Esileht Beebi ja mitmikud Kärudest – kas valida uus Roan või kasutatud Emmaljunga?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kärudest – kas valida uus Roan või kasutatud Emmaljunga?

Postitas:

Head emmed, meil on varsti esimene beebi tulemas ja raskusi vankri valimisega. Soovime väga väga hea vedrustuse ja suurte ratastega käru, sest hakkame enamjaolt kruusateedel kärutama. Korviosa võiks olla võimalikult suur. Muu polegi nii oluline, sest linnas käimise jaoks ostame eraldi vankri/turvahälli raami. Seetõttu ei tahaks ka liiga suurt summat vankri alla matta… samas tahaks võimalikult kvaliteetset tulemust.

Seega minu küsimus – kas soovitaksite osta pigem uue Roan või Nord vms käru, mida ka kiidetakse, või pigem kasutatud Emmaljunga, Hartani vms käru?

Suur aitäh kõigile, kes kogemust jagada viitsivad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aidata ma sind otseselt ei oska, kuna Emmaljungaga kogemused puuduvad. Aga olen kahe lapsega kärutanud, nii et maa must ja mõlemale ostnud uue Roani. Esimesele sai Rocco, teisele Rialto. Rocco pidas meil 2a väga pikka ja tihedat kärutamist vastu, andsime edasi, kaubanduslik välimus oli selleks ajaks juba kehvake, aga saaja vajaski ainult õues magamise vankerkäru.
Rialto on siiani kasutuses, laps üle 2a. Näeb välja kui vähekasutatud, va hetkel on tekstiiliosa must, kuna last kärusse tõstes paneb jalad isteosale. Igatahes Rialto on parem, kuna sel on kroomitud raam – asi, mida ma esimese puhul ei osanud vaadata (värvitud raam hakkas roostetama, kuigi hoidsime käru ainult toas). Vankrikorv on suur ja lai, kõik vajalikud asjad komplektis, minule oli ka suur pakikorv väga vajalik. Hind on mõistlik ja kindlasti kannatab kärutamist mitu aastat.
Ainus, mida ma oma peas mõtleks – garantii. Kasutatud asja katki minnes pead oma kuludega parandama või minema viskama, garantii on siinkohal ikka hea asi. Meil läks korra vaja, kuigi oli pisiasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kogemused nii Roan Rialto kui ka Emmaljungaga. Enne ostmist olid enam-vähem samad kriteeriumid, mis teemaalgatajal, ostsin siis Roani uuena, et oleks ka garantii. Kasutasin siis mõned kuud ja vaatasin, et juba raam kriuksub ja nagiseb – õlitasin, kuid see ei aidanud eriti. Lisaks avastasin veel mitmeid pisivigu. Siis läks katki üks kinnitus, mis vankrikorvi raami peal hoidis ja viisin selle garantiiremonti. Sel ajal sain tuttavalt laenata Emmaljunga vankrit ja siis sain aru, et see oli ikka palju kordi parem vanker – palju pehmema vedrustusega (Roani reklaamiti hea vedrustusega vankrina, kuid Roani vedrustus oli ikka palju jäigem), palju suurem kaarvari (ülioluline omadus, mida ma ei osanud enne esimese vankri ostu vaadata) ja Emmaljungat oli kuidagi palju kergem lükata. Ja veel mitmeid pisidetaile, mis mulle Emmaljunga juures palju rohkem meeldis (kuigi see vanker, mida ma siis sain kasutada oli hästi vana kulunud ning üsna mitme lapse poolt kasutatud). Hiljem siis müüsin Roani maha ja ostsin ka kasutatud Emmaljunga ning olen väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostaksin uue vankri, juba seetõttu, et ma rasedana ei sooviks seda kobakat pesema hakata (aga oma vastsündinu jaoks tahaks kasutatud asja ikka oma käega üle pesta). Lisaks teeb mind ettevaatlikuks siitsamast Perekoolist kunagi loetud teema, kus inimene sülitas tuld ja tõrva naabritädi pihta, kelle kass koridoris korduvalt tema lapsevankrisse pissis. Ja tigeduse põhjuseks ei öelnud ta mitte “kuidas mu beebi seal nüüd sõidab”, vaid “kuidas ma selle nüüd maha saan müüdud”.
Ka hallitus ei pruugi esmapilgul (kui üldse) välja paista.
Noh, tegelikult, olgem ausad, ma ei ostaks kasutatud vankrit lihtsalt seetõttu, et ma ei usalda Eesti teise ringi turgu. Liiga palju on nähtud suhtumist “ostan kõige kallima, mis sest, et ma seda endale õieti lubada ei saa, kuid maha müües küsin ju vähemalt pool raha tagasi”. Ja siis pannakse see pool raha juba eelarvesse ja müüakse ese maha ka siis, kui seda tegelikult eetiline teha ei oleks. Pole enam müüja probleem, kas on sinna kass pissinud või nt turvatool maha kukkunud – raha on ju tarvis kätte saada! Ei soovi seda äri toetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 23:28; 06.05 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii ongi, nagu 15.01 kirjutanud Kägu räägib. Kahe aastaga on Roan täielik käula.

Ma kärutasin oma Emmaljungaga 4 väikse vahega last ära. Kasutasime väga palju. Ja pärast neljandat oli ikka veel töökorras, pärast õlitamist ei krigisenud üldse, ei roostetanud. Vankrikorvi osa, mille kasutusaeg on lühem ja trööpamist ka vähem (keegi ei roni sisse-välja) nägi välja nagu uus. Istumisosa oli kulunud. Pärast kaht aastat oli aga vanker veel nagu tutikas.

Igal juhul soovitan osta kasutatud Emmaljunga. Ühe lapse poolt kasutatud vanker on praktiliselt uus. Roan hakkab krigisema jne. Kui tahad, et vankri pärast lisastressi ei tuleks, siis osta kvaliteetne kasutatud vanker. See on sama teema minu jaoks nagu ratta ostmine lapsele. Ma alati valin kasutatud Treki või Scotti ratta sama hinna eest, mille eest mõni ostab Jukust halva ergonoomikaga ja raske ketijooksuga no-name hiinaka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ainult rahalist poolt vaadata, siis uus Roan on ikkagi 300-400 eurot, samas samaväärsete kuid kasutatud EJ-de hinnad algavad 80-st eurost.
Meil ka teed väga halvad ja ma ei viitsi käru hoolikale hoidmisele panustada. Seega ostsin vana EJ – kui ära laguneb (või pöördumatult määrdub), saadan vanametalli ja ostan lihtsalt järgmise käru asemele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 13:28; 07.05 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheksin poodi ja näpiksin esmalt Roani vankrit, vaataksin kuidas rattad jooksevad, kuidas kaar käib jms. Siis vaataksin Emmaljungal samu asju. Ma arvan, et sa saad vahest aru. Samas on inimesi, kes põhimõtteliselt ei osta teiste kasutatud asju. Ma saan ka neist aru. Kuigi siin teemas nimetatud kassipiss ja hallitus on küll koheselt märgatavad ja tuntavad. Minul endal oli E vankerkäru variant. Sellel oli suht lihtne kookonit, jalakotti ja kaart pesta. Käruosaga vankriga on jah keerulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ise sama valiku ees, uus poolakas vs kasutatud Emmaljunga. Valisin viimase ja ei kahetsenud absoluutselt, ei ole mina mugavamat vankrit näinud. Emmaljuga on juba puhtalt seetõttu kasulik ost, sest hiljem saab selle järelturul kerge vaevaga (ja hea hinnaga!) maha müüa. Neid poolakaid ei taha keegi, ja kui tahabki siis lõpuks pead ikkagi poolmuidu ära andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ise sama valiku ees, uus poolakas vs kasutatud Emmaljunga. Valisin viimase ja ei kahetsenud absoluutselt, ei ole mina mugavamat vankrit näinud. Emmaljuga on juba puhtalt seetõttu kasulik ost, sest hiljem saab selle järelturul kerge vaevaga (ja hea hinnaga!) maha müüa. Neid poolakaid ei taha keegi, ja kui tahabki siis lõpuks pead ikkagi poolmuidu ära andma.

Näe-näe, TÄPSELT see, millest Kägu 25.04.2017 23:28 kirjutas – kõige tähtsam käru valiku juures on see, et pärast saaks käru kerge vaeva ja hea hinnaga maha müüa.

Ise eelistan täpselt vastupidist lähenemist – laste tarvikud olgu sellises hinnaklassis, et võiks pärast rahuliku südamega ära visata (kui saab edasi anda, oleks see ainult boonus). Seda siis selleks, et kasutamisel oleks kõige olulisem lapse heaolu, mitte see, et riie ei pleegiks ja rattad mustaks ei saaks (päriselt ka küsis üks kogenud lapsehoidja, kes paar korda mu lapsega jalutas, et kus ta jalutada tohib, mõned emad ei tahtvat, et rattad mustaks saaksid… oli november).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 21:14; 07.05 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi siin teemas nimetatud kassipiss ja hallitus on küll koheselt märgatavad ja tuntavad.

Ei ole ju. Kassipissi on täiesti edukalt võimalik inimese nina jaoks tuntamatuks pesta, ka korduvalt. Ainuke häda, et kassid tunnevad lõhna ikka ja jäävadki selles vankris pissil käima… Aga vähemalt ei krigise 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.04 23:28; 06.05 21:48;
To report this post you need to login first.

Tulin töölt täna ja jõudsin järele ühele koledasti krigisevale lapsevankrile. Mul oli teema meeles, kiirendasin sammu, ROAN silt oli vankri küljes.

Kas teate, kui õudne on see krigin lapsele, kui isegi kõrval kõndijale on häiriv. Laps on krigina allikale palju ligemal ja veel eeldatakse et ta peaks mõnusasti puhata saama vankris. Uhhh.

Tegin sellele emale ka märkuse, ütles jajah ja kärutas edasi. Ma pöörasin ära, ei suutnud kuulata seda häält.

Mul endal oli maal kasutatud Emmaljunga mingi seitsmenda ringi oma, rattad olid roostes, aga vanker ise hea ja mingit kriginat ei olnud.

Ise olen Brio fänn, kahele lapsele ostsin järelturult Brio, laste vanusevahe suur ja jõudsin vahepeal ühe maha müüa, siis teise ostsin ka jälle Brio. Super vankrid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin töölt täna ja jõudsin järele ühele koledasti krigisevale lapsevankrile. Mul oli teema meeles, kiirendasin sammu, ROAN silt oli vankri küljes.
[…]
Tegin sellele emale ka märkuse, ütles jajah ja kärutas edasi. Ma pöörasin ära, ei suutnud kuulata seda häält.

Huvi pärast, millist reaktsiooni sa ootasid? “Oih, tõesti, ma üldse ei märganudki, et nii koledasti krigiseb! Las ma võtan käekotist õlipudeli…” (või uue Emmaljunga)?

Mul on raske uskuda, et Emmaljunga ei krigiseks, kui talle liiv rattalaagritesse roniks – küllap krigiseks selle peale iga käru. Miks Emmaljungad siiski ei kriuksu… ilmselt on asi selles, et kuna seda marki käru ostetakse tihti mõttega, et pärast kerge vaeva ja hea hinnaga maha müüa, siis ei saada lubada oma lapse kärutamist mujal kui puhtal asfaldil. Roani ostavad inimesed, keda käru hilisem mahamüümine ei huvita, seetõttu kärutavad nad rahus kruusal, metsateel, kasvõi liivarannas. Võimalik, et nende meelest kuulaku laps pigem käru kriuksumist kui automüra.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 21:14; 07.05 13:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krigiseb ka EJ (vähemalt minu järelturult saadud isend küll tegi sellist häält nagu hakkaks kohe surema!), aga selle vastu aitab nt silikoonsprei (pärast töötlust ei teinud piuksugi).
Lihtsalt osad hoiavad oma käru (pesevad, kuivatavad, õlitavad jne), osad (laiskurid nagu mina) ei viitsi seda teha. Ja mina pean EJ just pigem maastikukäruks – sellega saab treppidest üles-alla põntsutada (imik muidugi enne välja võtta), üle kändude-juurikate rammida, rannaliivas ja kruusateedel rallida. Roani mul pole olnud, seega ei julge lubada, kas Roan ka kõik ekstreemsused vastu peab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 13:28; 07.05 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Krigiseb ka EJ (vähemalt minu järelturult saadud isend küll tegi sellist häält nagu hakkaks kohe surema!), aga selle vastu aitab nt silikoonsprei (pärast töötlust ei teinud piuksugi).
Lihtsalt osad hoiavad oma käru (pesevad, kuivatavad, õlitavad jne), osad (laiskurid nagu mina) ei viitsi seda teha. Ja mina pean EJ just pigem maastikukäruks – sellega saab treppidest üles-alla põntsutada (imik muidugi enne välja võtta), üle kändude-juurikate rammida, rannaliivas ja kruusateedel rallida. Roani mul pole olnud, seega ei julge lubada, kas Roan ka kõik ekstreemsused vastu peab.

Minul pidas. Peale korralikku offroadi vajas õli nii minu Roan kui ka sõbranna Emmaljunga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valisin hoopis tutis zippy classicu. Väga hea kerge vanker,vedrustus hästi pehme. Mul muidu ei ole ka teiste vastu midagi,lihtsalt see tundus parima vedruga.Kes väidab, et Emmaljunga ei krigise, pole vist küll tänavail tähelepanelik olnud. Ma pikkadel vankriringidel just teisi vankreid jälginud. Kõige hullemat kriuksu olen justnimelt kuulnud Emmaljungal ja Roanil. Ma ei usu,et need vankrid halvad on, pigem hooldamata. Maal kärutada on hea toekas vanker ka icoo peak,plussiks pööravad esirattad. Miinus pisike pakikorv ning kõigile ei pruugi sobida teleskoopsang.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina valisin järelturu Emmaljunga. Rahakott hakkab vabalt ka uutele peale, aga mulle meeldib taaskasutus ning MIKS maksta 2-3 korda rohkem raha sama hea vankri eest.
Pärast hoolikat uurimistööd õnnestus saada väga hästi hoitud eksemplar ning see läheb varsti ka teise lapsega kasutusse. Krigiseb ikka, kui mingit sodi läheb raami liikuvate osade vahele, nii et puhastama ja õlitama peab igat vankrit. Kuna käin igal pool jalgsi (linn, mets, maastikurajad), siis oli vastupidav ja hea vedrustusega vanker esmavalik. Kui endal enam vaja ei lähe, annan tasuta ära.
Roani kohta olen tuttavatelt kuulnud palju kriitikat (nende isikliku kogemuse põhjal), nii et jätsin selle enda valikust välja. Aga muidugi võib saada ka täiesti korraliku isendi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on EJ Mondial de luxe, suurte rataste ja suure korviga. Kuigi mul on esimene laps ja esimene vanker, ehk siis ei oska võrrelda, olen oma vankriga üliväga rahul. Kärutan ise lisaks asfaltteele ka lausa metsa vahel ning isegi puujuurte vahel ringi rallitamine ei ole siiani midagi teinud, laps magab rahulikult sees. Lükata on kerge ja mõnus. Miinuseks on vankri suurus, aga kuna seda tassima ei pea, siis pole see mulle probleem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Miks Emmaljungad siiski ei kriuksu… ilmselt on asi selles, et kuna seda marki käru ostetakse tihti mõttega, et pärast kerge vaeva ja hea hinnaga maha müüa, siis ei saada lubada oma lapse kärutamist mujal kui puhtal asfaldil. Roani ostavad inimesed, keda käru hilisem mahamüümine ei huvita, seetõttu kärutavad nad rahus kruusal, metsateel, kasvõi liivarannas. Võimalik, et nende meelest kuulaku laps pigem käru kriuksumist kui automüra.

See on küll väga julge üldistus. Ma ütleks, et enamik just ei osta sellise mõttega, et pärast hea hinnaga maha müüa, vaid käru enda pärast. Mul on järelturult ostetud 2011 aasta mudel ning tekstiil näeb siiani praktiliselt uus välja. Mänguplatsidel (ja suvel rannas) vean pidevalt liivas ning siiani pole ka kriuksumist.

Vanker on siiski kasutamiseks ning väga kahtlen, et keegi loodusesse minnes vankri seepärast maha jätaks, et äkki järelturu väärtus kahaneb 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kärudest – kas valida uus Roan või kasutatud Emmaljunga?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.