Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja majapidamistööd

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kärgpere ja majapidamistööd

Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgataja koos perega on seda last kohelnud koguaeg nagu lapse enda ema. Ei tohi lillekest ka liigutada. Kas teemaalgataja on koguaeg kodune? Ma saadaks ema juurde tagasi, või ühikasse. Aga jah, soovitan maha istude koos noormehega ja rääkida. Pange enne punktid paberile, ärge süüdistage, ärge targutage. Kuulake ka vastused ära, kirjutage ülesse, mõelge ja rääkige uuesti. Ta on suur mees juba ja mõned võtavad naise selles vanuses. Tema tulevasel naisel läheb selle lillekesega raskeks, või ei tea, kolib koos noorikuga teile elama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 15:33; 19.06 16:14; 20.06 17:31; 23.06 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et teemaalgataja koos perega on seda last kohelnud koguaeg nagu lapse enda ema. Ei tohi lillekest ka liigutada. Kas teemaalgataja on koguaeg kodune? Ma saadaks ema juurde tagasi, või ühikasse. Aga jah, soovitan maha istude koos noormehega ja rääkida. Pange enne punktid paberile, ärge süüdistage, ärge targutage. Kuulake ka vastused ära, kirjutage ülesse, mõelge ja rääkige uuesti. Ta on suur mees juba ja mõned võtavad naise selles vanuses. Tema tulevasel naisel läheb selle lillekesega raskeks, või ei tea, kolib koos noorikuga teile elama.

Keegi siin küsis, kas oma lapse riideid peseksin. Minu laps (poisist mõni aasta noorem) elas ka meil, aga kolis omaette kohe peale gümnaasiumi lõppu. Muidugi pesin tema riideid ka, sest ka tema pesi vajadusel ja palumata kõigi pesu.

Vist on jah nii, et pere tüdrukud saavad automaatselt suurema mahvi, kui poisid. Mul oli näiteks lihtsam oma tütrele öelda, et viigu prügi välja või valmistagu toit, sest ta tegi kohe, mida paluti. Siin jah näen tõesti endal viga. Poisile pidin ikka mitu korda ütlema ja liigutama hakkas ennast alles siis, kui isa talle peale käratas. Ta ongi juba lapsest peale selline viilija olnud, et kui vähegi võimalik, siis pigem ei teeks mitte midagi. Kui on mingi ühine suur tegemine, nt maja akende pesu, siis on ta “haige”. Lihtsalt lõpuks sa enam ei jaksa paluda ja meelde tuletada, et mingi töö tehtud saaks. Kiirem on ise ära teha ja asi vask. Soovitus rääkida on asjalik, aga kõik katsed temaga rääkida lõppevad alati samamoodi- mingiks ajaks võtab ennast kokku ja hiljemalt paari nädala pärast läheb kõik vanaviisi edasi. Olen mehele öelnud, et poiss lihtsalt ei võta meid tõsiselt ja see on meie endi süü. Nii et jah, eelmisel käol on ka vist õigus, et nüüd on juba hilja midagi muuta. Eks elu teeb omad korrektuurid nagunii.

Edit: vastuseks küsimusele, et kas olen kodune- ei ole, käin tööl.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.06 14:57; 19.06 15:18; 19.06 15:47; 19.06 16:36; 19.06 17:29; 19.06 19:07; 20.06 09:47; 20.06 23:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul hakkas poeg umbes 12-aastaselt oma pesu ise pesema. Mis seal ikka keerulist on, pesu masinasse, õige programm ja pärast kuivatisse. Ega meie mehega lapse orjad pole. Asjad, millega ise hakkama saab, teeb ise. Ja üleüldse ei kannata ma mehi, kes kodus lillegi ei liiguta. Mina selliseid ei kasvata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 00:07; 23.06 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult peab täiskasvanu (ja loomulikult igas vanuses laps) majapidamistöid tegema. Aga sellest oma pesu pesemise jutust ma küll aru ei saa. Me sorteerime küll kogu pere pesu liikide ja värvide järgi – must, valge, spordiriided, õrnad kangad jms. Neid tuleb ju erinevad vahendiga, temperatuuriga, programmiga pesta! Ühe inimese riietest ju kuigi ruttu masinatäit kokku ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 09:06; 21.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult peab täiskasvanu (ja loomulikult igas vanuses laps) majapidamistöid tegema. Aga sellest oma pesu pesemise jutust ma küll aru ei saa. Me sorteerime küll kogu pere pesu liikide ja värvide järgi – must, valge, spordiriided, õrnad kangad jms. Neid tuleb ju erinevad vahendiga, temperatuuriga, programmiga pesta! Ühe inimese riietest ju kuigi ruttu masinatäit kokku ei saa.

jah, selles mõttes on mitme inimese pesu pesemine arukam – aga see tähendab, et iga piisavalt vana pereliige peaks ka aegajalt pesema kogu pere pesu, kogu pere nõud, tegema süüa kogu perele, koristama ka ühiskasutatavaid ruume. Mitte nii, et neid ühiseid asju ajab kogu aeg ainult üks ja sama inimene – ja ammugi mitte nii, et kõik teised teevad, aga üks kindel inimene ei tee ühishuvides mitte kunagi mitte midagi.
Arvan, et kui teemaalgataja kasupoeg mõnikord paneks masinasse kõik mustad nõud või kõik sama programmiga riided, mõnikord teeks süüa kõigile, mõnikord koristaks ka esikut, vms, siis ei olekski mitte mingit probleemi tema riiete teistega koos pesemise osas. Aga selle sisseharjutamisega lihtsalt on õige aeg mööda lastud.

Rahaküsimus on veidi keerulisem. Jah, kodus elavalt ja ülikoolis õppivalt lapselt söögiraha küsida võibolla ei ole päriselt õige. Mulle alguses jäi mulje, et poiss on niisama kodune – kui ei õpi, siis pole ülalpidamine õigustatud. Aga pole ka teada, kui suured on tema muud kulud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.06 16:12; 19.06 16:14; 19.06 21:36; 20.06 16:32; 21.06 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu enda vend ka selline. Ausalt öeldes ei saa aru nende inimeste mõttemaailmast, kes oma vanemate kulul elavad. Tavaliselt veel kurdetakse, et peab vastikut vanemate mölisemist ja kamandamist taluma. Samas kui palutakse oma eluase otsida, tööle minna ja kõik ise maksta, siis ei liigutata lillegi. Isegi kodus ei tehta mingeid majapidamistöid, v.a. läbi suure mangumise liigutatakse lõpuks end. Miks siis ei minda oma elu peale, kui vanemate vingumine on nii tüütu? Samuti ei saa aru, miks ei aidata kasvõi majamidamistöödes, kui ise päevad läbi kodus istutakse? Täiesti arusaamatu.
Minu perekonna puhul on põhisüü tegelikult vanematel, kes on terve elu venda hellitanud. Eks nad ise on endale auku kaevanud, kui peavad nüüd täisealist meest üleval pidama.

Kui vana su vend on? Kas õpib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 17:19; 21.06 12:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees peseb oma pesud ise, sina pesed oma pesud ise, siis miks ta arvab, et tema pesu peab keegi teine pesema?
Rahajutust ei saa üldse aru. See on ju mehe laps, miks mees ei võiks oma lapse kulutusi katta, kuni laps õpib? Eriti kui ema annab ka märkimisväärse summa?
Vanuse järgi võiks arvata, et laps käib juba doktorantuuris, nii et igati tubli laps ju, eriti kui antakse kooli poolt veel õppetoetust ka.
Kas mees maksis enne korralikult head elatist lapsele või käis siis ka üks virin, kuidas laps on kaelapeal?

Poiss on meie juures elanud lapseeast peale, seega elatise küsimus langes ära. Ülikoolis on tal käsil teine õppeaasta, kuna pärast gümnaasiumi lõppu soovis noormees puhata. Puhkaski siis 2 aastat. Nüüd siis õnneks õpib, mis on iseenesest väga tore.

Rahajutust siis veel selgituseks, et meie arust ta võiks siiski rahaliselt panustada, seda enam, ema käest saab ta igakuiselt raha. See läheb otse tema arvele ja meie seda ei puutu. Nii on see alati olnud.

Minu meelest on poisil juba aastaid väga hõlbus elu olnud. Toit laual, mingeid kulutusi elamisele ta tegema pole pidanud, kui välja arvata need korrad mil oleme reisil ja ta peab ise poest süüa tooma.

Lugedes veelkord üle oma teema ja vastused sellele sain veelgi enam kinnitust, et oleme poisi lihtsalt kohutavalt ära hellitanud. Ja et nüüd on absoluutselt tagumine aeg ses suhtes midagi ette võtta.

Kogu seda teemat lugedes jääb silma, kuivõrd nahaalne ja ebaadekvaatne on see noormees. Talle on kiiresti vaja külma dussi! Milleks soovitada teema-algatajale teha samu trikke, nagu see ludri, et teeb ainult endale ja mehele süüa jms jama? AINUS LAHENDUS ANTUD OLUKORRAS: ÜÜRITE NOORMEHELE KORTERI, MAKSATE TEMA EEST DEPOSIIDI JA 1 KUU ÜÜRI, KOLITE TA SINNA JA PUNKT! Sealt edasi elagu 100% oma õppetoetusest, õppelaenust ja ema antud summadest. Tehke seda võimalikult ruttu ja ärge laske luuseril, kes talle tehtud mugavusi absoluutselt ei hinda ega teist lugu ei pea, teie kaelas parasiteerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema isa on minu poolt ja leiab samuti, et täiskasvanud inimene peaks ise enda järelt koristama ja pesu pesema.

Mina pesin ka seekord vaid enda ja abikaasa riided ja jätsin poisi omad sinna, kus nad olid.

Eeeeee… Kuidas see teil siis ikkagi täpselt on? Kas täiskasvanud inimene peseb oma pesusid ise või naine peseb lisaks enda omadele ka oma (eeldatavasti täiskasvanud) mehe pesud ja lapsed vaadaku ise?
Kui isa eeskuju näitab, et pesud peseb majapidamises naine, mida see poeg/noormees siis arvama ikkagi peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tema isa on minu poolt ja leiab samuti, et täiskasvanud inimene peaks ise enda järelt koristama ja pesu pesema.

Mina pesin ka seekord vaid enda ja abikaasa riided ja jätsin poisi omad sinna, kus nad olid.

Eeeeee… Kuidas see teil siis ikkagi täpselt on? Kas täiskasvanud inimene peseb oma pesusid ise või naine peseb vaguralt lisaks enda omadele ka oma (eeldatavasti täiskasvanud) mehe pesud ja lapsed vaadaku ise?
Kui isa eeskuju näitab, et pesud peseb majapidamises naine, mida see poeg/noormees siis arvama ikkagi peaks?

Mees ehk panustab pere eelarvesse ja teeb muid kodutöid? “Lapse” panus on null, nagu ma aru saan…
Kui mees ja naine käivad mõlemad täiskohaga tööl, aga kodutööd on naise asi, siis pole muidugi imestada, et poeg samamoodi käitub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 09:06; 21.06 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss on meie juures elanud lapseeast peale, seega elatise küsimus langes ära. Ülikoolis on tal käsil teine õppeaasta, kuna pärast gümnaasiumi lõppu soovis noormees puhata. Puhkaski siis 2 aastat. Nüüd siis õnneks õpib, mis on iseenesest väga tore.
Rahajutust siis veel selgituseks, et meie arust ta võiks siiski rahaliselt panustada, seda enam, ema käest saab ta igakuiselt raha. See läheb otse tema arvele ja meie seda ei puutu. Nii on see alati olnud.
Minu meelest on poisil juba aastaid väga hõlbus elu olnud. Toit laual, mingeid kulutusi elamisele ta tegema pole pidanud, kui välja arvata need korrad mil oleme reisil ja ta peab ise poest süüa tooma.
Lugedes veelkord üle oma teema ja vastused sellele sain veelgi enam kinnitust, et oleme poisi lihtsalt kohutavalt ära hellitanud. Ja et nüüd on absoluutselt tagumine aeg ses suhtes midagi ette võtta.

Tal on gümnaasiumi lõpust möödas 6 aastat. 2 aastat puhkas, 2 aastat on õppinud, mida ta 2 aastat tegi? Miks te asju juba siis paika ei pannud, kui laps 2 aastat kodune oli?
Kas sa mehe pesu ka pesed või mees peseb ikka ise?

Täpsustaja-kägu on jälle hoos.

PS mismoodi oleks mugavam mehe aluspesu mitte pesta. Et kui lähen oma aluspesu pesumasinasse panema, siis sorteerin mehe omad kõrvale ja neid ei pese? Pigem olgu poolik masin minu alukaid ja sokke, kui et mehe omad ka masinasse tõstan? Et nagu uhkuse värk või mis. Eneseuhkus peab ikka olematu olema, kui sel teel seda natukegi säilitada püüad.

Naeruväärne. Terve pere ootab pesumasina järjekorras, kuna ema on otsustanud, et teha käeliigutus ja oma abikaasa alukad pesukorvist masinasse tõsta on naisena talle alandav ???? Päris kelmikas.

Meil on iga pereliikme must pesu eraldi korvis, seega masinasse pannes pole vaja midagi sorteerida. Mina ei pane ka mehe pesu enda omaga kokku, pigem noorema lapse omadega. Mees tegeleb oma pesuga ise. Üks programm kestab tund aega, seega päeva jooksul jõuab mitu täit läbi masina lasta ja järjekorra jutt on veider.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.06 00:07; 23.06 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poiss on meie juures elanud lapseeast peale, seega elatise küsimus langes ära. Ülikoolis on tal käsil teine õppeaasta, kuna pärast gümnaasiumi lõppu soovis noormees puhata. Puhkaski siis 2 aastat. Nüüd siis õnneks õpib, mis on iseenesest väga tore.
Rahajutust siis veel selgituseks, et meie arust ta võiks siiski rahaliselt panustada, seda enam, ema käest saab ta igakuiselt raha. See läheb otse tema arvele ja meie seda ei puutu. Nii on see alati olnud.
Minu meelest on poisil juba aastaid väga hõlbus elu olnud. Toit laual, mingeid kulutusi elamisele ta tegema pole pidanud, kui välja arvata need korrad mil oleme reisil ja ta peab ise poest süüa tooma.
Lugedes veelkord üle oma teema ja vastused sellele sain veelgi enam kinnitust, et oleme poisi lihtsalt kohutavalt ära hellitanud. Ja et nüüd on absoluutselt tagumine aeg ses suhtes midagi ette võtta.

Tal on gümnaasiumi lõpust möödas 6 aastat. 2 aastat puhkas, 2 aastat on õppinud, mida ta 2 aastat tegi? Miks te asju juba siis paika ei pannud, kui laps 2 aastat kodune oli?
Kas sa mehe pesu ka pesed või mees peseb ikka ise?

Täpsustaja-kägu on jälle hoos.

PS mismoodi oleks mugavam mehe aluspesu mitte pesta. Et kui lähen oma aluspesu pesumasinasse panema, siis sorteerin mehe omad kõrvale ja neid ei pese? Pigem olgu poolik masin minu alukaid ja sokke, kui et mehe omad ka masinasse tõstan? Et nagu uhkuse värk või mis. Eneseuhkus peab ikka olematu olema, kui sel teel seda natukegi säilitada püüad.

Naeruväärne. Terve pere ootab pesumasina järjekorras, kuna ema on otsustanud, et teha käeliigutus ja oma abikaasa alukad pesukorvist masinasse tõsta on naisena talle alandav Päris kelmikas.

Meil on iga pereliikme must pesu eraldi korvis, seega masinasse pannes pole vaja midagi sorteerida. Mina ei pane ka mehe pesu enda omaga kokku, pigem noorema lapse omadega. Mees tegeleb oma pesuga ise. Üks programm kestab tund aega, seega päeva jooksul jõuab mitu täit läbi masina lasta ja järjekorra jutt on veider.

Kas selleks on mingi arukas põhjendus ka. Ma sorteerin ikka värvi järgi mitte iga inimese jauks oma kast. Mul pole nii palju ruumigi vannitoas, et sinna 7 kasti mahutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.06 15:33; 19.06 16:14; 20.06 17:31; 23.06 10:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on iga pereliikme must pesu eraldi korvis, seega masinasse pannes pole vaja midagi sorteerida. Mina ei pane ka mehe pesu enda omaga kokku, pigem noorema lapse omadega. Mees tegeleb oma pesuga ise. Üks programm kestab tund aega, seega päeva jooksul jõuab mitu täit läbi masina lasta ja järjekorra jutt on veider.

Issake, tõesti naljakas! Kuipalju veidrikke on ikka ilmas.. Ma sorteerin eraldi tumedad, heledad, sünteetilised ja punased pesud, sest nii säilitab pesu värvi ja vormi kõige kauem. Peres on 5 liiget, päris vahva oleks 20 mustapesukasti majapidamistoas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Kärgpere ja majapidamistööd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.