Esileht Väikelaps Kas iga haukuvat köha saab nimetada larüngiidiks ?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas iga haukuvat köha saab nimetada larüngiidiks ?

Postitas:

Olen lugenud ,et larüngiit algab öösel tavaliselt aga minu laps ärkas hommikul 10 aeg ja köhis haukudes nagu ja kui ükskord tegin inhalaatoriga auru,jäi kohe ära selline haukuv köhimine ja meega teed veel .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga ragisev ja haukuv köha pole larüngiit. On neidki paralarünguute, kuni lihtsalt tatt kurgus jne, õige larüngiit algab äkki ja on potentsiaalselt ohtlik- aga seda on õnneks kõige harvem.
Oleme larüngiidiga 2x haiglas olnud, esimene kord lihtsalt paanikas ja teine kord oli raskem hoog, muidu oleme kodus hakkama saanud ja laps hakkab vaikselt välja kasvama. Tal on see nohuköha kõige esimene sümptom, esimesel ööl või teisel- nina ja kurk on lihtsalt kitsad ja haigusega paistes. Aur aitab esmaabina, olen ka lapseg öösel õues käinud (oht muidugi veel hullemini külmetada). Ja see teelusikas sooja sulavõid (Mare Liiger soovitas ja töötab tõesti) aitab väga hästi, oleme ka ennetavalt andnud enne magamajäämist, pehmendab kurku. Olen soojale võile veel mett juurde seganud ja vahel kasutanud astelpajuõlispreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

larüngiit on kõri kõige kitsama koha põletik mille tagajärjel on limaskestad turses ja hingamine vaevalune. Minu pojal hakkas larünkiit öösel, kuulsin et laps 3a ei saanud hästi hingata. Läksime EMO-sse ise, autos olukord normaliseerus, abikaasa arvas et polegi mõtet sisse minna, õnneks ikka läksime, kui siseruumidesse jõudsime kordus lapsel oli hing kinni ja spetsiifiline haukuv köha, mille õde kohe ära tundis. Jäime haiglasse sisse. Laps sai öö jooksul mitu korda adrenaliini auru ja korra ka predinsoloni süsti, mis pidi lõdvestama kõri lihaseid. Arst käis mitu korda öö jooksul lapse hingamist kontrollimas ja saatis jälle protseduuride tuppa. Lapsel palaviku ja nohu ei olnud, haiglas olime järgmisel ööl veel ja siis saime koju. Sellest on nüüd 7 aastat möödas ja kordunud ei ole. Õnneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mõlemal lapsel on olnud larüngiiti kergemalt ja raskemalt.
Esimesel lapsel oli elu esimene larüngiit umbes 3,5 aastaselt ja päris hullult. Häält ei tulnud piuksugi, hingamine oli kärisev ja köha täiesti haukuv. Käisime lastearstil tookord ja seal siis tehti kohe ka adrenaliini auru ja tänu sellele läks lapsel köha ka rögasemaks ja lahtisemaks ja natuke häältki tuli õhtuks tagasi. Teine kord oli veel aga siis õnneks kergemalt.
Teisel lapsel oli esimene larüngiit pooleteist aastaselt ja see ehmatas mind ikka väga ära. Hingamine oli selline kähisev ja köha haukuv ja sõitsin temaga kohe haiglasse laste erakorralisse kus tehti adrenaliini auru ja anti kortisooni. Tegi küll paremaks.
Nüüd viimane kord oli larüngiit märtsis, siis käisin ka temaga erakorralises. Laps hakkas kodus nii nutma, sest tal oli paha hingata ja köhides haukus. Arst kuulas haiglas teda ja ütles, et kopsus või kuskil oli mingit vilinat vms ja manustati ventolinet ja peale seda see vilin kadus. Larüngiidi köha möödus umbes nädalaga.
Aga see nö. õige larüngiit algab ikkagi öösel ja tavaliselt ikka kuuled kohe ära, et laps hingab kähisedes ja köha on haukuv. Minu lastel kusjuures ongi hakanud see raske hingamine just öösel. Mõnel lapsel tekib isegi kõriturse mis on ohtlik ja sellega tuleb kiirabi kutsuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Väikelaps Kas iga haukuvat köha saab nimetada larüngiidiks ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.