Esileht Beebi ja mitmikud Kas ikka peab nii väikesele beebile D vitamiini andma?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Kas ikka peab nii väikesele beebile D vitamiini andma?

Postitas:

Asi selles, et laps sai siin vahepeal D vitamiini tilkasid ja ta ööd läbi röökis kõhuvalus. Ja nii kui enam ei andnud, magas laps öösel rahulikult.
Laps on hetkel 3 nädalat vana ja saab RPA. Ma saan aru, et meie kliimas on D vitamiin väga vajalik aga päris kohutav on ühe ema jaoks näha ka seda kuidas tema väike beebi röögib elu eest ja kõht valutab.
2 kuu pärast on ju niikuinii juba päikest rohkem ja minu arust päike ja värske õhk on ju titale parimad D vitamiini allikad? Ning ka RPA on D vitamiin ju sees? Ma olen nagu kits kahe heinakuhja vahel – tahaks ikkagi D vit. tilkasid anda aga samas ma ei taha ju, et beebil valud kõhus oleksid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:11; 17.01 23:01; 18.01 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

anna talle siis mõnda muud d-vitamiini. loomulikult ei saa seda anda, kui see tal kõhu valutama paneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No värskest õhust küll D-vitamiini ei saa 🙂

Vaheta lihtsalt vitamiini tootjat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:34; 17.01 17:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama jama ja olen neid erinevaid proovinud ka,ikka ei aita!Hetkele ei annagi,laps 1,5 kuune 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei andnud. Ma ei taha soovitada, et ära sina ka anna, seda jumala eest mitte 🙂 Lihtsalt mina ei andnud ja kõik. Ei ole ühelegi oma neljast lapsest seda andnud. Neist vanemad juba täisealised ja siiani ei ole probleemi olnud. Ei ole ka väiksemal, pole ta oma paari eluaasta peale haige ka olnud, kui ainult korral imikute kolmepäeva palavikus. aga mu neli last on ka kõik sünnist saati väga palju õues olnud ja ei ole neid kunagi peitnud tuule ja päikese eest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No värskest õhust küll D-vitamiini ei saa 🙂

Vaheta lihtsalt vitamiini tootjat.[/tsitaat]

Mis mõttes ei saa? D-vitamiini sünteesib organism päikesevalguse toimel. Mitte ükski purgivitamiin ei ole sellega võrreldav.

Endal pooled lastest kasvanud d-vitamiinita. Oli minu otsus, ei pea järgima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 17:03; 17.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päikesevalgus ja värske õhk on erinevad asjad ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 15:34; 17.01 17:14;
To report this post you need to login first.

Ei pea otsene päikesevalgus olema. Miks meil üldse valge on päeval su arust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 17:03; 17.01 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps saaks rpad 1 liiter päevas, siis ei pea andma lisa dvit, kuna rpas on see sees. Aga kuna kolmenädalae liitrit ei söö, siis on lisa vaja. Proovi teisi d-vitamiine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen siis ka, et ei ole oma lastele andnud, probleeme ei ole olnud. Minu jaoks on piisav põhjendus see, et d-vit. on oma olemuselt hormoon, mitte vitamiin, seega ma ei soovinud oma beebile mingit hormooni lisaks sisse sööta.

Minu valik, teised ei pea järgima. Laseksin teha endal või lapsel d-vit analüüsi verest, kui kahtleksin, kas on puudus. Ja kui selgub, et näit on liiga madal, siis kindlasti annaksin juurde. Ilma testimata mitte. Beebi puhul (kui tal on puudus) sööksin kõigepealt ise lisa (kui laps rinnapiimal).

Kui teil juba oli probleeme, siis võib rahulikult mõneks ajaks andmata jätta, mitte midagi ei juhtu. Kui tahad, saad ju näiteks järgmisel talvel (või kuu aja pärast) uuesti anda, mingit teist sorti. Ja vahepeal, kui lapselt nagunii vereproov võetakse, palu ka d-vit tase määrata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervisepüramiidi Päikesevitamiini tilgad on tehtud oliivõli baasil ning ei tohiks vaevusi tekitada. Proovi neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini ei sünteesita kehas mitte värske õhu, vaid otsese päikesekiirguse toimel. Selleks on vajalik ka piisavalt intensiivne päikesekiirgus, mistõttu meie laiuskraadil oktoobrist aprillini ei ole sel moel D-vitamiini sünteesimine kehas võimalik – päike ei ole lihtsalt piisavalt intensiivne. Isegi suvekuudel toimib see ainult keskpäevasel, mitte varahommikusel või õhtusel ajal, ning beebisid me ju niikuinii päikese käas ei hoia. Seega vajab imik kindlasti D-vitamiini lisaks, kuna just imiku kiirele arengule on see hädavajalik, vastasel korral riskid nt. rahhiidi või muude terviseprobleemidega. See, et mõni kägu oma lapsele pole andnud ja ei ole midagi juhtunud, ei tohiks olla argument ja põhjus vitamiini andmata jätmiseks – ükskõik, millise lastearsti käest küsid, kõik on ühel nõul, et tingimata tuleb anda.
Proovi lihtsalt erinevaid, kindlasti leiad ka oma lapsele sobiva. Meil näiteks ka ei sobinud Apovit, aga Minisuniga pole mingeid probleeme. KAtseta, väga mitmeid erinevaid variante on müügil!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siis ka üks nendest, kes oma lastele D-vitamiini üldse andnud ei ole. Ma ei arva, et purgivitamiinid saaksid kuidagi tervele ja normaalsele lapsele hädavajalikud olla.
Aga ega ma ei ütle, et tehke kõik järgi. Lihtsalt, et nii on ka võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma võin katsetada ka aga need D vitamiini tilgad maksavad ka ju samas raha 🙂
Need tilgad mis nyyd ei sobinud ( gefilus tipat+D3 vit. ), maksid yle 16¤!
Apteegist ostes on need veel kallimad. Kui talle nyyd yks ei sobi ja teine ei sobi siis mis ma nendega peale hakkan, iga kord maksan jubeda raha ja viskan prügikasti? Ma mõtlen, et kui ootaksin mõne nädala või kuukese ja proovin uuesti mõnda teist tootjat. Tal õhtuti käivad niikuinii gaasid peal ja suht julm oleks vaadata kui gaasivalud pluss D vitamiinist lisaks kõhuvalu veel… Milleks pisikesele titale lisavaevuseid tekitada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:11; 17.01 23:01; 18.01 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimesele lapsele andsin, teisele eriti mitte. Üks sündinud juuli alguses, teine mai lõpus. Teine sai vist ühe purgitäie elu jooksul, ehk siis sünnist kuni esimese kuu lõpuni ehk, ei andnud ka iga päev. Laps on terve nagu purikas, pole nohusid-köhasid ega midagi, aga on olnud küll luu sees väike mõra, kuna näpp jäi paariaastasena ukse vahele. Vanemal lapsel, kellel aastasena näpp samamoodi ukse vahele jäi, jäi luu terveks:) Nii et võib-olla siiski peaks andma. Samas rahhiiti ega muud jama ei ole. Kolmandale ilmselt annan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mehel nt oli lapsepõlves rahhiit, samuti kahtlustati minu beebil seda, õnneks ei olnud aga D vitamiini annan väga täpselt. Arvan, et suve beebil ja kevadel sündival pole see võibolla nii vajalik aga talvel ja sügisel pimedal ajal sündival beebil on see ikkagi vajalik

no ja need kelle lapsed terved on vaatamat sellele, et d vitamiini ei andnud – mõni mees sõdab ka aastaid purjuspeaga ringi ja ühtegi õnnetust ei toimu teine istub ühe korra täispeaga rooli ja põhjustab õnnetuse… nii, et kõik on suhteline 🙂

Ja minul on näiteks 5 erinevat d vitamiini läbi proovitud – enamus mis alles jäin tarvitasin ise ära müned viskasin ära 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie kliimas on d-vitamiini andmine vajalik kõigile (ka täiskasvanutele) ja kogu aeg (ka suvel!!).
nende põhimõtteliste vastastega pole mõtet vaielda, igaüks tehku oma otsus ise, aga lihtsalt see, et \”vaja anda kuni 2a saamiseni\” või \”vaja anda ainult talveperioodil\” on enese lollitamine 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ma võin katsetada ka aga need D vitamiini tilgad maksavad ka ju samas raha 🙂
Need tilgad mis nyyd ei sobinud ( gefilus tipat+D3 vit. ), maksid yle 16¤!
Apteegist ostes on need veel kallimad. Kui talle nyyd yks ei sobi ja teine ei sobi siis mis ma nendega peale hakkan, iga kord maksan jubeda raha ja viskan prügikasti? Ma mõtlen, et kui ootaksin mõne nädala või kuukese ja proovin uuesti mõnda teist tootjat. Tal õhtuti käivad niikuinii gaasid peal ja suht julm oleks vaadata kui gaasivalud pluss D vitamiinist lisaks kõhuvalu veel… Milleks pisikesele titale lisavaevuseid tekitada?[/tsitaat]

Need ebasobivad söö ise sisse. Emal ka D-vitamiini vaja.

(Ma annan titele d-vitamiini küll aga läbi tissi – ise võtan 2,5 kordse doosi, küll sealt vajalik kogus tallegi edasi kandub. )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsele ka Gefiluse omad ei sobinud, tekitasid tohutuid gaase. Tegelikult on huvitav, et üldse esimese valikuna just võtsid Gefiluse tilgad, mida tegelikult soovitatakse peale antibiootikumikuuri probiootikumina, reeglina soovitavad arstid ikka n.ö puhast D-vitamiini anda (Apovit, Tervisepüramiid, MiniSun jne). Peale seda läksin üle Tervisepüramiidi omadele ning vaevusi enam ei esinenud – seniajani saab hommikuti oma 1 tilga 🙂 Kui laps on tundlik, soovitan kohe valida õlibaasil tehtud tilgad ning kui rahaliselt ei taha riskida, siis soovitan vaadata ka apteekide omasarju – nt apotheka oma peaks olema ka õlibaasil ja maksab alla 8 euro ning mingi aeg keegi Perekoolis hõiskas, et leidis ka 4 eurosed D-vitamiini tilgad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mille baasil need Tervisepüramiidi omad tehtud siis on?
Ma ise elan soomes ja ämm läheb järgmisel nädalavahetusel tallinna, et laseksin apteegist küsida midagi 🙂 Mis õli baasil see kõige nö. ,, leebem ,, D-vitamiini tilk on tehtud? Kas peaks olema rapsiõli?
See nimekiri mis mul kodus on, seal kõik D-vitamiinid tehtud enamus siiski seemneõlist või siis kookosõliga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.01 15:11; 17.01 23:01; 18.01 22:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kookosõli baasil valmistatud vitamiinid tekitasid minu lapsele ka vaevusi. Mul sai alguses ta retseptikat Devitol. See oli ka kõige soodsamahinnaga neist 5-tilgalistest. Nüüd annan Apotheka enda D-vitamiini (mõmmi pildiga). Seda on eriti kauaks jätkunud, sest vaja anda ainult tilk korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin http://www.tervisepyramiid.ee/201/0/readmore/89/ kyll kirjas pole, aga need tilgad on oliivõli baasil. Kindlasti osta need sinises karbis tilgad. Tervisepyramiidil on ka teised d-vitamiini tilgad, aga need ei sobi vastsyndinule. Leidsin ka kirjelduse, kus oliivõli märgitud: http://apteek.apotheka.ee/product/3769
Mina anna plikale praegu neid tilkasid: http://apteek.apotheka.ee/product/5624 Need on ka oliivõlibaasil ja hind pea kaks korda odavam kui Tervisepyramiidi omal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, eestlased on siin elanud tuhandeid aastaid – see d-vitamiini paanika on aga viimaste aastate teema. Kas siis tuhandete aastate vältel pole toimunud kohastumust? Ma arvan, et on võetud mingi keskmine eurooplane ja kuna eestlaste näidud on allpool, siis võtku kõik 24/7 d-vitamiini, nonsenss. Mina olen ka laisk d-vit. andja olnud, noh et puudust just ei tekiks, aga küllastumust ka mitte. Esimese lapsega muidugi andsin korralikult – pärast tul ka välja, et gaasid ja allergianähud võisid olla õlist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas ikka peab nii väikesele beebile D vitamiini andma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.