Esileht Väikelaps käruhoid lasteaias

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: käruhoid lasteaias

Postitas:

Mind huvitab kas lasteaedades on tavaliselt olemas mingi kuur või ruum, kuhu saab jätta lapsekäru või lapse jalgrattad või tõukerattad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lasteaiast vast. Meil on nõukaajal ehitatud tüüplasteaed, seal on selline võretagune ruum, kus hoitakse rattaid ja kelke. Aga olen ka mõnel korral käru näinud. Meil on 12 rühma peale ainult üks selline ruum, seega kujuta ette, kui seal veel 4-5 käru oleks.
Sõimerühmade uste taga olen kärusid näinud (jäävad tuule-vihma-päikse kätte) ja ühe rühma eeskotta oli tekitatud ruum, kuhu ühel kerge puudega lapse emal lubati käru jätta. Uuri oma lapse lasteaiast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on rattahoiupuud. Kärude jaoks küll eraldi midagi pole. Minu oma sõimekas suudab vabalt 1,5 km omal jalal astuda koju ja tagasi, nii et reaalselt mul on vaja vaid 10 mimutiks hommikul ja õhtul väikese beebist õe käru õue peale jätta. Õnneks mul ei ole just liiga kallis sõiduriist, et kardaksin. Harilikult jätan lihtsalr keset hoovi ukse lähedale, vahel eriti halva ilmaga olen paar astet trepist üles varju alla tõstnud (meil on välisukse kõrval lai trepimade, sinna mahuks neid kärusid vajadusel ka mitu).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 15:09; 30.04 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias küll ei ole. Kelgud ja rattad jäetakse maja ette ja kogu lugu. Kärusid ei jäeta sinna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole näinud, et keegi käruga käiks (ainult kui väiksem õde-vend kaasas on).

Rataste jaoks on rattahoidjad nagu nt poodide juures. Kelgud on lahtiselt maja ees seina ääres.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraldi kuuri pole, olen lihtsalt hoovile rattahoidja kõrvale jätnud (muidugi vihmakile peale – kui sadama hakkab, saaks ju iste märjaks). Pidur ka peale, siis ei hakka tuulega veerema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 20:40; 30.04 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ja kus need lapsed käima õpivad – ainult lasteaias? Auto ja lasteaia vahel oleks igati kasulik tipa-tapa käia, treppide võtmist harjutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab kas lasteaedades on tavaliselt olemas mingi kuur või ruum, kuhu saab jätta lapsekäru või lapse jalgrattad või tõukerattad?

Su laps ei saa kõndida?
Kuidas ta siis teistega õues käib?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal ja kus need lapsed käima õpivad – ainult lasteaias? Auto ja lasteaia vahel oleks igati kasulik tipa-tapa käia, treppide võtmist harjutada.

Möh?

Usu mind, need, kes oma lapsi autoga lasteaeda viivad, ei muretse selle pärast, kus käru või jalgratast lasteaias hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, et autoga on täiesti sobiv last lasteaeda vedada, aga käruga mitte. Miks? Mille poolest on auto vanemale ja lapsele (ja teistele inimestele ja keskkonnale) parem kui käru?
Miks peab lasteaia juures olema autoparkla, aga mitte käruhoidla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 21:12; 30.04 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, autoga siiski tavaliselt 1) ei tooda lapsi jalutuskäigu kauguselt või 2) läheb vanem edasi kaugemale tööle või 3) mõlemat. Käruga on suhteliselt selge värk, et laps tuuakse nii lähedalt, et vähemalt täiskasvanule on see jala läbitav. Ja mõnel inimesel võib tekkida küsimus, mis vanuseks selline maa ka lapsele käidavaks võiks muutuda – päris koolieelikuid ju ilmselt keegi käruga ei too. Auto kasutamise puhul ilmselt enamasti on põhjus suuremates vahemaades, mitte selles ainult, et laps ei jaksa käia (aga täiskasvanu sama maad jaksaks).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 15:09; 30.04 00:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil autoks ja autopidamiseks raha ei jää aga käru jõuan osta ja kasutame. Sõidame bussiga ja käruga igale poole, ka kaugemale. Millest selline arvamus, et autoga inimesed tulevad kuskilt kaugemalt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, autoga siiski tavaliselt 1) ei tooda lapsi jalutuskäigu kauguselt või 2) läheb vanem edasi kaugemale tööle või 3) mõlemat. Käruga on suhteliselt selge värk, et laps tuuakse nii lähedalt, et vähemalt täiskasvanule on see jala läbitav. Ja mõnel inimesel võib tekkida küsimus, mis vanuseks selline maa ka lapsele käidavaks võiks muutuda – päris koolieelikuid ju ilmselt keegi käruga ei too. Auto kasutamise puhul ilmselt enamasti on põhjus suuremates vahemaades, mitte selles ainult, et laps ei jaksa käia (aga täiskasvanu sama maad jaksaks).

Enamik lapsi käib kodulähedases lasteaias, seega just nimelt tuuakse nii lähedalt. Me toome naabriga lapsi samast lasteaiast – tema auto, mina käruga. Naaber küsis, et kas mu lapsed on haiged, et käruga peavad sõitma…
Kusjuures naaber tuleb ja läheb autoga kodust.
Miks keegi kunagi ei halvusta väikelaste autoga vedamist – aeda, mänguväljakule, randa jne, küll aga käruga? Ärge tulge rääkima, et te ei vea oma lapsi autoga kuni paari kilomeetri kaugusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 21:12; 30.04 10:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käis sõimes käruga. Tulime paari km kauguselt (lähim lasteaed meie kodule), käruga sai kiiresti kohale, sest jalgsi minnes oleks 3x rohkem aega kulunud. Käru jätsin lasteaeda, ise kiirustasin rongi peale (sealt ka see kiirustamine, sest rongile hiljaks jäädes oleks ka tööle hiljaks jäänud). Õhtul töölt koju tulles rongilt maha, kohe lasteaeda, seejärel veel poest läbi ka. Ostud sai kenasti käru pakikorvi laotud.
Nüüd käime tõesti autoga, sest vahepeal sai kolitud ja lasteaed, kus laps käib, ei ole enam meile lähim (elukohta vahetades lasteaeda ei saanud vahetada). Õnneks on laps nii suur, et häda korral kannatab ka jala käia. Aga kui lasteaeda hiljaks jääme, siis jääb hommikusöögist ilma ja pean talle ise midagi söögiks leidma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 20:40; 30.04 11:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps käruhoid lasteaias

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.