Esileht Beebi ja mitmikud kas 37,8 pepust kraadides on palavik?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kas 37,8 pepust kraadides on palavik?

Postitas:

Mu 8-kuusel on 37,8 pepust kraadides ja ma ei mäleta enam kas see on palavik tal või ei ole? Palju pidi maha lahutama? Ja kunas küünal panna – mis kraad peab siis pepust mõõtes olema`?
Tuhat tänu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja 37,2 ei ole palavik, palavikuks loetakse temperatuuri alates 37,4 kraadist.
Mina olen pannud küünla, kui pepust on temperatuur umbes 38,8 ja üles. Kui silmnähtavalt halvasti end tunneb, siis ka varem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa lihtsalt kaenla alt ei kraadi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 11:03; 11.03 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa lihtsalt kaenla alt ei kraadi?

Aga miks ta peaks, kui rektaalselt on 1) oluliselt täpsem, 2) palju kiirem ja 3) lapsele mugavam, sest ei pea ennast ja käsi paigal hoidma, vaid saab selili pikutades emaga suhelda, kätega vehkida, mänguasjadega mängida, isegi jalgadega siputada? Mul 3-aastanegi suurem laps, kellel on võrdlusmoment täiesti olemas, nõuab pea alati, et ma pepust kraadiksin – ta lihtsalt ei viitsi kaenla alt kraadimiseks nii pikalt paigal olla. Ainuke asi, et rektaalselt mõõtmiseks tuleks kasutada pehme otsaga kraadiklaasi, et vältida soole seina vigastamise ohtu.

Palavikuks loetakse lastel > 37,3 °C kaenla alt või > 38,0 °C rektaalselt (s.o pepust). Aga no elu näitab, et üldjuhul siiski täiesti tervel lapsel olenemata kellaajast jm asjaoludest ka rektaalselt mõõtes kehatemperatuur naljalt siiski üle 36,4–37,5 ei kipu olema, see 37,8 on pigem ikka selline hall ala, et päris palavik veel pole, aga pärus normaalne tõenäoliselt ka mitte.

Arst

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 16:44; 11.03 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa lihtsalt kaenla alt ei kraadi?

Aga miks ta peaks, kui rektaalselt on 1) oluliselt täpsem, 2) palju kiirem ja 3) lapsele mugavam, sest ei pea ennast ja käsi paigal hoidma, vaid saab selili pikutades emaga suhelda, kätega vehkida, mänguasjadega mängida, isegi jalgadega siputada? Mul 3-aastanegi suurem laps, kellel on võrdlusmoment täiesti olemas, nõuab pea alati, et ma pepust kraadiksin – ta lihtsalt ei viitsi kaenla alt kraadimiseks nii pikalt paigal olla. Ainuke asi, et rektaalselt mõõtmiseks tuleks kasutada pehme otsaga kraadiklaasi, et vältida soole seina vigastamise ohtu.

Palavikuks loetakse lastel > 37,3 °C kaenla alt või > 38,0 °C rektaalselt (s.o pepust). Aga no elu näitab, et üldjuhul siiski täiesti tervel lapsel olenemata kellaajast jm asjaoludest ka rektaalselt mõõtes kehatemperatuur naljalt siiski üle 36,4–37,5 ei kipu olema, see 37,8 on pigem ikka selline hall ala, et päris palavik veel pole, aga pärus normaalne tõenäoliselt ka mitte.

Arst

No isegi kui ta lihtsam jne on, siis mis kasu sellest on, kui ei tea, kui palju on palavik ja kui palju mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 11:03; 11.03 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa lihtsalt kaenla alt ei kraadi?

Aga miks ta peaks, kui rektaalselt on 1) oluliselt täpsem, 2) palju kiirem ja 3) lapsele mugavam, sest ei pea ennast ja käsi paigal hoidma, vaid saab selili pikutades emaga suhelda, kätega vehkida, mänguasjadega mängida, isegi jalgadega siputada? Mul 3-aastanegi suurem laps, kellel on võrdlusmoment täiesti olemas, nõuab pea alati, et ma pepust kraadiksin – ta lihtsalt ei viitsi kaenla alt kraadimiseks nii pikalt paigal olla. Ainuke asi, et rektaalselt mõõtmiseks tuleks kasutada pehme otsaga kraadiklaasi, et vältida soole seina vigastamise ohtu.

Palavikuks loetakse lastel > 37,3 °C kaenla alt või > 38,0 °C rektaalselt (s.o pepust). Aga no elu näitab, et üldjuhul siiski täiesti tervel lapsel olenemata kellaajast jm asjaoludest ka rektaalselt mõõtes kehatemperatuur naljalt siiski üle 36,4–37,5 ei kipu olema, see 37,8 on pigem ikka selline hall ala, et päris palavik veel pole, aga pärus normaalne tõenäoliselt ka mitte.

Arst

No isegi kui ta lihtsam jne on, siis mis kasu sellest on, kui ei tea, kui palju on palavik ja kui palju mitte.

No seda nüüd küll, et tulemusi peab ka hinnata oskama. 😀 Üldiselt laias laastus sobib üsna hästi see reegel, et rektaalselt mõõdetud tulemusest 0,5 kraadi lahutades saab umbes selle numbri, mis kaenla alt mõõtes oleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.03 16:44; 11.03 17:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud kas 37,8 pepust kraadides on palavik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.