Esileht Ilu ja tervis Kaalulangetus ja kalorid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kaalulangetus ja kalorid

Postitas:

Olen segaduses. Öeldakse, et kaalulangetamiseks tuleks süüa ca 500 kcal vähem soovitatud päevasest kaloraažist.

Nutridata kalkulaatori järgi on minu kogu päevane toiduenergia vajadus 1720 kcal. Kui lahutan sellest 500 kcal, siis tuleks päevane kaloraaž 1220 kcal. Samal ajal näitab Nutridata, et minu põhiainevahetuseks vajalik toiduenergia on 1332 kcal. Olen aru saanud, et alla põhiainevahetuseks vajalikku kaloraaži süüa ei tohiks.

Mis see minu päevane kcal hulk võiks siis olla, et kaal langeks? Tean, et siin on palju asjatundjaid. Ehk keegi jagaks soovitusi? Lisan veel seda, et ma olen normkaalus, kuid soovin alla võtta 5 kilo. Seega, kaalulangus ei saa olla nii kiire ja kerge, kui tugevas ülekaalus inimesel. Ilmselt pean päris olulised muudatused tegema, et tulemused hakkaks tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1700kcal päevane norm on suhteliselt vähe, sa üldse ei liigu?

Pane oma päeva näidismenüü näiteks. Tegelikult on nii ka, et alati kalor ei ole kalor. Jah 1200kcal süües võtab alla, ükskõik mida süües (söödki näiteks tahvli shokolaadi ja natuke putru ja kastmeta salatit – kalorid hoiad 1200kcal piires ja kaal langeb. Aga see on õudne ja piinarikas tee, eriti pikemas perspektiivis)

Vbl kui oled kalori-kaalu jälgimise maailmas päris algaja, on sul toitumises mingi selline asi, mida sa ise ei oskagi arvata, et seda kaalu ja kalorit märgatavalt annab.

Üldine soovitus – rohkelt köögivilja, lahjem valk (linnuliha, kodujuust), magus ja rämps niikuinii välja. Mina jätaks pudrud ja leivad ka ära(kui need ei ole sul ülilemmikud) ja sööks hommikuti korraliku omleti.

Ja lisades enda nädalasee natukene aktiivsemat (jõu) trenni, saab toidukoguseid ka tõsta. Oled energilisem ja heatujulisem 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.04 09:02; 15.04 09:22; 16.04 22:00; 19.04 09:40; 19.04 16:56; 24.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

-500 on maksimaalne alakaloraaž, mida veel tervislikuks võiks nimetada. Loomulikult on iga inimese näitajad individuaalsed ja seepärast tulebki kaine mõtlemine abiks ehk kui tead, et su baaskaloraaž on ainult 1332, siis ilmselgelt ei tohiks sellest vähem süüa. -200-300 on täiesti OK mõõdukaks ja tervislikus tempos kaalulangetuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:49; 16.04 08:28; 19.04 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa aru, mida oli minu küsimuses miinustamisväärset?

Tervislikust ja ebatervislikust toitumisest tean palju. Küsimus oli konkreetselt kalorite kohta. Kõik rämps on menüüst välja visatud. Olen kunagi pikalt teinud ka ranget LCHFi. Tulemusi (peale halva enesetunde) ei olnud. Saan aru, et ma siiski vajan teatud määral süsivesikuid – tomat, kurk, harva mõni puuvili. Riisi, kartuli, makaroni olen menüüst välja lülitanud. Olen küll meeletu võileiva armastaja, aga praegu olen suutnud hoida nii, et 4 viilu leiba nädala lõpus. Seda muidugi tervisliku kattega (juust, salat, tomat, redis, värske kurk). isegi võid ei pane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislikust ja ebatervislikust toitumisest tean palju. Küsimus oli konkreetselt kalorite kohta. Kõik rämps on menüüst välja visatud. Olen kunagi pikalt teinud ka ranget LCHFi. Tulemusi (peale halva enesetunde) ei olnud. Saan aru, et ma siiski vajan teatud määral süsivesikuid – tomat, kurk, harva mõni puuvili. Riisi, kartuli, makaroni olen menüüst välja lülitanud. Olen küll meeletu võileiva armastaja, aga praegu olen suutnud hoida nii, et 4 viilu leiba nädala lõpus. Seda muidugi tervisliku kattega (juust, salat, tomat, redis, värske kurk). isegi võid ei pane.

Selle postituse põhjal ütleksin mina pigem, et sa ei tea tervislikust toitumisest just kuigi palju. Soovitan sul konsulteerida mõne toitumisnõustajaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 14:48; 15.04 09:48; 18.04 22:10; 19.04 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen segaduses. Öeldakse, et kaalulangetamiseks tuleks süüa ca 500 kcal vähem soovitatud päevasest kaloraažist.

Nutridata kalkulaatori järgi on minu kogu päevane toiduenergia vajadus 1720 kcal. Kui lahutan sellest 500 kcal, siis tuleks päevane kaloraaž 1220 kcal. Samal ajal näitab Nutridata, et minu põhiainevahetuseks vajalik toiduenergia on 1332 kcal. Olen aru saanud, et alla põhiainevahetuseks vajalikku kaloraaži süüa ei tohiks.

Mis see minu päevane kcal hulk võiks siis olla, et kaal langeks? Tean, et siin on palju asjatundjaid. Ehk keegi jagaks soovitusi? Lisan veel seda, et ma olen normkaalus, kuid soovin alla võtta 5 kilo. Seega, kaalulangus ei saa olla nii kiire ja kerge, kui tugevas ülekaalus inimesel. Ilmselt pean päris olulised muudatused tegema, et tulemused hakkaks tulema.

Oled ilmselt pensionieas inimene hästi väheaktiivse eluviisiga? Muidu sellist toidenergia vajadust kuidagi ei saaks. Või noh, kui keskealine on ehk 150 cm pikk ja nii 55-60 kg ning peaaegu istuva eluviisiga, siis saab ka sama tulemuse.

Sinu variant ongi kas pikema aja jooksul 200-300 kcal vähem tarbida ja nii poole aastaga 5 kg kergemaks saada või tõsta energiakulu ja uuest toiduenergia vajadusest 400-500 kcal vähem tarbida. Arvestades, et nii väheaktiivne eluviis pole ka kehale kasulik, võiksid kasvõi igapäevaseid väikseid jalutuskäike tegema hakata ja paar korda nädalas lühike jõutreening mõjuks ka kindlasti hästi nii väljanägemisele, enesetundele kui kaalulangetusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.04 19:09; 15.04 19:09; 16.04 22:35; 17.04 12:43; 18.04 21:56; 19.04 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervislikust ja ebatervislikust toitumisest tean palju. Küsimus oli konkreetselt kalorite kohta. Kõik rämps on menüüst välja visatud. Olen kunagi pikalt teinud ka ranget LCHFi. Tulemusi (peale halva enesetunde) ei olnud. Saan aru, et ma siiski vajan teatud määral süsivesikuid – tomat, kurk, harva mõni puuvili. Riisi, kartuli, makaroni olen menüüst välja lülitanud. Olen küll meeletu võileiva armastaja, aga praegu olen suutnud hoida nii, et 4 viilu leiba nädala lõpus. Seda muidugi tervisliku kattega (juust, salat, tomat, redis, värske kurk). isegi võid ei pane.

Selle postituse põhjal ütleksin mina pigem, et sa ei tea tervislikust toitumisest just kuigi palju. Soovitan sul konsulteerida mõne toitumisnõustajaga.

mis minu jutus viitab sellele, et ma ei tea tervislikust toitumisest just kuigi palju? palun konkreetset viidet!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen segaduses. Öeldakse, et kaalulangetamiseks tuleks süüa ca 500 kcal vähem soovitatud päevasest kaloraažist.

Nutridata kalkulaatori järgi on minu kogu päevane toiduenergia vajadus 1720 kcal. Kui lahutan sellest 500 kcal, siis tuleks päevane kaloraaž 1220 kcal. Samal ajal näitab Nutridata, et minu põhiainevahetuseks vajalik toiduenergia on 1332 kcal. Olen aru saanud, et alla põhiainevahetuseks vajalikku kaloraaži süüa ei tohiks.

Mis see minu päevane kcal hulk võiks siis olla, et kaal langeks? Tean, et siin on palju asjatundjaid. Ehk keegi jagaks soovitusi? Lisan veel seda, et ma olen normkaalus, kuid soovin alla võtta 5 kilo. Seega, kaalulangus ei saa olla nii kiire ja kerge, kui tugevas ülekaalus inimesel. Ilmselt pean päris olulised muudatused tegema, et tulemused hakkaks tulema.

Oled ilmselt pensionieas inimene hästi väheaktiivse eluviisiga? Muidu sellist toidenergia vajadust kuidagi ei saaks. Või noh, kui keskealine on ehk 150 cm pikk ja nii 55-60 kg ning peaaegu istuva eluviisiga, siis saab ka sama tulemuse.

Sinu variant ongi kas pikema aja jooksul 200-300 kcal vähem tarbida ja nii poole aastaga 5 kg kergemaks saada või tõsta energiakulu ja uuest toiduenergia vajadusest 400-500 kcal vähem tarbida. Arvestades, et nii väheaktiivne eluviis pole ka kehale kasulik, võiksid kasvõi igapäevaseid väikseid jalutuskäike tegema hakata ja paar korda nädalas lühike jõutreening mõjuks ka kindlasti hästi nii väljanägemisele, enesetundele kui kaalulangetusele.

Kui 43-aastane on pensioniealine, siis jah…

Tõsi, olen istuva ja väga vähe liikuva eluviisiga. Vaid suvel on põhjust rohkem liikuda. Talvisel perioodil on liikumine piiratud – istuv kontoritöö. Kahjuks on elurütm nii kiire, et töövälisel ajal end eriti liigutada ei saa, ehkki tahaks. aega ja jaksu lihtsalt ei ole väga suure pere kõrvalt.

Kevadest suveni on natukene rohkem võimalik liikuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aega on kõigil täpselt ühe palju. 24h päevas, kõik muu on valikute küsimus. Arusaadavalt väikeste laste teenindamine võtab aega, suuremate laste puhul annab organiseerida. Isegi väikestega annab organiseerida. Kui sa oled istuvats kontoritööst õhtul väsinud ja tunned, et jaksu ei ole….siis see ongi natukene vastus küsimusele. Värskes õhus liikumine või rühmatrenn või jõusaal(pead leidma, selle, mis sulle meeldib) annabki seda jaksu. Ei pea kohe trennihulluks hakkama, aga liigutamist on kehale vaja. Praegu on õhtud valged, ilm pole küll ideaalne, aga millal see Eestis ikka on.

Kindlasti saad oma koduseid toimetusi natukene ümberorganiseerida – jagad rohkem kohustusi teistele, teed söögid lihtsamad, kasvõi koristad vähem. Perega koos rattaga sõitma, võtad väiksema lapse tõukerattaga kõrvale, ise jooksed. Paljudes kohtades on need välijõusaalid, kasvõi 15min seal võimlemist annab juba tulemust.

Aga ainult siis kui sa tahad, siis sa leiad võimaluse ja see teeb su tervisele üldplaanis head. Ja üldse, on siis jaksu rohkem ja muret vähem.

Mul on ka väiksed lapsed, palju tööd, majapidamine ja muud hädad. Tõusin täna enne 7-t ja läksin jooksma. Leidsin aja, sest ma tahtsin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.04 09:02; 15.04 09:22; 16.04 22:00; 19.04 09:40; 19.04 16:56; 24.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis minu jutus viitab sellele, et ma ei tea tervislikust toitumisest just kuigi palju? palun konkreetset viidet!

Aga palun:

Olen kunagi pikalt teinud ka ranget LCHFi. Tulemusi (peale halva enesetunde) ei olnud.

Äärmuslikesse moedieetidesse kaldumine

Saan aru, et ma siiski vajan teatud määral süsivesikuid – tomat, kurk, harva mõni puuvili.

Süsivesikute allikana käsitletakse siiski pigem täisteratooteid, tatart, ube-herneid, kartulit jms. Kurki-tomatit ei soovita sulle süsiveskuna ükski toitumisnõustaja.

Riisi, kartuli, makaroni olen menüüst välja lülitanud.

Neid ei pea oma menüüst välja lülitama. Pruun riis ja pasta on mõõdukates kogustes täiesti ok. Samuti ei tee mõni kartul sulle midagi.

praegu olen suutnud hoida nii, et 4 viilu leiba nädala lõpus. Seda muidugi tervisliku kattega (juust, salat, tomat, redis, värske kurk). isegi võid ei pane.

Taas äärmuslik ja hüplev suhtumine toitumisse. Pigem oleks oluline süüa stabiilselt ühtmoodi, et kujuneks uued harjumused, mitte teha mingeid “võileivapäevi”. Vaadelda toitu makrotoitainetena (st juust ja redis ei ole võileivakattena samaväärsed). Võid ei pea samuti pelgama.

Sinu lähenemine toitumisele on juhuslik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 14:48; 15.04 09:48; 18.04 22:10; 19.04 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen segaduses. Öeldakse, et kaalulangetamiseks tuleks süüa ca 500 kcal vähem soovitatud päevasest kaloraažist.

Nutridata kalkulaatori järgi on minu kogu päevane toiduenergia vajadus 1720 kcal. Kui lahutan sellest 500 kcal, siis tuleks päevane kaloraaž 1220 kcal. Samal ajal näitab Nutridata, et minu põhiainevahetuseks vajalik toiduenergia on 1332 kcal. Olen aru saanud, et alla põhiainevahetuseks vajalikku kaloraaži süüa ei tohiks.

Mis see minu päevane kcal hulk võiks siis olla, et kaal langeks? Tean, et siin on palju asjatundjaid. Ehk keegi jagaks soovitusi? Lisan veel seda, et ma olen normkaalus, kuid soovin alla võtta 5 kilo. Seega, kaalulangus ei saa olla nii kiire ja kerge, kui tugevas ülekaalus inimesel. Ilmselt pean päris olulised muudatused tegema, et tulemused hakkaks tulema.

Oled ilmselt pensionieas inimene hästi väheaktiivse eluviisiga? Muidu sellist toidenergia vajadust kuidagi ei saaks. Või noh, kui keskealine on ehk 150 cm pikk ja nii 55-60 kg ning peaaegu istuva eluviisiga, siis saab ka sama tulemuse.

Sinu variant ongi kas pikema aja jooksul 200-300 kcal vähem tarbida ja nii poole aastaga 5 kg kergemaks saada või tõsta energiakulu ja uuest toiduenergia vajadusest 400-500 kcal vähem tarbida. Arvestades, et nii väheaktiivne eluviis pole ka kehale kasulik, võiksid kasvõi igapäevaseid väikseid jalutuskäike tegema hakata ja paar korda nädalas lühike jõutreening mõjuks ka kindlasti hästi nii väljanägemisele, enesetundele kui kaalulangetusele.

Kui 43-aastane on pensioniealine, siis jah…

Tõsi, olen istuva ja väga vähe liikuva eluviisiga. Vaid suvel on põhjust rohkem liikuda. Talvisel perioodil on liikumine piiratud – istuv kontoritöö. Kahjuks on elurütm nii kiire, et töövälisel ajal end eriti liigutada ei saa, ehkki tahaks. aega ja jaksu lihtsalt ei ole väga suure pere kõrvalt.

Kevadest suveni on natukene rohkem võimalik liikuda.

Pakkusin su vanust lähtuvalt su mainitud päevasele kalorisoovitusele. Muid parameetreid ju ei antud. Oled siis väikest kasvu ja proovid normaalkaalu piires kaalu langetada?
Või äkki arvutasid midagi valesti?
Ütleme, et oled 165 cm pikk ja 56 kg – see annaks ca 1720 kcal, kui 8 tundi magad ja ülejäänud päeva enam-vähem istud ja liigud aeglaselt toa-auto vahet. Sel juhul annaks juba pooletunnine tempokam jalutuskäik võimaluse süüa 100 kcal rohkem.
Kui arvad, et sina ikkagi ei ole nii väike/kerge ja nii passiivse eluviisiga, siis vaata üle need andmed mis kalkulaatorisse panid. Tavaliselt on selles vanuses keskmist kasvu inimestel, kes füüsilist tööd ei tee, soovituslik päeva kalorinorm ca 2000 kcal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.04 19:09; 15.04 19:09; 16.04 22:35; 17.04 12:43; 18.04 21:56; 19.04 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen segaduses. Öeldakse, et kaalulangetamiseks tuleks süüa ca 500 kcal vähem soovitatud päevasest kaloraažist.

Nutridata kalkulaatori järgi on minu kogu päevane toiduenergia vajadus 1720 kcal. Kui lahutan sellest 500 kcal, siis tuleks päevane kaloraaž 1220 kcal. Samal ajal näitab Nutridata, et minu põhiainevahetuseks vajalik toiduenergia on 1332 kcal. Olen aru saanud, et alla põhiainevahetuseks vajalikku kaloraaži süüa ei tohiks.

Mis see minu päevane kcal hulk võiks siis olla, et kaal langeks? Tean, et siin on palju asjatundjaid. Ehk keegi jagaks soovitusi? Lisan veel seda, et ma olen normkaalus, kuid soovin alla võtta 5 kilo. Seega, kaalulangus ei saa olla nii kiire ja kerge, kui tugevas ülekaalus inimesel. Ilmselt pean päris olulised muudatused tegema, et tulemused hakkaks tulema.

Oled ilmselt pensionieas inimene hästi väheaktiivse eluviisiga? Muidu sellist toidenergia vajadust kuidagi ei saaks. Või noh, kui keskealine on ehk 150 cm pikk ja nii 55-60 kg ning peaaegu istuva eluviisiga, siis saab ka sama tulemuse.

Sinu variant ongi kas pikema aja jooksul 200-300 kcal vähem tarbida ja nii poole aastaga 5 kg kergemaks saada või tõsta energiakulu ja uuest toiduenergia vajadusest 400-500 kcal vähem tarbida. Arvestades, et nii väheaktiivne eluviis pole ka kehale kasulik, võiksid kasvõi igapäevaseid väikseid jalutuskäike tegema hakata ja paar korda nädalas lühike jõutreening mõjuks ka kindlasti hästi nii väljanägemisele, enesetundele kui kaalulangetusele.

Kui 43-aastane on pensioniealine, siis jah…

Tõsi, olen istuva ja väga vähe liikuva eluviisiga. Vaid suvel on põhjust rohkem liikuda. Talvisel perioodil on liikumine piiratud – istuv kontoritöö. Kahjuks on elurütm nii kiire, et töövälisel ajal end eriti liigutada ei saa, ehkki tahaks. aega ja jaksu lihtsalt ei ole väga suure pere kõrvalt.

Kevadest suveni on natukene rohkem võimalik liikuda.

Pakkusin su vanust lähtuvalt su mainitud päevasele kalorisoovitusele. Muid parameetreid ju ei antud. Oled siis väikest kasvu ja proovid normaalkaalu piires kaalu langetada?
Või äkki arvutasid midagi valesti?
Ütleme, et oled 165 cm pikk ja 56 kg – see annaks ca 1720 kcal, kui 8 tundi magad ja ülejäänud päeva enam-vähem istud ja liigud aeglaselt toa-auto vahet. Sel juhul annaks juba pooletunnine tempokam jalutuskäik võimaluse süüa 100 kcal rohkem.
Kui arvad, et sina ikkagi ei ole nii väike/kerge ja nii passiivse eluviisiga, siis vaata üle need andmed mis kalkulaatorisse panid. Tavaliselt on selles vanuses keskmist kasvu inimestel, kes füüsilist tööd ei tee, soovituslik päeva kalorinorm ca 2000 kcal.

Olen 170 cm ja 60 kg. Nagu ütlesin, siis normaalkaalus, kuid millegipärast kipub kaal hiilivalt tõusma. Sellepärast otsin võimalust, kuidas asjale piir panna. Veel pool aastat tagasi olin 54 kilo. Ehk siis poole aastaga +6 kilo. Sooviksin teha kuidagi nii, et kaal peatuks. Ja ideaalis ehk väheneks kuni 5 kilo võrra.

Olen kehaliselt väga vähe-aktiivne. Toast autosse ja tööle. 8,5 h istumist kontoritoolil. liikumise võimalus puudub täiesti. Ärkan kell 6 ja õhtul jõuan kohu kell 19. Siis hakka süüa tegema ja muude koduste toimetustega tegelema. Ok, aja leidmine (ka suure pere kõrvalt) on enda teha. Aga tunnistan ausalt, mul ei ole puht füüsiliselt jaksu enam millegi muuga tegeleda. Ma lihtsalt ei jaksa! Seega, ainus võimalus enda kehakaaluga tegelemiseks on eelkõige söömise muutmine. Tõsi, nädalavahetusel on nüüd siiski põhjust rohkem liikuda. Aiatööd! Riisumine, kasvuhoones toimetamine jne. Aga seda on väga vähe.

Siiski, tean, et kaalulangetuseks on vajalik eelkõige menüü ülevaatamine. Liigutamine on vaid boonuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis minu jutus viitab sellele, et ma ei tea tervislikust toitumisest just kuigi palju? palun konkreetset viidet!

Aga palun:

Olen kunagi pikalt teinud ka ranget LCHFi. Tulemusi (peale halva enesetunde) ei olnud.

Äärmuslikesse moedieetidesse kaldumine

Saan aru, et ma siiski vajan teatud määral süsivesikuid – tomat, kurk, harva mõni puuvili.

Süsivesikute allikana käsitletakse siiski pigem täisteratooteid, tatart, ube-herneid, kartulit jms. Kurki-tomatit ei soovita sulle süsiveskuna ükski toitumisnõustaja.

Riisi, kartuli, makaroni olen menüüst välja lülitanud.

Neid ei pea oma menüüst välja lülitama. Pruun riis ja pasta on mõõdukates kogustes täiesti ok. Samuti ei tee mõni kartul sulle midagi.

praegu olen suutnud hoida nii, et 4 viilu leiba nädala lõpus. Seda muidugi tervisliku kattega (juust, salat, tomat, redis, värske kurk). isegi võid ei pane.

Taas äärmuslik ja hüplev suhtumine toitumisse. Pigem oleks oluline süüa stabiilselt ühtmoodi, et kujuneks uued harjumused, mitte teha mingeid “võileivapäevi”. Vaadelda toitu makrotoitainetena (st juust ja redis ei ole võileivakattena samaväärsed). Võid ei pea samuti pelgama.

Sinu lähenemine toitumisele on juhuslik.

Julgen end siiski üsna teadlikuks pidada toitumise alal.

Taustainfoks olgu öeldud, et mul on kilpnäärme alatalitlus ja väga tugeval kujul üks hormonaalne-ainevahetuslik haigus, mis kergitab kehakaalu väga kergelt. ja juba tekkinud kaalul ei lase kuidagi alla minna. Võitlen selle kõige vastu küünte ja hammastega. Aga tundub, et haigus kipub peale jääma.

Olen absoluutselt nõus sellega, et inimene võib ja peab kõike sööma. Kõik on lubatud mõõdukal kujul. Paraku, minu puhul näitab see “mõõdukus” seda, et kaal hakkab kohe kasvama. Ja seda pidurdada või hoida on väga keerukas. Olen nõus, et kartul ja riis ei ole saatanast. Normaalne on süüa leiba ja puuvilju. Paraku, iga inimene on siiski erinev. Mina olen isiklikult iseenda puhul täheldanud, et leib mõjub minule halvasti. Ma lausa jumaldan võileibu. Võiksin neid vist päeva jooksu süüa kümneid, erinevate katetega. Olengi seda pikka aega teinud. Kuid viimasel ajal olen teinud väga kindla tähelepaneku, et leib ajab mu seedimise sassi, tekitab puhvis ja turses tunde. olen nagu õhupall. Isegi käed on paistes. Kui jätsin leiva ära, siis asi paranes. Kohe, kui tarbin, on jälle kuri karjas. Seega, luban endale leiba vaid nädala lõpus, piiratud koguses. Aga siis pärast ka kannatan.

Samuti olen ma pika aja vältel taibanud, mis MINU PUHUL tõstab kaalu ja millest loobumine aitab kaasa kaalulangetamisele. Nagu ma ütlesin, siis kartul, riis ja puuviljad ei ole midagi, mida peab iga inimene ilmtingitata vältima. Kuid olen aru saanud, et MINA pean konkreetselt KAALULANGETAMISE AJAKS nendest asjadest loobuma. Kui kaalu paika saan, siis kindlasti tarvitan neid mõõdukalt edasi. Tõsi, natukene puuvilja luban endale ka praegu, aga siiski väga piiratult.

Kui inimesel on tõsiselt vaja kaalu langetada, siis ei ole mõtet rääkida juttu a la “kõike peab sööma mõõdukalt”. Ma tean seda ise ka. samas, kui see mõõdukalt söömine kipub siiski kaalu tõstma, siis tuleb midagi muuta. lihtne!

Tõsi, range LCHF on äärmislik. Aga kuna lubati, et sellega kaovad kõik isud, tervis paraneb ja kaal langeb iseenesest, siis lihtsalt proovisin. Olen nõus, et olin rumal. Seega, nüüd on köögiviljad minu söögilaual täiesti vabas koguses tagasi. Ja aegajalt ka puuviljad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.

Tegelikult on nii, et inimesed hindavad oma kalorite vajadust kaugelt üle. Samuti külvab inimestes hirmu müüt põhiainevahetusest ja kuidas seda on võimalik “tuksi” keerata. Ning kuidas alla põhiainevahetuse ei tohiks süüa.
Halloo!?! Kui alla põhiainevahetuse ei tohi süüa, siis kuidas te selgitate seda, et saledad inimesed on alla võtnud nt filmirollide jaoks 500 kcal/päevas dieediga? Ning võtavad ilusti alla. Ei mingit säästurežiimi. Ning pärast kasvatavad ilusti omale lihased tagasi, kui filmiroll tehtud.
Kuidas saavad rasvunud inimesed toituda peale maovähendust 500 kcal päevas ja ilusti kaotada?
Lihtsalt point on selles, miks soovitatakse pigem aeglast kaalukaotust, et sa jõuad kohaneda ELUSTIILIGA. Mitte, et suur kaloridefitsiit kuidagi su allavõttu negatiivses suunas mõjutaks.
Fakt on see, et mida suurem kaloridefitsiit, seda rohkem võtad alla.
Teemaalgataja: tavaliselt soovitatakse -20% sinu kaalu säilitamise kaloraažist. Ehk siis see 500 kcal jutt on jällegi BS. Mõnel võib see 20% olla 200 kcal, teisel 700.
Aga sa proovi: ole ükspäev 1600 kcal juures, vaata, mis juhtub (kas kaotad, säilitad või võtad juurde). Ning sellelt paltvormilt hakka siis mängima kaloritega: kas rohkem või vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa proovi: ole ükspäev 1600 kcal juures, vaata, mis juhtub (kas kaotad, säilitad või võtad juurde). Ning sellelt paltvormilt hakka siis mängima kaloritega: kas rohkem või vähem.

Ma kardan seda, et järelduste tegemiseks peaks ma seda 1600 kcal päevas katsetama vähemalt 2 nädalat. nagu ütlesin, mul on ainevahetuse haigus, mistõttu keha hoiab kõike kinni. Ühe päevaga ei juhtu minu juures midagi. isegi, kui ma jätaksin üks päev täiesti söömata, ei kajastuks see mu kaalunumbris järgmisel päeval. muutuse nägemiseks pean kaloraaži hoidma madalamal ikka pikemat aega.

praegu olen söönud 3 nädalat 1300 kcal kanti. ja langenud on 500 grammi. aga seda on ilmselt ka väga lihtne ühe päevaga tagasi süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MINA pean konkreetselt KAALULANGETAMISE AJAKS nendest asjadest loobuma. Kui kaalu paika saan, siis kindlasti tarvitan neid mõõdukalt edasi. Tõsi, natukene puuvilja luban endale ka praegu, aga siiski väga piiratult.

Kui inimesel on tõsiselt vaja kaalu langetada, siis ei ole mõtet rääkida juttu a la “kõike peab sööma mõõdukalt”.

Vabandust, minu meelest vale lähenemine. Kui sa tahad oma pikkuse juures kaaluda 55, siis ei peaks kaalulangetusse suhtuma kui ajutisse projekti, vaid just muutma elustiili ja toitumisharjumusi. Eriti sinu vanuses, kus – midagi pole parata – ainevahetus aeglustuma hakkab. Seda kaalu ei ole sul täna enam nii lihtne hoida kui mõned aastad tagasi.
Et madalamat kaalu saavutada ja seda pikaajaliselt hoida suuta, ei tohiks sa endale nii rangeid piiranguid seada, sest selle “dieediga” ei pea lihtsalt pikaajaliselt vastu. Pikem perspektiiv eeldab just ‘mõõdukust’ menüüs ja minu mõistes ei tähenda see mitte pasta jne piiramist ja ära jätmist vaid just kõige soovitu söömist ‘õiges (makrode) tasakaalus ja koguses’.
Valge suhkur ehk välja arvatud.
Eks ise tead, mille endale eesmärgiks võtad – kiire kaalulangetusdieedi iga mõne aja tagant või soovi alla võtta ja nii jääda.
Samas jah, paljudele sobibki pigem esimene variant, peaasi, et tervisele liiga ei tee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:49; 16.04 08:28; 19.04 08:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MINA pean konkreetselt KAALULANGETAMISE AJAKS nendest asjadest loobuma. Kui kaalu paika saan, siis kindlasti tarvitan neid mõõdukalt edasi. Tõsi, natukene puuvilja luban endale ka praegu, aga siiski väga piiratult.

Kui inimesel on tõsiselt vaja kaalu langetada, siis ei ole mõtet rääkida juttu a la “kõike peab sööma mõõdukalt”.

Vabandust, minu meelest vale lähenemine. Kui sa tahad oma pikkuse juures kaaluda 55, siis ei peaks kaalulangetusse suhtuma kui ajutisse projekti, vaid just muutma elustiili ja toitumisharjumusi. Eriti sinu vanuses, kus – midagi pole parata – ainevahetus aeglustuma hakkab. Seda kaalu ei ole sul täna enam nii lihtne hoida kui mõned aastad tagasi.
Et madalamat kaalu saavutada ja seda pikaajaliselt hoida suuta, ei tohiks sa endale nii rangeid piiranguid seada, sest selle “dieediga” ei pea lihtsalt pikaajaliselt vastu. Pikem perspektiiv eeldab just ‘mõõdukust’ menüüs ja minu mõistes ei tähenda see mitte pasta jne piiramist ja ära jätmist vaid just kõige soovitu söömist ‘õiges (makrode) tasakaalus ja koguses’.
Valge suhkur ehk välja arvatud.
Eks ise tead, mille endale eesmärgiks võtad – kiire kaalulangetusdieedi iga mõne aja tagant või soovi alla võtta ja nii jääda.
Samas jah, paljudele sobibki pigem esimene variant, peaasi, et tervisele liiga ei tee

Ma tegelikult nii ei mõelnudki, et võtan kiire ja range dieediga alla. Ja siis pöördun täpselt samasuguse toitumisharjumuse juurde tagasi. Eesmärk on natukene alla võtta (allavõtmise ajaks mõned toiduained menüüst täiesti välja lülitades) ja siis vaadata edasi, kuidas hoida ja säilitada seda. Tegelikult ei ole mu eesmärk ka kaaluda 55. Piisab ka paarist kolmest kilost, kuid nii, et see siis paika jääks, mitte ei hakkaks jälle vaikselt üleshiilima. Kui see kartuli ja pasta ärajätmine oleks mu jaoks väga suur piin, siis oleks su soovitus tabav – et nende pikemaajalisel loobumisel on ühel hetkel oht libastuda ning end neist silmini täisõgida. aga kuna mul nende järele nii kõvasti ei isuta, siis mul sellist hirmu pole.
Selle 1300 kcal juures saab tegelikult päris palju ja mitmekesiselt päeva jooksul süüa. Lõpmatu hulk köögivilja ja päris palju liha, kala või kana. Puuvilju, marju, kohupiima jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen siiski ainsat võimalust tegeleda 3 korda nädalas jõutreeninguga. Kui oled kehaliselt mitteaktiivne olnud, siis pole sul ka ilmselt erilist lihasmassi. Kuid lihasmass on just see, mis põletab kaloreid 24/7. Kuna vananedes lihasmass väheneb, siis peaksidki pidevalt hakkama oma kalorsust vähendama, mis pikemas perspektiivis ei vii kuhugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 13:35; 18.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sul on üldse tavapäratu olukord, midagi, mis teemaalgatuses kohe välja ei tulnud. Kilpnäärme alatalitus, vanus, ülivähene liikumine jne.

Igapäevaselt on 6.00-19.00 kadunud töö alla (minek, tulek). Kas see on seda väärt? Tundub kuidagi väga suur ajakulu. Kas igapäev teed peale tööd söögi, teed ehk korraga rohkem ja igapäevaselt ei peaks vaaritama.
Tundub, et oled teemaga juba päris kursis ka. Ega ju polegi mingeid suuri valikuid. Kui sulle sobib, siis söö nii vähe (ainevahetus kindlasti aeglustub veelgi), aga kui sulle see raskust ei valmista, siis nii hoiad ilmselt kaalu kontrolli all küll. Kui ei sobi, siis pead ikkagi liigutama hakkama.

Tegelikult tahaks ka nii vähese söögiga leppida, hea odav oleks. Ma hetkell tarbin u 2200-2700kcal päevas. Olen enda ideaalkaalus, teen palju trenni ja kõht täis ning meel hea. Kuigi rahast on kahju mis söögile kulub 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.04 09:02; 15.04 09:22; 16.04 22:00; 19.04 09:40; 19.04 16:56; 24.04 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ei ole mu eesmärk ka kaaluda 55. Piisab ka paarist kolmest kilost, kuid nii, et see siis paika jääks, mitte ei hakkaks jälle vaikselt üleshiilima.

Tegelikult peab tunnistama, et umbes kuskilt 30. eluaastast hakkab ainevahetus aeglustuma ja umbes menopausi kanti jõudes (sulgi on see ju millalgi ees) ainevahetus aegulustub hoopis kiiremini. Siis lähevad paljud naised priskemaks, isegi kui sinnamaani suhteliselt saledad on püsinud.
Seega, kui sa praegu 1300-1400 kcal tarbides jõuaksid sügiseks 3-5 kg kergemaks, siis menopausi eas sama elustiili juures hakkab 1500-1600 kcal juures kaal juba tõusma. Algul ei saanud aru, et kilpnäärmeprobleem on sul ka. Mu emal ja tädil on see samuti ja ka neil on üliraske kaalu langetada ja järjest raskemaks läheb kaalu säilitamine. Nad peavad tõesti iga suutäit lugema, ebatervislikke ja rammusaid asju ei söö nad juba aastakümneid, võimlevad niipalju kui tervis lubab (teisi haiguseid on lisaks), aga saledusest on asi ikka kaugel…
Samuti on küsimus, et mida su keha suudab üldse teha kui nii passiivse eluviisiga oled. Praegu oled veel eas, kus see tunda ei anna, aga mis saab 10-15 aasta pärast? Ilmaasjata ei soovitata täiskasvanutel vähemalt 150 minutit nädalas mingit sorti füüsilise tegevusega tegeleda. Kui aega on nii vähe kui sul, siis on ilmselt tõesti raske leida aega trenniks, aga usun, et 10 minutit päeva jooksul ikka leiad, et kasvõi kodus natuke olulisemaid lihaseid treenida. Näiteks plank ja mõned korsetilihaste harjutused, (ala)selja ja reielihaste venitused, kui päev otsa istud, ja natuke käe-jalalihaste treenimist. Tuleks tervisele väga kasuks. Ja aitaks ainevahetuse kiirust hoida, võibolla kaalugi langetada (kuigi, 10 min trenni ei anna nö õigust rohkem süüa).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.04 19:09; 15.04 19:09; 16.04 22:35; 17.04 12:43; 18.04 21:56; 19.04 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ju polegi mingeid suuri valikuid. Kui sulle sobib, siis söö nii vähe (ainevahetus kindlasti aeglustub veelgi), aga kui sulle see raskust ei valmista, siis nii hoiad ilmselt kaalu kontrolli all küll.

No kuuuuuule, ei aeglustu midagi!
Olgem ikka kursis teadusega!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:34; 17.04 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks plank ja mõned korsetilihaste harjutused, (ala)selja ja reielihaste venitused, kui päev otsa istud, ja natuke käe-jalalihaste treenimist.

Kas, palun, juhataksid trennikaugele sobivaid harjutusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 09:34; 17.04 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuuuuuule, ei aeglustu midagi!
Olgem ikka kursis teadusega!

Noh, teisisõnu vähneb organismi insuliinitundlikkus. See on fakt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks plank ja mõned korsetilihaste harjutused, (ala)selja ja reielihaste venitused, kui päev otsa istud, ja natuke käe-jalalihaste treenimist.

Kas, palun, juhataksid trennikaugele sobivaid harjutusi?

Plank: http://www.youtube.com/watch?v=ASdvN_XEl_c
Venitused kontorirottidele: http://www.youtube.com/watch?v=tyDA1myYlIg http://www.youtube.com/watch?v=ftuYJKvBbw4
7-minutiline trenn kogu kehale: http://www.youtube.com/watch?v=Jru5B044HOs
http://well.blogs.nytimes.com/2013/05/09/the-scientific-7-minute-workout/ Ma ei tea, kas see sobib trennikaugetele inimestele, aga aega võtab vähe ja vaja pole selleks suurt midagi (tooli ja seina ja ca 10 min – koos soojenduse ja venitustega).
youtube on trennivideosid täis, saab erinevaid vastavalt vajadustele ja võimalustele otsida. Enne harjutama asumist võiks siiski kommentaaridele pilgu peale heita, et trenni väga ei laidetaks, sest mõni teeb ehk harjutusi valesti…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.04 19:09; 15.04 19:09; 16.04 22:35; 17.04 12:43; 18.04 21:56; 19.04 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kehaliselt väga vähe-aktiivne. Toast autosse ja tööle. 8,5 h istumist kontoritoolil. liikumise võimalus puudub täiesti. Ärkan kell 6 ja õhtul jõuan kohu kell 19. Siis hakka süüa tegema ja muude koduste toimetustega tegelema. Ok, aja leidmine (ka suure pere kõrvalt) on enda teha. Aga tunnistan ausalt, mul ei ole puht füüsiliselt jaksu enam millegi muuga tegeleda

Kas sa kasvatad oma rohkem kui kolme last üksi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 13:35; 18.04 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki vastajaid. Igast kommentaarist olen midagi kõrva taha pannud.

Täna olen mustas masenduses. Üleeilseks olin kaalu jälginud täpselt 3 nädalat. Pühapäeval tegin terve päev aiatöid – pool päeva kaevasin, pool päeva riisusin. Väga tugev füüsiline koormus. Pärast rasket päeva, mõtlesin, et üle kolme nädala luban endale ühe patupäeva. Sõin kõhu täis selle järgi, mille järgi isutas ja magusast lubasin endale ainsana jäätist. Nii palju, et isu sai täis. Järgmisel hommikul vaatas karistus mulle kaalult vastu. Olin täpselt sama numbri peal tagasi, millega olin alustanud.
Alustasin 60 kg pealt. See vähene, mis õnnestus 3 nädala jooksul alla võtta oli hoobilt tagasi. Kuidas see ometi võimalik on? Saan aru, et kaal kõigubki, aga kuidas saab niimoodi olla, et pingutad 3 nädalat ja kaal peaaegu üldse ei liigu. Ja nii, kui sööd midagi “keelatut” on kõik vaid ühe õhtusöömaajaga tagasi?

Pean vist tõesti mõne toitumisnõustaja poole pöörduma.

Kui keegi viitsib lugeda ja kommenteerida, siis ehk võib mulle öelda, mille peaksin oma menüüst välja viskama või mis mu menüüst puudu on.

Loen üles, mida olen viimase nädala jooksul söönud.

Kana (nahata), kala (lõhe), sealiha, veiseliha (kogus üheks toidukorraks ca 150-180 grammi);
köögiviljad, nii toorena kui ka küpsetatult või roa sees (brokkoli, porru, lillkapsas, spinat, lehtsalat, nuikapsas, redis, tomat, kurk, seened, porru, värske kapsas, hapukapsas, keedetud peet, sibul, paprika, varsseller, jääsalat, roheline uba, hapukurk);
tomatimahl;
konserveeritud tomat, omas mahlas;
konservherned;
muna;
kohupiim (magustamata);
maitsestamata jogurt;
kanasült;
delikatess veise hakkliha;
Toidu tegemisel õli või taluvõi

Nendest toiduainetest olen teinud iga päev erinevaid (soojasid) sööke – praadi, suppi. Näiteks köögivilja-hakkliha kotlette, seenesuppi, ahjukana ja -kala – kõrvale ahju köögiviljad, ühepajatoit.

Lisaks, väga väikeses koguses paar asja, mida ehk ei peaks tarbima: marineeritud kurk ja tilk sinepit (jogurtikastme sisse) ja marineeritud šampinjonid prae kõrvale.

Nädalalõppude patud: 2 pokaali valget veini, 4 viilu leiba, 4 väikest viilu juustu, õun, ploom, pirn, kiivi, maasikad, mustikad. Lisaks valmistoit Ceasari salat (Mammalt), milles on kastmeks natukene majoneesi. Õudselt maitseb millegipärast.

Iga päev olen jäänud oma kaloraaži (1300 kcal) piiresse. Kaasaarvatud nädala lõpus, kui olen 2 pokaali veini võtnud. Aga välja arvatud üleeile, kui tegin endale patuõhtu.

Kaloreid arvutan Nutridatas. Praegu on mõte, kas Nutridatas on ikka toiduainete kalorsus õige? Nutridata näitab ka, et päeva jooksul söödud toitained (rasvad, valgud, süsivesikud) jäävad enamikel päevadest õigesse tasakaalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaloreid arvutan Nutridatas. Praegu on mõte, kas Nutridatas on ikka toiduainete kalorsus õige? Nutridata näitab ka, et päeva jooksul söödud toitained (rasvad, valgud, süsivesikud) jäävad enamikel päevadest õigesse tasakaalu.

Seal saab ju vaadata kas valitud toiduaine või retsepti kalorsus on sama mis toote pakendile märgitud. Või siis retseptist uurida mis seal sisaldub. Nende retseptides on enam-vähem igale poole lisatud õli… ma ei tea kedagi, kes paneks näiteks hakklihakastme sisse õli. Nii et pigem on seal kaloreid rohkem märgitud kui tegelikult. AGA! kas kaalud toidud või määrad piltidelt? Piltidelt määrates võib väga mööda panna.

Veel, kui oled 3 nädalat toitumist jälginud, siis äkki on sul nüüd tsükli see aeg, kus keha hoiabki vett ja kõike kinni? Tavaliselt enne päevi+päevade aeg on see, kus kaalu ei õnnestu langetada.
Võibolla peaksid tõesti mõne spetsialistiga nõu pidama, aga siis korraliku meditsiinitaustaga spetsialistiga, kuna sul on pisut eriseis haiguse tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.04 19:09; 15.04 19:09; 16.04 22:35; 17.04 12:43; 18.04 21:56; 19.04 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kana (nahata), kala (lõhe), sealiha, veiseliha (kogus üheks toidukorraks ca 150-180 grammi);

Mina ütleks, et selline lihakogus naisterahval ühes toidukorras on liiga suur. Korraga pigem umbes 100g (sinna juurde teist sama palju süsivesikuid ja veidi köögivilja).
Koguseliselt korraga üle süües lähebki üleliigne rasvaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 14:48; 15.04 09:48; 18.04 22:10; 19.04 21:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaloreid arvutan Nutridatas. Praegu on mõte, kas Nutridatas on ikka toiduainete kalorsus õige? Nutridata näitab ka, et päeva jooksul söödud toitained (rasvad, valgud, süsivesikud) jäävad enamikel päevadest õigesse tasakaalu.

Seal saab ju vaadata kas valitud toiduaine või retsepti kalorsus on sama mis toote pakendile märgitud. Või siis retseptist uurida mis seal sisaldub. Nende retseptides on enam-vähem igale poole lisatud õli… ma ei tea kedagi, kes paneks näiteks hakklihakastme sisse õli. Nii et pigem on seal kaloreid rohkem märgitud kui tegelikult. AGA! kas kaalud toidud või määrad piltidelt? Piltidelt määrates võib väga mööda panna.

Veel, kui oled 3 nädalat toitumist jälginud, siis äkki on sul nüüd tsükli see aeg, kus keha hoiabki vett ja kõike kinni? Tavaliselt enne päevi+päevade aeg on see, kus kaalu ei õnnestu langetada.
Võibolla peaksid tõesti mõne spetsialistiga nõu pidama, aga siis korraliku meditsiinitaustaga spetsialistiga, kuna sul on pisut eriseis haiguse tõttu.

Ma ei tee Nutridata valmisretseptide (a la kapsasupp) järgi. Võtan vaid puhtaid toiduaineid. Näiteks veise hakkliha (toores) jne.

Kõik kaalun ära. Praegu olen puhtsportlikust huvist asja lausa niimoodi käsile võtnud, et isegi redise ja kirsstomati kaalun ära. Piltide järgi ei määra midagi.

Kõht on kohutavalt kinni. Olen oma haiguse tõttu nagunii kohutavalt loiu seedimisega. Nüüd on aga asi eriti hull. Näiteks keedupeet ja hapukapsas, mida ma olen söönud väga palju, ei tee mul mitte midagi. Samuti kiivi või mingid teised lahtistavalt mõjuvad söögid.

Ise lohutan ka end just sellega, et kohe peaks päevad algama. Tavaliselt võtan ma sel ajal 3 kilo juurde. Selle patuõhtusöögi söömasööstu tingis ka ilmselt just PMS.

Endokrinoloogiga olen asjast rääkinud. Tema ütleb, et kilpnäärme ravi on peal ja see peaks aitama. Tegelikult ei aita. Samuti on kõik teised alatalitlusega seotud hädad alles (kuivav nahk, käre hääl, tohutu väsimus ja teotahtetus, külmatunne jne). Teine hormonaalne haigus, mis mul on, sinna ei aita midagi. Ravi ei ole ja sellega peab leppima. Elukvaliteeti mõjutab väga halvasti ja lisaks võib sellest haigusest omakorda “välja kasvada” teised väga rasked haigused.

Eelmise, pika kommentaari juures teeks ka väikese paranduse. Loetletud toiduained on kirja pandud kolme, mitte ühe nädala kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 12.04 19:31; 13.04 19:16; 14.04 23:27; 14.04 23:30; 16.04 00:53; 16.04 01:10; 16.04 07:42; 16.04 08:46; 18.04 20:05; 18.04 22:24; 19.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olenevalt kuidas sa neid toiduaineid kombineerid, võib makrode tasakaal isegi paigas olla, aga olen endiselt arvamusel, et 1300kcal päevas on liiga vähe.
Menüüsse lisaksin ise ikka veidi ka (täis)teraviljatooteid, aga sa mainisid, et sulle see ei sobiks.

Mina soovitaks sul teha individuaalne kehaanalüüs (korralik analüüs mitte kuskil apteeginurgas, vaid tervisekliinikus või nt Myfitnessis oli 15 EUR). Saad oma rasva- ja lihasprotsendid selgeks ning konkreetse soovituse kaloraaži osas, kui alla võtta soovid koos või ilma trennita. Siis juba saad otsustada, kas vajad menüü kokkupanekuks ka toitumisnõustaja abi või proovid ise edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 18:49; 16.04 08:28; 19.04 08:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Ilu ja tervis Kaalulangetus ja kalorid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.