Esileht Erivajadustega laps Juveniilne idiopaatiline artriit

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Juveniilne idiopaatiline artriit

Postitas:

Uurin, kas selle diagnoosiga määratakse ka puue? Kas lapse immuunsüsteem nõrgeneb oluliselt kangeid ravimeid kasutades? Kuidas haiguste perioodi olete üle elanud lasteaias (väikelapse eas)? Mis vallandas Teie arvates lapse haiguse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele määrati puue. Arst soovitas ja mingit raskust puude taotlemine ei tekitanud. Sai füsioteraapiat ja veel mingeid võimalusi. Puue määrati kolmeks aastaks ja pikendamise vajadust ei tekkinud, sest selleks ajaks oli haigus taandunud.
Haigeks jäi u 3,5-aastaselt ja vallandajat mina öelda ei oska, lihtsalt läks üks liiges paiste ja tekkis väsimus jms üldnähud. Alguses kahtlustati hoopis traumat ja kolm kuud läks diagnoosini, siis läksid juba teised liigesed ka paiste ja saime õige arsti juurde.
Minu laps sõi Trexani, juurde foolhapet. Talus ravi kenasti kaks aastat, siis u pool aastat talus kehvasti ja siis võeti ravi maha. Lasteaiast ei puudunud üldse nn tavapärasest rohkem, aga tal tekkis hoopis vastupidine immuunsus-reaktsioon – tal ei tekkinud haigusega palavikku. Kuna ta on kaksik, siis teise kaksiku järgi sain aru, et viirus majas. Liigesehaigusega laps oli küll loid, tujust ära jms, aga ilma palavikuta.
Sel sügisel läks laps kooli, enne kooli käisime veelkord liigestega arsti juures, tunnistati terveks ja enam jälgimisel ei ole. Eks paistab, mida tulevik toob. Palavik on ka nüüd tagasi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Erivajadustega laps Juveniilne idiopaatiline artriit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.