Esileht Kodunurk Kas keegi on proovinud teha Evelin Ilvese beseekooki?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas keegi on proovinud teha Evelin Ilvese beseekooki?

Postitas:

Ma ei ole mingi algaja koogiküpsetaja aga selle koogiga ei saa hakkama!
Retsepti sain siit:http://publik.delfi.ee/news/mitmesugust/retsept-evelin-ilvese-beseekook-kondenspiimaga-ehk-bolo-de-merengue.d?id=63645120

Olen teinud kaks korda. Esimene kord (vana-aasta õhtul) vajus täiesti laiali ja viskasin minema. Teine kord lisasin kreemile rohkem jahu ja lasin jahtuda, siis läks paksemaks. Aga ikkagi kook jäi kuidagi lödi ja vett voolab välja. Panin korraks külmkappi jahtuma ka aga siis läks besee pealt kummiks :(. No ühesõnaga, kui kellegil hästi välja tuli, siis kas tegite täpselt retsepti järgi või oskate soovitada , mida kindlasti jälgida et välja tuleks? Seal retsepti kodukal kommentaare lugedes vaatasin, et neid ebaõnnestujaid suht palju…

PS: mõlemal korral seda kooki maitstes ma mingit erilist maitseelamust küll ei saanud. Veel vähem nimetaks ma seda \”taevalikuks magustoiduks\” nagu meie esileedi. Lihtsalt sportlik huvi juba asja vastu tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin, no nii rõve sai, et lendas ka prügikasti. Ja olgu mainitud, et olen suhteliselt hea küpsetaja, aga no see kook oli küll ämber. Vedel ja löda. Kreem vahel oli ka imelik, jahune ja kaugel sellest, et maitsev oleks olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole proovinud ja siinne teema ei kutsu ka proovima tegelt 🙂 Aga ausalt öeldes mulle tundub, et paksendamisaine kogus ning piima kogus on ebaproportsionaalsed. Piima 1l ja jahu ~2sl selle paksendamiseks. Ok, munad paksendavad ka, aga siiski. Lisaks annab maisijahu küpsetistele minu meelest veidra maitse. Ameerikamaal on inimesed sellega ehk lapsest peale harjunud, aga mina mitte.

Beseele tundub olevat liiga vähe suhkrut. Vähemalt kui võrrelda sellega:
http://www.nami-nami.ee/recipe.php?q=detail&pID=9227

Äkki tahate proovida nii, et teete mingi muu (paksema) keedukreemi, kus osa piimast on asendatud kondentspiimaga ning kasutate ka teistsugust beseeretsepti?

Ei saa mainimata jätta, et presidendiproua on eriti \”tervislik\” proovinud olla ja pannud retsepti rafineerimata suhkru. Seda, et kondentspiim ja küpsised sisaldavad valget suhkurt ning kordades rohkem kui see 6spl, mis munavalgetele lisatud, ei ole nagu tähelegi pannud. Umbes nagu kaalujälgijate retsept, kus sees 0.5dl rasvavaba piima ja 100g võid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:27; 15.01 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A ja tegin google otsingu Bolo de Merengue järgi. Lihtsalt kuna hakkas ka huvitama 🙂

http://cozinhafacil.blogspot.com/2009/11/bolo-com-merengue-e-castanha-do-brasil.html

Siin on ka tainas ise küpsetatud (mis Evelinil asendatud küpsistega), aga teised retseptid veidi erinevate kogustega.

Täidis: 1 spl maisitärklist, 1 klaas piima, 3 munakollast, 1 purk kondenspiima, 1 tass hakitud brasiilia pähkleid

Besee: 3 munavalget, 6 sl suhkrut, maitse järgi hakitud brasiilia pähkleid.

Ma ei tea, mis on brasiilia pähklid (ingliskeeles Brazil nuts google translate poolt), aga ilmselt annab siin ka muid kasutada. Presidendiproua retseptiga muidu tundub sarnane, aga vedelikukogus kreemis on tunduvalt väiksem, kreemi on lisatud pähkleid (paksendab ju) ja besees on 2x rohkem suhkrut.

Ei ma tea, kas see retsept tuleb välja, aga vähemalt on blogis pilt, kus tundub koos seisvat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:27; 15.01 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina sain kooki maitsta ühel koosviibimisel,kusjuures see oli kõigi lemmik,maitses väga hästi,tahan ise ka proovida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

teemaalgatajaga sama kogemus. viskasin esimese laari kreemi minema, arvates, et tegin ise midagi valesti. teisel korral samamoodi paksemaks seda ei saanud, jahutasin ja tihenes veidi ja tegin siiski koogi valmis. miski vedel käkk tuli. lootsin, et maitse kuidagi kompenseerib asja, aga seegi oli pigem ebameeldiv, et mitte öelda vastik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole teinud ega pole proovinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, mis on brasiilia pähklid

Parapähklid või brasiilia pähklid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mul tuli kook hästi välja. Äkki asi selles, et keedukreem ei õnnestu igaühel, kui kogemusi pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Kas keegi on proovinud teha Evelin Ilvese beseekooki?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.