Esileht Väikelaps jooksuratta õpetamine

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: jooksuratta õpetamine

Postitas:

Kuidas olete õpetanud oma lastele jooksuratast kasutama, seda juhtima?

Laps sai detsembris 2a sünnipäevaks jooksuka. Talvel kuivade ilmadega paar korda võtsime välja, aga peale esimest pealeistumist oli kuidagi tõrges. Nüüd lähevad ilmad ilusaks ja mõtlengi, et mismoodi see õpetamine käib?

Ja kui ise samal ajal kõrval lapsevankrit lükata, kas siis üldse tuleb juhendamsiest midagi välja (beebi ei talu seisvat vankrit)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 12:57; 21.03 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on näiteks Strideri soovitusd:
https://strider.ee/soitmise-abc

Enda kogemusest ütlen, et esmatähtis on sadula õige kõrgus; teine oluline aspekt on järjepidev harjutamine (mitte kord nädala/paari jooksul) ja kolmas on paar-kolm päeva pidevalt öelda ˇistu sadulaleˇ – alguses lapsed käivad rattaga koos, kui käia juba saab, siis ongi murdepunktiks istumine sadula peale ja sealt läheb juba sõiduks.

Edu! 🙂

Lisan veel nii palju, et jooksurattaga last sa ei peagi n.ö füüsiliselt aitama, pigem just sõnadega juhendad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli jooksukas talv läbi toas. Ise proovis ja pusis, algul tõesti jalutas rõõmsalt sellega ringi. Nüüd on hoogsamalt sõitma ka hakanud ja õues ka prooviringid tehtud. Mina pole kordagi õpetanud (aga ta on teisi lapsi sõitmas näinud).
Samamoodi õppis tõukerattaga sõitma – talvel toas ise pusides. Meil on pikk koridor, kus saab hea hoo üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen toa peale mõelnud, aga beebi siin just roomab oma esimesed sentimeetrid, nii et eriti ei julge 😀 Mõtlesin pealeistutava auto uuetsi tuppa tuua, et las natuke meenutab seda, kuid ega talle varasemalt väga sellega sõitmine meeldinud, rohkem meeldis lükata 😀 Ja õues ei mänginud üldse sellega….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 12:57; 21.03 08:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vankriga koos õpetamist ei kujuta ette.

Mul 1,5-aastane sai aga just nii selgeks, et maja ees läks tee allamäge, sealt siis sõitis alla, sai piisava hoo — tasasel pinnal tal polnud õiget motivatsiooni harjutada, ei tahtnud sadulale istuda, tõstis hoopis ratta esiotsa lenksust õhku jne. Aga kui allamäge sai mõnusa hoo, siis tal oli endal ka lõbus. Algul mina aitasin tasakaalu hoida krae vahelt hoides (kui üritada sadulast hoida, väsib lapsevanem ise nii kiiresti ära, et ei jõuagi väga harjutada, aga natist kinni hoida o just parajal kõrgusel :P). Kiiresti õppis ise tasakaalu hoidma, jalgadega hoogu lükkama jne. Ainuke häda oli, et paari kuu pärast ma tema ja jooksurattaga enam oma õuest välja minna ei julgenud, sest ta põrutas mul sellise kiirusega eest ära, et ma ei saanud enam järele. Mõnel maratoonar-emmel oleks ilmselt lihtsam. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps jooksuratta õpetamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.