Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas hormoonid korrast ära – mida testida?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas hormoonid korrast ära – mida testida?

Postitas:

Minu mure ei ole küll otseselt rasestumisega seotud, aga mulle tundub, et siin on palju neid, kes võib-olla oskavad mu küsimusele vastata.

Nimelt tundub mulle, et minu depressioon ja akne ägenemine langevad ajaliselt kokku minu tsükliga. Kui päevad ei käi (rasedus, peale lapse saamist, hormoonspiraal), siis on meeleolu korras. Küll aga korra kuus umbes peale OV toimumist kuni päevade alguseni läheb nahk väga hulluks kuigi ma ei muuda oma elus ega näohoolduses midagi ja tekivad ka meeleoluhäired, mis muutuvad iga korraga aina tõsisemaks. Ma neil hetkedel isegi ise saan aru, et see kohutav tunne on ajutine ja kohe läheb mööda, aga aina raskem on ning olen punktis, kus peaksin midagi kiiresti ette võtma. Kuna imetan, siis peaksin enne antidepressandi võtmist lõpetama imetamise ja kui aus olla, siis ega ma väga ei taha ja antidepressanti väga ei usu ka, aga samas ei oska ma ka midagi muud teha, sest muidu elu korras ja muul ajal probleeme pole. Isegi neil masenduse hetkedel ei saa ma aru, miks mul siis tegelikult raske on. Kõik tundub lihtsalt tühine ja mõttetu ning voodist on nii raske välja saada.

Algas kogu asi nüüd peale lapse saamist. Imetan. Beebipille ei võta. Kui päevad polnud veel alanud, siis oli kõik korras. Enne rasedust oli ka aeg-ajalt sama jama, aga mitte nii hullusti. Mul on ka endometrioos. Ja hull on asi just peale ov ja kui päevad hakkavad, siis hakkab tasapisi paranema ning elu on ilus jälle kuni järgmise ov-ni. Tsükkel on ka väga pikk 40-50 päeva. Ehk keegi oskab öelda, kas võib mingi hormoonijama siin süüdlaseks olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:07; 16.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ikka. PMS on hormoonidest. Ei pruugi korrast ära olla, lihtsalt on. Mul depressiooni pole, aga enne päevi paar päeva meeleolulangus küll – kõik on mõttetu ja tunneli lõpus valgust pole:)
Kuna mul midagi väga karmi ei ole, siis olen abi saanud sellest: https://apteek.apotheka.ee/product/2143/prefemin-tbl-20mg-n90
Üks kuur ja asi paraneb.
Kas sind aitab, ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Goodeldasin pmsi ja appi ongi see mul! Ma arvasin, et PMS on päevadeaegne kõhuvalu! 😀 no kui rumal üks naine olla võib. Kahjuks soovitatud tablette võtta ma praegu vähemalt ei saa, sest imetan, aga hea on teada, et on lootust, et miski võib aidata. Kõige hullem ongi see, et asi pole ainult paaris vinnis või tujukuses, vaid viimane kord olingi 2 nädalat täiesti voodis ja võimetu nii enda kui laste eest hoolitsema. Elujõud oli nii otsas, et tunduski mõtetu edasi elada. Olin valmis juba psühhiaatria erakorralisse minema, aga õnneks siis hakkas vaikselt paremaks minema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 13:07; 16.03 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pms jah. Aga ega sellega suurt midagi teha ei saa, hormoonide kõikumine mõjutab seda, aga hormoonide kõikumine on naisel normaalne. Mina kannatan ka enne päevi peavalu mitu päeva. Vennanaine on enne päevi 3 päeva Nõia-Ella, mees lihtsalt teab, et tuleb üle elada.

Oled sa kunagi võtnud beebipille, mis tsükli ja hormoonid alla suruvad, kas need võiksid olukorda parandada või halvendada (mina oma migreenid saingi lõpuks tablettide kõrvalmõjuna, niiet alati ei ole need head). Või Mirena?
Ma usun, et psühhiaatri asemel võiks esmalt nõu pidada naistearstiga. On sul vaja ka rasestumisvastast vahendit, mis imetamist ei segas vms? Tema oskab vast isegi rohkem selle hormoonide ja tsükli mõju kohta öelda.
Looduslikest asjadest oskan soovitada mungapipart (hormoonidele ja pmsile) ja naistepuna (looduslik antidepressant). Kas neid võib võtta imetamisel, seda pead uurima. Naistepuna ei võeta koos antibeebipillidega. Ja mõjuma hakkamiseks läheb aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas hormoonid korrast ära – mida testida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.