Esileht Pereelu ja suhted Kas ja kuidas jagatud kodused tööd?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kas ja kuidas jagatud kodused tööd?

Postitas:

Ajendatud siin ühest teisest teemast, kus naiskägu ennast kaotamas on, küsin, et mis kodused tööd (nii väljas kui sees) on teie ja mis mehe õlgadel? Meie peres siis nii:

-pesupesemine – minu töö (seda küll pigem selle tõttu, et mees alati ei tea, mis temperatuuriga pesu pesta ja sorteerimises ka teda ei usalda, kui minu riided ka mängus on. kui reisil olen, saab oma ja lapse riietega hakkama siiski)
-koristamine – üldiselt teen ise, aga kui palun abi, siis koristab ka mees. kord nädalas käib koristaja ka ja teeb põhjalikumalt
-nõudepesumasin – tegelen ise
-triikimine – mees triigib, sel lihtsalt põhjusel, et tema päevasärke on kõige rohkem. peale selle triigib ära ka minu ja lapse triikimist vajavad riided, v.a mingist erimaterjalist või tegumoega rõivad (siid, kleidid jne)
-muruniitmine – puhtalt mehe töö, talle meeldib, on trenni eest ka
-lapse kooliasjad – mina kontrollin ja hoian üritusi meeles, kuna mul lihtsalt parem mälu

Mulle tundub üsna võrdne jaotus, ja mees ka ei virise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 08:59; 27.05 09:37; 27.05 10:14; 28.05 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajendatud siin ühest teisest teemast, kus naiskägu ennast kaotamas on, küsin, et mis kodused tööd (nii väljas kui sees) on teie ja mis mehe õlgadel? Meie peres siis nii:

-pesupesemine – minu töö (seda küll pigem selle tõttu, et mees alati ei tea, mis temperatuuriga pesu pesta ja sorteerimises ka teda ei usalda, kui minu riided ka mängus on. kui reisil olen, saab oma ja lapse riietega hakkama siiski)
-koristamine – üldiselt teen ise, aga kui palun abi, siis koristab ka mees. kord nädalas käib koristaja ka ja teeb põhjalikumalt
-nõudepesumasin – tegelen ise
-triikimine – mees triigib, sel lihtsalt põhjusel, et tema päevasärke on kõige rohkem. peale selle triigib ära ka minu ja lapse triikimist vajavad riided, v.a mingist erimaterjalist või tegumoega rõivad (siid, kleidid jne)
-muruniitmine – puhtalt mehe töö, talle meeldib, on trenni eest ka
-lapse kooliasjad – mina kontrollin ja hoian üritusi meeles, kuna mul lihtsalt parem mälu

Mulle tundub üsna võrdne jaotus, ja mees ka ei virise.

Võrdne jaotus?? Sina siis koristad, pesed pesu, nõusid, tegeled lapse asjadega jne, mees triigib iga päev paar tundi särke ja niidab igapäevaselt (talvel ka) muru? Siis oleks võrdne küll…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 09:22; 27.05 10:12; 27.05 18:09; 27.05 21:35; 29.05 10:20; 29.05 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, talvel lükkab mees lund.

Nimekirja järgi tundub mul tõesti nagu rohkem olevat, aga kui ajaliselt arvestada, siis nende tegevuste peale läheb mul päevas keskmiselt tund-poolteist. Pesu ei pese iga päev ja sorteerimine+masinasse panek+kuivama panek on kokku ehk 20 min. Ülepäeviti kerge koristamine 45 min, lapse kodutööd kontrollida (algklass) ka paarkümmend minutit.

Niitmine võtab aega kaks tundi, suviti siis kord-paar nädalas. Triikimine ka vähemalt tund kaks korda nädalas.

Mehel tuleb juurde ka selliseid vähem korrapärasemaid tegevusi – kui midagi katki läheb, siis parandab, õhtuti vihmutite paigaldamine (kuival ajal), lapse trennilogistika ja võistlustel kaasas käimine (mõnikord kestavad terve päeva nädalavahetusel), autoasjad ka – ülevaatused, rehvivahetused jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 08:59; 27.05 09:37; 27.05 10:14; 28.05 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hetkel nii (mina lapsega kodune)
Mina
– pesen nõud (masinaga)
– pesen pesu (masin ja kuiivati)
– hoolitsen beebi eest
– koristan
– teen vahel süüa
– vahetan voodipesu
Mees
– käib poes
– hoolitseb auto eest (bensiin, pesu, hooldus, kummivahetus)
– tegeleb vanema lapsega (arstilkäigud, transport, lastevanemate koosolekud)
– suuremad kodutööd (millegi parandamine, prügi väljaviimine, arvutivõrgu hooldus, grillimine)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead selle logardi ükskord tööle panema.

Mismõttes ei tea pesemistemperatuuri? Lugemispuue või? Sildid on ju kõigil asjadel tänapäeval küljes.
Paigaldab vihmuteid? Loomulikult paigaldab, sest omal ajal ei viitsinud statsionaarseid süsteeme muru alla kaevata ja nüüd kustutab tuld.

Ja las vahetab maja ees rehve kui igav peaks hakkama. Talvekad alla ja talvekad maha.
Ja nii mitu korda.
Ainult nii on tööd võrdselt jagatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina.
– käin poes
– teen süüa
– koristan (tolmuimeja, tolmud, põrandapesu, vannitoa küürimine)
– pesen pesu
– panen kuivama
– triigin
– tegelen nõudepesumasinaga (mees ei suuda musti nõusi masinasse panna)
– laste kooliasjad
– riided, jalanõud ostan mina
– remondin laste rattaid
– mees mulle raha ei anna
Mees käib tööl ja teenib raha, maksab arveid. Mis ülejäänuga teeb ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamus asju teen ikka mina, kuna olen kodune veel. muidugi saab ka mees hakkama lihtsamate söökidega ja koristamine jms. õues teeb mees enamsti kõik asjad ise. muru kasvab meil suht vähe ja seda tuleb harva niita. peenraid ja muud taolist pole. riideid ma ei triigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mina teen süüa õhtuti peaaegu igapäevaselt (v.a. siis, kui tegelen hobiga 1x nädalas või on mõni üritus endal) ja mõnikord (suht üle päeva) käin selleks enne poes, kuna ei suuda ette planeerida. Mees tegeleb nõudepesumasinaga ja korrastab köögi talutavaks. Mees teeb ja serveerib lastele hommikusöögi, ise olen hull hommikune unekott, samas pean kodunt lahkuma tööle jõudmiseks kõige varem. Mees käib paar-kolm korda nädalas poes põhitoiduaineid toomas, mõnikord käime koos.

Koristame koos kogu perega kord nädalas, mehe tegevusalaks on sanitaarruumid ja köök, sest neid ta suudab hallata. Minul pigem lastetoad ja muud eluruumid, asjade ära panemine, tolmu pühkimine jne.
Igapäevane jooksev koristus on väga suur probleem, kumbki ei taha ega viitsi seda teha ja lastelt nõuda, nädala lõpuks ikka kuhjub jubedalt.

Mees tegeleb pesupesemisega rohkem, kui mina. Tal on tihti vaja pesta spordiriideid ja enamasti peseb siis ka laste riided ära. Voodipesud kõigile ja oma riided pesen ise.
Ei triigi peaaegu üldse, see pole kõneväärt, oma vajaliku asja lükkab igaüks ise sirgeks.

Laste õhtused trenniviimised on jagatud, kummalgi oma kindlad päevad. Osaliselt käivad lapsed ise. Erakorraline laste päevane transport jääb mehele, ise töötan kaugemal. Üritusi suudame ka mõlemad jälgida ja mees pigem pareminigi. Lapsed ei vaja eriti õppimises abi, tavaliselt aitan mina, aga suunan mõnikord ka mehele.

Spordivarustust (rattad, suusad), putitab mees, samuti hooldab ja koristab autot.
Laste riiete jälgimine ja korrastamine, vajadusel uute soetamine, peoriiete korrashoid jne on minu kanda ja kui ma seda teha ei jõua, siis nii ongi, et riideid näiteks ei pesta, sest lapsed on jätnud need vedelema… mees küll peseb pesu, aga seda ei suuda jälgida, kas näiteks mõni tüüp käib ringi juba pikemat aega määrdunud pükstega või kõik sokid on kogunenud voodi alla või valget pluusi pole pesukasti pandud. Ostud teen enamasti lastele ise, osa on nihkunud mehele- spordijalanõud, poiste spordi- ja üleriided jne.

Panin nimelt kirja, et proportsiooni jälgida ja mul on tunne seda lugedes, et üsna võrdne on. Ometi tunnen, et minu koorem on minu jaoks liiga suur, mind väsitab see pidev toiduvalmistamine ja igasugune organiseerimine. Mees teeb hästi süüa, aga ta ei viitsi, ostab pigem valmistoitu, mina jälle peab oluliseks päris toitu ja sellepärast siplengi. Lapsed kasvavad ruttu ja see pidev riietemajanduse-jalanõude organiseerimine on ülimalt tüütu. Mehele kusjuures jääb mulje, et tema ongi see, kes kodus kogu aeg koristab, aga ta on võimeline tegema üldkoristust nii, et tõstab asja üles, teeb pinna puhtaks ja paneb tagasi… aga seda asja oma õige koha peale ei pane… Pean jällegi väga täpselt ette ütlema ja organiseerima, siis saab sellise tulemuse, nagu vaja, kohati on tunne nagu olen jaamakorraldaja.
Mees teeb ka kiiresti ja tulemuslikult mingi erakorralise töö- midagi katki läinud vms. Minul tekib selle koha peal alati jube ahastus ja lükkan probleemi lahenduse nii kaugele, kui saan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vastan siis teemale ka.
Meil on nii, et peres on 3 last, elame üpris vanas eramajas, väikse aiakesega. Mees käib täiskohaga tööl, mina osalise ajaga siis, kui mehel vaba on. Väiksem laps saab varsti 2 ja lasteaias ei käi. Tööpäevad nädala sees 8-19 ja nädalavahetustel lühemad.
Põhimõtteliselt on nii, et tubased tööd on minu rida – mina koristan, pesen nõusid, pesen pesu. Oma tööriided peseb mõnikord mees ise ka. Kuivatab kuivati ja kappi paneb igaüks ise oma riided. Õues rohin lillepeenraid ja tegelen kasvuhoones olevate taimedega ka mina. Talvel roogin lund ka ise, lapsega õues käies paras liigutamine. Kui mees pole just enne jõudnud. Muru niidab ja trimmerdab enamasti vanim laps, hetkel 10-aastane. Süüa teen enamasti mina, kui mina olen nädala sees tööl, siis õhtuks teeb söögi mees, nv enamasti mina.
Mees teeb jooksvaid töid õues – ehitas just kasvuhoone, lastele liivakasti, jalanõuderiiuli jne. Kaevab maad ja teeb peenardele koha. Toob metsast puud, lõhub-saeb, laob riita, talvel saeb ahjupuid jooksvalt pliidipuudeks, toob tuppa ja kütab ahjud ka. Pliidipuud toob ka tuppa, tule teeb see, kes parasjagu kodus on ja süüa tegema hakkab. Kuna mehel on vaba aega märgatavalt vähem kui mul, siis enamus ajast ta nokitsebki midagi garaazhis teha, puhkab suht harva. Tööd on järjekorras ootamas. Just lõpetas kasvuhoone ehitamise, siis lõpetas poolelioleva liivakasti, nüüd hakkab maasikate jm jaoks peenrakaste tegema, siis hakkab lapsevankri raami lihvima-värvima. Kohe plaanime maja remontima hakata, seda plaanib ka mees suures jaos ise teha. Autoga sõidame mõlemad, tangib ja remondi korraldab mees. Rahaasjadega on ka nii, Söögi eest maksab see, kes süüa teeb, seega enamasti mina. Suurema lapse kooliasjadega-õppimisega tegeleb laps ise, keegi temaga koos kunagi õppinud pole. Kui on vaja midagi osta või korraldada, tegelen sellega mina (suuremad lapsed pole mehega ühisedki, kui see peaks lugema). Koristusvahendid ja esmatarbekauba ostan enamasti mina (mees ostab enda asjad ise). Laste riided ja asjad ostan mina, mul aega soodukaid passida ja möllata. Maja ja autoga seotud kulutused maksab mees – nii laenud-liisingud kui kütuse ja kommunaalid. Suuremate asjadega on nii, et et maksab see, kellel vaja on või kes parasjagu saab või teeb (enamasti kipun see mina olema, kuna mul sissetulek suurem ja tahan mugavusi). Mina ostsin kuivatiga pesumasina, läpaka, lastele nutitelefonid (endil meil polegi) teleka, pliidi, muruniiduki. Enne meie kooselu on minu ostetud ka laste voodid, külmkapp. Lasteaiaarve maksan mina , väiksema oma hakkan ka ilmselt mina maksma. Maja remondi rahastab ilmselt mees, kuna mööbli jms valin mina, siis ilmselt maksan ka mina. Aga üldiselt saab vajadusel kõik läbi rääkida – mees ka koristab toad, kui vaja kiiresti teha ja mina näiteks tööl olen, keegi külla tulemas vms, samuti saab vajadusel paluda teisel midagi maksta jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 09:22; 27.05 10:12; 27.05 18:09; 27.05 21:35; 29.05 10:20; 29.05 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pead selle logardi ükskord tööle panema.

Mismõttes ei tea pesemistemperatuuri? Lugemispuue või? Sildid on ju kõigil asjadel tänapäeval küljes.
Paigaldab vihmuteid? Loomulikult paigaldab, sest omal ajal ei viitsinud statsionaarseid süsteeme muru alla kaevata ja nüüd kustutab tuld.

Ja las vahetab maja ees rehve kui igav peaks hakkama. Talvekad alla ja talvekad maha.
Ja nii mitu korda.
Ainult nii on tööd võrdselt jagatud.

hahahaa, no ma ütlen edasi, et PK käod käsevad ükskord tööle hakata. Pesemistemperatuuriga nii, et me lõikame enamikel asjadel sildid küljest ära, kuna kriibivad ja on ebamugavad. Ainult üleriietele jätan, aga need käivad enamasti nagunii keemilises.

Meil on ostetud maja, mitte ise ehitatud, ja süsteem oli tõesti paigaldamata. Leppisime kokku ka, et mitte ilusat muru ja peenraid üles kaevata, siis ei hakka seda süsteemi paigaldama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.05 08:59; 27.05 09:37; 27.05 10:14; 28.05 20:19;
To report this post you need to login first.

Linnakorteris neid töid suurt polegi, aga meil nii:

mina
teen süüa
tegelen pesumasinaga
teen poenimekirja
koristan toad

mees
käib poes
triigib
puhastab tolmurobotit
koristab vannituba
koristab nõud peale sööki

nõudepesumasina tõstab tühjaks see kes märkab.

Maakodus on palju tehnilist taipu nõudvaid ja füüsilisi töid, need teeb mees. Mina tegelen peenardega ja muruga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen töödejuhataja ja algatan tööd. Ütlen, et nüüd koristame! Täna vahetame voodipesud! Selle käigus võib juhtuda, et “töödejuhataja” ise kõige vähem teeb. Aga eks see ole palgatööl ka nii, et hea ülemus lihtsalt jälgib, et alluvad hästi töötaksid.
Süüa teeb see, kes varem koju jõuab. See, kes süüa ei teinud, koristab pärast köögi.
Muruniitmise eest hoolitseb mees. Tema on murupede, niidab iga nädal. Minu poolest võiks muru ka kaks nädalat kasvada.
Pesu peseb see, kelle puhtad asjad enne otsa saavad. Tavaliselt mees. Kuna mul on selle pärast väiksed süümekad, siis tavaliselt mina sorteerin puhta pesu resti pealt kappidesse.
Mina teen poenimekirja, poes käime koos.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on võrdsus nii tööjaotuse kui rahakulutamise osas.
poes käimine ja söögitegemine on ära jaotatud-üks nädal üks teine nädal teine. vastavalt siis see kes süüa ei teinud, koristab köögi ja peseb nõud (ok masin peseb)
koristame koos, maja on suur ja mees jookseb tavaliselt tolmuimejaga ees ja mina mopiga järel. lapsed võtavad pindadelt tolmu.
muru niidab mees või lapsed, peenraservad teen mina, lilled (nii see kui väljas) kastab mees.
remonti teeme koos- mina tegelen projekti ja eelarvega, koos paneme tapeeti, värvime seinu jne.
mis siis veel. mulle meeldib triikida, seda teen vabatahtlikult ja mees ehitab vabal ajal maal sauna. ka täiesti vabatahtlikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on nii, et mina olen praegu kodune ja kõik koduga seonduv + lastega, on minu teha. Mehe põhiülesanne on eelkõige perekonda üleval pidada ja sellega on ta juba ligi 20a eeskujulikult hakkama saanud.
Poes käin ja söögi teen iga päev mina, sest mul on aega soodukaid otsida jne.
Lastele riided (tegelikult mehele ka üht–teist) ostan mina, jällegi: mul on aega, et poodides käia, valida, soodukaid otsida jne.
Pesu peseb masin ja panen kuivama+pärast kappi mina. Nagunii olen ju kodus ja päeval kuivab pesu päikese käes paari tunniga, milleks siis veel meest ootama jääda?
Koristan ja nõusid pesen mina, sest mulle meeldib üksinda, rahulikult tegutseda ja päeval, kui lapsed koolis, on selleks kõige parem aeg.
Muru niidan vabathtlikult mina, kuna meil on eramaja ja päris suur aed, siis see pool päeva niidukigaa edasi–tagasi jalutamist on väga hea trenn. Mees tahab nüüd murutraktori osta, siis kaob see “trenn” ära.
Lillepeenrad, kasvuhoone ja maasikad on minu tahetud ja nendega tegelen ise.
Meil on oma keskküttesüsteem (puit+kivisüsi) ja kütjaks olen mina, sest kodusena saan maja stabiilselt sooja hoida.
Vajadusel olen autojuht lastele, seda kipuvad nad viimasel ajal juba liiga ära kasutama. Bussidega ei taheta enam kuhugi sõita, ikka: Emme vii! Emme tule järgi!
Kuna ostsime maja alles 1,5 aastat tagasi, siis mehel on olnud eelkõige palju välitöid. Võsa maha võtta, õue täita jne. Loomulikult aitan ka mina sealjuures kaaasa, imelik oleks ju toas passida kui väljas vaja oksad lõkkesse tassida vms.. Varsti on plaanis hakata majas ümberehitust ja remonti tegema, katus vaja vahetada, jällegi mehe organiseerida ja korraldada..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen abielus üksikema, teen peaaegu kõik ise, aga lahutada ka ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pesupesemine –tööriided, trenniriided peseb nende omanik ise. Mina pane muu masinasse, kuivama viib õue see, kes valel ajal vales kohas on ja toob tuppa ka.

koristamine – ühine koristamie, igalühel oma lõik, mida peab tegema
nõudepesumasin – igaüks paneb masinasse, igaüks võtab ka välja
triikimine – jagatud kohustus
muruniitmine – põhiliselt laste ülesanne, kuid meeldib endal ka niita (eriti maamajas)
lapse kooliasjad – lapsed ise, väiksemal -see, kes temaga õpib
puid laome kogu perega, mingeid müstilise autoremonditöid ei ole vaja teha.
korstent pühib mees
poes – käime mehega koos, riideid ostan väiksemale, suurem käib mehega koos poes, kuna on ka trenniriideid vaja
bassein- mehe rida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesemistemperatuuriga nii, et me lõikame enamikel asjadel sildid küljest ära, kuna kriibivad ja on ebamugavad. Ainult üleriietele jätan, aga need käivad enamasti nagunii keemilises.

Meil on ostetud maja, mitte ise ehitatud, ja süsteem oli tõesti paigaldamata. Leppisime kokku ka, et mitte ilusat muru ja peenraid üles kaevata, siis ei hakka seda süsteemi paigaldama.

Äralõigatud silt on veel teravam/vastikum, kui lõikamata.
Aga see selleks.

Kellegi teise rajatud aed – siis on ju profi tehtud. Ja robotniiduk sinna peale osta ei ole vist eriline probleem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:59; 27.05 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesemistemperatuuriga nii, et me lõikame enamikel asjadel sildid küljest ära, kuna kriibivad ja on ebamugavad. Ainult üleriietele jätan, aga need käivad enamasti nagunii keemilises.

Meil on ostetud maja, mitte ise ehitatud, ja süsteem oli tõesti paigaldamata. Leppisime kokku ka, et mitte ilusat muru ja peenraid üles kaevata, siis ei hakka seda süsteemi paigaldama.

Äralõigatud silt on veel teravam/vastikum, kui lõikamata.
Aga see selleks.

Kellegi teise rajatud aed – siis on ju profi tehtud. Ja robotniiduk sinna peale osta ei ole vist eriline probleem.

Miks sa eeldad, et aed on rajatud kellegi teise poolt, või et just profi poolt? Mul on ka ostetud maja, enne elasid sees pensionärid, aia rajasid nad ise. Meie aga “rajame” nüüd ümber, enda perele sobivamaks. Robotniidukit llmselt niipea osta ei suudaks, ei näe vajadust ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 09:22; 27.05 10:12; 27.05 18:09; 27.05 21:35; 29.05 10:20; 29.05 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suuremad kodutööd (prügi väljaviimine,

On teil alles suured prügid!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen:

koristamine (puht teraapiline tegevus)
aiandus + toalilled (sama kommentaar)
kitkumine (ei meeldi, aga vajalik)
pesumajandus (mul on kiiks – meeldib kuivavat pesu nööril vaadata ja kapis sirgeid ridasid silmitseda 😀 )
palgatöö

Mees teeb:

ehitustööd (ehitame maja)
elektri- ja metallitööd (kardan elektrit)
niitmine-trimmerdamine (olen tõeline jänes – kardan murutraktorit ka)
autondus (mina ei sõida)
palgatöö

Koos teeme:

süüa
käime seenel, marjus, teeme saunavihtasid
teeme hoidiseid
arutame-planeerime-teostame
minule arusaadavamad ja lihtsamad (kergemad) ehitustööd
tegeleme lapse ja koera-kassiga (toidu ostmine, etteandmine, valmistamine, kassiliivavbahetus, kammimine, mängimine)
grillime ja võõrustame
mängime bingolotot ja reis-ümber-maailma
hoolitseme teineteise pisipalvete eest (“viitsid mulle KA ühe õuna tuua?”, “ole hea, lase kass välja!”, “kas masseeriksid palun mul kaela?” jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 18:52; 28.05 07:19; 28.05 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enne elasid sees pensionärid, aia rajasid nad ise

Ja otsustasite selle alles jätta?????
No tule taevas appi, nagu öeldakse…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 17:59; 27.05 18:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

enne elasid sees pensionärid, aia rajasid nad ise

Ja otsustasite selle alles jätta?????
No tule taevas appi, nagu öeldakse…

Mis ma siis pidin selle üles kündma või? Järgmises lauses ütlesin ju ka, et kohaldame seda oma pere vajadustega, st teen oma maitse järgi ümber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 27.05 09:22; 27.05 10:12; 27.05 18:09; 27.05 21:35; 29.05 10:20; 29.05 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sellist kindlat jaotust igapäevastes asjades ei ole. Kumb süüa teeb või koristab (või koristame koos) sõltub sellest, kui väsinud kumbki meist parajasti on, kas on õhtul veel vaja mingi tööasi korda ajada, kas lapsed nõuavad parajasti tähelepanu jne. Kui üks mängib lastega või viib nad õhtul peale lasteaeda õue, siis loogiline, et teine teeb sel ajal kodus õhtusöögi ja kraamib veidi. Pesu pesemisega on ka nii, et kui ühel meist on õhtul veel töö teha (teen lisaks põhitööle ka kodus lisatööd, mees töötab ka osaliselt kodus, nii et see töö ja kodu aja jagamine ei ole meil kindlalt paigas), siis teine paneb pesu kuivama. Nii et teeb see, kes saab ja kel vaba aeg selleks on. Lapsed on ka alles väikesed (3 a ja 4 a, nii et paratamatult põleks inimene läbi, kui kodused tööd ka veel kõik ainult ühe kukil oleks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen teinud üksi enamus kodutöid- pesud, koristamine, söök nõud. mind aitavad nende juures mõned masinad. pesumasin, kuivati, nõudepesumasin, pliit, tolmuimeja. kui ei jõua või ei viitsi, siis ongi tegemata. mees ei viitsi kohe üldse. kui ma jällegi viitsin ja tuleb tahtmine koristada, ega ma siis ei hellita ka kedagi, olgu või telekas korvpall- mina koristan.
mees teeb aias ja autoga seonduva. aga aias tal pole ka midagi teha, kuna nüüd on robot. lilled on minu rida. ta on organiseerinud aeda igasugu töömehi, kes lõikavad oksi, kes ehitab sauna, kes värvib, kes teeb aeda.
kui lapsed väiksed olid, olid lapsed ka see naistetöö. nüüd on lapsed suured, saavad ka ise hakkama oma asjadega. kui vaja mees aitab koolitöödes neid vahel.
põhiliselt ongi nii, et mina teen naistetööd tasuta ära. mees meestetööde jaoks palkab tegijad. minu mehe töö ongi üldse kõige eest maksmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pean jällegi väga täpselt ette ütlema ja organiseerima, siis saab sellise tulemuse, nagu vaja, kohati on tunne nagu olen jaamakorraldaja.

Just-just – nagu VAJA! Nagu NAISELE VAJA, nagu NAISELE MEELDIB.
See ongi sadade naiste viga, et NENDE ARVATES mees ei oska, ei saa hakkama, ei tee nii nagu VAJA ja haaravad ise ohjad. Mehed (lapsed) puksitakse tegevusest kõrvale. Ning siis hädaldatakse, et keegi ei aita ja temal kõige rohkem kohustusi. Mul on liialdamata kümme sellist naistuttavat ja nad ei näe oma viga. Nad on ise ennast asendamatuks teinud, vähemalt enda arvates, ja tulemus on üks kurtmine ja mehe kallal näägutamine.
Palju õnne!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 18:52; 28.05 07:19; 28.05 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: jah, mulle on vaja, et ruume koristataks sagedamini kui kaks korda aastas (mees on seda ise omal algatusel nõus tegema jõuludeks ja laste sünnipäevaks); mulle on vaja, et kõigi riided oleksid terved ja puhtad (meest ei sega hais, augud jms ei enda ega laste riietel); mulle on vaja, et me ei toituks iga päev pitsast või purgisupist; mulle on vaja, et lapsed õpiksid korralikult, et nad kõiksid regulaarselt hamba-, silma jms arstide juures; et muru oleks niidetud, majaesine pühitud, prügi välja viidud jne.
Mees käib toidupoes nagu minagi, aastatepikkuse naaksumise järel võtab ette mõne remondi- või parandustöö, teeb mõnikord puhkepäevadel korralikult süüa.
Mehel ei ole aega, sest ta käib tööl. Noh, mina käin juhtumisi ka, täiskohaga. Milles on lahendus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 09:24; 29.05 11:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: jah, mulle on vaja, et ruume koristataks sagedamini kui kaks korda aastas (mees on seda ise omal algatusel nõus tegema jõuludeks ja laste sünnipäevaks); mulle on vaja, et kõigi riided oleksid terved ja puhtad (meest ei sega hais, augud jms ei enda ega laste riietel); mulle on vaja, et me ei toituks iga päev pitsast või purgisupist; mulle on vaja, et lapsed õpiksid korralikult, et nad kõiksid regulaarselt hamba-, silma jms arstide juures; et muru oleks niidetud, majaesine pühitud, prügi välja viidud jne.
Mees käib toidupoes nagu minagi, aastatepikkuse naaksumise järel võtab ette mõne remondi- või parandustöö, teeb mõnikord puhkepäevadel korralikult süüa.
Mehel ei ole aega, sest ta käib tööl. Noh, mina käin juhtumisi ka, täiskohaga. Milles on lahendus?

Ei, mina ei ole pereterapeut. Mina ei anna teile nõu. See ikka iga pere oma asi, kas NAAKSUMINE ja/ või kõige isetegemine viib sihile. Mu meelest koostöö ja koos tegemiste plaanid pannakse enne kokkukolimist paiks ja kui teine pool on laisk, siis ka päris oma asi sellisega ühist teed alustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.05 18:52; 28.05 07:19; 28.05 09:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, talvel lükkab mees lund.

Nimekirja järgi tundub mul tõesti nagu rohkem olevat, aga kui ajaliselt arvestada, siis nende tegevuste peale läheb mul päevas keskmiselt tund-poolteist. Pesu ei pese iga päev ja sorteerimine+masinasse panek+kuivama panek on kokku ehk 20 min. Ülepäeviti kerge koristamine 45 min, lapse kodutööd kontrollida (algklass) ka paarkümmend minutit.

Niitmine võtab aega kaks tundi, suviti siis kord-paar nädalas. Triikimine ka vähemalt tund kaks korda nädalas.

Mehel tuleb juurde ka selliseid vähem korrapärasemaid tegevusi – kui midagi katki läheb, siis parandab, õhtuti vihmutite paigaldamine (kuival ajal), lapse trennilogistika ja võistlustel kaasas käimine (mõnikord kestavad terve päeva nädalavahetusel), autoasjad ka – ülevaatused, rehvivahetused jne.

Kui suur see plats on, et 2 tundi niidab? Ja miks peab muru niitma 2x nädalas?!
Oma 5 triiksärki, mis nädalas kulub, triigib su mees 2 tundi 2 korda nädalas!?
Süüa teed ju ka nagunii sina, sest muidu oleks sa selle kohe mehe tööna kirja pannud. Vahetage mehega kodutööd ära, saad ka puhata ja mängida.
Pesumasinaga on nii, et ütled mehele, et rõivaid peseb 30 kraadiga, voodipesusid ja käterätte 60kraadiga, nii läheb igal juhul täkkesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lolliks läinud siin oma võrdsusega ja juuksekarva pooleks saagimisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees:
– Maksab kõik arved (korter on tema oma)
– Viib prügi välja.
– Hoiab elu-, magamis- ja kontoritoa korras.
– Koristab põrandad.
– Peseb pesu ja paneb kuivama.
– Hoolitseb autode eest.
– Triigib riided. Mina ei tea, kuidas tema kõrgtehnoloogilist triikrauda kasutada.
– Teeb enamasti hommikusöögid.

Mina:
– Hoian köögi ja vannitoa korras.

Koos:
– Mina teen toitu 3 õhtul, mees 3 õhtul ja ühel päeval nädalas sööme väljas või teeme koos midagi mitmekäigulist ja keerulisemat.
– Paneme riided kappidesse.
– Otsustame, mida toidupoest osta. Maksab tema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas ja kuidas jagatud kodused tööd?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.