Esileht Imetamine Kaal – kas on põhjust muretsemiseks?

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kaal – kas on põhjust muretsemiseks?

Postitas:

Mu kohe-kohe kolmekuuseks saab tütreke on viimased kuu-poolteist üsna aeglaselt kaalu kogunud – nii 100-130 g nädalas. Esimese 1.5 elukuul kosus 1 kilo, aga pärast seda vähem. Rinnapiima saab korraliku koguse, iga päev on olnud vähemalt 640 ml, enamasti rohkem.
Kas ma peaks muretsema? Mu enda tunne on, et ta on terve ja rõõmus, piima saab piisavalt ja näljane ei ole, lihtsalt saledake. Arst aga korrutab, et peaks ikka 200 g nädalas juurde võtma. Kahtlustan, et järgmisel korral võib ta hakata mulle juba lisa-RPA juttu ajama, kuna kaalutõus pole muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kohe-kohe kolmekuuseks saab tütreke on viimased kuu-poolteist üsna aeglaselt kaalu kogunud – nii 100-130 g nädalas. Esimese 1.5 elukuul kosus 1 kilo, aga pärast seda vähem. Rinnapiima saab korraliku koguse, iga päev on olnud vähemalt 640 ml, enamasti rohkem.
Kas ma peaks muretsema? Mu enda tunne on, et ta on terve ja rõõmus, piima saab piisavalt ja näljane ei ole, lihtsalt saledake. Arst aga korrutab, et peaks ikka 200 g nädalas juurde võtma. Kahtlustan, et järgmisel korral võib ta hakata mulle juba lisa-RPA juttu ajama, kuna kaalutõus pole muutunud.

Mu sugulasel olid sellised lapsed, kes olid korraliku sünnikaaluga, aga võtsid juurde vaid ehk 300 g kuus. Esimese lapsega oli mures ja arst ka rahulolematu, teisega oldi juba rahulikumad ja kolmandaga võtsid vabalt. Muidu arenesid lapsed normaalselt, olid rahulikud ja terved jne. Praegu on nad kõik keskmist kasvu lapsed, esimene juba teismeline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on rõõmus, terve ja kaal tõuse, sisi ei oel muretsemiseks põhjust. Ta ju võtab sisi ikkagi keskmiselt 500 g kuus juurde, mis on küll alumise piiri peal,aga ikkagi normaalne.

Minu poiss võttis 3-kuuselt juurde 580 g ehk alla 150 g nädalas, kui niimoodi jagada. 4,5kuuselt ehk 1,5 kuuga oli juurde võtnud 650 g ehk nädalas veel vähem ju! Aga arst ei kostnud midagi. Lapsel on ka kõik voldikesed olemas sealkus peavad ja põsed õrnalt punnis nagu peab – jah, ta pole priske, aga kindlasti ka mitte kõhna. Samas on ta väga aktiivne, roomas meil siin vahepeal selili mööda tuba, 4-kuuselt hakkas roomama ja ka end käpuli tõstma.

Ainult et öösiti sööb jube tihti 😀

Ehk et kui sa näed, et lapsel kõht tühi pole ja kaal tõuseb, mitte ei lange, siis pole muretsemiseks põhjust. Kui sa arstiga vaielda ei viitsi, siis võid alati ainult kaasa noogutada ja tema jutust mitte välja teha:) Tänapäeval veel paljud perearstid soovitavad ka 4-kuuselt lisatoiduga alustada, kuigi ämmaemandad seda ei soovita 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine Kaal – kas on põhjust muretsemiseks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.