Esileht Koolilaps Juuste värvimine – mis vanuses?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Juuste värvimine – mis vanuses?

Postitas:

Mis vanuses on tüdrukutel aktsepteeritav juuste värvimine ja lausa blondeerimine?
Tumedaid juukseid ju looduslike värvidega heledamaks ja päris heledaks ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 21:06; 23.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud ka lasteaedades värvitud peaga kolmeaastasi.

Ma seaks piiri arvestades tervist (vb imbub mingeid aineid läbi peanaha… kuidagi… nii et nt beebil ehk ei tohiks juukseid värvida). Aga ma ei tea selle kohta midagi, kindlasti uuriks, arstilt/juuksurilt näiteks. Teismelise puhul see ei peaks enam määrav olema.

Teine piir on lapse enda soov: vastu tema tahtmist värvi pähe ei möksiks. Ma saan aru, et see pole antud teema, aga kui piire juba küsiti…

Aga muidu: miks peaks üldse mingi (mitte)akstepteeritav vanus olema? Ainult kui seda seostada enese väljapakkumisega… Aga selline seos on minu silmis veidi nilbe iseenesest. A’la hall tädi tuleb näppu viibutama, et ehk ikka VEEL ei sobi… uiuiui.

Ja iseenesest ei PEA värvima üldse. Ma ise paras keskealine juba, üdini loomulik 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis lubatakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen praegu 25 ja minu tungival soovil lubas ema mul juuksuri juures esimest korda blondid triibud juustesse teha kolmandas klassis, seega 9aastaselt siis. Oli teisigi meie klassis, kel lubati kodus juukseid toonida väljapestavate värvidega.

Kool muide oli TPL 🙂 Ei olnud keelatud ega ole tänase päevani.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

45+
varem pole ma selleks mingit vajadust näinud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt mul jäi silma sugulase laps, mul endal on samavanune. Vanust siis 10a.
Ja tol lapsel on minu tumedad juuksed heledaks värvitud – allpool peaaegu valge ja ülevalpool roosa ning tumepruunikad juuksejuured.
Vbl olen mina vanamoodne, aga sellist värvimist ma oma lapsele veel kindlasti ei luba. Lasteaia lõpus ja algklassides sai vabal päeval juuksekriitidega salkusid toonitud. Aga päris värviga on lastel veel isegi neljandas veel vara tegutseda.
Lihtsalt olen hämmingus, et kas tõesti juba nii varakul on ok värvimine.

Ja kas looduslike värvidega on võimalik tumedat juust (punaka tooniga) peaaegu valgeks värvida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 21:06; 23.03 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida hiljem kasvavat organismi mürgitama hakata, seda parem. Kõik need mürgid ju kogunevad aastate jooksul kehasse ja siis mingis vanuses tuleb hakata tagajärgedega tegelema. Parem ikka, kui see aeg enne pensipõlve ei saabuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

45+
varem pole ma selleks mingit vajadust näinud

Küsiti, et mis vanuses on aktsepteeritav juukseid värvida…
Te vastate 45+ ???

See, et teil on juuksevärviga vedanud, ei tähenda, et varem pole aktsepteeritav. Või arvategi, et kui ma läksin 20a halliks tasapisi, siis peaksin alla 30a pooleldi vesihalli peaga ringi käima?

Ise arvan, et võiks ikka vähemalt gümnaasiumis olla, aga parim vast ikka täiskasvanuks saamiseni oodata selle kiire asjaga. Vanasti ka kibelesin, kuid nüüd annaks kõik, et ei peaks iga 3 nädala järel halle väljakasve värvima või vähemalt võiksid juuksed aeglasemalt kasvada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen tütrel lubanud värvida juukseotsi kergvärviga, mis ei sisalda pleegitavat ainet. Ehk siis tal on poolde selga kartulikoorekarva juuksed ja sealt siis 20-30 cm või salguti roosaks, lillaks, siniseks. Värv tuleb nelja pesuga täiesti maha. Peanahale ei ole lubanud värvi panna.
Esimest korda oli 9 kui lubasin värvida. See oli auhinnaks, tal oli raske haiglaravi selja taga, magusat ja muud head süüa ei tohtinud, minna kuhugi liikumisprobleemi tõttu ei saanud. Soovis juuksevärvi, sai juuksevärvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 14:28; 28.03 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulikoorevärvi juuksed on ju ilusad. Roosad juuksed samas on ikka midagi äärmiselt koledat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kartulikoorevärvi juuksed on ju ilusad. Roosad juuksed samas on ikka midagi äärmiselt koledat.

Ongi ilusad. Vahel on lihtsalt otsad roosad või lillad paariks nädalaks, siis kulub jälle maha kuni tuleb mõne kuu pärast uue sooviga. Suvel kui iga päev ujumas sai käidud, siis kulus nädalaga ka maha 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 14:28; 28.03 14:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda kooliajal hakkasid klassiõed möksima põhikooli lõpuklassides. Nüüd kokku saades muudkui kurdavad, kuidas juuksed nii õhukesed ja koledad. Ja ongi tõesti. Mina pole elus värvi ega muud keemiat pähe toppinud. Juuksed on küll tüüpilisele eestlasele kartulikoorekarva värvi, aga terved ja säravad. Kadestavad needsamad klassiõed ja enda põhikoolilapsed käivad siiani silitamas ja soenguid tegemas. Neile siis ka kohe vastus olemas, miks igasugust keemiat pole vaja endale pähe toppima hakata. Klassiõed eksperimenteerivad küll, ka poisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti esimesed salgud, kui käisin 4. klassis (täitsa blondeeriti). Ja alates 5. klassist pole oma loomulikku värvi rohkem näinud (kui väljakasvanud juured välja arvata). Kooli ajal sai üsna palju poevärvidega möllatud, alles hiljem tuli mul endal mõistus pähe, et tegelikult on need juustele päris karmid, ning hakkasin juuksuri juures värvimas käima. Olen nüüdseks pea 30 ja praeguseks on ikka kenad, läikivad ja pikad juuksed alles. Kasutan alati palsamit, vahel maski ning märgadesse juustesse looduslikke õlisid. Ei ütleks, et ma oma juuksed ära rikkunud olen. Küll aga mõtlen, et kui mul omal tütar sama jutuga tuleks, siis ei lubaks nii vara värvimisega pihta hakata 😀 Õudusega meenutan, kui kangeid värve sai kunagi endale pähe pandud… 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suht vedanud, laps oli peaaegu 16 kui esimest korda värvis. Oleksin ilmselt enne ka lubanud kui tal oleks selleks mingi ülisuur soov olnud, aga õnneks ei olnud see värvimine tema klassis ja sõpruskonnas populaarne, eriti veel mingid ebaloomulikud toonid nagu sinine, roheline, roosa. Need on tema seltskonnas olnud OUT ja keegi ei värvinud.
Ma arvan et lubanud värvida oleksin kõige varem ehk 12-14 aastaselt. Alla selle kindlasti mitte. Olen ka pigem igasuguse keemia kasutamise vastane ja üritan ise ja lapse puhul kasutada nii vähe kui võimalik. Aga juuksevärvi osas tunnistan et olen laisk ja usaldan oma juuksurit ning lepin sellega mida ta mulle pähe paneb. Ei ole ise endale lôplikult selgeks teinud, millised ohud juuksevärvis valitsevad.
Nii et pigem pooldan seda, et mida hiljem selle tegevusega pihta hakata, seda tervislikum on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on võimalik siduda näiteks menstruatsiooniga – et siis oled piisavalt küps, et end meikida jmt. Nö “naiseks” saamine.

teine variant nt, kui algklassid on läbi. Et algklassides ei lubaks.

Kolmas variant, et kui tal on endal piisavalt raha kogutud ja suudab ka ise värvida. Et sina teda ei aita, juuksurisse ei vii, ja kui läheb untsu, siis lahendusena ainutl juuste lühikeseks lõikamine, mitte juuksuris ülevärvimine vmt – et räägite need reeglid enne selgeks. Laps sisi ise teab, millega riskib 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi eelmisele käole – kui laps on ikka väga veendunud, et tahab juukseid värvida, siis just läheks temaga mõne asjatundliku ja usaldusväärse juuksuri juurde. Juuksur võiks osata nõua anda, kas ja milliste värvidega tohiks värvida ning kas ja mis kahju see värv võib juustele tekitada. Mina ei oskaks küll siin mingit konkreetset vanust öelda, et millest alates tohib (kuigi ise hakkasin oma juukseid värvima ka alles 45-aastaselt).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lubasin 11-aastaselt blondeerida (salgutada). väga ilus on. tumeda püsivärviga värvida ei luba, aga ta on olnud ka sinine ja punane, õnneks kulus maha umbes nädalaga. see oli kole.
tegemist poisiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 14 ja lasi juuksuril blonde triipe teha. Ei näe probleemi. No tätoveeringud on hulga hullemad kaunistused, täiskasvanutel????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Juuste värvimine – mis vanuses?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.