Esileht Imetamine Jagage kogemusi

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Jagage kogemusi

Postitas:

Pisike 5 päevane ja kohe algusest me teda rinnale ei saanud. Laps tunneb rinna vastu huvi ja korra haarab ka, aga kohe pärast seda lükkab keelega rinna välja. Ja nii korduvalt kuni läheb täiesti endast välja ja rinnale teda ei saagi. Praegu lüpsan ta jaoka piima välja ja annan pudelist aga see nõuab nii palju aega. Tahaks ikka ta rinnale saada. Kidasid tal ei ole. Kurgulagi on normaalne. Oskate anda nõu või on kellelgi sarnast kogemust? Kuidas saite lapse lõpuks sööma rinnalt? Olen täiesti masenduses, et tibu rinnaga toita ei saa 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:36; 03.12 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu imetamisnõustaja poole, nad oskavad kõige paremat infot anda. Võimalusel mine kohale siis näevad kas ja mis valesti ning annavad nõu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära tema selga või pead katsu rinnale pannes. Äkki seetõttu. Pane talle väike tekk alla ja sikuta sellega koos kui vaja tõmmata lähemale. Mis asendis oled proovinud? Katsu oma nibu sõrmede vahel kitsaks liistakaks või niiöelda võileivaks teha. Ära kasuta kehal või kätel lõhnavaid tooteid. Helista nõustajale kindlasti või ämmaemandate nõuandeliinile. Kõik hakkab veel sujuma, ole kannatlik ja rahulik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 21:57; 04.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen proovinud külili ja pool istuli imetada. Istuda veel hästi ei saa. Last olen ka keerutanud igat pidi. Haiglas käisid nõustajad meid vaatamas ja proovisid ka, aga ka neil polnud asjas edu. Nüüd ootavad nad meid taas neljapäeval. Seni proovin ise midagi juba ära teha. Äkki satub liiga palju nibu suhu? Kui näpu suhu lükkan siis imeb ilusasti aga tunnen kuidas tahab keelt lükkata kurgulakke. Äkki peaks nibukaitsmega proovima. Alla anda kindlasti nii lihtsalt ei tahaks. Esimesed kaks päeva haiglas nutsin koos lapsega, kujutasin ju ette, et kohe saabki imetada ja kõik läheb kiirelt ja lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:36; 03.12 22:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus sa elad üldse? Vaata siet.ee pealt oma piirkonna nõustajaid ja helista neile. Nibu peabki minema lapsele sügavale kurku, keel peabki suulakke suruma…kindlasti ära karda oma rinda lapsele niiöelda näkku suruda, ta saab õhku ninatiiva juurest igal juhul. Mida rohkem ta suu lahti teeb nibu ja rinda haarates, seda parem. Siis ta saab rohkem piima välja masseerida. Ainult nibu närida andes ei tule piima ja on ka sul valus. Külili imetades pane talle veidike pea alla ja endale sobiv pehme padi külje alla ja rinna alla. Katseta eri patjade ja tekkidega, et oleksite mõlemad lapsega kõht vastu kõhtu ja nibu täpselt tema nina kõrgusel. Kätt ära lapse pea alla jäta ja ära tõsta kätt liiga üles õlast kõrgemale. Rinnalihas peab olema lõtv ja rind ka võimalikult otse, mitte alla vajunud. Muidu tulevad tükid rinda. Lapse pepu taha pane midagi, et ta külili püsiks ja endale ka midagi toeks, et saaksid lõõgastuda. Asend on oluline, et asi sujuks. Lase endale erinevaid patju tuua. Endale kaela ja pea alla ka vaja head toetust, muidu läheb kael valusaks. Enne nibu andmist katsu sinna piimatilk otsa pigistada. Mina toetun küünarnukile ja kasutan alumist kätt nibu lapsele andes, kui nibu suus, toetun alles ülakehale. Ühe käega ma ei saa nibu tõmmata liistakaks. Kui suur sünnikaal oli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 21:57; 04.12 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain oma lapse nibukaitsega sööma. Seda kaitset läks meil vaja 1 ööpäev. Hiljem sai ta nõksule pihta ja ilma hakkama.
Imetamisnõustamises käisin ka. Enamus nõustajate nippidest on Kägu 11.56 väga ilusti ära kirjeldanud. Lisaks on nõustajatel kombeks titt paljaks võtta, teda mudida ja külma lapiga sudida, et tukkuma ei jääks ja põhitegevust ei unustaks.
Kuna sa lüpsad, siis piima Sul järelikult on. See on juba pool võitu. Küll hakkab sujuma.

Aaa, muide. Minu noorimal lapsel on sündides põletikunäit üleval. Ravi ei vajanud, aga käisime 4., 5. ja 7. elupäeval teda arstile näitamas ja vereproovi andmas. Ja kui see põletikunäit normi langes, vot siis hakkas laps korralikult rinna otsa ka. Ilmselt oli tal enne lihtsalt kehv olla ja ei jaksanud korralikult imeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nt mõlema lapsega on külili asendis raske toita. RInna haaramiseks pean end veidike kergitama, ei saa lihtsalt lebada ja kui laps on asunud jõudsalt imema, siis lõdvestun ja laskun ning – pööran end lapsest õrnalt eemale, muidu kaotab ta nibu ! Ja nii mõlema lapsega, Ometi rinnad väiksed ja ei vaju kuskile madratsi vahele…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Jagage kogemusi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.