Esileht Väikelaps Kala lapsele

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kala lapsele

Postitas:

Mis kala teie lapsed söövad ja soovitage ka häid retsepte. Ma ise olen täielik võhik kala teemal ja mulle ei maitse ka eriti kala, kuid lapsed siiski peaks kala ka sööma.
Täna tegin pangasiust, leidsin netist mingi retsepti ja no see on nii rõveda mudamaitsega, et isegi lapsed seda ei söö.
Lõhet nagu ka tihti ei osta. Mis on üldse veel alternatiivid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:12; 22.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kust saab osta kohat ja ahvenat jne? Võibolla ma pole suurtes poodides lihtsalt märganud seda kala, aga kas peale isikliku kalamehe omamise on ka pealinna lähistel mingit suuremat kalapoodi korraliku valikuga? Ma olen tõesti võhik kala teemal ning kuna elame ka maakohas ja väga tihti linna ei satu, siis ei ole ka väga uurinud neid poelette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 20:12; 22.03 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kolmeaastane sööb ka isuga praetud kohafileed. Lõikan fileed kaheks, segan kausis soola, pipra ja majoneesiga ning lasen veidi maitsestuda. umbes 10 min pärast paneerin riivsaias ja praen.
Lõhefileed küpsetan kas niisama ahjus või katan sibularataste ja samuti majoneesikihiga ning siis ahju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lõhet, forelli, räime, turska, haugi, latikat. ja muumi kalapulki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sööb sama, mida ise söön. Kui ma midagi ise süüa ei taha, siis ei tee seda ka lastele spetsiaalselt.

kaladest on meil peamiselt forell (nt Rimis tihti soodukas), teeme lihtsalt ahjus ja kõrvale riis köögiviljadega ja hapukoore/kurgi/tilli kaste. Või tuunikala pasta. Jajah, kohe hakkab keegi kriiskama elavhõbedast tuunikala sees, aga 1 konserv kord kuus terve pere peale ei ole küll mingi ohu allikas 🙂

Ja siis forelli puhastamisest paneme selgrood jmt sügavkülma ning kui piisav kogus on kogunenud, siis läheb kõik kas kalasupiks või pastaks (keedad eelnevalt kala ära ja siis puhastad, keeduveest saad puljongi).

Muul viisil sööme kala harvem, sest ma ise eriti ei oska valmistada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ostan õrnsoola heeringat aegajalt, lõikan pisikesed tükid, luud välja ja muudkui sööb.
Või ostan lõhetüki, hästi vähe soola ja ahju. Väga maitseb.

Meil on kala talle rohkem suupiste, et saaks oma Omega3 kätte 😉
tee proovi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on kiiret sööki vaja, siis väga tänuväärne on lestafilee (selveris nt suht odav ja Rimis on sügavkülmas merilestafilee, mis on väga hea). õhuke, sulab kiiretsi, küpseb kiiresti, võiga pannile ja valmis ongi, tilli, tiba soola-pipart ja/või koorekastet jne. Tilapiafilee on veel sügavkülmas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tellin Maximast toidu koju ja neil on väga rikkalik kalavalik. Usun seega, et ka suuremates Maximates kohapeal on.
Ja turgudel. Teise kohana käin kala ostmas Nõmme turult, saab igasugust värsket kala. Sulatatud kala ei osta kunagi ja pangasiust samuti mitte, kõige viletsam kala minu hinnangul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maximas on tihtipeale sügavkülmutatud lõhehakkliha, sellest saab hästi teha kotlette ja püreesuppi, või praadida makaronidele peale. Minu laps sööb hästi ka paneeritud külmutatud kalafileesid (muidugi praetult). Kalapulki enam ei osta, sest seal on nüüd peaaegu alati maitsetugevdaja sees, seda väldin. Muidugi minu enda lemmik on karpkala või koger või latikas ahjus küpsetatult (sees ja peal majoneesiga segatud riivjuust), aga seda on natuke raske puhastada, et lapsele anda, samas maitseb lapsele väga hästi ja kui on suur kala, siis seda lihtsam on luid välja nokkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koha on hea praetult, nagu siin juba mainiti. Maitsev ja vähe luid. Mitmete poodide juures on kalapoed, vähemalt Tartus, kindlasti siis ka Tallinnas. Latikas on väga hea suitsutatult, aga luid on palju. Lõhet/forelli teeme ahjus, lisandiks tar-tar kaste. Järgmisel päeval teen tavaliselt ülejäägist lõhepastat. Mõningad sügavkülmutatud paneeritud kalafileepalad on ka täitsa söödavad, ma küpsetan neid kõrgel temperatuuril ahjus tavaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangasius on prügisööja kala, hiinas ujuvad prügi sees ja söövad seda (see on seal kalakasvandus), seal seda tuuaksegi, sellepärast see nii odav ongi.

Aga vaata nt selveri kalaletis on igasugused fileed, kui ise fileerida ei taha. Valge kala küpseb praktiliselt kõik ûhte moodi kiiresti, lihtsalt katsets, mis maitse rohkem meeldib. Külmutatud kalu väldiksin, need sulavad veest tühjaks, siis ei jäägi midagi järgi ning maitsevahe on tohutu. Punasest kalast ise eelistan ahjus lõhet, on rasvasem ja maitsvam, soolamiseks forelli, pea) selgroog lähevad supiks.
Maitseainetena kasutan soola, pipart, tilli, sidrunit/laimi, sibulat või küüslauku, kuna tahaks naturaalset maitset, siis rohkem millegagi kala ei riku. Valge kala on hea ka koorekastmes, nt praed soola ja natukese pipraga ära, valad rõõsakoore pannile, maitsestad soola ja maitserohelisega…kartuliga imehea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Kala lapsele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.