Esileht Beebi ja mitmikud Juulis sündiv beebi

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Juulis sündiv beebi

Postitas:

Mis riietuses juuli lõpupoole sündiv laps koju tuua? Tavaline pikk body-püksid tekike peale? Fliiskombe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 08:59; 21.06 19:00; 28.06 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis mai lõpus ja õues oli siis ca +25, inimesed käisid maika väel ringi, palav. Ma olin ka valmis selleks, et tuleb selline kehva ilm nagu sel aastal ja oli ka paksem fliiskombe valmis vaadatud. See jäigi täiesti kasutamata, andsin ühele oktoobrikuu emmele hoopis 🙂
Panin beebile haiglast kojutulemiseks siis puuvillasest mütsi ja flanellriidest tudukombe (ehk siis mitte päris puuvillane, aga ka mitte väga paks materjal), puuvillased kindamütsid, õhuke tekk oli ka veel turvahällis. Õues on ta ju sisuliselt majast autosse ning autost majja minnes. Vältida tuleks hoopis tuuletõmbust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vältida tuleks ka ülekuumenemist! Nt kui auto on pargitud pikemalt päikese käes, las siis mees tuulutab natuke autot enne, kui laps sisse panna 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis riietuses juuli lõpupoole sündiv laps koju tuua? Tavaline pikk body-püksid tekike peale? Fliiskombe?

Kui on 18+C° pole lapsele mingit kombet ega tekki vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sündis 24.juuli 2014. Haiglasse läksin juba 23 ja siis oli ligi 30 kraadi palatis. Välja saime 28.juuli ja kõik need päevad, mil haiglas olime, oli väga soe. Koju minnes oli laspsel seljas ainult lv body. Isegi mütsi ei pannud, sest paks juuksepahmakas oli lapsel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga imelik küsimus minu meelest. Kui ma küsiks, mida endale juulis selga panna, kas sa oskaks peast ilma ennustada? Mul endalgi on suvel kasutuses ikka väga palju soojusastmeid õhukesest kleidikesest paksu jopeni välja. Ilm võib olla nagu täna: meeletu tuul ja 10 kraadi, samas võib olla 28 kraadi sooja ja kõrvetav päike. Sa ju tead, kui muutlikud ilmad on Eesti suvel. Eks ilma järgi riietadki. Kui on soe, siis lühikesed varrukad, kui keskmine, siis pikad ja tekike peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on väga imelik küsimus, siis poleks olnud tarvidust üldse vastatagi 😉

Vastsündinut riietad ikka väheke teistmoodi, kui ennast ju. Mina tänase ilmaga nt käisin ikka kleidiga väljas, beebile oleks ju rohkem riideid pidanud panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 08:59; 21.06 19:00; 28.06 19:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panen valmis nii soojema ilma riided kui ka jahedama ilma jaoks. Täpselt ei tea ju, millal beebi sünnib ja millal haiglast välja saame. Kui mees meile järgi tuleb, siis ta võtab selle koti kaasa ja sealt siis valin koju tulemise hetkel oleva ilma järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on väga imelik küsimus, siis poleks olnud tarvidust üldse vastatagi ????

Vastsündinut riietad ikka väheke teistmoodi, kui ennast ju. Mina tänase ilmaga nt käisin ikka kleidiga väljas, beebile oleks ju rohkem riideid pidanud panema.

Oluliselt teistmoodi ikka ei riieta. Üks kiht rohkem kui täiskasvanule. Minu laste perearst kogu aeg kirub, et emad riietavad lapsi üle ja et tegelikult peaks immuunsuse tugevdamiseks lapsi juba sünnist saadik ettevaatlikult ja mõistuse piires karastama. Tuleb arvestada, et näiteks vanker läheb juba ise ühe kihina arvesse.
Kuuma ilmaga oli minu beebidel isegi vähem riideid seljas kui mul. Vankris läksid nad isegi ilma vankrikatteta väga kiiresti higiseks, nii et kuuma ja tuulevaba ilmaga, olid nad sageli ainult mähkmeväel.
Arvan, et 20+ ilmaga on lv body + mähe täiesti ok. Alla 20 kraadise ilmaga võib-olla tõesti, pv body ja õhukesed püksid. Ja kui on tõesti tuuline ja 10-15 kraadi, siis vb mingi õhem puuvillane või fliisist kombe peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis riietuses juuli lõpupoole sündiv laps koju tuua? Tavaline pikk body-püksid tekike peale? Fliiskombe?

Kui on 18+C° pole lapsele mingit kombet ega tekki vaja.

Julgen vastu vaielda: vastsündinu tuleb +37-kraadisest keskkonnast ja +18 on KAKS korda külmem. Kindlasti paneks teki ümber/peale. Fliiskombet mitte, kuid dresskombe vaevalt vastsündinule liiga palav on. Kui just autos +40 kraadi pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 14:37; 28.06 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin vist mitmed on vastsündinu suurema beebiga samasse patta pannud, ehkki teemaalgataja küsib nõu just vastsündinu kohta. Minu meelest on suur erinevus vastsündinu ja kasvõi ühekuuse lapse vahel. Suuremat beebit riietad jah õhemalt, aga vastsündinu jaoks on +20-kraadine toaõhkki juba paras “karastamine” võrreldes emaka +37-ga. Mul 11-kuune beebi roomas eile +13 kraadiga kah terrassile toariietuses, st p/v bodi + püksid (kiilakas ka teine) ja ma lasin tal seal rahumeeli mõnda aega mängida. Samuti jooksis kahepoolene batuudile lühikeste varrukatega kleidi ja lühikeste retuuside väel ja ma ka ei tassinud teda tagasi. Küll aga seesama eespool nimetatud beebi eelmise aasta juulis sündides kandis ikkagi pikka, jalad-kinni toakombet ja ei higistanud.

Ka selle “beebile üks kiht rohkem kui täiskasvanule” juures tuleks silmas pidada, et see kehtib ärkveloleva beebi kohta. Enamik beebisid aga õues magab ja magades tõmbab täiskasvanugi ühe lisakihi peale. St ärkveloleva täiskasvanu ja magava beebi riietuse vahe oleks siiski kaks kihti (vähemasti alla +20 kraadi puhul).

Ja õhukest fliiskombet läheb juulis sündival lapsel meie suvede juures hiljemalt augustis tõenäoliselt vaja ikka. Iseasi, et see võiks ehk igaks juhuks 56 suurus olla, mitte päris 50.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 14:37; 28.06 14:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin vist mitmed on vastsündinu suurema beebiga samasse patta pannud, ehkki teemaalgataja küsib nõu just vastsündinu kohta. Minu meelest on suur erinevus vastsündinu ja kasvõi ühekuuse lapse vahel. Suuremat beebit riietad jah õhemalt, aga vastsündinu jaoks on +20-kraadine toaõhkki juba paras “karastamine” võrreldes emaka +37-ga. Mul 11-kuune beebi roomas eile +13 kraadiga kah terrassile toariietuses, st p/v bodi + püksid (kiilakas ka teine) ja ma lasin tal seal rahumeeli mõnda aega mängida. Samuti jooksis kahepoolene batuudile lühikeste varrukatega kleidi ja lühikeste retuuside väel ja ma ka ei tassinud teda tagasi. Küll aga seesama eespool nimetatud beebi eelmise aasta juulis sündides kandis ikkagi pikka, jalad-kinni toakombet ja ei higistanud.

Ka selle “beebile üks kiht rohkem kui täiskasvanule” juures tuleks silmas pidada, et see kehtib ärkveloleva beebi kohta. Enamik beebisid aga õues magab ja magades tõmbab täiskasvanugi ühe lisakihi peale. St ärkveloleva täiskasvanu ja magava beebi riietuse vahe oleks siiski kaks kihti (vähemasti alla +20 kraadi puhul).

Ja õhukest fliiskombet läheb juulis sündival lapsel meie suvede juures hiljemalt augustis tõenäoliselt vaja ikka. Iseasi, et see võiks ehk igaks juhuks 56 suurus olla, mitte päris 50.

Olen teemaalgataja,
Mul küll kolmas laps tulemas( kaks eelmist last olid beebid 9 ja 12 aastat tagasi) ja suvebeebit pole enne olnud, aga viimane soovitus tundub kõige loogilisem ka mulle 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 08:59; 21.06 19:00; 28.06 19:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Juulis sündiv beebi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.