Esileht Kodunurk Kas keegi on proovinud avokaado seemnest

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas keegi on proovinud avokaado seemnest

Postitas:

Taime kasvatada. Netis liiguvad juhendid kuidas teha aga tahaks teada kas kasvab ilus taim ja kas meie kliimas saab edukalt toataime kasvatada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vanaema kasvatas, jube kaua tärkas, ikka nii et keegi enam ei arvanud et miskit tuleb. aeglaselt kasvas ka. Loorberi taoline taim oli, ilusate sügavroheliste lehtedega aga üks roots ja lehed ainult.
Mingil hetkel kadus ära, ei teagi mis juhtus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avokaado vajab kasvamiseks sooja, niiskust ja valgust, mida meie kliimas talle kahjuks pakkuda pole võimalik, isegi mitte sisetingimustes. Eelmisel aastal panin kevadel seemne ja suve teisel poolel sirgus taimeke, mis nägi väga ilus välja. Aga niipea, kui olin sunnitud taime tuppa tooma, see enam edasi ei kasvanud, või noh kasvas, aga lehed läksid pruuniks ja taim viskas need maha. Järele jäi ainult pikk roots, mille otsas 2 lehte ja ka need läksid jälle pruuniks jne, ühesõnaga mõttetu üritus.
Piserdasin taime väga tihti, hoidsin aknalaual ja soojas, aga ei midagi. Taim muutus väga koledaka ja paar nädalat tagasi viskasin selle minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehh, aitäh, andsite mulle idee ingverit kasvatada, nii armas lill 🙂 ja sügisel saab korvitäie endakasvatatud juurikaid: http://www.rodoaed.ee/ingveri-kasvatamine-kodus/ mis võiks parem olla
proovin ka kollajuurt/kurkumit, see on samasugune tore taim. Esialgu loomulikult toataimena, suvel vast saab potiga õue ka. Juba üks ingverijuurikas liguneb 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 16:37; 22.02 11:25; 22.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi granaatõuna on proovinud kasvatada, siin lubatakse, et saavat
http://maakodu.delfi.ee/news/maakodu/aed/granaadipuu-seemnest-kasvab-huvitav-toataim?id=29501119
aga tegelikult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Granaatõun on ju no u jasmiini mõõtu puine põõsas. Isegi kui saab seemnest idandada, siis mingiks puukeseks kasvamine võtab aastaid aega ja vaevalt et meie kliimas või toas kellelgi on õnnestunud selle vilju saada. Sidrunipuul võtab see 4-5a min aega, seda hoolika kujundamise ja pookimisega. Granaatõunal on öeldud orig.kasvukoha kohta, et hakkab vilja kandma alates 4.-5. aastast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 16:37; 22.02 11:25; 22.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kes tahab omale basiilikut ja muid taimi kasvatada poest ostetud taime jääkidest: http://www.hingepeegel.ee/tee-ise/10-koogivilja-mida-saad-jaakidest-kasvatada/ roheline sibul on mul juba mullas, seda ma teen igal kevadel, aga mingist porgandijupist pealseid kasvatada ei viitsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 16:37; 22.02 11:25; 22.02 11:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on avokaado nüüd kolmeaastane. Talveperioodil viskabki lehed maha, aga siiani on uued lehed kasvanud. Praegu selline taastumise aeg jälle, on pruune lehti, aga ka uusi rohelisi. Usun, et suveks kosub jälle ilusaks lopsakate lehtedega puuks. Ta on mul akna peal ja seal on üsna jahe. Mul lihtsalt pole talle paremat kohta. Veepurgis idanemine võttis aega vist ligikaudu kaks kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 19:04; 27.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Avokaado vajab kasvamiseks sooja, niiskust ja valgust, mida meie kliimas talle kahjuks pakkuda pole võimalik, isegi mitte sisetingimustes. Eelmisel aastal panin kevadel seemne ja suve teisel poolel sirgus taimeke, mis nägi väga ilus välja. Aga niipea, kui olin sunnitud taime tuppa tooma, see enam edasi ei kasvanud, või noh kasvas, aga lehed läksid pruuniks ja taim viskas need maha. Järele jäi ainult pikk roots, mille otsas 2 lehte ja ka need läksid jälle pruuniks jne, ühesõnaga mõttetu üritus.
Piserdasin taime väga tihti, hoidsin aknalaual ja soojas, aga ei midagi. Taim muutus väga koledaka ja paar nädalat tagasi viskasin selle minema.

Sarnane kogemus. Taim idanes ja tärkas ilusti, ilmus mitu paari helerohelisi lehti. Ühe suve elas üle ja talvel läks välja, sest ei ole piisavalt valgust. Putitasin igatmoodi, tõin ka taimelambi – ei miskit.
Idanda ja kasvata midagi muud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sarnane kogemus. Taim idanes ja tärkas ilusti, ilmus mitu paari helerohelisi lehti. Ühe suve elas üle ja talvel läks välja, sest ei ole piisavalt valgust. Putitasin igatmoodi, tõin ka taimelambi – ei miskit.
Idanda ja kasvata midagi muud.

Las ta proovib! Mina olen väga vilets taimekasvataja, st et ega ma oma taimede eest eriti hoolitse- ei väeta, unustan pikalt kasta, meil on ahiküte, mis tähendab, et temperatuur kõigub 19-24 kraadini jne, avokaado taim on väga ilus, suurte lopsakate lehtedega. Ikka tasub kasvatada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 19:04; 27.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Kas keegi on proovinud avokaado seemnest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.