Esileht Koolilaps Jälle teema 8aastase lapse taskurahast

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Jälle teema 8aastase lapse taskurahast

Postitas:

Olen lugenud neid vanu teemasid küll, kuid palun kirjeldage, kuidas on teil taskuraha andmine lahendatud. Ja millele teie lapsed raha kulutavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kujutan ette, et nii nagu vanades teemades kirjas, niimodi see taskuraha andmine ongi lahendatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassi laps, annan igal esmaspäeval nädalaks 10 eurot. Kinopiletid, teatrid, sünnipäevakingid jms ostan ise, oma taskuraha eest ostab puhvetist juua, õuna, pirukat või vahel maiustusi. Kui teel koju midagi ostab, siis ostab alati väiksemale vennale ka, väiksem taskuraha ei saa (v.a. mündid kassasse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3. klass, 20 eurot kuus, arvele. ostab magusat ja jm süüa, vahel telefonimängudele lisavidinaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 18:23; 19.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aru ma ei saa, miks keegi siin miinustab praegu.
Iga pere enda korraldada ju see taskuraha teema ja ei tohiks olla nagu arvustamise all olev asi.
Minu 3.klassi poiss saab 5.- eur nädalas. Enamuse rahast paneb kõrvale, et omale miskit suuremat osta. Kuid üht-teist kulub ikka ära ka. Nt peale trenni ostab omale puuvilja või müslibatooni, kui on läinud meelest kodust kaasa võtta.
Veel näiteid rahakasutusest: kinopiletid ostan mina, kuid popcorni ja joogi ostab oma raha eest. Sõprade sünnipäevadeks annan kingiraha (ümbrikusse) mina, kuid kui ta kaarti joonistada ei viitsi ja eelistab poest rahakaardi kasuks, siis selle maksab omast taskust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on raha suhtes ükskõikne, annan raha vajadusel. Kuid kuna on selline heatahtlik laps – siis kipuvad klassikaaslased ja ka naabripoiss “laenama”. Annan näiteks teatrisse, ekskursioonile, kooli kaasa 5 eurot, pärast selgub, et ostis ühe jäätise ja kohe oli ka klassivend platsis raha küsima. Üks päev tulin koju, selgus, et olid naabripoisiga poes käinud ja lapse kassast võetud raha eest laristanud- – mitu pudelit limonaadi, krõpse, jäätist. Aga laps sai kohe ka vastu näppe – kui naabripoiss ise limonaadi ostis – siis andis minu lapsele vaid paar lonksu. Nüüd sai aru küll, et sõber teda ära kasutas.
Lihtsalt nendele vanematele, kes lastele taskuraha ei anna – kas olete ikka kindlat, et teie laps ei laena teistelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit kokkulepitud summat pole kuna laps pole eriline kulutaja. Kool ja huviringid on kodust 10 minutise jalutuskäigu kaugusel ning koolis kohvikut pole. Küll aga on tal alati kotis rahakott, kus 5-10 eurot igaks juhuks sees. Siis ei pea paaniliselt meeles pidama, kui mingi üritus on (nt koolis heategevuslik laat, sõbrapäeva kohvik, teatrisse minek vms) või kui lapsel käigu pealt mõni mõte tekib, mille jaoks natuke raha oleks vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps on raha suhtes ükskõikne, annan raha vajadusel. Kuid kuna on selline heatahtlik laps – siis kipuvad klassikaaslased ja ka naabripoiss “laenama”. Annan näiteks teatrisse, ekskursioonile, kooli kaasa 5 eurot, pärast selgub, et ostis ühe jäätise ja kohe oli ka klassivend platsis raha küsima. Üks päev tulin koju, selgus, et olid naabripoisiga poes käinud ja lapse kassast võetud raha eest laristanud- – mitu pudelit limonaadi, krõpse, jäätist. Aga laps sai kohe ka vastu näppe – kui naabripoiss ise limonaadi ostis – siis andis minu lapsele vaid paar lonksu. Nüüd sai aru küll, et sõber teda ära kasutas.
Lihtsalt nendele vanematele, kes lastele taskuraha ei anna – kas olete ikka kindlat, et teie laps ei laena teistelt.

täpslt nii ongi. Mu lapse klassivennal ei lubata taskuraha kooli kaasa võtta ja selle tulemusena küsib ta teistelt tagastamatut laenu. Ehk siis sisuliselt ülejäänud lapsevanemad maksavad taskuraha oma lapsele ja ka sellele poisile taskuraha nänni ostmiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 18:23; 19.02 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan 3 euri nädalas (kui on viisakalt käitunud, kodused asjad tehtud 😉 Laps paneb kõrvale. Kohvikutes ja putkades käimist ma ei soosi ( ei taha küll, et iga päev krõpsu ja colat ostaks!). Koolis on korralik toit+ pikapäeva söök, millest saab kõhu täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps 7-aastane ja esimeses klassis. Taskuraha saab iga nädal 2 eurot. Koolis puhvetit pole ja iseseisvalt poes ei käi. Ostab selle raha eest petshope või lisamagusat, kui koos poes käime.
14-aastane saab kuu alguses pangakontole 40 eurot. Sellest ostab omale mingit näksimist enne trenni tavaliselt. Kino ja sünnipäevad maksan eraldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss, 14-aastane, 7. kl. Kuus 50 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 9- ja 7-aastane regulaarset taskuraha ei saa. Hommikuti, kui meeles on, siis annan kummalegi 50 senti rahakotist koolikohvikust nänni ostmiseks. Umbes pooled hommikud on meeles anda. Ise tulevad küsima harva, aga kui küsivad, siis saavad.
12-aastane saab iga kuu algul 40 eurot arvele, millest 20 läheb trennisõidu piletite peale, teise 20 võib oma äranägemise järgi kulutada. Enamasti tuleb välja, sel kuul on kogemata rohkem kulunud ja pean talle ühe bussisõidu jagu raha lisaks andma.
Aga meil on väike maakoht, kool on 5 minuti tee kaugusel. Pood on, aga seal väga ei käida. Lapsed saavad koolis korralikult süüa ja peale kooli söövad kodus. Niisama raiskamiseks pole mul väga anda seda raha. Oleks linnas, siis ilmselt oleks oma isikliku raha vajadus suurem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 8a laps elab maal, poodi saab harva, raha annan vajadusel. Sünnipäevaks sai aga vanavanematelt ja külalistelt u 100 euri kokku. Kooli laadal teenis oma meisterdustega u 20 euri ja nii see raha tuleb, saab juba varsti tahvli endale osta, kuigi regulaarset taskuraha pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab alates 6-ndast eluaastast regulaarselt taskuraha. Praegu on 12 ja saab kontole iga kuu 30 euri. Minu meelest on regulaarsus nii summas kui ajas vajalik. Vähemalt minu laps planeerib, loeb, arvutab, kulutab ka. Raha tahab lugemist ja rahaasjades tuleb täpne olla. Ilma raha omamata laps rahaga ümberkäimist ei õpi. On ka sõbrale laenanud, tagasi ei saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8- aastane sai 2 eurot nädalas. Lapse taskuraha on tema oma ja ise teab, mis sellega teeb. Küll aga räägin üleüldiselt, et krõpsud ja limpsid pole hea. Vast hakkab külge, miks ei peaks? Ma lapsena tahtsin ka limpsi ja praegu ei pane keegi mind relva ähvardusel ka seda jooma.
Nüüd 7- klassis saab 20 eurot kuus. Olen vist ilge rott, aga ma ei näe vajadust rohkem anda. Kinoraha on selle sees, kui tahab kinno minna. Aga ta ei taha, suhtleb sõpradega arvuti kaudu ja teeb oma elu sedakaudu huvitavaks. Lapsel on võimalus rohkem raha saada, aga selle ta peab teenima. Mingid tööd on välja käidud, mida ma võin tasustada. Need ei ole tavapärased majapidamistööd. Tuba koristama ja nõudepesumasinat tühjendama peab niisama. Seni pole ta lisateenimisest huvitatud olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annaks taskuraha näiteks 20 või 50 eur kuus või mis summa on teile jõukohane, aga selline ilus ümar rahatäht, mida oleks tal raske kulutada. Kooli annaks iga päev kaasa 1-2 eur müntides, mida ta peaks koguma, nii et iga kord kõike osta ei saaks. Just, et igasugused pärdikud ei tuleks nuruma. Mina selles vanuses taskuraha ei saanud ja kogusin sünnipäevaraha ja juhuslikult antud paarikrooniseid, mille vahetasin lõpus ilusaks 100krooniseks, mida ma muidugi ei kulutanud. Koolis polnudki midagi osta ja sinna raha kaasa ei võetud. Koduteele ei jäänud ka ühtegi poodi ette, sest oli väike linn ja kõik elasid kooli lähedal. Oleks kooli raha kaasa saanud, oleks vist ammu otsas olnud, sest mõned lapsed räägivad sinuga ainult raha pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 03:14; 13.03 03:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma ei saa aru, miks peaks koolis üldse puhvet olema? Igas vanuses lapsed võivad enne komme ja limonaadi ette osta, mõnel palaval päeval võiks sööklast jäätist müüa, aga kõik muu on täiesti ebavajalik. Sidemeid ja tampoone ning peavalurohtu peaks saama arsti käest, näksimiseta saab koolipäeva ka hakkama. Puuviljad peaks olema toidu hinna sees ja koolitoitu võiks iga päev valikuliselt osta, kasvõi ainult puuvilja, aga milleks puhvet? Lapsed ei kulutaks seda raha muidu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 03:14; 13.03 03:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2. klassi tüdruk, taskuraha annan vastavalt vajadusele. Ise teenib pudelite viimisega umbes 2 eurot nädalas. Kui peab kooli mingi raha viima, siis selle ülejäägi saab sageli endale (2-3 eurot).
Kodus on vajalikku näksimist alati olemas (puuviljad, komme, müslibatoonid).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 2.kl laps saab iga kuu alguses 5EUR ja sellele lisaks igal esmaspäeval 2EUR. Selle raha kulutamisest ta meile aru andma ei pea ja enamasti ongi nii, et nädalaraha kulub maiustustele- snäkkidele ning kuuraha (5eur) paneb kõrvale, et midagi suuremat endale osta.
Kinod jm lõbustuste jaoks saab eraldi raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul 7aastane ja esimeses klassis. Eraldi taskuraha ei ole veel andnud. Kui koolis mingi üritus või teater, siis annan rahakotti münte.
Koolis saab süüa + pikapäeva toit, mis käib kaardiga ning kuulõpus tuleb arve.
Puhvetit ja selles endale maiustuste ostmist ei soosi…kui tunneb, et ikka vahel vaja mõni komm osta, siis teab, et selle tarbeks peab sente enda kassast kaasa võtma.
Regulaarselt nii kui nii tühjendame münte sinna.
Käib koolibussiga ja pood koolist piisavalt kaugel, et mitte sinna minna.<

Ei näe vajadust raha anda, kui seda pole kuskile kulutada.

Koos poes luban tal ja nooremal õel alati mingi asja välja valida. Lepime eelnevalt kokku kui kallis tohib olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3.kl tüdruk saab iga kuu arvele 30€. On saanud nii alates 1.klassist. Kaart on kodus ja kaasas ta seda niisama ei kanna. Pigem on selline koguja tüüp. Igapäevaselt kooli raha ei anna. Lapse koolis õnneks ei ole puhvetit ja puudub ka pood lähiümbrusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.kl poiss saab 20senti iga hinde(A) eest. Regulaarselt taskuraha ei anna, aga kui vaja kuhugi minna, siis saab vastavalt vajadusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.klass, sai iga nädal 2 eurot. Kui on mingi jama korraldanud või suurema eksimuse, siis jääb vahele. Nüüd lubas hakata nutitelefoni jaoks raha koguma, siis saab 3 eurot nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kodus teise klassi poiss, kes sai just 9-aastaseks. Taskuraha saab igal pühapäeval 1 euro. Lisaks on meil majas veel 2 nooremat last – 5 ja 6 aastased, kes konkreetselt taskuraha ei saa, kuid kellele on raha kingitud. Proovime oma lastele õpetada, kuidas targalt rahaga ringi käia. Selleks tegime lastepanga (aasta tagasi). Igal pühapäeval võtame pangavihiku välja, kus on kirjas, palju igal lapsel pangas (s.t. et vanemate käes hoiul) raha on. Vastavalt summale maksame lastele intressi 10% täiseurode pealt. Täna oli kõige nooremal lapsel pangas 19 eurot ja seega sai ta intressi 19 senti. Kui lapsel on pangas raha rohkem kui 50 eurot, siis 50 sendist suuremat intressi ei saa. Kui lapsel saab täis 1 euro, võib ta raha panka juurde panna ja hakkab saama rohkem intressi. Lastel on õigus raha pangast välja võtta suvalisel hetkel, kuid tagasi panna saab ainult pühapäeval. Me soovime, et lapsed mõtleksid, mille peale raha kulutada ja uisapäisa kohe ära ei raiskaks. Samas teiselt poolt ei taha ka koonreid kasvatada, seega proovime ikka tasakaalu leida. Nii on lapsed ostnud endale nt üllatusmuna, mudelautosid ja kolme peale kokku klapitades mõne lego.
Koolis käiv laps ei ole kordagi kooliaja jooksul puhvetist või poest endale midagi ostnud ja olen kindel, et ta teiste käest midagi ei nuia ka. Tagavaraks on tal alati kaasas natukene raha, nt kui bussipilet ära kaob ja peaks uue ostma. Kuna laps poest ise midagi ei osta, siis aeg-ajalt oleme harjutamise mõttes koos poes käies lasknud lapsel mõne asja eest ise maksta.
Hetkel ei näe vajadust taskuraha suurust tõsta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 14.aastane saab 50.- kuus, eraldi ostan riided, teatri- ja kinopiletid. Vahel jääb puudu ka, siis anna juurde. 12.aastane saab 35.- kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 12-aastane poiss juba, aga pole ka olnud kunagi nn regulaarselt laekuvat taskuraha. Kui midagi soovib/vajab, siis küsib ja annan jooksvalt. Ta pole ka selline tarbija ja kulutaja kunagi olnud. Praegu on meil paar aastat selline süsteem, et poisil on pangakonto, kuhu aeg-ajalt mõnekümne euro kaupa raha kanname, kui on näha, et konto hakkab nulli jõudma – seda raha kasutab ta paar korda nädalas peale kooli / enne trenni linnas söömiseks, kui koju ei jõua vahepeal. Mõnikord käib sõpradega ka kuskil maiustamas linna peal, aga üsna harva juhtub seda. Kino- jm meelelahutusteks kuluv tuleb vastavalt vajadusele, samuti on tal alati mingi kogus sularaha taskus – hea nt teatriraha kooli maksta, kui mul endal õigel päeval meelest läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tuleb kindlasti miljon miinust, aga mina oma lapsele ei anna sularaha, kuna ma ise kunagi seda ei kasuta, vaid jälgin seda et lapse arveldusarvel oleks vähemalt 10 euri. Lapsele on tehtud eraldi pangakonto, mida mina ja lapse isa jälgida saame. Meil on lapsega kokkulepe, et ta peab kõik tšekid koju tooma. Mida ma näen on see, et laps kohvikus haruharva ostab mõne saiakese, reeglina kasutab laps pangakaarti, kui kodus on midagi puudu. Ostab leiba või piima juurde (need summad kannan talle kohe tagasi). See on õpetanud teda, et kuigi tal on raha koguaeg olemas, siis ei pea ta seda kohe ära laristama. Laps on kohe 8 aastane ja käib esimeses klassis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

… Kuid kuna on selline heatahtlik laps – siis kipuvad klassikaaslased ja ka naabripoiss “laenama”. Annan näiteks teatrisse, ekskursioonile, kooli kaasa 5 eurot, pärast selgub, et ostis ühe jäätise ja kohe oli ka klassivend platsis raha küsima. Üks päev tulin koju, selgus, et olid naabripoisiga poes käinud ja lapse kassast võetud raha eest laristanud- – mitu pudelit limonaadi, krõpse, jäätist. Aga laps sai kohe ka vastu näppe – kui naabripoiss ise limonaadi ostis – siis andis minu lapsele vaid paar lonksu. ….

Täpselt sama teema, käivad paar aastat vanema naabripoisiga kodu lähedal poes ja siis sõber ütleb et tal pole raha kaasas, osta mulle ka. Kusjuures mul poiss on muidu selline kellel iga sent läheb rahakassasse ja kulutab üldse väga harva. Päris kahju vahest lapsest ja paha tunne kui pean selgitama et sõber võibolla ei käitu päris eetiliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. klassi poiss. Taskuraha ei saa regulaarselt, sest tal ei ole selle jaoks vajadust. Poodi või putkat ei ole kooli lähedal ega kooliteel, puhvetit ei ole koolis.
On ebaregulaarselt mõnikord saanud 5 eurot, seda kogunenud raha on kulutanud näiteks ekskursioonidel midagi ostes.
Sügisel saadud sünnipäevaraha on tal ka ikka alles, tal ei ole soovi midagi osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Jälle teema 8aastase lapse taskurahast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.