Esileht Beebi ja mitmikud Kaksikute kasvuvahe

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kaksikute kasvuvahe

Postitas:

Ootan erimunakaksikuid ning hetkel on käsil 20s nädal. Täna ultrahelis selgus aga, et kasvuvahe on kogunisti 30%. Tüdruk on poisist palju pisem arvatavasti sellepärast, et nabanööris kolme soone asemel kaks. Muretsen ennast täiesti lõhki. Kas kellegil on olnud midagi sarnast? Öeldi, et ma ei saa hetkel midagi teha peale ootamise ning ultraheliuuring pandi ka juba kahe nädala pärast uuesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 13:28; 18.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama case, ainult vastupidi. Päris alguses kasvasid sarnaselt, aga mida aeg edasi, seda suuremaks vahe läks. Poisil oli nabanööris 2 soont ja öeldi, et see võib takistada toitainete kättesaamist, aga hiljem peale sündi see enam ei mõjuta. Tüdruk kasvas kõhus kiiremini ja rapsis ka rohkem. Lõpuks oli nii, et viimasel kuul poiss enam juurde ei võtnud ja kahtlustati, et võib tekkida hapnikupuudus. Tehti erakorraline keiser ja lapsed sündisid 35. nädala lõpus. Kuna väiksem laps oli ikkagi ainult 1,5 kg, siis olime kuu haiglas kuni ta kaal jõudis 2 kiloni. Muid tervisehädasid lastel polnud. Kasvu poolest oli sündides vahe 600g ja praeguseks on vahe pea 3 kg. Tüdruk lihtsalt on selline suurem ehk isasse. Poiss on tubli ja terane laps, aga füüsiliselt nõrgem ja kaalukõvera alumises otsas. Ega siin midagi teha olegi, pabistama ei pea, kaksikute ootuse ajal käid ju iga kuu arstide vahet. Mu lapsed saavad järgmisel aastal juba 3 ja mäletan seda haiglasolekut alguses, aga sealt edasi on õnneks suhteliselt hästi läinud. Keiser polnud ka midagi hullu, mul läks taastumine kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erimuna kaksikud, üks sündis kaaluga 1950 gr, teine 2800 gr, keiser oli 38 nädalal väiksema tüdruku pärast, haiglas olime 3 nädalat. Nüüd lapsed on 9aastased, üks on siiamaani kasvu poolest natuke pikem kui teine. Paljud inimesed arvavad, et nad on väikese vanusevahega õed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka algusest peale kasvuvahe. Sündisid 500g erinevusega. Nüüd on 8.aastased ja üks on teisest tunduvalt väiksem. Ei peeta kaksikuteks vaid suureks ja väikseks vennaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sünni kaaluvahe 500gr (2600 ja 2100gr, 38.ndl), mis on nüüd 5a püsinud u 1 kilo ringis, tüdruk on peenema kondiga ja õblukesem kui poiss, pikkus on sama.
Kaaluvahe 30% on ikka päris suur, ega sa midagi teha ei saa, küll nad jälgivad tihedamini, kas kaaluvahe järjest kasvab või mitte. Eriti kui tegu on nabanööri puudulikkusega ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.30% oli tõesti suur, kuid kahel viimasel uh’l olnud juba 21% ja 20%. Kuna tegu on erimunakaksikutega ehk siis erinevate rasedustega, siis see protsendi vahe tuleb ka sellest, et tüdruk ongi lihtsalt pisem ja poiss selline suurem. Tüdruk areneb ilusasti oma tempos. Proovin ise võimalikult vähe muretseda selle pärast ja teie vastused on mind ka maha rahustanud 🙂 Loodan, et kõik läheb lõpuks väga hästi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.12 13:28; 18.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kaksikute kasvuvahe

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.