Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF terviklood

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: IVF terviklood

Postitas:

Kui ma alustasin IVF teed, siis tahtsin väga lugeda nö terviklugusid, mida ja millal manustati, kuidas reageeriti, millised olid tulemused. Ei leidnud neid väga ja otsustasin, et teen sellise teema. Loodan, et leidub veel, kes viitsivad oma loo tervikuna kirja panna ja siin postitada.
Lisan ka ühe lingi tervikloost, mis mulle väga meeldib http://kunstlikviljastamine.blogspot.com/2015_01_01_archive.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I katse detsember 2014-veebruar 2015

1. päev. Päevad 17.12 (tsükkel 28 päeva)
17. päev. A.Aluri 2.01 Vaatas üle, et midagi takistavat ei ole ja võib IVF alustada, andis toreda lehe, kus kõik kirjas, mida millal teha ja kuhu hiljem veel asju kirja pannakse. Edasine dr Loogi juures
21. päev. 6.01 Diphereline 3,75 mg süst tuharasse. Käisin tegemas ravi tn.
Umb 14-18. 01 olid tugevad peavalud, mis tundusid ka kõrvavaludena, samuti läks mitmel õhtul valusaks kurk. Peavalud jätkusid leebemal kujul ka 19-22.01. Kuigi pole pikki matku käinud on valusad ka kannad. Päris kohutav väsimus kuigi öösel saab täitsa hästi magada.
28. päev. Päevad 13.01 (tsükkel 27 päeva) päevad olid 4, 5 päeva, kuid peale seda oli veel 3-4 päeva, kus paberile määris ja olid ka mõned tilgad.
34. päev. 19.01 ämmaemand Ruth Essile nõustamine. Nõustamisel räägiti ära protseduur ja muud viljastamise liigid, tegin läbi gonali süstimise katse, mis suures piiris õnnestus. Soovitati siiski pärast valida geel, mis on kõvasti kallim, kuid lihtsam manustada kui süst. Vast ainus uus asi oli see, et hüpestsimulatsioon tekib pärast punktsiooni ja selle tekkimist saab arst näha, kui teeb punktsiooni. Oli kena rõõmus, lõbus tädi.
35. päev. 20.01 kell 7.30-8.00 vereproov. Kell 12.00 helistada dr Loogile. Kell 10.55 helistati ja anti aeg 23.01 visiidile.
38. päev. 23.01 dr Loog vastuvõtt. Visiit oli kiire, andis info süstimise alustamiseks ja järgmiseks vereprooviks ja visiidiks. 24.01 alustan gonaliga 150 ühikut.
45. päev. 30.01 kell 7.30-8.00 vereproov. Sama päev dr Loog vastuvõtt. 7 päeva süstitud. Paremal 5, vasakul 2, endomeetrium 13 mm. Jätkan gonaliga 150 ühikut.
50. päev. 4.02 kell 7. 30-8.00 vereproov. Täna teen kõikide süstalde (3) jäägid, panen need ostetud insuliini süstlasse. Kokku süstitud nüüd 12 päeva. Juba paaripäevase süstimise järel tekkis keedetud juurvilja tunne ja miski mure ei tundunud enam suur, tekkis mõnus rahulolu ja mõningane ükskõiksus. Süstidest nö täiskõhutunne ja täispõietunne tekkis alles peale 7 päeva süste.
Sama päev dr Loog vastuvõtt (alates veebruarist Tõnismäel). Endomeetrium 1,45 cm Paremal 5 (suurused 18, 15 ja 13-12,5) vasakul 3 (17-14 umbes). 2 päeva jätkan veel 150 ühikut. Kolmandal päeval (7.02) jääk
7.02 9.00-12.00 anda veri
53. päev. 7.02 kell 21.15 ovitrelle (250 mg)
55. päev. 9.02 kell 9.00 Punktsioon, tulla koos mehega. Mina söömata, joomata vahetusriided kaasas. Oli väga meeldiv Anneli Pokk, kes minuga peamiselt tegeles. Kuna punkteeritavaid oli vaid 2, siis oli tal mu jaoks ka nagu rohkem aega. Vaatasin kella 10.00 olin palatis ärkvel. Pea kumises (eelnev öö ka halvasti magatud) ja kõht kohutavalt valutas. Sain ibumetiin 600. Jõin vett ja varsti lahkusingi musta masendusega, sest 6 follikulist saadi vaid 3 munarakku.
Ravimid. Alates 9.02 õhtust Crinone geel. Alates 10.02 Crinone hommikul ja õhtul; Medrol 1 tablett iga 24 tunni järel; Fragiparine 1 süst iga 24 tunni järel.
57. päev. 11.02 kell 11.30 siirdamine. Siirdamine toimus samas kohas. Taas tuli panna selga haigla sussid, müts ja roheline kittel. Kolmest munarakust üks oli kehva ja lagunes kohe. Kaks keskmise olekuga viljastusid. Üks siiski lõpetas arengu ja teine, kes arenes hästi pandi mulle kaasa (4 rakuline). Vast parem ikka kui ei midagi. Rohtudega jätkan kuni korralike päevade alguseni. Väikese määrimise korral jätkan ikka rohtudega. Digiloos oli kirjas, et 4ja rakuline, ilus.
23.02 tegin ribatesti, negatiivne
71. päev 25.02 veretest HCG 0,9 negatiivne. Helistas õde, kes ütles, et aprilli päevadega võib minna uuele ringile.
25-26.02 tuli ilmselt geeli tükke/jääke välja
27.02 algasid päriselt päevad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hea on lugeda nii täpset ja lahtiseletavat plaani, aitäh Sulle !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin ka seda blogi – väga hästi (lihtsalt ja ilusasti) kirjutatud blogi. Aitähh Vaaarikas 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen ka oma terviklugu kirja: täisring+külmaring jaanuar-märts 2015. Mainin kohe ära, et minu diagnoosiga (hüpofüüs ei toimi) skeem päris klassikaline ei ole, paljusid ravimeid, mida tavaliselt kasutatakse, mina ei vaja. Lisaks ei eksisteeri mul loomuliku tsüklit, tsüklit timmitakse mul ravimitega. Seega, ei pidanud mina näiteks peale täisringi päevi uuesti päevi ootama, külmaringiga alustati võib öelda, et suvalisel päeval. Aga ehk minu loost on kellelegi kasu.
Arstiaeg sattus päevade esimesele päevale, seega hakkasin samast päevast süstima: 150 ühikut Gonalit ja 75 ühikut Luverist. Esimesel süstimise nädalal enesetunne päris hea
8. päev esimene ultraheli, ravimite doosid jäävad samaks.10. päev teine ultraheli, jätkan samamoodi, alakõhtu nüüd rohkem tunda 14.päev hommikune punktsioon, narkoosi elasin üle üsna kergelt, ei mingeid kaebusi, läksin otse tööle. Saadi 5 munarakku. Alates punktsiooni päevast võtan õhtuti 4 tabletti Medrol`i 4mg ja nii 6 päeva. Punktsioonile järgnevast õhtust panen Crinone geeli vähemalt kuni veretestini.
16.päev Siirdamine. Kõik 5 viljastusid, 1 neist edasi ei arenenud, seega on 4. Siirdati 2: viierakuline ja kaherakuline. 2 jäid külma. 19.päev skeemi järgi pool Ovitrelle süsti (umbes 125ühikut) Enesetunne kehvake: keha hoiab vett kinni, kogu aeg tursunud olek, öised jalakrambid nii tugevad, et pool järgmist päeva lonkad, kõht lootusetult kinni, lisaks olen väga tujukas. 26. päev. Veretest, hcg 10, piiripealne näit, asi kahtlane. 28.päev Kordustest, hcg 3, jätan ravimid ära. Päevad saabusid kahe päeva pärast, meeletult palju verd, veidi ehmatav, jäi veel nädalaks määrima. Uus arstaeg kahe nädala pärast. Vaheapealsel ajal väga tugevad migreenilaadsed peavalud (ise arvasin, et nüüd ilma rohtudeta saan natuke ennast hästi tunda, aga ei)
Külmaringile: alates arstiajast söön estrofem`i iga 8 tunni tagant; ehk 3tk ööpäevas, paari päeva pärast võimatu iiveldus, üritan võtta tablett koos söögiga, nii oleks nagu kergem.
Kahe nädala pärast ultraheli, endomeetrium üle 9mm, siirdamiseks väga hea. Veel 4 päeva pärast siirdamine, kahest külmas olevast jäi ellu ainult 1. Crinone`ga alustasin 3 päeva enne siirdamist, seega veretestile lähen juba 10.päeval, kui viimane geel pandud, arst ütles, kui vähegi mingi tõus on , tuleb kordustest teha ja uus retsept välja osta.
10. päev. Veretest, tulemus null. Uut Crinonet ei ole vaja osta. Külmaringi ajal enesetunne oli liigagi hea, ühtegi sümptomit polnud, seega, ma tulemuse üle eriti ei üllatunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Putukas 09.05.2015 23:18

Tere kõigile IVF-ikatele 🙂 Aasta tagasi lugesin foorumist hirmuga mis mind ees hakkab ootama,tänaseks see juba üpriski selge. 2013.a lõpus jõudsin kuidagimoodi sinnapaika, et arst hakkaks minuga põhjalikumalt tegelema (sinnamaani sain soovitusi “proovige veel…te olete veel piisavalt noor!” Tehti mehel põhjalik uuring (kõik täiesti normaalne ja tervis korras). Minu näitajad ka kõik OK ja nii jõudsimegi järeldusele, et tuleb minna edasi IVF.
2014.aprill olin juba nõustamisel väga toreda arsti juures 🙂 Sai võetud täiendavad proovid ja needki täiesti ok. Ootama pidin septembrini. Vahepeal sai jälgitud menstr. kalendrit,arsti soovitusi jne. Aga siis läks lahti kiire tegutsemine, oli ravimeid mis tuli võtta hommikul ja õhtu…ja ka ravimeid mis olid kellaajaliselt tähtsad.
6.sept:Estrofem 1tbl 2x päevas.Foolhape 1tbl päevas:iga päev.
12.sept-16.sept gonal 100 ühikut päevas(kellaajaks 8.30-9.00)
16.sept lisaks veel Orgaluton.
17.sept:gonal 125,orgaluton.
18.sept:gonal 125,orgaluton.
19.sept:gonal 125,orgaluton.
20.sept:gonal 125,orgaluton.
21.sept:gonal 100,orgaluton, samal õhtul 21.30-22.00 Ovitrelle..(estrofem&crinone jäi ülesse märkimata ja ei mäleta täpselt mis päevast jne)
23.sept.hommikul puntsioon. Söömata,joomata..mees kaasa!
26.sept võtsin 4-st embrüost kaasa 1…ja jäin ootama. Kahjuks esimene kord ei õnnestunud 🙁 aga mis seal ikka…järgmine aeg kirja pandud ja kahjuks ülejäänud 3-st jäi külmutamisel ellu 1…ja võtsin ka selle 1 embrüo kaasa…kahjuks ei õnnestunud ka sellel korral 🙁

täiesti uuele katsele hakkasin valmistuma
2015.märts…alustasime
27.märts diphereline-ga.
9.apr-17.apr:gonal 100.
18.apr:kell 00.15-00.20 ovitrelle.
20.apr:punktsioon.
20.apr:estrofem 1tbl 2xpäevas, crinone õhtul.
23.apr:võtsin 7 embrüost kaasa 1 embrüo.
4.mai vereanalüüs positiivne JUHUUUU 🙂
18.mai UH. Jätkan:Foolhape,estrofem 1tbl 2xpäevas,crinone õhtuti. Peale siirdamist tekkisid kõhuvalud,jõud kadus,palavik 37,3 ja enesetunne kehva. Puhkasin nädala ja sain lisaks clexane süstid/enesetunne nüüdseks hea.Võibolla on kellegil sellest jutust kasu ja kes kardavad süstimist, siis see nõel on seal nii peenike, et valu pole tunda,pigem on kõik kinni meie mõtlemises! Jutt sai pikk ja siustihe. Igatahes hoian kõigile pöidlaid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veel üks imearmas lugu rännakust IVF teekonnal.
https://imedeteekond.wordpress.com/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KATSE (aprill-juuni)
1.Päev päevad (tsükkel 25 päeva)
12. päev arstilt sain paberid nõustamise, nõusoleku ja anesteesia kohta. Retsepti Diphereline, mille pean tegema 7. Mai ja siis 20. Mai söömata joomata vereproov.
21. päev. Diphereline süst teha päeva jooksul. Tegin 15 paiku ise. Segada oli vaja vedelik ampullist ja pulber.
27.päev. Päevad.
34. päev. vereproov kell 7.30 söömata joomata. Pärast seda helistab õde, kui tulemused ok, siis annab numbri vastuvõtule. Helistati, et tulemus hea ja kohe täna tuleksin vastuvõtule Arsti ennast polnudki ja õde andis mulle paberid ja uue info.
35. päev Süstima alates 21.05 doosiks 225 (süstin 9.30 hommikul). Süste siis 900+900+300 (kokku 9 päeva). 9 päeva pärast 29.05 uuesti arstile, siis võib olla tuleb ka Luveris. No päris täpselt ei saa aru, miks see hiljem tuleb, aga võimalik, et see hormoon, mida Luveris toetab jääb vähe hiljem puudulikuks ja õde ütles, et võimalik, et järgmisel korral pannakse ka Luveris juurde, see selgub siis vereproovist.
43. päev. kell 7.30 vereproov (võib süüa, juua). Kummalgi pool on 3, milledest 1 on suurem umb 14mm, endo 12mm. Juurde sain Luverise alates 30.05, kuigi ootasin seda esimesest süstimise päevast. Eks siis vaatab, mida see aitab. Pidin jätkama gonal 225 + luveris 75.
48. päev. kell 7.30 vereproov (söömata joomata) Arstile endo oli vist 15mm. Mõlemail pool üks suurem 20, 21 mm ja üks väiksem. 5.06 jääb punktsiooniks. Luveris oli midagi paigast nihutanud ja sain juurde bromocriptin 1 tabl alates 3.06, millest sain iivelduse ja oksenduse. Arst arvas, et võib siis poole tableti võtta. Otsustasin proovida poole tableti kaupa terve ära võtta. Võtsin siis poole umb 17 ja teisepoole umb 22 paiku. Ovitrelle tegin 20.45.
50. päev punktsioon. 4 folliikulit 3 munarakku. Õhtul alustan crinone. Saan juurde prednisolon 2×2 tabletti. jätkan bromocriptin 1 tabl ööseks ja crinone hommikul ja õhtul.
53. päev helistan, et kuidas tulemus on. 3st viljastus 2 ja arenevad kenasti. Alates 8.06 Bromocriptin 0,5 tabl ööseks, jätkub crinone H ja Õ ja prednisoloon 2×2 tabletti.
55. päev Kolmap hommikul helistan üle, et kas on midagi siirdada. Öeldakse, et mõlemad kenad. Kartsin ikka, et äkki ei taha 2 siirdada, aga doktor ise pakkus 2 siirdada, olin kohe nõus. Kuulsin, et üks oli moorula ja teine varajane blasto. Ravimid jätkuvad nagu alates 8.06.
Reede ja laup (12-13.06) oli alakõhus torkeid.
19.06 tegin veretesti HCG -0,1; Progesteroon 32
20.06 hakkasid päevad. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

I katse (aprill-mai-juuni 2015)

Kuna mul on polütsüstilised munasarjad ja sellest tingitud ebaregulaarne tsükkel siis ravimite doosid olid väiksemad, et vältida hüperstimulatsiooni.

28.04 Tsükli 21.päev: Duphaston 10 mg 2tabl/päevas seitse päeva järjest, päevade esile kutsumiseks. Inofolic 1pk/päevas.
30.04 Tsükli 23.päev: Diphereline 3,75mg süst + Prednisolon-Richter 5mg 2tabl/päevas.
10.05 Algasid päevad.
Tsükli 3.päeval vereproov, 2 tundi enne arsti vastuvõttu. Hormoonide näidud olid veel kõrged.
Tsükli 4.päeval uus vereproov ja ultraheli. Näidud langenud, süstimist alustasin järgmisel päeval.
Tsükli 5.päeval Gonal-F 75, süstisin hommikuti kell 9:00.
Tsükli 10.päeval ultraheli. Endomeetrium 0,4cm, folliikulid väikesed 0,4cm. Jätkan Gonal-F 75 süstimist.
Tsükli 17.päeval ultraheli. Endomeetrium 1,0cm. Vasakul 3 folliikulit ja paremal 1 folliikul. Suurem 1,7cm, jätkan Gonal-F 75 süstimist.
Tsükli 19.päeval Gonal-F 75 viimane süst.
Tsükli 20.päeval ultraheli. Endomeetriumi paksus väga hea siirdamiseks, mõõtu ei oska öelda.
Tsükli 21.päeval õhtul kell 21:00 Ovitrelle süst.
Tsükli 23.päeval punktsioon, saadi kolm rakku. Alustasin Injesta 2amp/päevas süstimist.
Tsükli 25.päeval siirdati kaks 4-rakulist. Kolmas edasi ei arenenud.
Tsükli 37.päeval veretest, HCG alla 1. Lõpetasin ravimite võtmise. Kolm päeva hiljem algasid päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin IVF -ga novembris 2014. Ma ei oska öelda täpselt mida mitmendal päeval tegin ning seega kirjutan natukene teises vormis.
12 päeva enne punktsiooni hakkasin süstima Gonal-F 150 ja seda tegin 10 päeva. 7 ja 9 päeval oli ultraheli.
7 päeva ennem punktsiooni hakkasin süstima Orgalutrani ja seda 5 päeva.
36 tundi enne punktsiooni süstisin Diphereline
Punktsiooni päeval hakkasin võtma Estrofem 2mg 2X päevas ja Medrol 16 mg ( 6 päeva)
Ravimeid võttes ei olnud minul mingeid kaebuseid. Enesetunne oli hea.
Punktsioon oli teisipäevasel päeval ja kõik läks hästi, saadi 9 munarakku millest kõik viljastusid. Tagasipanek toimub neljapäeval. Kolmapäeval oli mul kuidagi imelik ja halb olla ning neljapäeva hommikul kell kuus läksin Pelgulinna valvetuppa. Arst vaatas mind seal läbi ja leidis vabavedelikku kõhust. Siis kirjutati mind haiglasse sisse. Mul tekkis väga suur hüperstimulatsioon – tekkis väga palju vabavedelikku kõhtu. 3 päevaga võtsin haiglas 10 kg juurde ja kõhuümbermõõt kasvas 3 päevaga 9 cm. Enesetunne väga halb, magada ei saanud, süüa ei saanud kuna magu ujus vee sees ja isu polnud. Vesi ei hakanud ise välja tulema ning pandi mingisugust tilka, mis vett väljutaks. Vesi hakkas välja tulema( uriini näol)ja enesetunne paranes, mõneks ajaks. Siis hakkas jälle väga halb. Nii halb, et teatud aega ma ühest ööst ei mäleta (mitte selle pärast, et magasin). See võttis küll aega aga lõpuks saadi jälile, et väljuv vesi võttis endaga kaasa ka kehas oleva naatriumi. Naatriumi tase oli nii kriitiline, et mind taheti intensiivravi osakonda viia. Jäin aga tavaosakonda ja intensiivravi arstid käisid mind seal jälgimas. Lõpuks saadi ka naatrium korda. Selleks ajaks olin aga juba 10 päeva haiglas olnud. Haiglas olles käisin iga päev ultrahelis vabavedeliku hulka kontrollimas. Iga päev võeti veeniverd, vahest ka mitu korda päevas – käed olid mul peopesast küünarvarreni täiesti sinised. Igapäevastest tilgutitest olid veenid põletikus.
Tagasipanek jäi muidugi sel korral ära. Viljastatud munarakud pandi kolmekaupa kolme eri kõrrega külma.
Kosusin ligi 1,5 kuud ja veebruaris oli esimene siirdamine. 1-sest kõrrest ei elanud aga ükski embrüo sulatamist üle. Võeti kasutusele teine kõrs – kolmest kaks arenesid ilusti edasi ja need mõlemad siirdati. Rasedust kahjuks ei tulnud.
Märtsis sulatati kolmas kõrs – sealtki arenesid kaks ilusti edasi ja need mõlemad siirdati. Rasedust ei tulnud ka sellel korral.
IVF – ma rohkem teinud ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panen ka oma esimese katse loo kirja:

1. katse 2015

29.04 esimene visiit dr Ehrenbergi juurde, sain esimesed ravimid ja homsest alustan süstimist.
30.04 150 rü Gonal
01.05 75 rü Gonal
02.05 150 rü Gonal
03.05 75 rü Gonal põhjendamatu nutt terve päeva, ilmselt hormoonidest
04.05 150 rü Gonal
05.05 75 rü Gonal, 1 Oralgutran
06.05 150 rü Gonal, 1 Oralgutran teine arsti visit. UH-s on näha 28 folliikulit, kummalgi pool munasarjas 14
07.05 75 rü Gonal, 1 Oralgutran
08.05 150 rü Gonal, 1 Oralgutran
09.05 75 rü Gonal, 1 Oralgutran
10.05 õhtul kell 21.00 Diphereline
12.05 kell 8.00 punktsioon. Õnneks üldnarkoosis, pärast kõht hell mitu päeva.
Saadi 13 viljastatavat rakku. Pooled viljastati sisse süstimise meetodil, nendest viljastus 5, teine pool pandi niisama kokku, neist ei viljastunud mitte ükski. Crinone geel ja Estrofem tbl alates tänasest kaks nädalat.
15.05 kell 14.15 siirdamine. Ilusti olid arenenud 2 embrüot, kolm olid nii ja naa. Arstid tahtsid hirmsasti kaks siirdada, kuid mina soovisin esialgu siiski ühega piirduda.
23.05 öösel süda paha kaks korda, näksin kuivikuid ja läheb paremaks
27.05 test positiivne ☺
27.05 veretest. hCG 155 ☺
03.06 veretest. hCG 722, nii ja naa
16.06 UH, oli näha ainult lootekott, südametööd ei tuvastatud ☹
Progesteroon 33,68
17.06 veretest, hCG ainult 1321 ☹. Määrinud pole kordagi.
19.06 veretest, hCG langenud 1250 ☹ Loeme katse ebaõnnestunuks.
24.06 hakkab ise puhastuma
25.06 visiit dr Ehrenbergi juurde. Selgus, et külma sai kaks embrüot ja siirdame need järgmisel tsüklil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tapseid kuupaevi ei oskagi kirja panna, sest mu IVF jaavad juba 6 aasta tagusesse aega! Aga minu lugu ehk annab lootust kellegile 🙂 Alustasin IVFga kuna sain diagnoosi viljatus. Enne proovisime veel Duphastoni ja Serophenega mitu korda aga ei onnestunud, jargmine samm oligi IVF. Parast esimest katset tekkis munasarjade hyper ja sattusin paris raskes seisus haiglasse kuhu pidin jaama 10ks paevaks, katse ebaonnestus. Jargmine kord tehti kylmutatud IVF, sain esimest korda elus maha II triibuga testi aga samal paeval juba algasid paevad, jargmine ja kolmas katse jalle kylmutatud rakkudega, onnestus ja sain oma onne tervelt nadal aega nautida (HCG tase oli vaga voimsate numbritega ja koik vaga lootust andev) aga kahjuks katkes, jooksime emosse aga paasta polnud enam midagi. Parast kogu seda teekonda olid mul narvid labi ja ka suhe purunes. Paari aasta parast kohtasin oma praegust meest ja suht suhte alguses raakisin talle, et mul on selline diagnoos nagu viljatus, et asjad selged oleks ja ta lohutas, et akki lapsendame uldse kunagi. Elasime oma elu kuni uhel hetkel olin rase, taiesti loomulikul teel, taiesti terve ja loomulik rasedus. See oli tohutu shokk mulle kuna teadsin, et ilmselt ei saa ma kunagi ise lapsi. Nuud on ta mul juba 3 aastat vana ja tahame teist, eks nais kas tuleb IVF abiks votta voi mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Olen siin pikalt ivf teemadel silma pea hoidnud ja mõtlesin nüüd, et panen ka oma loo lühidalt kirja.
Oleme beebit soovinud juba üle 3-e aasta.Selle aasta suvel selgus laporoskoopia teel, et kumbki munajuha ei ole mul läbitav.Asi selge, ainuke tee on ivf.Hakkasime kohe selle kohta uurima ning võtsin oma paberid ja sättisin tee Pelgulinna Reproduktiivmeditsiini keskusesse, arstiks Dr.Kai Haldre.Kõik sujus, analüüsid olid korras nii minul kui mehel, jäime minu menstruatsiooni ootama, et kohe rohtudega alustada.21.nov.alustasingi Orgalutraniga(4 päeva), 25.novebrist sain Gonal F süstid, mida süstisin kokku 11 päeva 125 ühikut.Esimene ultraheli oli 30.nov.Arst ei olnud eriti rõõmus, 2suuremat munarakku nagu oli, aga ülejäänud üsna tillukesed.Jätkasin Gonal F-i ja Orgalutraniga, 3.dets.uus UH, väiksemad ei tahtnud kuidagi raviga kaasa tulla.Pandi siiski punktsioonile aeg 8.dets.Ja siirdamine 10.dets.Kirjutas välja ka Ovitrelle süsti, mille pidin süstima, täpselt 36h enne punktsiooni.Punktioonil käidud, selgus, et saadi 3 mammukest.Arst mainis ka ära, et kui ükski neist kasvama ei hakka, siis helistatakse ja siirdamisele pole vaja tulla.Ootasin terve järgmise päeva paaniliselt seda telefonikõnet, endamisi mõtlesin, et ainult kolm!See on ju nii vähe.Minu suureks rõõmuks kõnet ei tulnud 🙂 Siirdamise hommik, kella 11-ks olin kohal, embrüoloog ütles, et 3-st hakkas kasvama 2 ning mõlema kvaliteet on väga hea, et ta ei oskagi kohe midagi soovitada.Arst ütles, et siirdame siiski ühe ja paneme teise külma.Kuna noored inimesed(minul vanust 26), tervis hea, analüüsid korras ja kõik muu ju iseenesest toimib, lihtsalt munajuhadest ei pääse läbi.Nii jäi.Üks siirdati ära, teine läks külma.Veretesti aeg 22.dets.Sinnamaani pidin igal õhtul Crinone geeli panema enne magamaminekut ja samuti õhtuti manustama 4tbl Medroli.Medroli kasutasin kokku 4 päeva, sealt edasi ainult Crinone.Ootasime ja praadisime.Mul pidevalt kõht valutas, vahel rohkem, vahel vähem.Olin juba üsna negatiivselt häälestatud, kõik tundus masendav.Enesetunne kehv, kõhuvalud jne.Lõpuks jõudis kätte see oodatud 22.dets.Käisin hommikul kell 9:00, andsin vere ja jäin kõnet ootama.Kell 12 läbi natuke tuligi see oodatud kõne, kus ämmaemand teatas, et HCG tase veres on 104, mis tähendab, et rase, mis rase 🙂 Selgitas veel, et kõhuvalud on igati okei, muretsemiseks ei ole põhjust!Kui hakkab määrima juba või lausa verd tulema, siis valvetuppa tulla, aga muidu ei ole mõtet üldse muretseda!Järgmine veretest 04.jaanuaril ja esimene UH 12.jaanuar.See oli meie esimene IVF ja ka esimene rasedus, varem pole olnud mitte ühtegi.Enesetunne on hea.Rinnad on natuke valulikud ja kõht annab ka tunda küll paremalt, küll vasakult.Kuid olen rahulik.Sisimas olen kindel, et kõik läheb hästi.Ja teile kõigile tahan öelda, et soovid tõesti täituvad ja mina soovin teile kõigile vaid kõike kõige paremat ning kauneid pühi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere minu poolt, panen ka siia oma esimese tervikloo, esimese katse.

Kõik algas novembri lõpus tegelikult juba, kui saime teada, et mehel on väga väga vähe seemnerakke, täpseid numbreid ma nüüd ei mäleta, aga umbes oli osakaal selline, et kui muidu meestel neid ikka mitme nulliga siis minu mehel võis neid kokku lugeda vast mõnikümmend vaevu, lisaks on need ka väga aeglased, tehti ka minule vereproovid ja günekoloogiline kontroll, minul pidavat olema kõik korras. KÜSIMUS – kas laseksite ikkagi ka endale täpsemad uuringud teha? Pean silmas laparaskoopiat jms uuringuid? Millised täpsemalt? Kogemusi?

Alustasin ravi Brimocriptiini tablettidega juba umbes maikuu alguses, sest prolaktiini tase oli kõrge, lausa 1000. See langes, aga siis süstid mida hakkasin süstima, tõstsid taseme jälle ülikõrgeks, suurendamise süstimise ajaks kogust poolelt tabletil terve tableti peale. KÜSIMUS – kas on ka teistel olnud see tase kõrge? Olen uurinud ja googeldanud ja püüdnud arstilt vastuseid saada, aga siiski päris täpselt pole aru saanud, mida see tase mõjutab? Kogemusi?

Lisaks siis foolhapet hakkasin võtma umbes maikuu keskpaigast.

01.06-08.06 – Gonal F süstid hommikuti 150 ühikut
06.06-08.06 – Orgalutran (loodan, et kirjutan õigesti) õhtuti
08.06 – õhtul 20.45 Ovitrelle 250 ühikut
10.06. kell 08:45 – punktsioon, punkteeriti 8 folliikulit, millest saadi 6 munarakku. Enestunne peale punktsiooni hea, õhtul läks hullemaks. Kuni siirdamiseni olid ikka krambid all kõhus, naerdes ja püstitõustes valutorked. Magada oli mugav vaid selili.
11.06 – alustasin ravi crionen geeliga, 2x päevas
15.06 – siirdamine – oli arenenud 5 emrbüot, soovisin, et siirdatakse 2, aga arstid polnud nõus kuna olen noor (28.a.) ja esimene kord. Siirdati üks. Väga ei kiidetud emrbüote kvaliteeti, öeldi, et aeglased. 4 embrüot jäeti klaasi kasvama ja kästi kirjutada ja küsida, et kas saadi ka külma mõne.
20.06 – kirjutasin ja küsisin, et kuidas järelejäänud embrüotega lugu on, sain vastuseks, et ükski edasi ei arenenud. KÜSIMUS – kas see on tavapärane olukord või pigem erand? Kogemusi? Millest nii?
21.06 – tulid crionen geeli tükid pruunika ja roosana. Seda kuni 26.06ni vaheldumisi, tuli ja siis jälle mitte midagi.
26.06 – hakkasid päevad, väga väga tugeva kõhuvaluga. Küll mitte tavapärased, aga siiski pean neid hetkel korralikeks päevadeks. Tuleb korralik voolus ja siis jälle ei tule tükk aega mitte midagi, siis jälle korralik ja jälle tükk aega mitte midagi. Tavapäraselt on mul ikka esimesed 2-3 päeva koguaeg korralik voolus ja ühtlane. KÜSIMUS – on see tingitud rohtudest? Või on mul veel lootust positiivset tulemust saada veretestil? Kogemusi? Olen kurb…
29.06 – lähen veretesti tegema, kardan, et kuna päevad algasid siis on see ka negatiivne. Apteegi teste tegin 23.06 ja 25.06 ja mõlemad olid negatiivsed.

Kõik selgub kolmapäeval mis edasi, lootus sureb viimasena. Tore, et on tekitatud selline foorum, kõikidele jõudu ja jaksu. Olen väga huvitatud vestlema ka isiklikult inimestega, kelle mehel samad sümptomid või sarnane olukord või kellel kogemusi, kus külma ei saanud ühtegi jne…

Soovin kõikidele jaksu lootust hoida! Ja õnnelikku eluteed õnnestujatele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine IVF terviklood

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.