Esileht Koolilaps Jõuluvana tegi kurvaks

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )

Teema: Jõuluvana tegi kurvaks

Postitas:

Jumal tänatud, et oma lapse rühmas ja hiljem ka klassis on ses suhtes olnud üksteisemõistmises lapsevanemad. Juba oktoobris hakatakse meililistis ja e-kooli vestlusringis vaikselt arutama jõulukinkide teemat. Mitmel korral on üks vanem võtnud ühendust hulgimüüjaga ning kaubelnud grupisooduka. Ühel aastal tehti igale lapsele kingituseks rühma logoga ning lapse oma nimega T-särk koos maiustusega, teisel aastal oli värviraamat + maiustus, kolmandal aastal osteti trükikoja hulgilaost sama raamat kõikidele. Raamatu osas tekkis veel vaidlemine, et kas lisada juurde ka maiustus, lõpuks otsustati, et tuleb ilma maiustuseta.

Nüüd oli kingituseks üllatuskäik klassiga ühele toredale üritusele. Oligi nii, et kui jõuluhommikul klassis jutud räägitud ja laulud lauldud, nii võttis klassijuhataja välja ilusa suure kirjarulli ning luges sealt pidulikult ette, et nii, nüüd paneme mantlid selga ja läheme välja! Väga mõnus oli olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on peres 3 last ja meil ei ole mitte kunagi olnud probleemi, et komme igalt poolt tuleb. No ei tule!
Läksin just eile Kalevi poodi, need jõulupakid on nyyd ikka päris korralikult allahinnatud.Ostsin siis kommi koju, sest ei tule kommi sellistes hunnikutes koju.

Õnneks ei ole see aasta ka mingit ninni-nänni kingitustest tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 17:45; 22.12 20:24; 23.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka koolis loosipakid. Hind 5 €.
Seal liigub täiesti normaalseid kinke- kino kinkepilet, Harju Uisuplatsi pääse, nutikindad, värviraamatud (suurtele), peenemad helkurid, kaunistatud potikuusk jne. Loomulikult on ka “Tiger”-i kraami. Aga ka sealt on võimalik leida normaalseid asju- rahakassa, smuutide jaoks purgid jne.
Vanemad peaksid ise veidi aega ja tahtmist leidma, et aidata lapsel selle pisku eest leida normaalne kingitus. See on võimalik kui vaid tahtmist on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli kõigile lastele sama kingitus, raamat. Igav raamat. Mingit draamat polnud. Ma teiste laste kohta ei tea, kuid minu oma ometigi rõõmustas. Ta rõõmustab iga kingi üle, kui just igav riideese vms pole. Noh, talle meeldib igasugune kola ja raamatuid loeb ka.

Erinevad kingitused koolis on jama. Olgu või igaühele šokolaad/helkur vms sümboolne asi. Aga ühesugused. Siis saavad kõik koos rõõmustada või kiruda. Nagunii on muidu nii laste võimed kui perede elatustase erinevad ja sellest tulenevad probleemid igapäevased. Pole vaja vanematel probleeme juurde tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on küll praegu mänge valida, mis jäävad 10 euro piiresse, käisime 6.klassi lapsega klassikaaslasele loosipakki kinki ostmas ja jäime Brain Games poodi pikemaks ajaks uurima, nii mõnegi mängu oleks endale ka koju toonud. Ei mõtle siinkohal puzzlesid vms, vaid kaardi- ja mõttemänge pigem. Neile, kes kurdavad, et peab mõttetut träna ostma – tehke natuke eeltööd, olen täitsa kindel, et enamuses kodudes laua- ja kaardimänge siiski lademetes ei ole, midagi uuemat ja vähem populaarset leiab kindlasti. Muidugi, jah, kui viis aastat järjest panna klassile raamideks “mäng” ja kuni 10€, siis võib keeruliseks minna küll. ????

Jah, minu laps saigi seepärast juba kolmanda doominoo 🙂 Raske on teada, millised mängud lastel kodus juba olemas on. Meil on lauamänge täis riiul kolme lapse peale ikka muljet avaldav, igal aastal jõuluks mõni mäng, alati keegi kingib ka. Hetkel aga on nad hoopis kõige tavalisemast linnade põletamisest ja potiknoist vaimustuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 14:53; 23.12 08:18; 23.12 08:23; 23.12 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”1228″>Meie koolis on nii, et algklasside lapsed ise teevad üksteisele loosipakke. Nad teavad, et päris jõuluvana käib ikka kodus. Mingeid pisaraid ei olnud, igalühel oli erinev träna 10 Euro eest.

see variant on meil õnneks alati maha hääletatud. no mida asjalikku saab 10euri eest? minnakse lihtsalt mingisse rämpsupoodi (a la Tiger) ja ostetakse sõna otseses mõttes kasutut prahti …

No ma vaatasin, et saadi kaardimänge ja pealampe ja kompasse ja raamatuid, ehteid jne. Ei midagi kasutut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 14:53; 23.12 08:18; 23.12 08:23; 23.12 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga huvitav, kuidas tunnevad ennast need lapsed, kes jõulupeol pakist ilma jäid, kuna vanemad mingil põhjusel seda kooli ei viinud/saatnud/lapsega kaasa ei pannud.
Ma tahaks teada kas nad tegid seda meelega, ei saanud aru milliseks päevaks pakk kooli tuleb korraldada, ei olnud aega??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.12 17:45; 22.12 20:24; 23.12 08:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”1228″>Meie koolis on nii, et algklasside lapsed ise teevad üksteisele loosipakke. Nad teavad, et päris jõuluvana käib ikka kodus. Mingeid pisaraid ei olnud, igalühel oli erinev träna 10 Euro eest.

see variant on meil õnneks alati maha hääletatud. no mida asjalikku saab 10euri eest? minnakse lihtsalt mingisse rämpsupoodi (a la Tiger) ja ostetakse sõna otseses mõttes kasutut prahti …

No ma vaatasin, et saadi kaardimänge ja pealampe ja kompasse ja raamatuid, ehteid jne. Ei midagi kasutut.

Mis sa nende asjadega teed? Kuhu sa kompassiga matkad, tänapäeva lapsed matkavad GPS-iga, Tigerist ostetud pealambiga võid kodus väiksemas toas matkata, aga mitte looduses, samuti kaardimänge on valdavalt igas kodus, põhimõttelisi uusi pole eriti peale tulnud. Raamat ongi kõige normaalsem asi, aga sa pead teadma, et kas kingi saajal on see juba olemas või mitte või on ta kogemata sinu kingitavat raamatut juba ka lugenud. Eelistan ikkagi et iga vanem teeb kingituse oma lapsele ja kooli sobivad lihtsad asjad raamat, kommipakk, kes kommi süüa ei tohi, organiseerib vanem mingi puuvilja (ka kuivatatud puuviljad) paki või on kõigil pakk puuviljadega, igasuguseid variante. Mängud ja Legod jäägu koduse kuusepuu alla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 12:00; 22.12 12:58; 22.12 15:42; 23.12 09:09; 02.01 15:14; 10.01 10:11; 10.01 10:55; 13.01 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mina algkoolis käisin (13+ A tagasi) siis tegime üksteisele loosipakid. Hinnapiiriks oli äkki 25 krooni, täpselt enam ei mäleta. Teie, vanemad, mõtlete jah, et mõttetu träna ja pole vaja seda pudi-padi, aga lastele (kes oskavad tänulikud olla) meeldib! Põnev oli, sest esiteks möödus terve detsember kingitegija välja uurimise tähe all. Teiseks sai ise mööda poode käia ja asju valida. Muideks, ma olen pärit väikelinnast, seega ei öelnud võimalust kuskil keskustes kolada. Kolmandaks oli tore saada see kingitus lõpuks kätte. Mõnikord oli tõesti aru saada, et ema on poodi saadetud jääväljade valinud asja (tavaliselt juhtus seda poiste puhul), aga lahe oli ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa nende asjadega teed? Kuhu sa kompassiga matkad, tänapäeva lapsed matkavad GPS-iga, Tigerist ostetud pealambiga võid kodus väiksemas toas matkata, aga mitte looduses, samuti kaardimänge on valdavalt igas kodus, põhimõttelisi uusi pole eriti peale tulnud. Raamat ongi kõige normaalsem asi, aga sa pead teadma, et kas kingi saajal on see juba olemas või mitte või on ta kogemata sinu kingitavat raamatut juba ka lugenud. Eelistan ikkagi et iga vanem teeb kingituse oma lapsele ja kooli sobivad lihtsad asjad raamat, kommipakk, kes kommi süüa ei tohi, organiseerib vanem mingi puuvilja (ka kuivatatud puuviljad) paki või on kõigil pakk puuviljadega, igasuguseid variante. Mängud ja Legod jäägu koduse kuusepuu alla.

Minu meelest on pigem just huvitav, mida lapsed ise arvavad üksteisel vaja olevat. Lapsed ise teavad päris hästi, mis sõbral kodus olemas on ja millest ta puudust tunneb. Ei tea, mis Tigerist sa räägid, meil siin seda pole. Aga meil maalapsed ikka harjutavad erinevate ringide raames metsas orienteerumist. Teatavasti elektroonika võib vahel juksima hakata ja siis on kompassi kasutamise oskus päris hea oskus. Meil näiteks lapsed õuel mängivad kompassiga, teevad minimatkasid teatud kindlat suunda hoides, määravad asimuuti jne. Pealampi kasutavad siin kõik, sest trennist koju jõudes on juba täiesti pime ja kilomeeter-paar veel vaja bussi pealt koju astuda. Minu lastel toimib 4 aastat tagasi ostetud kõige odavam pealamp siiani kenasti. Raamatuid on meil kodune jõuluvanapakk niigi täis. Tõttöelda ei ole loomulikult ühtegi neist kinkidest tänapäeva lastel vaja, ei ole ka komme vaja (mis meil valla poolt niikuinii kõigile kaasa pannakse). Meie peres on nüüd mehe töökoha ja valla poolt kokku jagatud 6 kg komme (kolme lapse kohta). Kusjuures 2 kg komme lapse kohta on 13% noorema lapse enda kehakaalust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.12 14:53; 23.12 08:18; 23.12 08:23; 23.12 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed tõesti ei tunne enam suurt rõõmu kinkide vastu kuna neid tehakse tänapäeval tõesti liiga palju. Minu lapsel oli sel aastal 6 jõulupidu (lasteaias, minu töö juures, issi töö juures ja 3-s huviringis, kus ta käib). Peod olnud kõik tõesti toredad ja siinkohal ainult kiidusõnad organiseerijatele. Aga enamus saadud kingitusi täiesti mõttetud ja enamuse neist pidin mina veel kinni maksma. Mul läks see aasta kogu selle mõttetu kraami ostu peale 50 euri + 15 euri õpetajate kinkide peale (seda tava ma ka ei mõista). Selle pika jutuga tahtsin jõuda sinna, et pole vaja neid kingitusi koolis üldse vaja. Parem korraldada korralik ja huvitav pidu. Kutsuda kasvõi kohale selle raha eest mingit meelelahutajat või teha ekskursioon huvitavasse kohta. Kui juba nii suur soov mudagi kinkida, siis see peab olema samasugune asi kõigile ja kui jutt raamatust, siis peab valima seda õpetaja ning soovitavalt sellist, millega hiljem tehakse ka mingit tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 12:19; 23.12 12:26; 02.01 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on peres 3 last ja meil ei ole mitte kunagi olnud probleemi, et komme igalt poolt tuleb. No ei tule!
Läksin just eile Kalevi poodi, need jõulupakid on nyyd ikka päris korralikult allahinnatud.Ostsin siis kommi koju, sest ei tule kommi sellistes hunnikutes koju.

Õnneks ei ole see aasta ka mingit ninni-nänni kingitustest tulnud.

Kadestan teid! Mul kapp komme täis. Õudne lihtsalt:( sel aastal õnneks suuremale lapsele neid juba ei jagatud. Aga eelmisel oli küll kolme lapse peale saadud korralik saak, mille jääke pidin suvel prügikasti viskama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 12:19; 23.12 12:26; 02.01 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastele ei tee samuti raamat kingina rõõmu.

Huvitav, miks seda kommentaari nii palju miinustati? Ma ei ole selle kommentaari autor, aga väga tahaks teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 17:06; 23.12 18:00; 23.12 19:56; 14.01 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks seda kommentaari nii palju miinustati? Ma ei ole selle kommentaari autor, aga väga tahaks teada.

see on seepärast, et vanemad peavad tähtsaks lugemist ja nad tahavad, et lapsed loeks.
mina ka tahan, et mu laps loeks. aga tema loeb vaid kohustuslikku kirjandust.
talle ei meeldi lugeda.
kui lapsele ei meeldi mänguasjad, meeldib see vanematele rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.12 19:49; 23.12 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja postituses on kaks probleemi segamini.Lapse kurvastus raamatu üle on tehtud üldistuseks, et lapsed ei tahagi enam raamatuid saada. Antud olukorras ei olnud põhiprobleem aga hoopiski mitte selles, et tema sai raamatu, vaid selles, et teised said mängu.

Oleks kõik saanud raamatu, eriti veel sellise, mida tead, et su lapsele meeldiks, oleks vast rõõmu küll olnud. Mul on küll lastel lemmikraamatud, mis neile väga meeldivad. Enne läbilugemist ei kingi ühtegi raamatut – laename sageli raamatuid raamatukogust ja kui on suur lemmik, siis seda on lapsel alati hea meel saada. Näiteks minu 8-aastase poja lemmikud on Tomuski Volli raamatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 17:48; 01.01 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks seda kommentaari nii palju miinustati? Ma ei ole selle kommentaari autor, aga väga tahaks teada.

see on seepärast, et vanemad peavad tähtsaks lugemist ja nad tahavad, et lapsed loeks.
mina ka tahan, et mu laps loeks. aga tema loeb vaid kohustuslikku kirjandust.
talle ei meeldi lugeda.
kui lapsele ei meeldi mänguasjad, meeldib see vanematele rohkem.

Mina ei lugenud sellest kommentaarist välja, et lapsevanem ei pea tähtsaks lugemist. Ma nägin selles kommentaaris ausat ülestunnistust, et lastele ei meeldiks saada raamatut kingiks. Võimalik, et lastele ei meeldi lugemine. Milleks küll seda ausat vastust miinustada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 17:06; 23.12 18:00; 23.12 19:56; 14.01 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastele ei tee samuti raamat kingina rõõmu.

Selle üle uhke olla nüüd küll ei tasu…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastele ei tee samuti raamat kingina rõõmu.

Selle üle uhke olla nüüd küll ei tasu…

Kust sa sellest kommentaarist uhkust välja lugesid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.12 17:06; 23.12 18:00; 23.12 19:56; 14.01 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli see aasta suur soov lastele ära seletada kes on “jõuluvana”. Miks? Sest nende soovidel pole piire ja kui laps on kurb ja ei mõista miks jõuluvana sõbrale tõi xBoxi aga talle mitte. No mida sa ütled siis? Miks “jõuluvana” lastel vahet teeb? Kui laste soovid põhinevad TV reklaamidel aga tegelikkuses on asi kräpp. Nt Yo-Kai kell. Koolilapsele – no milleks? Kui sa näed siiski vaeva ja tahad midagi põnevat kinkida ja laps on õnnetu… Kuidas kasvatada lapsi, kes oleks õnnelikud kui nad lihtsalt midagi saavad? Või on see palju tahetud?
Koolis meil sai laps kommipaki ja ma rahul. Õnneks seal kinke ei tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ühe lapse klassis oli kingituseks kinopilet ja filmi lähevad koos klassiga vaatama. Minu meelest väga lahe!

Teise lapse klassis oli kästud ise kooli tuua kingitus väärtusega kuni 15 EUR. Eks panin siis vastavalt lapse huvidele talle pakikese kokku (ilusad pliiatsid, kustuka ja maiustused), aga see kinopileti idee oli küll minu meelest väga hea. Järgmisel aastal proovin ka teise lapse klassis selle idee välja käia.

Raamatust ei tunneks ka minu lapsed rõõmu. Need, mis meeldivad, ostame kohe ära, kui müügile tulevad ja nende jaoks ongi raamat selline asi nagu näiteks kartulid ja leib, mida ema niikuinii koju ostab ja mida kingipakist leida ei ole tore – olgugi, et tarbivad neid küll 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu, 1. klass.
450gr kommipakk ja 5€ kinokinkekas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pidi kingitus olema 10 euro suurune, vanemad pidid ise ostma midagi.
Ostsin Lego, mis maksis 9,99. Selgus, et osad lapsed said suuri Lego komplekte. Minu laps tundis ennast väga halvasti, teised naersid, et miks sa nii väikse Lego said.
Kokkulepe oli ju 10 eurot väärtuses asi! Ja tõesti oleksin võinud osta ka 50 eurose asja.
Järgmisel aastal teel ettepaneku, et ei mingeid kinke koolis.
Igaüks tehku kodus kingitusi ja aitab küll.

Tean seda tunnet kui kokkulepet ei peeta millekski. Lasteaialaps käis ühes huviringis, kus ka toimus jõulupidu ja kõik lapsevanemad pidid ise kokkulepitud summa ulatuses väikesemõõdulise (kuna lapsi oli palju, siis jõuluvana ei jõua suuri pakke vedada) kingituse ostma. Ja kui nõme ja häbi oli olla ning lapsest ka kahju, sest peol oli ainult kinkide ületrumpamine ja meie sell pidi leppima mingi väikese asjaga (summa oli ette antud) ning oli teiste laste naerualune.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kolm last:

1. 6aastase puhul lepiti kokku, et kas lauamäng või meisterdamiskomplekt (et oleksid sarnase kategooria asjad).

2. 3-4aastaste rühmas- KÕIGIL raamat.

3. 9aastased- said kõik sama kingituse (ürituse piletid, kuhu nad koos lähevad järgmisel aastal klassiga).

Mitte mingeid probleeme. Kõik lapsed olid väga õnnelikud.

Ühel aastal oli meil ka Lego. Lepiti kokku, et kuni 20 eurot. 10 eurot ikka lego jaoks liiga vähe (nagu ühel kommenteerijal oli). Kõik said seega üsna sarnase suurusega komplekti ja polnud mingit probleemi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand, mis probleemid ikka Eestis on- elu saab ka lihtsamalt elada. Pole siis ime, et nii täiskasvanud kui lapsed nii närvilised on. Täiesti arusaamatu on miks on vaja oma kingitused kooli tassida? Piisaks ju kui tehakse ühine pidu ja soovitake häid pühi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil valis igaüks ise oma lapsele raamatu, mingit hinnapiiri ei pandud. Teine klass. Hulluks keegi ei läinud ja mingit hiigelmõõtmetest mitmedimensioonilist giga-meagaraamatut keegi ei saanud. Igaüks sai oma lemmikkirjaniku raamatu, mis veel lugemata või oma hobidega seotud raamatu. Õpetaja ütles, et lapsed olid pakke avades nii rõõmsad, tore, et neile raamat väärtuslik kingitus on. Ja et vanemad teavad oma laste huvisid ja oskasid just oma lapse jaoks rõõmu valmistava raamatu valida.

Minu laps on ka (ühiskonna survel?) aastaid nii jõuluks kui sünnaks mingeid megakingitusi soovinud. Noh, et 6-selt 150 eurone politseimaja, 7-selt droon, 8-selt Iphone jne. Kui on mõistlikum soov olnud, siis on saanud ka. Sel aastal ei saanud. Sai nii meie kui sugulaste käest muid väikseid rõõmu tegevaid asju ja ütles, et eks ta soov oligi ebamõistlik. Ja peale jõulupühi ohkas ja ütles, et tal olid megalahedad jõulud. Sest sai sugulaste lastega mängida (sh nende vahvate vidinatega, mis jõuluvana tõi), jõulumaal ringi joosta, õhtuti kaua üleval olla ja suurtega lauamängu mängida. Mul süda hüppas rõõmust sees, päris tõsiselt! Kingitusi jõulude osana ta ei maininudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed tõesti ei tunne enam suurt rõõmu kinkide vastu kuna neid tehakse tänapäeval tõesti liiga palju. Minu lapsel oli sel aastal 6 jõulupidu (lasteaias, minu töö juures, issi töö juures ja 3-s huviringis, kus ta käib). Peod olnud kõik tõesti toredad ja siinkohal ainult kiidusõnad organiseerijatele. Aga enamus saadud kingitusi täiesti mõttetud ja enamuse neist pidin mina veel kinni maksma. Mul läks see aasta kogu selle mõttetu kraami ostu peale 50 euri + 15 euri õpetajate kinkide peale (seda tava ma ka ei mõista). Selle pika jutuga tahtsin jõuda sinna, et pole vaja neid kingitusi koolis üldse vaja. Parem korraldada korralik ja huvitav pidu. Kutsuda kasvõi kohale selle raha eest mingit meelelahutajat või teha ekskursioon huvitavasse kohta. Kui juba nii suur soov mudagi kinkida, siis see peab olema samasugune asi kõigile ja kui jutt raamatust, siis peab valima seda õpetaja ning soovitavalt sellist, millega hiljem tehakse ka mingit tööd.

No mis huviringid need ometi on, kus peab tegema jõulukingitusi? Mul on 3 huviringiealist last ja üheski neist ei tehta lastele kingitusi jõulude ajal (muusikakoolid, trennid, robootikad jms). Ainult koolis ja lasteaias saavad jõulupeol või klassihommikul kingituse perevälistest üritustest rääkides. Jah, muusikakoolis on jõulukontserdid ja trennis said vahvad diplomid, aga ei mingeid kõikide laste kinkide vahetamist.

Minu arust on ebaadekvaatne ka soovitada vaid lasteaiaealise lapse põhjal mitte teha kingitusi koolis. Minu lapsed on alati väga rõõmsad olnud koolis jõuluhommikul kingitust saades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 17:48; 01.01 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus kingituste ebavõrdust lahenada on toetada kingituste rahaga hoopis mõnda heategevusprojekti, mille klass ise välja valib. Näiteks teevad annetuse loomade varjupaigale, vähiravifondile vms. Sellise lahendusega on ületrumpamist harrastavate vanemate kirg võimalik heategevuseks pöörata ja ükski laps ei tunne end halvemini või paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed tõesti ei tunne enam suurt rõõmu kinkide vastu kuna neid tehakse tänapäeval tõesti liiga palju. Minu lapsel oli sel aastal 6 jõulupidu (lasteaias, minu töö juures, issi töö juures ja 3-s huviringis, kus ta käib). Peod olnud kõik tõesti toredad ja siinkohal ainult kiidusõnad organiseerijatele. Aga enamus saadud kingitusi täiesti mõttetud ja enamuse neist pidin mina veel kinni maksma. Mul läks see aasta kogu selle mõttetu kraami ostu peale 50 euri + 15 euri õpetajate kinkide peale (seda tava ma ka ei mõista). Selle pika jutuga tahtsin jõuda sinna, et pole vaja neid kingitusi koolis üldse vaja. Parem korraldada korralik ja huvitav pidu. Kutsuda kasvõi kohale selle raha eest mingit meelelahutajat või teha ekskursioon huvitavasse kohta. Kui juba nii suur soov mudagi kinkida, siis see peab olema samasugune asi kõigile ja kui jutt raamatust, siis peab valima seda õpetaja ning soovitavalt sellist, millega hiljem tehakse ka mingit tööd.

No mis huviringid need ometi on, kus peab tegema jõulukingitusi? Mul on 3 huviringiealist last ja üheski neist ei tehta lastele kingitusi jõulude ajal (muusikakoolid, trennid, robootikad jms). Ainult koolis ja lasteaias saavad jõulupeol või klassihommikul kingituse perevälistest üritustest rääkides. Jah, muusikakoolis on jõulukontserdid ja trennis said vahvad diplomid, aga ei mingeid kõikide laste kinkide vahetamist.

Minu arust on ebaadekvaatne ka soovitada vaid lasteaiaealise lapse põhjal mitte teha kingitusi koolis. Minu lapsed on alati väga rõõmsad olnud koolis jõuluhommikul kingitust saades.

Kullos on jõulupeod lastel aga selle organiseerib Kullo ise ja teeb ka kingitused, sellel aastal oli Kullo logoga T särk

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 22.12 12:00; 22.12 12:58; 22.12 15:42; 23.12 09:09; 02.01 15:14; 10.01 10:11; 10.01 10:55; 13.01 09:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed tõesti ei tunne enam suurt rõõmu kinkide vastu kuna neid tehakse tänapäeval tõesti liiga palju. Minu lapsel oli sel aastal 6 jõulupidu (lasteaias, minu töö juures, issi töö juures ja 3-s huviringis, kus ta käib). Peod olnud kõik tõesti toredad ja siinkohal ainult kiidusõnad organiseerijatele. Aga enamus saadud kingitusi täiesti mõttetud ja enamuse neist pidin mina veel kinni maksma. Mul läks see aasta kogu selle mõttetu kraami ostu peale 50 euri + 15 euri õpetajate kinkide peale (seda tava ma ka ei mõista). Selle pika jutuga tahtsin jõuda sinna, et pole vaja neid kingitusi koolis üldse vaja. Parem korraldada korralik ja huvitav pidu. Kutsuda kasvõi kohale selle raha eest mingit meelelahutajat või teha ekskursioon huvitavasse kohta. Kui juba nii suur soov mudagi kinkida, siis see peab olema samasugune asi kõigile ja kui jutt raamatust, siis peab valima seda õpetaja ning soovitavalt sellist, millega hiljem tehakse ka mingit tööd.

No mis huviringid need ometi on, kus peab tegema jõulukingitusi? Mul on 3 huviringiealist last ja üheski neist ei tehta lastele kingitusi jõulude ajal (muusikakoolid, trennid, robootikad jms). Ainult koolis ja lasteaias saavad jõulupeol või klassihommikul kingituse perevälistest üritustest rääkides. Jah, muusikakoolis on jõulukontserdid ja trennis said vahvad diplomid, aga ei mingeid kõikide laste kinkide vahetamist.

Minu arust on ebaadekvaatne ka soovitada vaid lasteaiaealise lapse põhjal mitte teha kingitusi koolis. Minu lapsed on alati väga rõõmsad olnud koolis jõuluhommikul kingitust saades.

Antud teema kontekstis ei olegi oluline, mis huviringidega tegu on. Samuti pole ma kirjutanud, et soovitan seda vaid lasteaiaealise lapse põhjal. Mul on üks koolilaps ka. Lihtsalt see lasteaiaealine on eriline trennide fänn ja tema puhul tõin näiteks, palju mul see kõik maksma läks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.12 12:19; 23.12 12:26; 02.01 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ma ei tea, mis õrnukesed need tänapäeva lapsed on. Natuke alaarenenud tunduvad lausa. Ja kõik algklasside lapsed usuvad jõuluvana? meil omal ajal tehti juba algklassides loosipakid. Ainus kokkulepe oli kingituse hind. EI saanud keegi vaimset traumat, kui sai kingipakist ainult joogikõrred! Koolis kingituste samaine ongi ju selline träni ja seda teadsime meie juba lastena.

Tänapäeval aga kasvatakase peale mingeid pehmosid, iga asja peale on lapsed õnnetud ja ausaltöeldes, see vanemate põlvkond on isegi veel pehmom – lapsevanemad kardavad, et nende laps ei ole rahul! ei osata maailma seletada jne. Rääkige oma lastega ja seletage sisi,e t jõuluvana ei ole, sina ise ostsid oma lapsele kingituse. Ju sa ei tunne oma last siis piisavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 71 )


Esileht Koolilaps Jõuluvana tegi kurvaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.