Esileht Koolilaps Kadrioru Saksa Gümnaasium

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 140 )

Teema: Kadrioru Saksa Gümnaasium

Postitas:

Tere. KSG praegused ja tulevased lapsevanemad. Meedias avaldati eile, et KSG ühineb siiski Sikupilli Keskkooliga. Kas kooliminevate laste vanemad valivad lapsele uue kooli KSG asemel või hakkab laps Sikupilli majas käima. Kas keegi on kursis, mismoodi see ühinemine üldse toimub? Kas põhikooli osa jääb Sikupilli majja või vastupidi? Ühinemisest räägiti, aga seda väga olulist fakti ei mainitud. Kardan, et teine alternatiiv, 21. Keskkool on samuti nii ülerahvastatud, et sinna ei ole samuti lootust saada. Mis saab KSG õpetajatest, kas selle ühinemise käigus koondatakse? Ühesõnaga meie oleme küll selle eilse uudise peale väga kurvad. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 30.01 09:42; 30.01 15:00; 30.01 16:30; 30.01 21:14; 01.02 15:03; 03.02 15:54; 06.02 13:40; 07.02 11:40; 07.02 19:35; 09.02 21:43; 08.05 15:46; 14.06 13:52; 20.06 13:59; 13.08 11:51; 06.12 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

rääkisin eelmisel nädalal ühe haridusameti töötajaga ja tema andmetel on KSG-s kaalutud varianti, et algkool ja gümnaasium jäävad Gonsiorisse ning põhikool Sikupilli. muidugi ei saanud see ametnik jätta ülbelt lisamata, et see on juba kooli enda asi kuidas nad reaalselt klassid jaotavad ja neid see ei huvita. jõuetu viha on hinges küll 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt 30.01 10:02; 30.01 22:55; 03.02 15:06; 03.02 15:36; 06.02 10:47; 06.02 13:05; 06.02 13:59; 06.02 16:40; 07.02 10:56; 08.02 13:45; 08.05 13:26; 08.05 16:07; 08.05 21:07; 08.05 22:46; 12.06 09:39; 14.06 14:50; 19.06 23:30; 13.08 14:13; 16.08 15:54; 22.08 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KSG lastevanematele on hoolekogu poolt saadetud vastav infokiri ning koosolek, kus antud teemat arutatakse, toimub 5. veebruaril. Enne kui asjad on selgeks räägitud, on natuke ennatlik mingeid järeldusi teha. Samas mina olen kuulujutu tasandil samuti kuulnud, et algkool ja keskkool jäävad KSG majja ning vaheaste ehk põhikool käiks Sikupillis. See oleks ka kõige loogilisem lahendus kogu halva mängu juures, sest pisikesed peaksid ikkagi saama kodu lähedal käia. See algklassijuntsude eelmisel aastal remondi tõttu Sikupilli reisimine oli juba paras peavalu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 30.01 13:23; 31.01 12:01; 03.02 15:39; 05.02 21:15; 05.02 21:36; 06.02 11:22; 06.02 11:57; 06.02 15:09; 06.02 16:23; 07.02 13:49; 10.02 11:35; 10.02 11:48; 14.06 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teile, vastajad. 🙂 Natukene kergem hakkas. Olen ise samuti selle poolt, et halvimast parim tõesti algklassid Gonsiori tänavale jätta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 30.01 09:42; 30.01 15:00; 30.01 16:30; 30.01 21:14; 01.02 15:03; 03.02 15:54; 06.02 13:40; 07.02 11:40; 07.02 19:35; 09.02 21:43; 08.05 15:46; 14.06 13:52; 20.06 13:59; 13.08 11:51; 06.12 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]KSG lastevanematele on hoolekogu poolt saadetud vastav infokiri ning koosolek, kus antud teemat arutatakse, toimub 5. veebruaril. Enne kui asjad on selgeks räägitud, on natuke ennatlik mingeid järeldusi teha. Samas mina olen kuulujutu tasandil samuti kuulnud, et algkool ja keskkool jäävad KSG majja ning vaheaste ehk põhikool käiks Sikupillis. See oleks ka kõige loogilisem lahendus kogu halva mängu juures, sest pisikesed peaksid ikkagi saama kodu lähedal käia. See algklassijuntsude eelmisel aastal remondi tõttu Sikupilli reisimine oli juba paras peavalu.[/tsitaat]
aga sel juhul peavad ju sikupilli ümbruse mudilased sama rasket teed ksg-sse reisima ning ei saa kodu lähedal koolis käia? neil ju sama pikk ja keeruline nagu ksg ümbruse lastel sikupilli käia?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja lisaks hakkavad nad kõik rõõmaslt saksa keelt õppima, tahavad või ei taha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin nõus ka Sikupilli juntsude toetuseks piketil osalema. Tegemist ongi äärmiselt jäiga ja ebameeldiva otsusega, kus paraku üks pool kahjuks kaotaja. 🙁 Kas mitte mingisugune asi ei mõju linnavalitsusele. Alustaks Tallinna TV- kaotamisest. Lihtinimesena ei oska kuskilt alustada. Elu on näidanud, et allkirjade kogumine samuti ei aita vist. Karta on, et teevad selle asja jonnakalt ikkagi ära. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 30.01 09:42; 30.01 15:00; 30.01 16:30; 30.01 21:14; 01.02 15:03; 03.02 15:54; 06.02 13:40; 07.02 11:40; 07.02 19:35; 09.02 21:43; 08.05 15:46; 14.06 13:52; 20.06 13:59; 13.08 11:51; 06.12 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sikupilli ja KSG juntsude vahel on siiski üks oluline vahe. Nimelt on KSG-s viimased aastad juba neli paralleeli. Soovijaid oleks rohkemgi. Samas Sikupillis on vaid üks paralleel ja seal vaid kümmekond õpilast. Järelikult on Vana-Lasnamäelt Kadrioru poole reisijaid tunduvalt vähem, kui sealtpoolt Sikupilli.
Mina isiklikult pooldaks seda, et uues ühendgümnaasiumis oleks vähemalt üks piirkonnaklass, kus ei peaks õppima saksa keelt. Tõesti ei ole mõtet kulutada kõvemapoolse peaga laste ajumahtu suhteliselt mittevajaliku saksa keele õppimise peale. Suhteliselt mittevajalik siis võrreldes vene ja inglise keelega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 30.01 16:51; 30.01 22:42; 06.02 10:01; 06.02 10:57; 06.02 13:41; 06.02 13:51; 06.02 14:13; 06.02 15:37; 06.02 16:18; 07.02 11:45; 07.02 14:11; 09.05 08:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sikupilli juntsu koht ei olegi KSG-s. Proovi sellest aru saada. KSG ei pea väänduma kivipeade järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sikupilli ja KSG juntsude vahel on siiski üks oluline vahe. Nimelt on KSG-s viimased aastad juba neli paralleeli. Soovijaid oleks rohkemgi. Samas Sikupillis on vaid üks paralleel ja seal vaid kümmekond õpilast. Järelikult on Vana-Lasnamäelt Kadrioru poole reisijaid tunduvalt vähem, kui sealtpoolt Sikupilli.
Mina isiklikult pooldaks seda, et uues ühendgümnaasiumis oleks vähemalt üks piirkonnaklass, kus ei peaks õppima saksa keelt. Tõesti ei ole mõtet kulutada kõvemapoolse peaga laste ajumahtu suhteliselt mittevajaliku saksa keele õppimise peale. Suhteliselt mittevajalik siis võrreldes vene ja inglise keelega.[/tsitaat]

probleem on sikupilli kooli maines. inimesed ei taha oma lapsi sinna panna ja on nõus läbima vahemaid, et seda vältida.
ometi ei ole kõik piirkonna lapsed ilmselt saksa keele süvaõppest huvitatud ja käiks rõõmsalt tavalises normaalses koolis.
seega peaks sikupilli kooli mainet tõstma, taastama ksg-s katsed ja oleks kaks normaalse täituvusega vajalikku kooli.

saate aru, ksg-s on teisest klassist alates kõigis klassides saksa keele õpe ja kool tahaks olla tugev. no mismoodi saab kool olla ühtlaselt tugev, kui kõik piirkonna tibulinnud sinna kokku tulevad, kes eliitkoolidesse sisse pole saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastav reform on hädavajalik. Juba siit teemastki on näha kuhu eliidindusega jõudnud oleme (milline ülbus!). Osad mammid vaja maa peale tagasi tuua koos oma imelastega.
Jõudu Keskerakonnale, reform tuleb konkreetselt ja vajadusel jõuliselt läbi viia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 18:16; 30.01 19:42; 30.01 20:02; 30.01 20:23; 30.01 20:30; 09.02 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastav reform on hädavajalik. Juba siit teemastki on näha kuhu eliidindusega jõudnud oleme (milline ülbus!). Osad mammid vaja maa peale tagasi tuua koos oma imelastega.
Jõudu Keskerakonnale, reform tuleb konkreetselt ja vajadusel jõuliselt läbi viia.[/tsitaat]

seleta tark nüüd lollile, miks on vajalik kodulähedase alghariduse katomist. miks ei võiks algklassid jääda mõlemasse kooli – seal ei ole ju vaja õpetajaid eriti jagada jne? ma saan aru, kui gümnaasium lüüakse ühte kohta – et hoitakse ressurssidelt kokku ja suuremad võivad kaugemale käia. aga miks ei võiks sikupilli lapsed käia sikupillis ja kadrioru omad kadriorus? ja aaviksoo ütles õigesti – 20 aastat ei ole mitte midagi toimunud ja nüüd siis nii valuliselt. demograafilised muutused ei tule ju üllatusena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.01 18:27; 30.01 18:47; 30.01 18:55; 30.01 19:39; 30.01 19:49; 30.01 20:08; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vastav reform on hädavajalik. Juba siit teemastki on näha kuhu eliidindusega jõudnud oleme (milline ülbus!). Osad mammid vaja maa peale tagasi tuua koos oma imelastega.
Jõudu Keskerakonnale, reform tuleb konkreetselt ja vajadusel jõuliselt läbi viia.[/tsitaat]

jaa, nii seda läbi viiaksegi. jõuga, jõuliselt, läbi tule ja vee! pärast aega mõelda küll ja vaadata, mis sellest kõigest välja tuleb.
sest kui sa enne reformi mõtlema hakkad, siis viimaks veel selgub, et oled valel teel, aga kui kohe täie rauaga põrutad, siis on lõbus ja lahe ja midagi saab alati ka tehtud. ons vahet, mida täpselt ja kes kuhu satub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

seleta tark nüüd lollile, miks on vajalik kodulähedase alghariduse katomist. miks ei võiks algklassid jääda mõlemasse kooli – seal ei ole ju vaja õpetajaid eriti jagada jne? ma saan aru, kui gümnaasium lüüakse ühte kohta – et hoitakse ressurssidelt kokku ja suuremad võivad kaugemale käia. aga miks ei võiks sikupilli lapsed käia sikupillis ja kadrioru omad kadriorus? ja aaviksoo ütles õigesti – 20 aastat ei ole mitte midagi toimunud ja nüüd siis nii valuliselt. demograafilised muutused ei tule ju üllatusena.[/tsitaat]

aaviksoo ütles seda ka, et rahastatakse nii et tolmab ja selles ei ole probleem.
kui rahas ei ole probleem ja lähestikku on kaks kooli, millest üks on liiga täis ja teine liiga tühi, siis tundub nii loogiline ja mõistlik suunata osad lapsed sellesse liiga tühja kooli, mitte tekitada pingeid liitmiste ja lahutamiste ja koolidevahelise siiberdamisega.
kui ksg algkool ja keskaste lahutatakse, siis peavad õpetajad hakkama kahe kooli vahel tolgendama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marslane kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

aaviksoo ütles seda ka, et rahastatakse nii et tolmab ja selles ei ole probleem.
kui rahas ei ole probleem ja lähestikku on kaks kooli, millest üks on liiga täis ja teine liiga tühi, siis tundub nii loogiline ja mõistlik suunata osad lapsed sellesse liiga tühja kooli, mitte tekitada pingeid liitmiste ja lahutamiste ja koolidevahelise siiberdamisega.
kui ksg algkool ja keskaste lahutatakse, siis peavad õpetajad hakkama kahe kooli vahel tolgendama.[/tsitaat]
oot-oot – kui ühe kooli algklasside õpetaja peabki kord nädalas teises koolis näiteks koosolekul käima, siis on see väiksem probleem kui terve klassitäis lapsi käiks kodust kaugemal koolis. või miks peab algklasside õpetaja kahe kooli vahet jooksma? ei saa aru, mida annab algklasside ühte kooli suunamine. mitte midagi peale selle, et lapsi solgutatakse rohkem. tühja kooli võivad nad ju suuremad saata, mitte väikeseid ainult koolitäiteks mööda tallinnat ekskurseeruma.

ja fakt ON see, et tallinn ei ole 20 aastat sittagi teinud peale suure segaduse 1. klassi määramisega. muuseas eliitkoolid ja katsed ei olnud pooltki nii popid enne kolm-neli aastat tagasi \”uuendust\”, kus kogu tallinn muutus üheks koolipiirkonnaks. ikka väga lühinägelikud on need vähesed ja jaburad sammud, mida haridusamet on läbi viinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.01 18:27; 30.01 18:47; 30.01 18:55; 30.01 19:39; 30.01 19:49; 30.01 20:08; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]marslane kirjutas:[/small]

oot-oot – kui ühe kooli algklasside õpetaja peabki kord nädalas teises koolis näiteks koosolekul käima, siis on see väiksem probleem kui terve klassitäis lapsi käiks kodust kaugemal koolis. või miks peab algklasside õpetaja kahe kooli vahet jooksma? ei saa aru, mida annab algklasside ühte kooli suunamine. mitte midagi peale selle, et lapsi solgutatakse rohkem.[/tsitaat]

ma ei saa su jutu mõttest eriti aru. mina ei poolda mingit solgutamist ning olen selle poolt, et ksg-s oleks põhikoolis kolm paralleeli ja gümnaasiumis kaks või kolm.
aga õpetajatega on nii, et saksa keelt õpetavad terve põhikooli ulatuses samad õpetajad. seega, kui väikesed saksa keele õppijad on sikupillis ja suuremad ksg-s, siis õpetajad jooksevad siia ja sinna. ega siis õpetaja ei ela ära, kui ta ainult ühele klassile keelt õpetab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marslane kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma ei saa su jutu mõttest eriti aru. mina ei poolda mingit solgutamist ning olen selle poolt, et ksg-s oleks põhikoolis kolm paralleeli ja gümnaasiumis kaks või kolm.
aga õpetajatega on nii, et saksa keelt õpetavad terve põhikooli ulatuses samad õpetajad. seega, kui väikesed saksa keele õppijad on sikupillis ja suuremad ksg-s, siis õpetajad jooksevad siia ja sinna. ega siis õpetaja ei ela ära, kui ta ainult ühele klassile keelt õpetab[/tsitaat]
mõte on selles, et uue korraga kaotakse ju ära ühe piirkonna algklassid ja lapsed kaotavad koduläheduse põhimõttes. ja minu meelest mingi saksa keel ja selle õpetaja ei ole tähtsam kui laste võimalus käia kodulähedases koolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.01 18:27; 30.01 18:47; 30.01 18:55; 30.01 19:39; 30.01 19:49; 30.01 20:08; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]marslane kirjutas:[/small]

mõte on selles, et uue kaotakse ju ära ühe piirkonna algklassid ja lapsed kaotavad koduläheduse põhimõttes. ja minu meelest mingi saksa keel ja selle õpetaja ei ole tähtsam kui lapse võimalus käia kodulähedases koolis.[/tsitaat]

ma olen täiesti kindel, et antud situatsioonis on saksa keel olulisem.

tegelikult on asi nii, et sinu tibulinnu kasvab varsti suureks ja talle ei ole eriti oluline, kas ta astub paar sammu rohkem või vähem.
kui su laps on aeglase taibuga ja/või sina ei pea saksa keele oskust ja haridust väärtuseks, siis on sinu lapse koht tavalises mõnusas koolis. kuna juhtumisi on pooltühi kool piirkonnas olemas ja ksg-s on liiga palju lapsi, kellest osad kohe kindlasti ei peaks ilmtingimata käima saksa keele süvaõppega koolis, siis oleks vaja selle tühja kooli maine korda teha ja lapsed saaksid seal veeta oma õnnelikku lapsepõlve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marslane kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

ma olen täiesti kindel, et antud situatsioonis on saksa keel olulisem.

tegelikult on asi nii, et sinu tibulinnu kasvab varsti suureks ja talle ei ole eriti oluline, kas ta astub paar sammu rohkem või vähem.
kui su laps on aeglase taibuga ja/või sina ei pea saksa keele oskust ja haridust väärtuseks, siis on sinu lapse koht tavalises mõnusas koolis. kuna juhtumisi on pooltühi kool piirkonnas olemas ja ksg-s on liiga palju lapsi, kellest osad kohe kindlasti ei peaks ilmtingimata käima saksa keele süvaõppega koolis, siis oleks vaja selle tühja kooli maine korda teha ja lapsed saaksid seal veeta oma õnnelikku lapsepõlve.

[/tsitaat]

esiteks käib minu tibulinnu hoopis mujal koolis ja otseselt ksg või sikupilli mind ei puudutagi aga olen mures üleüldiste arengute pärast tallinna linnas.
ja kui minu \”aeglase taibuga tibulinnu\” elakski sikupilli piirkonnas, siis kus oleks talle koht sinu toodud \”tavalises mõnusas koolis\” kui kodulähedases koolis algklassid ära kaotatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.01 18:27; 30.01 18:47; 30.01 18:55; 30.01 19:39; 30.01 19:49; 30.01 20:08; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

seleta tark nüüd lollile, miks on vajalik kodulähedase alghariduse katomist. miks ei võiks algklassid jääda mõlemasse kooli – seal ei ole ju vaja õpetajaid eriti jagada jne? ma saan aru, kui gümnaasium lüüakse ühte kohta – et hoitakse ressurssidelt kokku ja suuremad võivad kaugemale käia. aga miks ei võiks sikupilli lapsed käia sikupillis ja kadrioru omad kadriorus? ja aaviksoo ütles õigesti – 20 aastat ei ole mitte midagi toimunud ja nüüd siis nii valuliselt. demograafilised muutused ei tule ju üllatusena.[/tsitaat]

Mina kommenteerin teemat kõrvalseisjana, isiklikult pole seotud kummagi kooliga.
Küll aga olen vastu eliitkoolindusele Tallinna näitel, seda just põhikooli osas. Siin on vanemad lolliks läinud oma eliitkoolidega ja seetõttu ongi kujunenud olukord, kus osad koolid on ülerahvastatud ja teised jälle pooltühjad. Tulebki liita, et tekiks normaalne olukord.
Nende nn eliitkoolide õpetajatel on ka aeg tööle hakata moel nagu teevad seda kolleegid üle Eesti. Ühes klassis õpivad nii andekad kui ka õpiraskustega lapsed, mõlematega tuleb osata tegeleda samaaegselt.
Kui kooliminev laps ei suuda iseseisvalt läbida lühikest vahemaad ühistranspordiga, siis see on puhtalt vanemate tegemata töö. Õpetajate liikumine koolide vahel on koolikorralduslik küsimus.
Kordan – reform Tallinnas on hädavajalik, et taastada normaalne olukord, seda vaatamata väheste piirkondlikule vastuseisule. Tuleb vaadata ikka üldist pilti ja hoomata kogu Tallinna koolikorraldust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 18:16; 30.01 19:42; 30.01 20:02; 30.01 20:23; 30.01 20:30; 09.02 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina kommenteerin teemat kõrvalseisjana, isiklikult pole seotud kummagi kooliga.
Küll aga olen vastu eliitkoolindusele Tallinna näitel, seda just põhikooli osas. Siin on vanemad lolliks läinud oma eliitkoolidega ja seetõttu ongi kujunenud olukord, kus osad koolid on ülerahvastatud ja teised jälle pooltühjad. Tulebki liita, et tekiks normaalne olukord.
Nende nn eliitkoolide õpetajatel on ka aeg tööle hakata moel nagu teevad seda kolleegid üle Eesti. Ühes klassis õpivad nii andekad kui ka õpiraskustega lapsed, mõlematega tuleb osata tegeleda samaaegselt.
Kui kooliminev laps ei suuda iseseisvalt läbida lühikest vahemaad ühistranspordiga, siis see on puhtalt vanemate tegemata töö. Õpetajate liikumine koolide vahel on koolikorralduslik küsimus.
Kordan – reform Tallinnas on hädavajalik, et taastada normaalne olukord, seda vaatamata väheste piirkondlikule vastuseisule. Tuleb vaadata ikka üldist pilti ja hoomata kogu Tallinna koolikorraldust.[/tsitaat]

kui koolid jäävad ikka alles koolidena, siis miks ei võiks olla algklassid mõlemas koolis? milles siin võidetakse? või tulevikus näiteks miks peaksid südalinna(liivalaia) lapsed hakkama käima kõik ühisgümnaasiumi? mina näen praeguse reformi taga seda, et algkooli kodulähedus kaotatakse ära. ühinegu, pangu sama juhkond, kogugu gümnaasium ühte kohta kokku. aga ALGharidust peaks soovi korral võimaldatama ikka kodulähedaselt ja rohkemates kohtades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.01 18:27; 30.01 18:47; 30.01 18:55; 30.01 19:39; 30.01 19:49; 30.01 20:08; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kui koolid jäävad ikka alles koolidena, siis miks ei võiks olla algklassid mõlemas koolis? milles siin võidetakse? või tulevikus näiteks miks peaksid südalinna(liivalaia) lapsed hakkama käima kõik ühisgümnaasiumi? mina näen praeguse reformi taga seda, et algkooli kodulähedus kaotatakse ära. ühinegu, pangu sama juhkond, kogugu gümnaasium ühte kohta kokku. aga ALGharidust peaks soovi korral võimaldatama ikka kodulähedaselt ja rohkemates kohtades.[/tsitaat]

Tallinna kontekstis ongi koolid üldiselt kodulähedased. Kadrioru eramajade rajooni elanikel pole õigust oodata, et kool neil aiavärava taga on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 18:16; 30.01 19:42; 30.01 20:02; 30.01 20:23; 30.01 20:30; 09.02 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]marslane kirjutas:[/small]

esiteks käib minu tibulinnu hoopis mujal koolis ja otseselt ksg või sikupilli mind ei puudutagi aga olen mures üleüldiste arengute pärast tallinna linnas.
ja kui minu \”aeglase taibuga tibulinnu\” elakski sikupilli piirkonnas, siis kus oleks talle koht sinu toodud \”tavalises mõnusas koolis\” kui kodulähedases koolis algklassid ära kaotatakse?[/tsitaat]

ma ei saa aru, misasja sa sel teemal minuga jahud? mina ei kaota midagi ära, vaid tahan, et jääks alles nii sikupilli kui ksg, et igal tibulinnul oleks kool olemas.
osad ksg-sse pürgivad linnupojad tuleks minu meelest suunata sikupilli kooli, siis oleks mõlemas koolis lapsi ja kõik õnnelikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tallinna kontekstis ongi koolid üldiselt kodulähedased. Kadrioru eramajade rajooni elanikel pole õigust oodata, et kool neil aiavärava taga on.
[/tsitaat]
oi milline õelus. esiteks on kadriorus vaid üksikud eramajad ja teiseks ilma jäävad just lasnamäe sikupilli osa algklasside lapsed oma kodulähedasest koolist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.01 18:27; 30.01 18:47; 30.01 18:55; 30.01 19:39; 30.01 19:49; 30.01 20:08; 06.02 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina kommenteerin teemat kõrvalseisjana, isiklikult pole seotud kummagi kooliga.
Küll aga olen vastu eliitkoolindusele Tallinna näitel, seda just põhikooli osas. Siin on vanemad lolliks läinud oma eliitkoolidega ja seetõttu ongi kujunenud olukord, kus osad koolid on ülerahvastatud ja teised jälle pooltühjad. Tulebki liita, et tekiks normaalne olukord.
Nende nn eliitkoolide õpetajatel on ka aeg tööle hakata moel nagu teevad seda kolleegid üle Eesti. Ühes klassis õpivad nii andekad kui ka õpiraskustega lapsed, mõlematega tuleb osata tegeleda samaaegselt.
Kui kooliminev laps ei suuda iseseisvalt läbida lühikest vahemaad ühistranspordiga, siis see on puhtalt vanemate tegemata töö. Õpetajate liikumine koolide vahel on koolikorralduslik küsimus.
Kordan – reform Tallinnas on hädavajalik, et taastada normaalne olukord, seda vaatamata väheste piirkondlikule vastuseisule. Tuleb vaadata ikka üldist pilti ja hoomata kogu Tallinna koolikorraldust.[/tsitaat]

jama! õpiraskuste ja andekate võrdne ja edukas kohtlemine klassis, kus on 25-30 õpilast on mõeldav ainult teoorias.
andekas ja kiire taibuga laps ning aeglane ja/või rumal laps peavad saama erinevat sorti kohtlemist, et mõlemad oleks õnnelikud ja areneks võimetekohaselt.
sinu proletaarne mõtteviis ei sobi kaasaegsesse olustikku ja ei ole arendav ega edasiviiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oi milline õelus. esiteks on kadriorus vaid üksikud eramajad ja teiseks ilma jäävad just lasnamäe sikupilli osa algklasside lapsed oma kodulähedasest koolist.[/tsitaat]

Nii mõeldes pole näiteks Mustamäel üldse eramaju, ometi on koolid iga mõnesaja meetri tagant. Laste kooliks ettevalmistamine on siiski vanemate ülesanne, mitte linnavalitsuse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 18:16; 30.01 19:42; 30.01 20:02; 30.01 20:23; 30.01 20:30; 09.02 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]marslane kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jama! õpiraskuste ja andekate võrdne ja edukas kohtlemine klassis, kus on 25-30 õpilast on mõeldav ainult teoorias.
andekas ja kiire taibuga laps ning aeglane ja/või rumal laps peavad saama erinevat sorti kohtlemist, et mõlemad oleks õnnelikud ja areneks võimetekohaselt.
sinu proletaarne mõtteviis ei sobi kaasaegsesse olustikku ja ei ole arendav ega edasiviiv.
[/tsitaat]

Taolise mõtteviisi viljelejate pärast ongi reformi vaja. Enamik õpetajatest töötavad just erinevate lastega. Küllap kuluks ka sinu lapsele väike silmaringilaiendus marjaks ära seda enam, et enda arust kasvatad ju eliiti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 30.01 18:16; 30.01 19:42; 30.01 20:02; 30.01 20:23; 30.01 20:30; 09.02 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sikupilli ja KSG juntsude vahel on siiski üks oluline vahe. Nimelt on KSG-s viimased aastad juba neli paralleeli. Soovijaid oleks rohkemgi. Samas Sikupillis on vaid üks paralleel ja seal vaid kümmekond õpilast. Järelikult on Vana-Lasnamäelt Kadrioru poole reisijaid tunduvalt vähem, kui sealtpoolt Sikupilli.
Mina isiklikult pooldaks seda, et uues ühendgümnaasiumis oleks vähemalt üks piirkonnaklass, kus ei peaks õppima saksa keelt. Tõesti ei ole mõtet kulutada kõvemapoolse peaga laste ajumahtu suhteliselt mittevajaliku saksa keele õppimise peale. Suhteliselt mittevajalik siis võrreldes vene ja inglise keelega.[/tsitaat]

Mismõttes mittevajalik saksa keel? Sama häästi võiks väita, et vene keelt läheb ainult Siberis vaja. Ajalugu ei mäleta või?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 20:41; 30.01 20:44; 08.05 23:26; 09.05 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et kui kadrioru vanemad olid mures, et väikesed lapsed peavad käima 2 km pikemad maad kooli, siis oli kõik korras ja normaalne. Vastupidi ei ole normaalne ehk siis polegi enam neid rõõmsaid sikupilli vanemaid,
Nüüd kui öeldakse, et KSG.-s on kohustuslik süvaõpe saksa keeles KÕIGILE, siis jälle ei sobi.
Haridusministeerium määrab ju oluliselt rohkem lapsi ja kõik ei võta kohti vastu, sest ei soovi seda keelt süvendatult õppida, lähevadki Sikupilli või Südalinna kooli.
On palju lapsi, kes neile vabanenud kohtadle kandideerivad ja kes näevad selle keele õppimise olulisust. Asi ei ole mingis eliidis vaid erinevas maailmavaates- kuidas saab nii erinevate põhimõtetega koole liita ja loota, et seal säiliks ühe või teise õhkkond.
Mina ei näe tulevikku koolil kui osad lapsed seal ei hakka õppima saksa keelt ja on mingi eraldiseisev kontingent.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.01 20:42; 05.02 22:01; 06.03 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

seleta tark nüüd lollile, miks on vajalik kodulähedase alghariduse katomist. miks ei võiks algklassid jääda mõlemasse kooli – seal ei ole ju vaja õpetajaid eriti jagada jne? ma saan aru, kui gümnaasium lüüakse ühte kohta – et hoitakse ressurssidelt kokku ja suuremad võivad kaugemale käia. aga miks ei võiks sikupilli lapsed käia sikupillis ja kadrioru omad kadriorus? ja aaviksoo ütles õigesti – 20 aastat ei ole mitte midagi toimunud ja nüüd siis nii valuliselt. demograafilised muutused ei tule ju üllatusena.[/tsitaat]

Aga likvideerime siis valutult Sikupilli kooli ära! Sellel koolil on ju probleem, et püsima jääda, mitte KSGl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.01 20:41; 30.01 20:44; 08.05 23:26; 09.05 22:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 140 )


Esileht Koolilaps Kadrioru Saksa Gümnaasium

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.