Esileht Beebi ja mitmikud kas alla nädalast beebit on võimalik üle toita?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: kas alla nädalast beebit on võimalik üle toita?

Postitas:

minu beebi on ainult 6 päevane. Olen edutult proovinud teda saada rinda võtma aga mida ei juhtu seda ei juhtu- tal on tongue-tie (ma ei tea mis see eesti keeles on, kas keelekida vist) ja minul on väga lamedad nibud. Hetkel pumpan elektripumbaga, mis on tüütu, aga vähemalt laps saab rinnapiima.

Üleeile käis ämmaemand ja hirmutas meid väga ära. Ta ütles et me peame kindlad olema, et laps saab piisavalt süüa ja et ta peaks võtma vähemalt 60 ml iga toidukorraga. Eks me siis usinalt hakkasime toppima talle. Tõesti, sel päeval surusime alla 60 ml iga toidukorraga ja eile andsime juba 90 ml paar korda. Laps ei tahtnud, aga me toppisime ikka, kuna kartsime et ta kaal ei kasva. Tulemuseks siis see, et meie muidu rahulik beebi rõõkis kella 9st kuni hommikul kella 2-ni. Peale igat söögikorda olid pikalt luksud.

Õeldakse et imikut on võimatu üle toita, aga mulle küll tundus et tema väike kõht ei saanud nii suure toidukogusega hakkama. Tänasest hakkasin jälle vähem andma (50 ml või vähem iga toidukorraga, aga toidan veidi tihedamalt). Ma ei tea kas see on õige tegu, aga laps on palju rahulikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 12:41; 22.07 17:16; 24.07 18:58; 09.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle ei ole võimalik toita last, kes rinda imeb. Sest laps reguleerib ise.
Pudelist toppides on loomulikult võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ta kõht pole ju harjunud suurte kogustega ja hakkab valutama. Kui suurendada piima kogust, siis ikka vähehaaval. Need ämmaemandad on paljud sellised suht tuhmid, laiemat pilti ei näe. Milleks selline jutt, et 60 ml peab võtma, kui rinnaga toites ei saa ju nii täpselt teada, palju ta üldse sööb ja lapsed ise reguleerivad. Ja ikka ööpäeva lõikes vaadatakse kogust, mitte nii, et iga kord peab 90 ml sööma. Kui laps on rahutu ja nutab, aga süüa ei taha, ei tasu seda päris vägisi ka ju toppida.

Mulle andis ämmaemand mingit ravimit, mis pidi piimaeritust suurendama, arst pidi ogaraks ennast imestama. Teine ämmaemand ütles, et hakkan kohe sünnitama, sest aparaat näitab nii ja ei uskunud, et ma ei hakka. Kutsus siis arsti ja see ütles, et no kui inimene ütleb, et ei hakka, siis on sellel masinal ilmselt midagi viga hoopis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem anda. Mina kuulasin imetamisnõustajaid, et rinnapiim parim… ja muudkui püüdsin ja püüdsin ja püüdsin… lõppes sellega, et olime lastehaiglas, et laps võttis kuuga juurde 28 grammi(!), mul laps nüüd 3,6 a vana ja ei räägi kuigi hästi, esimestel elukuudel näljutamisega põhjustasin ise talle tõenäoliselt mingi vaimse vajakajäämise, teised samavanad sugulased on mäekõrguselt arengus ees. Loodetavasti jõuab siiski veel teistele järele ja saab targa lapse tast. Niiet toida nii palju kui torust tuleb ja kui palju sees püsib.

Imetamisnõustajaid ei kavatse ma enam elu sees kuulata. Rinnapiim on parim – kõik teavad, aga kui laps on juba liiga nõrk et ise seda kätte saada, tuleb sööta lisa ja kõige suurema auguga lutipudelist, mida üldse leidub, et ta jaksaks jälle rinnast oma toidu kätte saada.

Teine laps on mul puhtalt rinnalaps – kohe oskas süüa. Sünnikaal nädalaga taastatud – AGA tal on gaasivalud, luksub palju ja kriiskab teinekord süles tunde – samas rinnapiimalapsed ei pidavat ju üle sööma. Sümptomid aga sellised, et väike magu ei saa hakkama. Mõtle sellele. Mina kannatan selle kisa rõõmuga ära, et mitte läbida sama kadalippu, mis meil oli esimese lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keelekida lõikas meil arst kiirelt sipsti lahti.
Rinnaga toitmise põhimõte on, et kui piima võetakse, siis tekib juurde. Kui ise pumpad, on hea. Piimatootmine toimub. Last rinnale panna näljasena enne süstlaga toitmist. Söötmisel mitte süstlast suhu pritsida, vaid näpp suus tunnetad keelega tõmbamist, et tekiks imemisrefleks ja teeniks ikka toidu välja. Toidukordade vahe 2,5-3h (eelmise söötmise lõppemisest), et ikka tekiks nälg ja tahtmine imeda.
Nendest põhimõtetest lähtusin mina ja neid võiks kõik noored emad teada.
Aga tuleb ka leppida teinekord asjaoluga, et laps ei saa rinnast piima kätte. Peaasi, et laps näljas ei ole. Vähemalt oled proovinud ja endast parima andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelviimasele käole: see kõlab küll väga kohutavalt. Loodan, et laps jõuab arengus siiski järele. Luksumise puhul, me oleme tähele pannud, et kui talle siis veel natukene piima anda, siis see võtab luksumise ära.

Viimasele käole: kusjuures mul tekkib päeval täpselt sama palju piima kui beebi ära joob, olgugi et ma otseselt rinnaga ei toida. Olen nõus, et kõige olulisem on see, et laps nälga ei jääks. Vahel pressitakse seda rinnaga toitmist liiga peale. Ootame ära millal saame keelekida operatsiooni ja loodame, et see teeb asja paremaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 12:41; 22.07 17:16; 24.07 18:58; 09.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai pikalt rinnapiima pudelist, ma kohe ei saa aru sellest jutust, et rinnalaps sööb nii palju kui tahab, aga pudeliga peab mingi kindel kogus olema. Mähhh? Miks see pudelilaps ise otsustada ei tohi, kui palju ta sööb? Last saab ka lutiga toita nt küliliasendis, et ei tekkiks seda olukorda, et lutt on kurgus, pea kuklas ja laps ei saa ei öelda kui tahab. Toppida ei tohi, ajad ta vaid oksele. Ja teine probleem on, et laps ei lase end eriti pikalt niiviisi sööma sundida. Pärast on söömise vastu tõrge, suu kinni, pea ära, kätega blokkima ja vott siis oled jamas. Piima tuleb juurde, kui rohkem pumpad, muidugi võid pakkuda talle 60 ml, aga kui ta ikka 40 peal söömise ära lõpetab, siis vägisi toppida on halb, see lõpeb probleemidega. Ise peab ta kogust tõstma omas tempos, st nt hakkab 40 asemel 50 võtma jne.
Kas te olete kodus või haiglas? Kui haiglas, siis on ju lihtne kontrollida, kas võtab juurde. Kui kodus, siis osta beebikaal ja kaalu iga päev u samal ajal, pigem enne sööki.
Ma ei usu, et ämmakas vägisi toppimist pooldab, pigem mõtles ilmselt, et paku, äkki ta juba tahaks rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no nüüd on nii, et ta kogused on tõusnud juba 120 ml peale söögikorras. Ämmakas ütles, et tuleks anda nii, et ta jätaks pudelisse veel piima järgi. Kui päris aus olla, siis nüüd ta sööb 120 ml ära väga isukalt ja ilma toppimata ja järgi ei jää midagi. Me anname talle rinnapiima (pumbatuna küll, aga siiski rinnapiima) umbes sama palju kui peaks andma kunst toitu, sest tal on isu nii suur. Beebi on alles 8 päevane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 12:41; 22.07 17:16; 24.07 18:58; 09.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi nibukaitsmeid! Äkki saad beebi rinnale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks kida lahti ei lõigata? see lahendaks kõik probleemid ju?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel lõigati samuti kohe haiglas keelekida. Samuti on ka nibud suhtelised väiksed, kuid nibukaitsmetega sain edukalt imetatud. Hiljem, kui laps oli suurem sai ka juba ilma kaitsmeteta hakkama imemisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga järsku koguseid suurendades võib loomulikult laps kõhuvalu saada.
Üldse on esmakordsete vanemate selline “instrueerimine” ja mõnikord lihtsalt ärahirmutamine väga vale. Mina kolme lapsega laseks selle jutu teisest kõrvast kohe välja, aga kuidas ma esimese lapsega muretsesin! Iga selline piuksatus, et ikka peaks jne.
Sünitusmajas andsime lisaks rpa süstlaga ja surusime ka ikka niipalju sisse kui vähegi kästi, üks pev 40ml, järgmisel juba 60ml, siis 90ml jne.
Kuidas on lood kaaluga? Sellise toppimise peale tõenäoliselt edeneb kenasti? Kui laps saab suuremaks ja tugevamaks, vast õnnestub sul ta ikka rinnale harjutada, kui keelekida on lõigatud. Kui kida on suur, siis imemisel teeb laps kõige suurema t66 just keelega, surub seda vastu suulage, siis ei saa ta ju imedagi.
Pidage siis natuke hoogu, jätke kogused 2-3 pevaks samaks ja siis suurendage jälle natuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tongue-tie on keelekida

Kui ära ei lõigata, siis segab lisaks imemisele hiljem ka kõne arengut ja diktsiooni. Mul üks tuttav täiskasvanu, kellel ilmselt lõikamata ja seetõttu ei suuda osasid häälikuid korralikult öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll võimalik rinnaga üle toita! Meie sattusime oma lapsega sellepärast kiirabiga lastehaiglasse kui ta oli kolme nädalane ja seal saime nõustamist ja edasi enam nii palju rinda ei tohtinud anda… Meil hakkas laps toona pärast söömist oksendama ja siis karjuma – ja nii kordus kõik kuskil 8 tundi – sõi,oksendas, röökis jne…. siis helistasime kiirabisse ja kiirabiauto viis meid lastehaiglasse!

Seega see on vale ja müüt, et rinnaga ei saa üle toita last!

Ilusat emadust Sulle!
Anyta

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul hakkas rinnapiima korralikult tulema alles 6ndal päeval, enne seda sai parimal juhul 15 ml kätte kahe rinna peale. aga tihemini ainult 10. andsin rinnapiimaasendajat lisaks ning ühe korra ports oli 20 ml.
ehk siis esimesel nädalal laps sai 20-30 ml süüa korraga, maksimaalselt 35.

kaaluiive oli igati tubli keskmine. toimus see sel aastal ning 20 ml kogus nimetati ITKs.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no me kaisime proovimas seda loigata, aga kirurg ytles, et see on sellist tyypi keelekida mida ei loigata. ehk siis kida on n.o keele all (type 4 tongue-tie). Ta ytles, et raakimist see ei hakka segama, aga nad ei loika kuna pole toendeid, et sellist tyypi keelkida loikamine, mis oleks suur ja valuline operatsioon, on yldse mingit kasu.

Nyyd pumpan rinnapiima. Pole koge mugavam, aga mis teha, vahemalt saab poiss rinnapiima. Kaalub 8-nadalasena yle kuue kilo, nii et kaal touseb myhinaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 12:41; 22.07 17:16; 24.07 18:58; 09.09 17:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud kas alla nädalast beebit on võimalik üle toita?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.