Esileht Väikelaps kaksikutele erinev perekonnanimi; ühe kaksiku nimevahetus

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: kaksikutele erinev perekonnanimi; ühe kaksiku nimevahetus

Postitas:

Meil on mehega erinevad perekonnanimed. Meil on kolm last, enne kelle sündi juba leppisime kokku, et tulevased tütred saavad minu perenime ja pojad tema oma. Nii ongi – kolmest lapsest kaks on minu ja üks tema perenimega.

Oleme teoreetiliselt arutanud ja üritanud isegi nimeseadusest aru saada, et kui meil näiteks sünniks kaksikud, poeg ja tütar, siis kuidas saaks teha nii, et ühel lapsel oleks üks ja teisel teine perekonnanimi? Ma olen kuulnud, et pärast seda, kui Tuuli Roosma oma kaksikpoegadele erinevad perenimed pani, siis muudeti seadust nii, et enam seda teha ei tohi.

Samas on mõlema lapsevanema nõusolekul võimalik üks kord muuta lapse nime. Oletame, et laste sünnil paneksime neile mõlemale emb-kumma perenime siis, aga hiljem avaldaksime üheskoos soovi ÜHE lapse nime muuta. Teeksimegi avalduse vaid ühe lapse kohta, kuskil mainimata, et tal on ka kaksik. Maksaksime selle riigilõivu 100.-, põhjenduseks oleks, et tahame panna teise vanema perekonnanime ja asi oleks nagu igati seaduslik ju. Ega kaksikutel elu lõpuni niikuinii pruugi sama perenimi jääda. Või lapse nime muutmise taotlemisel kontrollitakse kohe, ega tal juhtumisi kaksikut pole?

Küsimus on teoreetiline. Ma ei oota reaalselt (veel :)) lapsi, veel vähem kaksikuid, aga jäime mehega sellele teemale mõtlema. Teab keegi, kuidas seaduslikult see käiks?
(Sel teemal, kas idee on teie meelest üleüldisena nõme või mitte, ma arvamusi ei oota.)

Aitäh, kes seadustega piisavalt kursis ja vinnib aitada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 16:41; 12.06 09:46; 12.06 13:21; 13.06 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on ilmselgelt igav elu ja liiga palju fantaasiat. Tuleks kasuks seda mujal rakendada ja mitte keerulisi, totraid ja eneselegi hilisemas elus kehvalt mõjuvaid konstruktsioone rakendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://elu24.postimees.ee/1022024/tuuli-roosma-erisoov-sundis-riiki-seadust-muutma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas mina ei saa aru, miks üldse selline seadus vastuvõeti, miks ei või olla kaksikutel erinev perekonnanimi? tavalistel ühepere lastel ju võib (tean palju pereasi, kus üks laps ema nimega ja teine isaga)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://elu24.postimees.ee/1022…..ust-muutma

Seal on kirjas, et “paar, kes ei ole abielus…”. Kas siis võiks eeldada, et kui abielus ollakse, siis saab? Ja seda küsimust see ei lahenda, kas nime muutes saab selline olukord võimalik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui probleem üldse asu ei anna, eks küsi ametiasutusest. Vaevalt, et paljud perekoolikud selle murega kokku puutuvad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas mina ei saa aru, miks üldse selline seadus vastuvõeti, miks ei või olla kaksikutel erinev perekonnanimi? tavalistel ühepere lastel ju võib (tean palju pereasi, kus üks laps ema nimega ja teine isaga)

sest selline skeem aitas mõlema lapse eest vanemahyvitist saada. yks laps sai emaga teine isaga. ilmselgelt see riigile ei meeldinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Topelt vanemahüvitist kindlasti ei soovi 😀 Ja me oleme abielus, see pole seni olnnud takistuseks olemasolevatele lastele erinevate perenimede andmisel. Abielludes jätsime mehega kumbki oma nime.

Ametnik võib ju rahvastikuregistrisse pilgu heita, polegi soovi ta eest seda varjata, et lapsel õde/vend ka on. Lihtsalt seadus ühelt poolt ütleb, et kaksikutele sünnijärgselt erinevat perenime anda ei saa, aga samas teiselt ütleb, et lapsel võib mõlema vanema nõusolekul nime muuta. Aga kui ma muudakski vaid ühel?

Eks küsiks ametnikelt ka, kui asi reaalne oleks, hetkel lihtsalt tuli teoreetiliselt selline “auk” seaduses pähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 16:41; 12.06 09:46; 12.06 13:21; 13.06 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest selline skeem aitas mõlema lapse eest vanemahyvitist saada. yks laps sai emaga teine isaga. ilmselgelt see riigile ei meeldinud.

Kuidas kaksikute erinev nimi aitab mõlemal vanemal vanemahüvitist saada ja kuidas see pole probleem kahe üksku väikse vanusevahega lapse puhul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teismeliste kaksikute emana võin öelda, et selline tegu on üsna puhas idiootsus. Eriti olukorras, kus lapsed kuhugi kirja panna, kooli, huviringidesse, maksta nende eest arveid jne.
Teiseks võib julgelt öelda, et tegemist on puhta tähelepanuvajaduse rahuldamisega, mitte mõistliku otsusega. Teemaalgataja saab oma soovitud tähelepanu, kui IGA KORD peab kõigile selgitama, et kaksikud erinevate nimedega. Mõelda vaid, kui tore on kõigile 20 aastat rääkida, et kuidas teie lapsed on erinevate nimedega. Puhas egoism ja tähelepanuvajadus, laste peale üldse ei mõelda. Ausalt, minu silmis on sellised vanemad rumalad ja peaksid oma vajadusi psühholoogi juures ravima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiteerin sulle iseend algsest postitusest: (Sel teemal, kas idee on teie meelest üleüldisena nõme või mitte, ma arvamusi ei oota.)

Minu meelest oled näiteks sina nõme. Mis siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 16:41; 12.06 09:46; 12.06 13:21; 13.06 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei usu, et see päris teema on… kellegil oli lihtsalt väga igav ja üritas võimalikult jabura teempüstituse välja mõelda, et rahva ärritusest omale meelelahutust saada… tundub, et õnnestus, üldsus ei suuda uskuda, et midagi sellist võiks toimuda, õnnitlen!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jajah, see on ikka täielik piin ja agoonia tipp, kui su vennal on teine perekonnanimi kui sinul. täiesti lasteahistamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.06 16:41; 12.06 09:46; 12.06 13:21; 13.06 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaksikud ja pikem vanemahüvitis oleks küll ära kulunud:) Ausalt, minu arust on see ebaõiglane, et kui saad 2 last järjest, siis saad 3a emapalka, aga kui lapsed otsustavad koos tulla, siis maksa 1,5a topelt kogu aeg ja siis vanemahüvitis läbi. Nimede osas ma saaksin siis veel natuke aru kui on poiss ja tüdruk ja soov eri nimed panna kui vanemad pole abielus. Muul juhtumil ma elus ei paneks erinevaid nimesid. Lastest oleks kahju. Õnneks seda enam ei lubata ka et kaksikutel eri nimed. Kaksikud hoiavad kokku ja neil oleks raske aru saada, miks vanemad neile erineva nime panid. Me oleme nüüd kõik sama nimega ja mulle see meeldib. Kui lapsed sündisid, olin teise nimega. Ei olnud nii mugav variant. Juba haiglas hakkas peale, et mis nimi on? Pidin siis kogu aeg selgitama, et lapsed on x-d ja mina olen y, nende ema:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps kaksikutele erinev perekonnanimi; ühe kaksiku nimevahetus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.