Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi on lapse nime muutnud?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas keegi on lapse nime muutnud?

Postitas:

Küsimus siis selline, kas keegi on lapse eesnime hiljem muutnud?
Panime lapsele kaks nime, sidekriipsuta, tavalised nimed, ütleme näiteks Karl Robert, aga kutsume igapäevaselt Robertiks (teine nimi on vanaisa järgi pandud nimi), aga Karli nimena ei kasuta üldse. Iseenesest mind see esimene nimi ei häiri aga mõtlen tulevikule, lasteaias-koolis hakatakse siis järsku kutsuma last nimega mis tema jaoks pole tema nimi, sest Eesti e-riik näitab ju automaatselt täisnime.
Kas ma mõtlen endale selle probleemiks ja tegelikult pole asi üldse nii hull et nime muutmist kaaluda? Kui lasteaiaks laps ikka veel Karl’ist midagi ei arva/tea ja kõikide teiste jaoks on Robert, siis saan ju seal õpetajate/kasvatajatega täpsustada, et kasutame ainult nime Robert..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänapäeval ei aeta nui neljaks mõlema nime kasutamist. lasteaias ja koolis saab ilusti öelda, et igapäevaselt kasutame ühte nime. mujal ilmas see täitsa tavaline ja laps ise valib kumba nime kasutab. teine nimi ainult passis ilutsemas. vaikselt see komme meile ka jõudnud. seega ei ole mõtet nime vahetama hakata, lihtsalt öelda, et kasutusel üks nimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nu vot. Aga mis te siis panete 2 nime, kui ei kasuta neid? miks sellele enne ei mõtle, et ega ma ju tegelikutl ei kutsu last igapäevasel Karl Gustaviks (pidi väga pop olema praegu) – teie edev Karl Gustav on lõpuks ikka Kusti 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe sellist probleemi, et peaks dokumente hakkama vahetama. Koolis ja lasteaias jne harjuvad kõik just nii nagu teie ise kutsute. Kui ta ise täisealiseks saab ja leiab, et teine nimi ikka täiesti kasutu on (aga ehk hakkab talle meeldima mingil ajal?), siis saab ise muuta. Enamus kahe nimega lastest kasutab valdavalt ühte nime, ainult mõnda olen kuulnud kogu aeg topeltnimega hüütavat 🙂 emme lõugab üle mänguväljaku “Jakob Aleksander!” (täiesti väljamõeldud nimi näiteks)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kummalgi lapsel on kaks eesnime. Kõik neli nime on peretraditsiooniga seotud. Vanem tüdruk sai esimeseks nimeks minu vanaema nime. Ning teisw nime (ka esivanemal olnud nimi) saigi suuresti just seetõttu, et mu vanaema nimi polnud just kõige tavapärasen – et äkki lapsele endale tulevikus ei meeldi ja siis tal on võimalus teist nime kasutada. Ning nooremale lapsele tundus siis juba kummaline ainult üht nime panna, kui vanemal on kaks tükki.

Mõlemal kasutame üldiselt vaid esimest nime. Vanem laps teadis küll juba kahesena (praegu on 3 a), et tal on teine nimi veel, ning oskas nimetada oma täisnime. Lasteaias kutsuvad õpetajad meelsasti ka ainult ühe nimega. Kui on asendusõpetaja olnud, siis ta on harilikukt ise hommikul küsinud, kuidas last kutsuda. Aga ma arvan, et lapsele poleks mingi probleem, kui kutsutaks täisnimega.

Teie puhul on ehk veidi ebatavaline see, et kasutate peamiselt just TEIST, mitte esimest nime. Aga nime vahetama ma seepärast veel küll ei tormaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on ka imelik, kui pannakse kaks nime (või isegi üks veider nimi) ja siis hüütakse last ikka hüüdnimega. Panegi siis talle see hüüdnimi kohe! Mingi Nässu või Mammu. Mulle väga meeldib, kui hüütakse last õige nimega, näiteks Karl-Robert (kuigi see nimi mulle ei pruugi meeldida). Üks pani oma lapsele nimeks LeBron ja peab igal pool nüüd seletama, et keskel on suur täht ja et ühel neegril on ka selline nimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise vist nime vahetama ei hakkaks… Kuigi, tean hästi seda tunnet kui midagi nii väga häirib ja sellest tundest lahti ei saa. Olen ise kahe eesnimega, sidekriipsuga tegelikult. Ja enamus inimesi kutsub mind ainult esimese nimega. Ise tutvustan end ALATI terve nimega, tihti ka parandan sõpru-tuttavaid, kes mind ainult ühe nimega kutsuvad. Lapsele panin ka sidekriipsuga nime. Pole pikk ega raske nimi, ilma võõrtähtedeta. Last lasteaeda viies tutvustasin ka last nö mõlema eesnimega. Ise kutsun ka alati terve nimega. Lasteaiaõpetaja küsis, et kuidas nad last kutsuma peaksid. Palusin kasutada mõlemat nime. Seda siiski ei tehta, kuigi olen uuesti rääkinud sellest. Kutsutakse ainult esimese nimega, töödele alla ja igale poole mujale kirjutatakse ka ainult esimene nimi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean neiut, kelle esimene eesnimi oli eriline, originaalitsev nimi (isa mõtles selle vist ise välja) ning teine nimi tavaline, levinud nimi. Teda kutsuti selle teise nime järgi.

Siiski häiris neiut ennast esimene eesnimi dokumentides väga ning ta tegi täisealiseks saades sellise muutuse: imeliku eesnime jättis üldse ära, oma nn. “põhinime” tõstis esimeseks ja teiseks lisas sellele veel ühe levinud eesnime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muudaks siiski ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ka nimedega peenutsemine kadakasakslus. Nagu vanasti – laps ristitakse Armilda Wilhelmine ja pärast on eluaeg Milda ning alles matuselehelt saab lugeda, et oli ikka peenem värk. Kusjuures vanasti veel mugandati, nii et hüütigi Milda või Vilma, vähemalt väikenegi eestindus, aga praegusel ajal ongi nii jube mänguväljakul kuulata neid keeltmurdvaid Jakob Aleksandereid ja Steven Marcuseid…
Ok, tegelikult pole see minu asi, aga lihtsalt kummaline, miks on vaja pikki lohisevaid, eesti keeles raskepäraselt kõlavaid Bruno Benno Bernharde, eriti kui pärast on ikka “Peni lapse nimeks”, kui tsiteerida eesti kirjandusklassikat. Jah, kui pannakse vanavanemate järgi, siis ma saan veel aru, miks, aga olgem ausad, Kevin James ja Chäthryn Mirabella pole vist vanavanemate austuseks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pojal on lihtne eesti nimi ja klassis on veel kaks poissi, kellel on sama nimi, aga lisaks veel teine. Et vahet teha, kutsutakse teisi poisse täisnimega, millega nad ilmselt varem harjunud ei olnud. Kui kõik nad oleks selle sama nimega, kutsutaks ilmselt perekonnanimega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni aeg tagasi oli ju ajakirjanduses artikkel, kus Rootsis sündinud Eesti lapsele olid vanemad pannud kolm eesnime, et oleks “nagu Rootsis kombeks”. Kasutati aga, nagu ka Rootsis kombeks, vaid üht neist nimedest. Pere kolis tagasi Eestisse ning tekkis probleem, et igasuguses dokumentatsioonis ilutseski lapse lohepikk täisnimi. Lasteaiaga saadi veel kokkuleppele, et kasutatakse ainult seda üht põhilist nime, kuid koolis polnud enam valikut – oligi see, ütleme Robert, igal pool ütleme Karl Robert Aleksander. Pere muutis lõpuks lapse nime ära, st võttis need kaks, mille kasutamist nad tegelikult ei soovinud, ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi on lapse nime muutnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.