙂
Selle üle oleksin küll jube õnnelik 🙂
Kodus on ees ootamas juba 13a venna ja 8a õeke, kelle suurimaks sooviks kõigil on pisike vend või õde saada 🙂

Lapsed ja mees on minu suurimad toetajad, ka lastele on ära seletatud kunstliku viljastuse olemus jne, eriti tunneb alati huvi mu 13a poeg kui arsti juures käin, et kuidas läks ja mis tehti jne 🙂

Seega, loodame et meil kõigil on varsti positiivsed rasedustestid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil probleem naises,ummistunud munajuhad. Meil õnnestus esimese korraga põnn 3nende.oleme uue katse ootel,kohe kui pygalikud algavad tbl ralli jne;-)
Edu ja hoiame pöidlaid!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii täna siis sai veel UH-s käidud,kõik ilus, et esmaspäev punktsioon, homme saab tehtud üks Bemifola süst ja laupäeva õhtul Ovitrelle. Loodetavasti läheb kõik ilusti ja plaanipäraselt ning meie pisike ime saab kenasti küpsema hakata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, minul siis täna punktsioonil käidud ja nüüd ilusti turvaliselt juba kodus 🙂 Vanemad lapsed käisid kaasas, nö moraalseks toeks nagu poiss mul ytles, nemad senikaua jalutasid vanalinnas ja toompeal 🙂

Protseduur ise käis vist päris kähku, narkoosi talusin hästi, paha ei olnud ja sain suht kohe jalgele, läbi une kuulsin, kui nad mind äratasid, et roniksin teise voodisse, siis ise mõtlesin, et krt kas narkoos pole siiani mõjuma hakanud, et ikka räägivad minuga, aga siis juba öeldi et kõik tehtud 🙂

Saadi siis 11 folliikulist kokku 7 munarakku. Ämmaemand ütles, et see täitsa ok arv ja et tavaliselt umbes pooled viljastuvad, nii et nüüd hoiame kodus kõik pöidlaid 🙂

Alates tänasest õhtust siis Grinone geel tuppe, edasi hommikul ja õhtul.
Ja siirdamine on siis minul alles kolmapäeval 18. jaanuaril, siirdatakse siis 5 päevane mulle.

Hetkel kõht valutab ja teen ühe uinaku, kuna väsimus peal, kas narkoos annab tunda või siis lihtsalt väsinud, kuna hommikul oli juba 4.30 äratus…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, minul siis täna punktsioonil käidud ja nüüd ilusti turvaliselt juba kodus Vanemad lapsed käisid kaasas, nö moraalseks toeks nagu poiss mul ytles, nemad senikaua jalutasid vanalinnas ja toompeal

Protseduur ise käis vist päris kähku, narkoosi talusin hästi, paha ei olnud ja sain suht kohe jalgele, läbi une kuulsin, kui nad mind äratasid, et roniksin teise voodisse, siis ise mõtlesin, et krt kas narkoos pole siiani mõjuma hakanud, et ikka räägivad minuga, aga siis juba öeldi et kõik tehtud

Saadi siis 11 folliikulist kokku 7 munarakku. Ämmaemand ütles, et see täitsa ok arv ja et tavaliselt umbes pooled viljastuvad, nii et nüüd hoiame kodus kõik pöidlaid

Alates tänasest õhtust siis Grinone geel tuppe, edasi hommikul ja õhtul.
Ja siirdamine on siis minul alles kolmapäeval 18. jaanuaril, siirdatakse siis 5 päevane mulle.

Hetkel kõht valutab ja teen ühe uinaku, kuna väsimus peal, kas narkoos annab tunda või siis lihtsalt väsinud, kuna hommikul oli juba 4.30 äratus…

Just mõtlesin, et tulen piilun siia äkki on sinust uudiseid. Rõõm kuulda, et kõik kenasti läks. Mind ootab kõik see esmaspäeval eest. Kaua sa muidu nn sees olid, õigemini kaua nad magada seal lasevad. Ma nimelt suur unimüts, peale narkoose magaks vist päevi 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel olemine suht kehv, kõht valutab ja siuksed gaasid on, et selline tunne et lõhken kohe…aga seda mulle täna räägiti ka, et kõht läheb hullult gaase täis ja kõhuvalud jne ja et võib määrida ka, õnneks seda mul pole.

Protseduurist niipalju, et 8.25 sain niiöelda palatisse, öösärk selga ja alumine ots paljaks, siis pandi ära kanüül ja jäin ootama oma korda, esimene oli üks teine naisterahvas ja mina olin siis teine. Sissse läksin 8,40, pilt eest siis umbes 8,45, kõik tehti suht ruttu ja silmad avasin ja kella vaatasin juba 9,10
Siis nats pikutasin, päris magama ei jäänud enam. Enne 10 mingi aeg tuli ämmaemand rääkima, sain oma ravilehe tagasi, kus siis kirjas edasine plaan jne. Ja 10 helistasid mulle juba lapsed, ütlesin et nad võivad tulla neljandale korrusele ja koridoris oodata 🙂
Siis mingi 10 läbi sättisimegi minekule. Apteegist ostsin välja grinone geelid jne.
Nagu varem kirjutasin, siis koju sõitsin ise autoga, polnud probleemi, ei tundnud end kuidagi teisiti ja selle 13 reede elasin ilusti üle 😀

Personal ja teenindus olid kõik super hüper 🙂 Kiidan väga seda kohta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin siin mõtlema, et kas selline asi ka üldse võimalik on, kui punktsioonil käidud kõik mis vaja saadud, kuid siirdamist ei toimu, ses mõttes, et pole käima asjad länud. No ei oska paremini seletada noh 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen siit lugenud, et võib juhtuda tõesti, et midagi ei ole siirdada – ei viljastu, ei arene, kvaliteet vilets vms. Mida rohkem munarakke saadi, seda suurem on tõenäosus, et mõnigi hästi areneb. Eks see ole individuaalne, aga enamasti on kaod suured, pool on tavaline vist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.01 17:08; 08.01 15:33; 09.01 18:51; 10.01 08:00; 14.01 22:23; 19.01 08:10; 20.01 19:53; 26.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nii oligi. Punktsioon tehtud, saadi 11. Viljastus ainult 2. Need läksid külma kuna vahepeal oli emakasss kasvanud polüüp. Siirdamine jäi ära. Lähen siis oma esimesele siirdamisele veebruaris, proovin esialgu oma tsüklisse. Muidugi ei tea ju kuidas need kaks üldse üles sulavad…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin ka ämmaemandalt sama küsimuse peale punktsiooni. Et kuidas määratakse juba siirdamise päev, kui pole veel midagi viljastunudki, et mis siis saab, kui ei viljastu ühtegi munarakku? Olin lugenud, et osadel on nii olnud, et alles hiljem helistatakse ja pannakse siirdamise päev paika, et embrüoloog vaatab enne, kuidas areneb jne. Küsisin, et kas siis vähemalt helistatakse mulle, kui miskit siirdada pole või lasevad mul kolmapäeval 100km kohale sõita ja siis alles öeldakse, et sorry pole yhtki viljastunud munarakku…. ütles, et ikka helistatakse, kui midagi juhtub.

Aga minul kõht ikka valutab ja hullult gaase täis, kaua see umbes veel kesta võib?

Ja küsimus crinone geeli kohta. Pean kasutama praegu hommikul ja õhtul, pool tundi peale panemist peab voodis amama, kuna see suht vedel. Ämmaemand ütles ka, et see geel seismisel tupes muutub tükiliseks ja kollakaks või pruunikaks, et see peabki nii olema ja et see ei ole seen nagu paljud arvavad, et on kõrvaltoimena seene saanud. Öeldi ka, et tupest seest seda välja pesta ei tohi. Nüüd aga mõtlen siis, et kui siirdamisele lähen, et kuda nad siirdamist üldse teevad, kui ma seest mingit tükilist löga täis? uhh see on minu meelest selle protseduuri juures kõige vastikum osa, see geeliga jamamine.
Huvitav, kaua seda kasutada tuleb üldse? Olen kuulnud, et raseduse tekkides veel kuni 12nädalani? Või on see individuaalne ja oleneb ka arstist?

Ja selline küsimus veel, et kaua keegi peale siirdamist kodus on olnud?
Minul pakuti punktsiooni päevast haiguslehte, ütlesin, et ei taha, kuna hetkel puhkus, aga et esmaspäevast võtan perearstilt haiguslehe. Kuna mul on tööl ka füüsiliselt vaja pingutada, kauba vastuvõtt jne. Arvasin, et kui kolmapäev on siirdamine, siis jooksval nädalal tööle ei läheks, alles järgmisest.

Jagage kogemusi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne siirdamist puhastab ämmaemand su tupe ära. See on kõige ebameeldivam osa kogu protseduuri käigus, kuid mitte valus. Mina isiklikult läksin peale siirdamist tööle. See on niivõrd kiire protseduur ja kui ei ole füüsiliselt raske töö, siis ma ei näe põhjust, miks end vabaks võtta. Minu ajaline kulu oli koos lahti riietumiste jms asjadega ca pool tundi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 12:21; 05.01 16:30; 15.01 10:47; 15.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate jaanuar 2017

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.