Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate mai 2017

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )

Teema: IVF-kate mai 2017

Postitas:

Tere! Kas keegi oskaks selgitada külmaringi lahti. Arst ütles, et 2 kuud on tasuta, edasi 200 eur. See siis tuleb kohe ära otsustada, kui on siirdamine? Ja maksmine on ka kohe või siis 2 kuu pärast või kuidas.
Tänan selgituste eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 09:28; 19.05 14:50; 23.05 09:13; 16.06 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sulle tehti praegu täisring siis ülejäämud mammud mis sulle ei siirdatud lähevad külma. Kaks kuud külmas saavad nad olla tasuta. Ülejäänud aja eest pead maksma. 200 maksab sul siis ilmselt aasta. Minul oli itk 100€ aastas. Soovitan maksta viimasel päeval kui on vajadust. Näiteks minul õnnestus esimene katse ja nüüd ei maksagi. Kuna pole vaja neid rohkem enam külmas hoida.

Loodam et ka sul läheb kõik hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 10:37; 23.05 21:06; 24.05 23:55; 04.06 04:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Sulle vastuse eest! 22.05 on siirdamine, näis siis! Ilusat päikselist nädalavahetust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 09:28; 19.05 14:50; 23.05 09:13; 16.06 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tegi arst ureaplasma analüüsi ära ammu enne ivf-i plaani.

Üks täpsustus. Eestis ei ole riiklike kliinikuid. Kõik, kõik tervishoiuteenuse pakkujad Eestis on eraettevõtted. Näiteks ITK, TÜK, Nova Vita ja Elite on kõik aktsiaseltsid.

Riik ostab nendelt eraettevõtetelt teenust. Teenuse mahud ja lepingud otsustab Haigekassa. Haigekassa on täpselt samade teenuste eest teinud erineva hinnaga lepinguid. Minu mäletamist mööda maksis HK TÜK-ile vähem kui mingile Tallinna haiglale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 22:10; 26.05 22:59; 30.06 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, mis teema alt Te leiate digiloost embrüoloogi poolt sisestatud infot? Aitäh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 09:28; 19.05 14:50; 23.05 09:13; 16.06 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei kõigile 🙂

Minul selline mure….
Nimelt olen ivf järjekorras nüüd septembriks, arst on 6 juunil Tartus. Arvatavasti siis minul mingid analüüsid veel jne ja arvatavasti peab ka mees millalgi uued analüüsid andma vms. Siit aga küsimus, kuidas see asi toimib, kui mul elukaaslasel ei ole eesti haigekassa kindlustust? kas tuleb lihtsalt analüüsid se maksta? hakkasn nüüd muretsema, et äkki ei saa üldse kunstlikku viljastust tehagi, kui mehel kindlustust pole. Ta töötab teises riigis ja praegu ajab asju et saada see euroopa ravikindlustus kaart vms.
Paluks teiste kogemusi, kel on sarnane seis olnud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina siis viimane kägu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Minul IVF nõustamisel käidud ja asi sai palju selgemaks, aga hirm on sees, mitte süstimise ees, vaid emotsionaalne pool, et miks esimene laps tuli loomulikult ja teine mitte 🙁 Nüüd juuni alguses lähen arstile, siis saab raviplaan paika.
Nüüd lugedes siin foorumis ureaplasma kohta, tekibki küsimus, mille küsin kindlasti ka arstilt, et kas mul on see proov tehtud. Et ei mõistagi, kuidas arstid seda ureaplasma haigust nii kergelt võtavad, kõik haigused võiks enne ikka ju ravitud olla, kui IVF-ga alustatakse.Küsimusi kui palju…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti soovitan urea olemasolu enne igasugust ivf-i katset välja uurida ja ravida..sest nagu siin näha paljude pealt siis võidki jääda katsetama niikauaks kui sul see urea sees on…nõme jah ja teeb ausaltöeldes viha, et riiklike haiglate arstid inimesi 100% tõsidusega ei ravi..kuramus, tahaks kohe sots maksu maksmist lõpetada kui ainult poolikut teenust saad haiglatest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin itk arst oli ailen aluri ja tema tegi kohe kõik proovid enne kui kuntsik viljastamine toimus. Ka ureaplasma

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 10:37; 23.05 21:06; 24.05 23:55; 04.06 04:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile. Minu ime otsustas, et tema oma tähtaega ära ei oota ja ühineb meie perega natuke rohkem kui 3 nädalat ennem seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kandideerisin emotsioonide ajendil ühele töökohale, mille ka pärast 2 kuud kestnud konkurssi sain ning võtsin selle vastu. Nüüd aga lükkab see mu külmaringi vähemalt pool aastat edasi. Ei julge minna tööandja juurde pärast katsetega ja öelda, et olen mõne kuu pärast lahkumas….
Kuidas teil? Kas katseaeg läbitud ja aastaid juba samas ettevõttes töötanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei kõigile ????

Minul selline mure….
Nimelt olen ivf järjekorras nüüd septembriks, arst on 6 juunil Tartus. Arvatavasti siis minul mingid analüüsid veel jne ja arvatavasti peab ka mees millalgi uued analüüsid andma vms. Siit aga küsimus, kuidas see asi toimib, kui mul elukaaslasel ei ole eesti haigekassa kindlustust? kas tuleb lihtsalt analüüsid se maksta? hakkasn nüüd muretsema, et äkki ei saa üldse kunstlikku viljastust tehagi, kui mehel kindlustust pole. Ta töötab teises riigis ja praegu ajab asju et saada see euroopa ravikindlustus kaart vms.
Paluks teiste kogemusi, kel on sarnane seis olnud ????

Minu elukaaslane töötas ka alustades Norras, maksime päris mitu tuhat vereproovide ja kõige eest. Siis aga sain googeldades välja uuritud, et on vaja teha mingisugune kindel paber, et nö ravikindlustus toimiks Eestis, aga läbi Norra. Tähendab see vist midagi sellist, et Norra riigile saadetakse arved ja kõik saab tasutud. Peale selle paberimajanduse korda saamist läks kõik kergemaks, ausalt. Ajage väga kiiresti neid asju. Muidugi Eesti Haigekassa infotelefon ei osanud meile selle kohta mingisugust infot anda. Minge kohale ja uurige või googeldage välja. Mingisuguse vana Eesti Ekspressi artikkel oli, kus oli selle kohta väga hea info, sellel dokumendil on mingisugune kindel nimetus, ma enam ei oska seda leida ja nimetust ka ei mäleta.

Edu!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:41; 24.05 10:08; 24.05 10:32; 25.05 08:54; 02.06 17:14; 15.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei kõigile

Minul selline mure….
Nimelt olen ivf järjekorras nüüd septembriks, arst on 6 juunil Tartus. Arvatavasti siis minul mingid analüüsid veel jne ja arvatavasti peab ka mees millalgi uued analüüsid andma vms. Siit aga küsimus, kuidas see asi toimib, kui mul elukaaslasel ei ole eesti haigekassa kindlustust? kas tuleb lihtsalt analüüsid se maksta? hakkasn nüüd muretsema, et äkki ei saa üldse kunstlikku viljastust tehagi, kui mehel kindlustust pole. Ta töötab teises riigis ja praegu ajab asju et saada see euroopa ravikindlustus kaart vms.
Paluks teiste kogemusi, kel on sarnane seis olnud

Minu elukaaslane töötas ka alustades Norras, maksime päris mitu tuhat vereproovide ja kõige eest. Siis aga sain googeldades välja uuritud, et on vaja teha mingisugune kindel paber, et nö ravikindlustus toimiks Eestis, aga läbi Norra. Tähendab see vist midagi sellist, et Norra riigile saadetakse arved ja kõik saab tasutud. Peale selle paberimajanduse korda saamist läks kõik kergemaks, ausalt. Ajage väga kiiresti neid asju. Muidugi Eesti Haigekassa infotelefon ei osanud meile selle kohta mingisugust infot anda. Minge kohale ja uurige või googeldage välja. Mingisuguse vana Eesti Ekspressi artikkel oli, kus oli selle kohta väga hea info, sellel dokumendil on mingisugune kindel nimetus, ma enam ei oska seda leida ja nimetust ka ei mäleta.

Edu!

Minu mees töötabki ka Norras. Hetkel ajab mingeid ravikindlustuse pabereid küll. Üritame siis uurida, mis ja kuidas.

aitäh vastamast 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei kõigile

Minul selline mure….
Nimelt olen ivf järjekorras nüüd septembriks, arst on 6 juunil Tartus. Arvatavasti siis minul mingid analüüsid veel jne ja arvatavasti peab ka mees millalgi uued analüüsid andma vms. Siit aga küsimus, kuidas see asi toimib, kui mul elukaaslasel ei ole eesti haigekassa kindlustust? kas tuleb lihtsalt analüüsid se maksta? hakkasn nüüd muretsema, et äkki ei saa üldse kunstlikku viljastust tehagi, kui mehel kindlustust pole. Ta töötab teises riigis ja praegu ajab asju et saada see euroopa ravikindlustus kaart vms.
Paluks teiste kogemusi, kel on sarnane seis olnud

Minu elukaaslane töötas ka alustades Norras, maksime päris mitu tuhat vereproovide ja kõige eest. Siis aga sain googeldades välja uuritud, et on vaja teha mingisugune kindel paber, et nö ravikindlustus toimiks Eestis, aga läbi Norra. Tähendab see vist midagi sellist, et Norra riigile saadetakse arved ja kõik saab tasutud. Peale selle paberimajanduse korda saamist läks kõik kergemaks, ausalt. Ajage väga kiiresti neid asju. Muidugi Eesti Haigekassa infotelefon ei osanud meile selle kohta mingisugust infot anda. Minge kohale ja uurige või googeldage välja. Mingisuguse vana Eesti Ekspressi artikkel oli, kus oli selle kohta väga hea info, sellel dokumendil on mingisugune kindel nimetus, ma enam ei oska seda leida ja nimetust ka ei mäleta.

Edu!

Minu mees töötabki ka Norras. Hetkel ajab mingeid ravikindlustuse pabereid küll. Üritame siis uurida, mis ja kuidas.

aitäh vastamast ????

Leidsin selle artikli — http://tervist24.ohtuleht.ee/522675/mis-saab-ravikindlustusest-kui-tootate-teistes-euroopa-liidu-riikides

E 106 on selle dokumendi nimi, mille peab ta nii Norras kui ka Eestis taotlema.

https://www.haigekassa.ee/et/uudised/muutunud-lahetatud-tootajatele-vormi-e106-taotlemise-kord

Kiiresti need dokumendid ei liigu, eriti Norras…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:41; 24.05 10:08; 24.05 10:32; 25.05 08:54; 02.06 17:14; 15.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel infot Norras töötavale 🙂

E106, töölepingu koopia ja id kaardi koopia saata postiga helfosse
Siis tuleb Eesti aadressi postkasti paberid millega vaja minna Eesti haigekassasse
Ja see kehtib niikaua kui on tööleping ja tähtajatu lepingu puhul oli vist 1,5 aastat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:41; 24.05 10:08; 24.05 10:32; 25.05 08:54; 02.06 17:14; 15.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan teada, et meie poja sündis 19.05 plaanilise keisrilõikega. Ta on NIIIII ÄGE!!! Mõõdud siis 3710 g ja 50 cm. Viimases ultrahelis tundus, et kui jääme loomulikku sünnitust ootama, võib lapse suuruse pärast ikkagi probleeme tekkida ja nii siis otsustasimegi keisri kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leidsin ENS kodulehelt naistearstide seisukoha Ureaplasmade kohta.

http://ens.ee/ens-seisukohad

Soovitan lugeda punkti nr. 6

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile,

Selgus, et oleme ka sunnitud lapse saamiseks arstide abi kasutama. Mina olen kunstliku viljastamise teemadel ausalt öeldes väga algaja ja paljustki ei saa veel aru.
Neid lugusid lugedes tundub, et kunstliku viljastamise juurde kuulub enese süstimine. Minule andis arsti nimekirja erinevatest vitamiinidest mida tuleb tarvitama hakata. Ainukesed retseptiravimid olid ninasprei SUPRECUR ja tabletid PREDNISOLON-RICHTER. Ma ei saa aru kas süstimine tuleb hiljem või kõik ei süstigi ennast. Ilmselt tundub see küsimus paljudele rumal aga kuna teema on minu jaoks uus siis lihtsalt ei saa aru.

Tänan kui keegi oskab vastata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 21:29; 02.06 00:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile,

Selgus, et oleme ka sunnitud lapse saamiseks arstide abi kasutama. Mina olen kunstliku viljastamise teemadel ausalt öeldes väga algaja ja paljustki ei saa veel aru.
Neid lugusid lugedes tundub, et kunstliku viljastamise juurde kuulub enese süstimine. Minule andis arsti nimekirja erinevatest vitamiinidest mida tuleb tarvitama hakata. Ainukesed retseptiravimid olid ninasprei SUPRECUR ja tabletid PREDNISOLON-RICHTER. Ma ei saa aru kas süstimine tuleb hiljem või kõik ei süstigi ennast. Ilmselt tundub see küsimus paljudele rumal aga kuna teema on minu jaoks uus siis lihtsalt ei saa aru.

Tänan kui keegi oskab vastata.

Kindlasti tuleb süstimine. Kõik süstivad, mõned rohkem mõned vähem. Hakkad süstima ilmselt siis kui viljastamise aeg paika pandakse. Minul endal võttis aega 8kuud enne kui süstima hakkasin. Enne tehti sero ja dupasthoni kuur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.05 10:37; 23.05 21:06; 24.05 23:55; 04.06 04:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne Vikerlane ja Tähetark väikese ime sünni puhul.Minul tähtaeg 30.05 nii et ikka olen ootel veel.Reede veel viimane arsti visiit.Väiksel tibul tundub kõhus nõnda hea olevat et ei taha välja tulla sealt.Teistele tegutsejatele edu ja jaksu ning head õnnestumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen huvi, kui vana ja mitmendat last saada üritate? Ise kujutasin kunagi ette, et esimese lapse saan 28-29 aastaselt. selgus aga, et see pole sugugi nii lihtne ning tänaseks olen juba 31 ja valgust tunneli lõpus veel ei paista- 2 täisring seljataga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 25.05 07:30; 31.05 18:44; 01.06 09:16; 09.06 10:41; 15.06 08:14; 15.06 11:47; 07.07 11:06; 15.07 19:54; 27.07 08:10; 27.07 22:42; 01.08 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hakkasin ka proovima kui olin 28, jäin lõpuks 32 aastaselt..oli ka soov enne 30 eluaastat aga läks hoopis nii..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen küll noor aga tahtsime abikaasaga juba siis last kui mina olin 19 ja tema 26 nüüd 6 aastat hiljem õnnestus meil esimese täisringiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meil last ei ole, alustasime IVF’iga kui olin 27, nüüd kohe kohe 29. Täpsemalt on aega läinud kogu IVF’i loo algusest kuni tänaseni 1 aasta ja 5 kuud. 3 täisringi seljataga, viimasel korral ei siirdatud, sest emakakael oli nii kinni, tehakse külmaringi siirdamine narkoosis. On olnud mitmeid komplikatsioone, kuigi viga on mehepoolne.

Lapsesoov on aga loomulikult pikaaegsem olnud. Mehepoolsest probleemist saime teada juhuslikult, kui põiepõletiku põdedes käskisin mehel ka kontrolli minna ja sealt see kõik välja kooruma hakkaski…

Lootus sureb viimasena 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 24.05 09:41; 24.05 10:08; 24.05 10:32; 25.05 08:54; 02.06 17:14; 15.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain esimese lapse, kui olin 25 ja loomulikul teel. Mul oligi plaanis, et 25-selt esimene laps ja nii läkski ???? Nüüd olen 30 ja soov saada teine laps, mis kahjuks seekord loomulikul teel ei tule. Hetkeks üritatud 1a3kuud ja juulis IVF ootamas.
Ma südamest loodan, et meil kõigil õnnestub. Me oleme seda väärt ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leidsin ENS kodulehelt naistearstide seisukoha Ureaplasmade kohta.

http://ens.ee/ens-seisukohad

Soovitan lugeda punkti nr. 6

Lugesin. Nõustun enda arsti seisukohaga, et enne IVF protseduure on testimine vajalik ning mõlema partneri ravi on vajalik. Olen heades kätes.

ENS seisukohad:
Mycoplasma hominis – ei ole vajalik testimine, ravi ja partneri ravi
Ureaplasma parvum – ei ole vajalik testimine, ravi ja partneri ravi
Ureaplasma urealyticum – testida meestel uretriidi korral, meeste ravi uretriidi korral, partneri ravi ei ole vajalik
Mycoplasma genitalium – testimine vajalik sümptomite/kaebuste esinemisel (PID, tservitsiit, uretriit), ravi on vajalik, partneri ravi on vajalik

1. ENS seisukohad põhinevad allikatel, milest enamus on aastatest 2005-2007. Kõige uuem allikas on aastast 2012. Arvestage, et need uurimistööd teostati ammu enne kui teadusartiklina avaldati.

2. ENS seisukohtadel on IFV läbivate paaride jaoks oluline puudus, sest mitte üheski seal nimetatud allikas, ei ole uuritud IFV protseduuride käigus nakkuse viimist muidu steriilsesse emakasse ja kuidas need bakterid käituvad seal, kuhu nad ilma IVF protseduurideta ei satu. Ureaplasma on bakter, mis hävitab kiirekasvulisi rakukultuure ja embrüo on kiirekasvuline rakukultuur. Ureaplasmaga nakatunud emakas vabaneb nakkusest limaskesta irdumisega järgmise menstruatsiooni ajal.

3. IVF siirdamise käigus viiakse kateetriga alati tupe mikrofloorat kahjuks emakasse. Emakas on muidu steriilne ja tupes olev Ureaplasma ise ei pääseks emakasse. Kui Ureaplasma, mida muidu jah ei testita, ei ravita ja ei peeta ka partneri ravi vajalikuks, siis IFV protseduure läbivate patsientide kohta ENS seisukoht ei kehti. Tõde peitub detailides.

Liitke 2+2 ja te saate, et oleks selge ravi viga rasestumisraskusega inimesel, Ureaplasmat mitte testida või positiivse testiga inimesele midagi kateetriga siirdada ja proteduuri “abil” emakas Ureaplasmaga nakatada. Võib-olla ei osalenud sellel ümarlaual ühtegi IVF protseduure tegevat naistearsti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.05 22:10; 26.05 22:59; 30.06 18:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen üks nendest, kes on imearmsa poja ema peale ureaplasma väljaravimist. Kuna mul suguhaigusi pole olnud, siis arvas arst ka seda, et see tekitas ka minu munajuhades sellise põletiku, mis need liiteid täis tegi (need eemaldati eelmise aasta jaanuaris). Mõnele pidi see hullult mõjuma. Mõnele üldse mitte. Tavaolukorras jah, ärgu ravigu, aga enne IVFi peab seda kindlasti ravima. Vähemalt minu arvates…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul mure. Olen ka IVF inimene, aga siin kirjutanud ei ole. 23ndal siirdati 3 blastot, eile sain testi kenasti positiivse, korralik triip, mis ilmus kohe paari minuti jooksu. Õhtul hakkas määrima ja öösel tuli ikka sellist tumedat verd ja vana verd. Mis te arvate, kas kannan end maha või on lootust, et see oli mitte edasi arenenud blastode irdumine? Googeldasin ja sattusin mingile teemale, kus kellelgi verejooksu põhjuseks oli arst pakkunud, et emakasse jõudis kaks loodet ja ühe loote hülgamisel tekkis verejooks 🙂 sellest selline uitmõte endal ka ja lootus 🙂 praktikas mulle ka siirdati 3 viljastunud 5 päevast rakku. mis teie arvate? on kogemusi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kas on keegi maikuu omadest, kes teisele täisringile minemas? Minul kahjuks esimene ring ebaõnnestus. Tahaksin kogemusi kuulda, kui kiirelt teisele ringile läksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 111 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF-kate mai 2017

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.