Esileht Pereelu ja suhted kas hea inimene võib olla energiavampiir?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kas hea inimene võib olla energiavampiir?

Postitas:

Kas te üldse usute sellesse vampiirlusesse? Kas asi, mis väsitab võib olla hoopis enda või teise vilets suhtlemisoskus? Või ebahuvitav jutt hoopis väsitab? Või introvertsus?
Või on tõesti olemas ka päriselt energiavampiirid?
Negatiivse inimesega suhtlemine on tüütu ja väsitav. Keegi ei viitsi kuulata kuidas kõik on halb, kõik lollid jne. see imeb energiast tühjaks küll.
aga kas hea ja positiivne inimene saab ka olla energiavampiir ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 16:02; 10.03 16:10; 21.03 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oo jaaa, muidugi võib. Eriti kurnavad on need rumalad, ülipositiivsed ja kiljuvalt reipad, aga südamest head inimesed

Kui aga ta ei kilju reipusest ja pole kurnavalt ülipositiivne? On tavaline, hea inimene.
Millegi pärast ma tunnen end pärast tema külastust alati nii väsinuna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 16:02; 10.03 16:10; 21.03 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te üldse usute sellesse vampiirlusesse? Kas asi, mis väsitab võib olla hoopis enda või teise vilets suhtlemisoskus? Või ebahuvitav jutt hoopis väsitab? Või introvertsus?
Või on tõesti olemas ka päriselt energiavampiirid?
Negatiivse inimesega suhtlemine on tüütu ja väsitav. Keegi ei viitsi kuulata kuidas kõik on halb, kõik lollid jne. see imeb energiast tühjaks küll.
aga kas hea ja positiivne inimene saab ka olla energiavampiir ?

On neid, kes tunnevad end hästi kui saavad kellelegi halvasti öelda. Kas see energia tuleb teistel või kust see tuleb, noo kes seda teab. Mina usun pigem seda, et inimene ise on suures osas oma energiakadude põhjustaja. Kui sööd toitu, mis pole tervislik, värsket õhku päevajooksul ei saa, liigutakse vähe, mõeldakse ja eeldatakse kõigest halba jne, jne ja kui siis tuntakse jõuetust, noo küll on mugav kellelegi näpuga näidata. Nii et selles vampiirlusest saaks rääkida siis kui inimene teeb tervisesporti, sööb tervislikult, ei eelda ega mõtle endast ja teistest halvasti, magab korralikult, oskab suhelda ja suhetes olevaid pingeid maandada. Ja kui ta kõike seda teeb, siis suudab ka lõpetada tüütu vestluse ja keskenduda sellele, mis poleks tüütu ja väsitav. Nii et kõigepealt, mis sa ise teed, mõjutab kõige enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et pingutav ja väsitav on sinu sisemise pinge vaoshoidmine, mida see inimene sinus põhjustab, enda temaga suhtlema sundimine jne. Sa saad ise aru mõistusega, et see pole tema süü, aga sinu sisepinge ja viisakaks sundimine on see, mis su ise energiast tühjaks imeb. Mitte vampiirlus, ikka ise. Või väidad sa, et sa siiralt ja südamest seda inimest armastad, sooid temaga suhelda ja kasutad selleks iga võimalust ja pead teda südamelähedaseks? Mitte? No seal ongi, et sa sunnid ennast temaga lävima. Ja selle põhipõhjus on kuskil sinu enda sees, kompleksides, mälestustes, isiksuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi saab olla. Näiteks üks minu sõbranna on muidu üdini positiivne inimene, aga lihtsalt kohutavalt väsitav – ta räägib väga kiires tempos ja halva diktsiooniga, kusjuures teemad enamasti sellised, mis ei puuduta mind (näiteks mingitest kolmandatest inimestest, keda ma ei tunne). Mõnikord kui oleme terve päeva koos, näiteks tuleb mulle maakoju külla, siis järgmisel päeval otsin vaikust, et lihtsalt puhata sellest intensiivsusest.

Olen tüüpiline Eesti introvert, kes tahab mõnikord lihtsalt vaikselt olla ja kes ei taha kõiki pause täita jutuvadaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks ema on populaarne inimene seltskonnas, südamest hea inimene ka, aga see sisepinge mis mu temaga koos olles täidab, on väga väsitav ja mul on peale temaga koos olemist mitu nädalat jõuetuse ja väsimuse tunne. Ta on suure kontrollivajadusega kogu aeg midagi organiseeriv ja korraldav tüüp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tunnen ühte sellist, kes on üdini naeratav ja jube positiivne, kuid pärast temaga suhtlemist tunnen end tühjakspigistatud sidrunina. Kutsub mind nt endale külla, lähen. Juba esikus hakkab rääkima, “oi, mul on siin nii segamini!” Mina siis kohman vastu, et pole midagi, sul on ilus kodu! Siis ütleb, et kohv olla paha, mina jälle, et ei, sul on väga hea kohv. Siis mainib jutu sees, et homme nii palju jooksmist ja lapsel igav ja kas ta laps ei võiks natukeseks minu poole külla tulla. Ise lobiseb lakkamatult, naeratab suu kõrvuni ja vaatab mulle armsalt otsa. Tema juurest lahkudes jõuab äkki pärale, et ma pole kogu õhtu vältel teinud muud, kui ainult kiitnud-ülistanud tema elamist, tema kohvi, tema koera, tema tapeedimustrit… ning tagatipuks lubanud veel kogu päeva hoida tema last. Minu enda lapsed tema lapsega (vanusevane 8 aastat pealegi!) muideks ei klapi üldse, nii et pisaraterohked tülid minu kodus on homsesse päeva juba garanteeritud. Ise küll naeratab, kuid tegelikkuses imeb teisi inimesi tühjaks nagu vampiir kunagi. Iga tema sõna kätkeb endas varjatud nõuet teistele, kas osutada talle mingit teenet või teha talle komplimente. Alguses ei pruugi selliseid inimesi ära tunda, kuid pikapeale see teadmine tuleb, ja siis enam sellisega suhelda ei soovi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 17:44; 11.03 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need pole energiavampiirid, vaid need kes argumenteerivad oma ütlusi paremini ja sina tunned end alaväärsena. Sellepärast see energiavampiirlus ongi jutuks. Põhjus – erinevad intellektuaalsed ja vaimsed tasemed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu enda lapsed tema lapsega (vanusevane 8 aastat pealegi!) muideks ei klapi üldse, nii et pisaraterohked tülid minu kodus on homsesse päeva juba garanteeritud.

Kuidas sellise vanusevahega lapsed tülitsevad? Üks lastest peab ju olema vähemalt 8 aastane. Kas 8 aastane hakkab tõesti titega maid jagama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi võib olla, et kaks inimest lihtsalt ei sobi kokku ja üks imeb teise tahtmatult energiast tühjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu enda lapsed tema lapsega (vanusevane 8 aastat pealegi!) muideks ei klapi üldse, nii et pisaraterohked tülid minu kodus on homsesse päeva juba garanteeritud.

Kuidas sellise vanusevahega lapsed tülitsevad? Üks lastest peab ju olema vähemalt 8 aastane. Kas 8 aastane hakkab tõesti titega maid jagama?

Too sõbranna laps, kes minu vanemast lapsest 8 aastat vanem, on paraku diagnoositud arengupeetusega. Ütleb ja teeb, mis tahab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 17:44; 11.03 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen nõus, et on selliseid energiat röövivaid häid inimesi olemas. Mul omal ajal oli tööl üks naine, kellega lühikest aega suhelda oli väga mõnus, Huvitav, naersime palju, kuid kui tund sai mööda, tundsin kuidas jõud kaob. Pidin temaga terve öö vahetuses koos olema ning no see enesetunde langus oli ikka väga suur. Alguses aru ei saanud, et see temast on, kuid kui tegin tööd mõne teise inimesega, oli kõik ok. Kui olin jälle selle naisega tööl, olin paari tunni pärast nagu tühjaks pigistatud sidrun. Hakkasin teadlikult vältima tema seltskonda ning ka koos tehtavaid vahetusi. Olin selle ajani vaid kuulnud, et justkui on olemas energiavampiirid ja pigem naernud selliste juttude peale. Peale endaga juhtunut, kui aus olla, enam ei ajanud naerma. Jõuetuse ja väsimuse skaalal olin nii miinuses, et ei jaksanud normaalselt enam tööd teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen skeptik ja endal kunagi tuttav olnud naine, kellega suhtlemine oli väga väsitav. Tõeliselt koormav. Iseenesest väga tore inimene aga suhtlemine kurnas nii et olin surmväsinud peale teda, mõte ei liikunud, täielik tühjus, jne. Hakkasin ka vältima suhtlust, mis tglt polnud nii ilus tema suhtes aga ei suutnud lihtsalt enam.
Siiamaani pole aru saanud mis värk oli. Kas energiavampiir või mõni muu värk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis energiavampiir, aga alati on raske suhelda inimesega, kes sinuga ei klapi, olgu ta siis hea või halb. Minu jaoks on väga väsitav suhelda südamelt heade agressiivsete naiivikutest “heategijatega”. Kui sulle oma maailmavaadet ja arvamusi headuse tähe all peale surutakse, on see alati väsitav. Samas eks me ülejäänud ise surume ka. Mina näiteks olen ilmselt energiavampiir nende jaoks, kelle meelest on mõttetu pilli lõhki ajamine see, kui ma ei luba ühtegi kommipaberit või pudelit metsa alla visata või sunnin peale oma arvamust, et teise nahavärviga inimesed on ka normaalsed inimesed. Niipea, kui seda arvamust peale sunnin teistele, olegi ilmselt “energiavampiir”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega energiavampiirid tingimata halvad inimesed ole. Nad on inimesed, kes oma energia saavad teistelt, ükskõik siis, kas ta on hea inimene või halb inimene, ka heal inimesel on energiat vaja. Meelega nad seda ei tee ju. Kui tunned ennast kellegagi koos oleks kehvasti, siis kaitse ennast, rista jalad laua all ja käed süles, mõtle enda ja selle inimese vahele voolavast veest sein. Mõtle enda ja tema südame vahele niit ja raiu see mõttes läbi.
Kui mõne sellise tegevuse peale “kahtlustatav” rahutuks muutub, siis ongi asi selge.

Mul oli ka üks sõbranna, üdini hea, lahke, abivalmis ja alati peale temaga koos olemist olin mina elujõust tühjaks imetud. Isegi, kui ta mind kuidagi aitas, ikka olin ma pärast nagu tühi jahukott. Ja ta püüdis mind endast väheke sõltuvakski teha. Ehk umbes nii, et kui mina ütlesin, et ma pean homme teise linnaotsa minema, siis pakkus kohe, et viib mind enda autoga ja mingeid vastuargumente ei kuulanud. Lõpuks ma lõpetasin talle enda tegemistest rääkimise, sest selline ülevoolav abivalmidus ajas mul juhtme kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nüüd ennast jälginud. Mu energiavampiir käis mul külas.
Juba see, et ta tuleb, tekitas mus reaktsiooni. see võis olla ka häiritusest, sest mul olid teised plaanid (aga mida saab edasi lükata). lükkasin edasi.
Kui ta ära läks, oli mul lõpuks nii väsinud, et istusin diivanile ja jäin magama. Kõik mu plaanid jäid ära ja nüüd on selles “homse varnas”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 16:02; 10.03 16:10; 21.03 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga tema sõna kätkeb endas varjatud nõuet teistele, kas osutada talle mingit teenet või teha talle komplimente.

Mina lõpetasin suhtluse sellise inimesega. Lihtsalt enam ei suutnud taluda suhet, kus oledki ainult kuulaja-kiitja-lohutaja rollis, vastavalt sellele, mis selle vampiiri elus parasjagu toimus. Kord, kui minul oli abi vaja, isegi siis hakkas ta oma muresid kurtma. Jõuad öelda esimese lause, kui ta jub lõikab su jutule vahele, et “aga minul on veel hullem …”. Ütlesin, et sooviksin täna oma murest rääkida, mille peale ta tegi solvunud näo ja teeskles nutma hakkamist. Umbes, et mis sõbranna sa oled, kui mind ära ei kuula. Tal oli pidev vajadus olla tähelepanu keskpunktis, kas siis haletsetavana või imetlusobjektina.

Alles peale temaga suhtlemise lõpetamist sain aru kui haige see sõbrannasuhe oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga normaalne inimene adub, et ei ole olemas mingeid “energiavampiire”, kes teisi energiast tühjaks imevad ja sellest ise toituvad. on lihtsalt inimesed, kellega suhtlemine on väsitavam kui teistega. miks väsitav, selleks muidugi on palju erinevaid põhjuseid, alates sellest, et tegelikult oled nendega suheldes pinges kuni selleni, et nad on lihtsalt igavad või tüütavad aktivistid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uba esikus hakkab rääkima, “oi, mul on siin nii segamini!” Mina siis kohman vastu, et pole midagi, sul on ilus kodu! Siis ütleb, et kohv olla paha

Tuttav tunne. Ega te Tartus ei ela? Ma tean ka sellist inimest.

Too sõbranna laps, kes minu vanemast lapsest 8 aastat vanem, on paraku diagnoositud arengupeetusega. Ütleb ja teeb, mis tahab.

Inimene, kes oma elamist ja eluolu laidab, sellega ise kiitust kerjates, ei ole ju tegelikult positiivne.
Inimene, kes suudab teistes süütunde tekitada ja teise oma tahtmist tegema panna on manipulaator.
Neid manipulaatoreid olen ma oma elus kohanud mitmeid, ühega puutusin just hiljuti kokku. Tee mis tahad, temale ma “ei” öelda ei suuda, hüpnotiseerib mu ära nagu madu hiire, kuigi tahab (tööalaseid) teeneid, mille talle osutamine on juba kaugelt üle viisakuse piiride. Muidu on selline särav ja sõbralik inimene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Pereelu ja suhted kas hea inimene võib olla energiavampiir?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.