Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate jaanuar 2017

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 135 )

Teema: IVF-kate jaanuar 2017

Postitas:

Aga 2 nädalat peale siirdamist on igasugune füüsiline koormus keelatud, ka kastide tõstmine jms. Mina sain täieliku keelu, isegi poekotte ei tohti ud tassida ja praegu rasedus 6+2 ja keeld on ikka veel peal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.01 12:21; 05.01 16:30; 15.01 10:47; 15.01 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda mittevilastamist kardangi kõige rohkem ausalt kõik muu tundub juba köki möki olema. Homse punktsiooni ees on ka tiba hirm, just pärast, kui juba praegu on tunne nagu oleks õhupall mu sees, mis siis pärast. Küsisin ka haiguslehte, lubati anda, plaan oli mul selline, et vähemalt järgmise nädala lõpuni kodus olla ja asja rahulikult võtta. Loodetavasti, ei kupatata kiirelt tööle tagasi.Kuigi töö pole füüsiline, kuid olen jube väsinud ja tunnen, et vajan puhkust kasvõi haiguslehe näol.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Minul saadi 10 munarakku, millest viljastus 4 ja kaks olid piisavalt kvaliteetsed siirdamiseks. Kehvakesi polnud mõtet külma panna. 15.12 siirdatigi mulle kaks mammukest, millest üks läks kasvama ja nüüd ka uh-s südamelöögid näha❤️️.
Minul keelas arst vanni, sauna, ujumise, trenni, suguelu, raskuste tassimise jne. Pean võimalusel puhkama.
Alguses oli kõht pärast siirdamist koguaeg punnis ja valulik ja gaase täis. Kahtlustasin isegi hüperit, aga arst ütles, et see ongi normaalne, sest ma rase ja munasarjad on veel väga suured. Siiamaani on kõht tundlik, kuigi veidi on tagasi tõmmanud.
Minul oli esimene IVF üldse ja loodan ja palun Jumalat, et kõik laabuks????
Olge tublid ja pidage vastu!
Teie Kailov

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tore on kuulda, et kellegil ka esimesel korral õnnestunud 🙂

Samas ise muretsen et kas minu 7 munarakku on piisav, et mõni sealt ilusti edasi kasvaks….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda mittevilastamist kardangi kõige rohkem ausalt kõik muu tundub juba köki möki olema. Homse punktsiooni ees on ka tiba hirm, just pärast, kui juba praegu on tunne nagu oleks õhupall mu sees, mis siis pärast. Küsisin ka haiguslehte, lubati anda, plaan oli mul selline, et vähemalt järgmise nädala lõpuni kodus olla ja asja rahulikult võtta. Loodetavasti, ei kupatata kiirelt tööle tagasi.Kuigi töö pole füüsiline, kuid olen jube väsinud ja tunnen, et vajan puhkust kasvõi haiguslehe näol.

Hoian sulle pöialt, et täna ilusti kõik läheks 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka punktsoonilt tagasi- Kõik läks hästi, saadi 17 foliikulit millest siis 17 munarakku. Edasi jäävad nad ootele, siirdamine veebruaris, et välistada hüpot, saan kolm päeva tilka ja verevedeldaja süstid. Enesetunne super hea, kergelt määrib aga ei miskit hullu. Söögiisu mega sööks või hobuse ära 😛 Aga öö oli ulme, see mis juhtus oli küll kummalisest kummalisem, oli mingi kramp, nagu epilepsia moodi, kui pilt tagasi tuli, seisis terve kiirabibrigaad mul magamistoas, olin omadega päris sassis. Keel katki ja väga kummaline oli olla. Kui teadvusele olevat tulnud, nõudsin mehelt korrutades, kas su koerad on vaktsineeritud, minu omad on, järgmine kus mu koerad on 😛 See oli tegelikult muret tekitav kuna hommikul pidin ju punktsioonile minema, viidi haiglasse ära, istusin siis seal juhtmed küljes, tilk tiksus kätte. Õnneks kõik korras, peast tehti veel uuring, et ei oleks mingit jama. Paar tundi olin sees ja lasti koju tagasi, ning õnneks see öine trall punktsiooni ei takistanud vaid käigu pealt otsustati kas teha tuimestusega või narkoosiga, tehti ikka narkoosiga. Igatahes täitsa müstika see öine juhtum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pilku kas sul on ka varem siis midagi taolist esinenud? Epilepsiahoogu? Tundub kuidagi hirmutav, kas sellel oli seos IVF-ravimitega või mingi muu teema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 09:20; 16.01 16:16; 16.01 16:19; 17.01 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on olnud nii, et siirdamiseni ei jõutud. Saadi küll 19 munarakku, aga mingitel seletamatutel põhjustel neist mitte ükski ei viljastunud. Siirdamise hommikul ei helistatud, kuna pidin niikuinii hüperi pärast nende juurde tilka saama minema. Arvan, et seepärast ehk ei helistatud. Aga enne siirdamist ei öeldud ka midagi. Peale tilka istusin koridoris ja ootasin oma siirdamise aega, kui see käes oli, paluti edasi tulla. Alles siis tuli arst minuga rääkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 09:20; 16.01 16:16; 16.01 16:19; 17.01 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pilku kas sul on ka varem siis midagi taolist esinenud? Epilepsiahoogu? Tundub kuidagi hirmutav, kas sellel oli seos IVF-ravimitega või mingi muu teema?

Kusjuures ei ole olnud, siiani terve kui purikas. Ja ausalt ei oska isegi öelda mis selle hoo võis põhjustada. Peapilt oli ilus, miskit muutusi seal näha ei olnd. Jälle uus kogemus, toruga edasi tagasi sõita 😛 Veebruaris sain aja neuroloogi juurde. Ausalt ma siiralt loodan, et see kõik tänu rohtudele, mitte mingi muu jama. Oehh kohe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi Pilku, loodame, et sul läheb kõik hästi ja mammud lähevad ilusti kasvama 🙂

Minul endal juba vaikselt homse ees närv sees….mis siis, kui lähen kohale ja öeldakse, et miskit siirdada pole? 🙁

Üritan küll olla positiivne, nagu ämmaemand ütles, tegelikult on ju vaja ainult seda ühte ja õiget munarakku 🙂

Selline küsimus veel, et millal keegi veretestil on käinud? Kas seda arvestatakse punktsiooni päevast või siirdamise päevast? See mitme päevased kellegile siirdatakse, see ju nii erinev….või hoopis tehakse veretest umbes siis, kui muidu peaks päevad hakkama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on alati veretest olnud 2 nädalat peale siirdamist. Isegi kui on lastud kauem kasvada ja siirdatud hiljem, siis on ikkagi veretest olnud 2 nädalat peale siirdamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.01 09:20; 16.01 16:16; 16.01 16:19; 17.01 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on siirdatud vaid külmutatud ja sulatatud 5päevaseid embrüoid. Veretest on olnud nädal pärast siirdamist. See ongi enam-vähem sel ajal, kui päevad peaksid hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.01 09:30; 04.01 16:48; 04.01 17:52; 10.01 08:57; 11.01 21:49; 17.01 09:11; 18.01 20:21; 24.01 18:21; 24.01 20:39; 26.01 19:59; 26.01 21:01; 27.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas seda veretesti on väimalik ka väikelinnas teha? Eks ma pean uurima, või äkki on perearst nõus tegema. Või peab tõesti 100km´+ sõitma maha ainult selle rasedustesti pärast. Ämmaemand muidu ütles, et sobib ka uriinist tehtud rasedustest, kui mul näiteks on kohalikus haiglas võimalik seda lasta teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi Kypsiseke äkki siis homme kohtume 😀 Ma homme oma loodetavasti viimast tilka saama, kodus pean veel Clexane süste tegema, ossa kus oli valus ja nõel ka suurem kui siiani süstimistel. Ainuke jama, võimalik ka et nom, peale punktsiooni eile määris, õhtul oli kõik ok, nüüd vaatasin et jälle õrnalt määrib. Samas kuskilt ei valuta ainult läbipekstud tunne on ja tunne nagu oleks nädal aega kõhulihaseid treeninud 😛 Ma usun küll, et meil miskit ikka kasvama läheb, täna just õega ka sellel teemal rääkisin, ta oli küll positiivne meie suhtes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi Kypsiseke äkki siis homme kohtume ???? Ma homme oma loodetavasti viimast tilka saama, kodus pean veel Clexane süste tegema, ossa kus oli valus ja nõel ka suurem kui siiani süstimistel. Ainuke jama, võimalik ka et nom, peale punktsiooni eile määris, õhtul oli kõik ok, nüüd vaatasin et jälle õrnalt määrib. Samas kuskilt ei valuta ainult läbipekstud tunne on ja tunne nagu oleks nädal aega kõhulihaseid treeninud ???? Ma usun küll, et meil miskit ikka kasvama läheb, täna just õega ka sellel teemal rääkisin, ta oli küll positiivne meie suhtes

Mis kellast sa tilka saama lähed ja kas ka neljandale korrusele?
Mul arsti aeg 11.15
aga arvatavasti, kuna tulen kaugemalt, jõuan varem kohale ja istun ja ootan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli punktsioon 12.12, siirdamine 15.12 ja veretest 27.12

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kypsiseke on võimalik teha küll.maksad ise testi kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik et täna mul suht hommikust saati alakõhuvalu 🙁 selline tunne, et kohe hakkavad päevad, kohati löövad teravad torked külgedesse, arvatavasti siis munasarjadesse. Imelik on see, et reedel oli ju punktsioon ja peale seda sellist alakõhuvalu pole olnud varem, gaasid on küll meeletud ja enne oli pigem gaasidest tingitud puhitustunne jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See valu on normaalne, ära pabista 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 16:01; 26.01 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi Kypsiseke äkki siis homme kohtume Ma homme oma loodetavasti viimast tilka saama, kodus pean veel Clexane süste tegema, ossa kus oli valus ja nõel ka suurem kui siiani süstimistel. Ainuke jama, võimalik ka et nom, peale punktsiooni eile määris, õhtul oli kõik ok, nüüd vaatasin et jälle õrnalt määrib. Samas kuskilt ei valuta ainult läbipekstud tunne on ja tunne nagu oleks nädal aega kõhulihaseid treeninud Ma usun küll, et meil miskit ikka kasvama läheb, täna just õega ka sellel teemal rääkisin, ta oli küll positiivne meie suhtes

Mis kellast sa tilka saama lähed ja kas ka neljandale korrusele?
Mul arsti aeg 11.15
aga arvatavasti, kuna tulen kaugemalt, jõuan varem kohale ja istun ja ootan

Umbes kümnest, minut siia sinna 🙂 Nii pool tunnikest läheb, sain aru, et arst tahtis mind veel pärast näha ka, et vaatab kaua veel lehel olen. Ise tahaks küll see nädal veel kodus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kypsiseke kuidas sul täna läks, kõik kenasti? Minuga nüüd sellised lood, et siirdamine jääb märtsi, mammud läksid kõik kenasti külma. Sain täna viimase tilga ja edasi 18 päeva megavalusaid süste. Veebruaris neuroloogi aeg ja siis uurivad täpsemalt kas mu pühapäevane kokku kukkumine oli epilepsia või rohtudest mida tarbisin nendest tingitud. Õnneks epilepsia ei ole miskit mis takistaks lapse saamist, kuid hirmutav on vägagi 🙁 Tööle plaanin järgmine nädal tagasi minna, seniks puhkan ja taastun siis sellest virr-varrist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kypsiseke kuidas sul täna läks, kõik kenasti? Minuga nüüd sellised lood, et siirdamine jääb märtsi, mammud läksid kõik kenasti külma. Sain täna viimase tilga ja edasi 18 päeva megavalusaid süste. Veebruaris neuroloogi aeg ja siis uurivad täpsemalt kas mu pühapäevane kokku kukkumine oli epilepsia või rohtudest mida tarbisin nendest tingitud. Õnneks epilepsia ei ole miskit mis takistaks lapse saamist, kuid hirmutav on vägagi ???? Tööle plaanin järgmine nädal tagasi minna, seniks puhkan ja taastun siis sellest virr-varrist.

Jõudsin just koju 🙂

Mina siis käisin 11.30 siirdamisel. Protseduur ise läks ilusti, väga jube ei olnudki, korraks oli valus, aga see nii hetkeks.
Panin selle opikitli ja mütsi pähe ja siis ronisin toolile 😀 Siis edasi hakati rääkima, nagu eelnevalt olin kirjutatud, saadi mul 7 munarakku. Neist viljastus 5, ma juba suutsin rõõmustada, kui lause lõpetati sellega et aga neist viiest arenes tänaseni edasi vaid 2. Täna siis olid 5 päevased. Küsiti veelkord üle, et mis otsustan, kas paneme mõlemad korraga või yhe? Ma ütlesin siis, et nats varem ei saanud seda küsida või? Et nõustamisel sai kirja pandud yks korraga, oleks te mulle seda kaks minti varem öelnud, oleksin veel mehele helistada saanud ja arutada asja ja koos otsustada, kuna kui panna 2, siis peab olema valmis ka kaksikuteks. kahest mammukesest siis üks oli väga hea kvaliteediga ja see teine siis nats kehvem. Otsustasin siis, et paneme ikkagi ühe korraga, selle parema ja tublima. Teine jäeti nüüd veel kasvama ja jälgimisele. Öeldi, et kuskil 1-2 päeva veel kasvatavad ja jälgivad, et kui edasi areneb, siis külmutavad selle ühe ära, kui ei arene, siis rohkem mul tagavara kahjuks enam pole.
Edasised juhtnöörid siis nagu ikka, ei sexile, ei saunale ja basseinidele ja vannile, ei tõstmine ja füüsiline töö jne.
Rasedustesti pean tegema minema 1 veebruaril, mis on siis täpselt alles 2 nädala pärast. Samal päeval peale lõunat pidi ka mulle arst kindlasti helistama.
Edasi pean panema ka crinone geeli hommik ja õhtu. Kui algavad aga enne veretesti päevad, siis geeli pole enam vaja. Kui on vaid määrimine, siis kindlasti edasi kasutada.

Nüüd jääb vaid pöidlad pihus hoida 😉

Praegu olen haiguslehel, aga hirmsasti kardan uuesti tööle minna, et äkki pingutan yle vms…

Peale siirdamist enesetundelt selline veider olla, nagu oleks juba rase 😀
Kõhul on pidevalt torked alakõhus, aga eeldan et see vist normaalne. Rinnad olid mul juba enne valusad, aga nüüd õhtuks on kohe eriti, lausa valulikud tükid on hormoonidest sisse löönud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel toonitati, et rasedustesti pean laskma teha kindlasti kas hommikusest uriinist või hommikusest verest.

Siit küsimus, et miks arstid ütlevad, et apteegiteste teha ei tohiks jne?
Kas annavad äkki valepositiivset kuna keha igast otsast hormoone täis topitud?
Või on keegi ikkagi kodus tavalisi teste ka teinud näiteks paar päeva enne veretesti aega?
Kuidagi pikk aeg tundub see 2 nädalat oodata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel toonitati, et rasedustesti pean laskma teha kindlasti kas hommikusest uriinist või hommikusest verest.

Siit küsimus, et miks arstid ütlevad, et apteegiteste teha ei tohiks jne?
Kas annavad äkki valepositiivset kuna keha igast otsast hormoone täis topitud?
Või on keegi ikkagi kodus tavalisi teste ka teinud näiteks paar päeva enne veretesti aega?
Kuidagi pikk aeg tundub see 2 nädalat oodata…

Nad ei soovita ilmselt sel põhjusel, et paljud tekkinud rasedused katkevad juba päevadega. Kodune test näitab kaht triipu ja siis saabuvad päevad, paanika ja masendus. Valepositiivse kartust ei peaks olema, sest need pole need hormoonid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 04.01 09:30; 04.01 16:48; 04.01 17:52; 10.01 08:57; 11.01 21:49; 17.01 09:11; 18.01 20:21; 24.01 18:21; 24.01 20:39; 26.01 19:59; 26.01 21:01; 27.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen siin foorumit vaikselt jälginud. Mul külmaring ebaõnnestus ja järgmine katse täisring jääb märtsi lõppu/aprilli. Õnneks on 2,5 nädalane puhkus planeeritud, mis aitab vaimu vast värskena hoida ja vähendab pingeid.

Olin peale ebaõnestumist väga endast väljas ja katki. Nutsin õhtuti ja ei suutnud mehele normaalselt otsagi vaadata nutma puhkemata. Praegu juba olukord parem.

See kogemus tekitas nii palju küsimusi, mida ma ei olnud suuteline otsust teada saades küsima…

Miks rasedustest (mõlemad) 2 triipu näitas kui ma tegelikult rase ei ole (Hcg oli 10).
Miks mul päevad nii kerged olid? (mul pole nii vähese eritusega päevi varem olnud) Kui siirdamine 23 dets ja päevad põhimõtteliselt 3 päeva. Kuhu jäi nädalaid sissesöödud tablettidega tehtud pesa? Kui katkemine kas ei oleks pidanud olema midagi rohkem, tugevam veritsus vms?
Kas kellegi on mõtteid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

To kypsiseke: hommikusest uriiniproovist saan aru, aga hommikune vereproov? :S Mida see täpsemalt näitab kui muul ajla tehtud proov? Vòi on arstil samal päeval teatud kellaajaks infot vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 05.01 17:08; 08.01 15:33; 09.01 18:51; 10.01 08:00; 14.01 22:23; 19.01 08:10; 20.01 19:53; 26.01 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

To kypsiseke: hommikusest uriiniproovist saan aru, aga hommikune vereproov? :S Mida see täpsemalt näitab kui muul ajla tehtud proov? Vòi on arstil samal päeval teatud kellaajaks infot vaja?

Võimalik, et pean sellepärast hommikul andma, et lõunaks vastust saada. Kuna analüüsi pean ise tegema ja orgunnima, siis lõunast, kui arst helistab, siis ta tahabki rasedustesti vastust teada.
Aga lähen alles täna uurima, kas Haapsalus on haiglas võimalik oma raha eest ise vereproovi või uriiniproovi üldse tellida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul selline küsimus siis veel 🙂

Kas ravimihüvitiste avaldused tuleb saata Lastekodu 48 aadressile haigekassa keskkontorisse?
Või mingile muule aadressile…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kypsiseke-
mina olen küll kõik avaldused saatnud sellele meiliaadressile:
info@ haigekassa.ee , alati olen palunud neil vastus saata, kui nad on avalduse kätte saanud 🙂
hoian pöidlaid sulle 🙂 et kõik ikka õnnestuks!!

ise jätkuvalt ootan tsükli algust, et panna aega külmaringile..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kypsiseke-
mina olen küll kõik avaldused saatnud sellele meiliaadressile:
info@ haigekassa.ee , alati olen palunud neil vastus saata, kui nad on avalduse kätte saanud
hoian pöidlaid sulle et kõik ikka õnnestuks!!

ise jätkuvalt ootan tsükli algust, et panna aega külmaringile..

Ma küll veel avaldust hetkel tegema ei hakka, sain aru see teha siis kui kõik kõik tehtud, ka siirdamine, mis minul lükkus nüüd tänu epilepsia kahtlusega edasi, kuid kas avalduse tuleb muidu digiallkirjastada ja siis saata, kui meilile? Ning lisaks, lugesin ennist, sa süstid, süstisid ka Clexanet, kas sul oli see ka jube valus, elab küll üle kuid jube ebameeldiv võtteldes nt Gonaliga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 135 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate jaanuar 2017

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.