Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi teeb beebi korvalt kodus tood? Kas see on uldse voimalik?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas keegi teeb beebi korvalt kodus tood? Kas see on uldse voimalik?

Postitas:

Beebi on 7 kuune hetkel ja mulle pakuti osalise ajaga tood, mida saaksin kodust arvuti tagant teha. Tood oleks esialgu vaid 1 h paevas aga hiljem 3 h paevas. Emapalka ma ei saa kuna ma ei ela Eestis ja siin sellist asja ei eksisteerigi ja last enne 2 aastaseks saamist kindlasti lasteaeda panna ei soovi. Motlesin, et kysi siinsetelt emadelt kas keegi on teinud beebi voi vaikelapse korcalt kodust tood? Kas see on uldse moeldav? Beebi mul suhteliselt rahulik ja on nous ka omaette tegutsema aga paeval ta ei maga rohkem kui paar tundi. Kardan natuke oma jah sona oelda, et akki hindan oma voimeid ule samas pakkumine on vaga ahvatlev. Kellel kogemusi palun jagage!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kui toetav mees sul on. Mina olen oma mõlema lapse kõrvalt vaikselt tööd edasi teinud. Ei taha ära manduda ainult kodu ja lapsega tegeledes. Samas oli see meil mehega ühine otsus ning kui mul oligi tööga häda majas, siis mees arvestas sellega ning töölt koju tulles võttis hetke puhkamiseks ning siis tegeles lapsega ja ma tegin tööd.

Üldiselt küll sain alati kõik tööasjad tehtud lapse uneajal või siis õhtul ja mehe koju jõudes saime perega koos olemist nautida. Mina võtaksin küll sellisest võimalusest kinni, nii hea vaheldus minu arvates 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin varahommikuti. Imik sõi ka öösiti – viimane söögikord oli u 5:00 hommikul. Beebi jäi uuesti magama, mina aga jäin üles ja tegin 2-3 tundi tööd.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi on võimalik, aga peab olema sobiv töö ja keegi, kes saab vajadusel abiks olla nt mees.
Kui on ainult paberitöö, on lihtsam. Nt telefonisuhtlus juba keerulisem, sest kui beebi nutuga ärkab, saad kirjatöö pooleli jätta, aga proovi seda teha keset vestlust kliendi või koostööpartneriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minul on libiseva graafikuga töö, mida tehakse kodus arvutis. Kaitsesin beebi kõrvalt ka doktorikraadi. Üldiselt olin läpakaga kõhuli madratsil, beebi oma leludega minu sooja keha vastus. Rääkisin temaga, vahepeal käisime vankriga jalutamas. Õhtul pärast üheksat, kui vanemad lapsed ka juba magasid, siis tegin ka kolm tundi lisaks tööd. Mees mul selles osas abiks ei olnud. Aga minu beebid ei olnud pidevates allergiavaludes ja muud häda, mispärast ta kogu aeg nutnud oleks, tal ka ei olnud. Lihtsalt tegevust tuli talle iga natukese aja tagant leida ja ise pidi ka iga natukese aja tagant töö katkestama ning süüa tegema, lapsele keskkonnavahetust tekitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõltub sinust, beebist ja tööst, ja kui palju sa tahad nö niisama leboaega.

Esimese lapsega oleksin võinud esimesel poolaastal vabalt teha – laps magas normaalselt ja väga kindla graafikuga. Aga siis ei julgenud, mõtlesin, et oitame 6k ära – ja siis muutuski kõik, hakkas 40 min magama.

Nüüd teise lapse kõrvalt ei teeks. Magab päeval küll pikalt, aga rahutult. Palju on vaja käia teda rahustamas, vankrit kiigutamas – vahel tunne, et lapsel valus, nutab läbi une, aga ei ärka ka. Töösse ei saaks üldse keskenduda, kui pidevalt vaja last rahustada.

Ka õhtuti ei saaks tööd teha, sest ka vanem laps tahab aiast saabudes tähelepanu ja kuna lapsed ärkavad hommikul 6-6.30 (+ 2x öine söömine), vajun õhtul 21-21.30 juba ära. Energiat on oluliselt vähem kui esimese lapsega ja beebi rahutu päevaune tõttu ei tule ka päeval magamisest midagi välja ☹

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen mõlema lapse kõrvalt tööd teinud. Aga oleneb väga tööst ja enda väljalülitumisvõimest, nt oma doktoritöö jaoks pole ma saanud peaaegu midagi teha, sest see 2h uneaega ei ole lihtsalt süvenemiseks piisav (ärkveloleva lapse kõrval töötamine tundub täielik utoopia).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kõigi oma 3 lapse kõrvalt tööd teinud. Esimese lapse kõrvalt jätkasin osaliselt õpinguid kui laps sai 3-kuuseks. Teise ja kolmanda lapse kõrvalt jätkasin osalise koormusega tööd kohe peale sünnitusmajast koju naasmist.
Hetkel elan üksi kolme lapsega, noorim on 3-kuune. Tööd teen päevas 1-4h, parematel päevadel ka rohkem. Õhtuti lähen koos lapsega kell 9 magama ja hommikul tõuseme kell 6, kütan ahjud, teen süüa, koristan kui vaja, siis saadan vanemad lapsed kooli ja lasteaeda. Kell 9 olen kodus tagasi ning beebi jääb terassile magama paariks tunniks. Sel ajal teen kas tööd või kodutöid, olenevalt vajadusest. Ühe pikema une teeb ta pärastlõunal, mil saan jälle tööasjadele pühenduda kui vaja. Ja kui ei ole tahtmist mitte midagi teha, siis lähen sauna lavale olesklema.
Ma ise ka ei usu, et nii hästi omadega hakkama saan. Töö on tehtud, kodu on korras, närvid on korras ja lapsed puhtad-söönud. Ka unejuttu jõuan lugeda ning omi raamatuid. Trenni teen koos beebiga paar korda nädalas.
Kõvasti aitab kaasa korralik rutiin beebi jaoks, iga päev sama kava samal ajal.

Arvutitöö on, olen programmeerija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustasin oma ettevõttega, kui mu laps oli 8kuune. Tööd tegin igal vabal momendil, laps magas u 2x päevas ja siis sain ikka mõned tunnid tööd teha päeva jooksul + õhtul.

3h päevas leiab ju ikka töö jaoks aega 🙂 Kindlasti soovitan ka töö tegemist, sest ise tundsin, et mandun ja “kaon” isiksusena lapsega. Aga see oleneb kindlasti ka inimesest ja tema iseloomust 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui beebi magab päeval paar tundi ja sul on vaja tund-paar tööd teha, siis peaks ju kenasti klappima? Kui välja arvata see, et sul ei jää siis oma vaba aega enam niisama lõdvestumiseks.

Ma hakkasin teise lapse kõrvalt kodus tööd tegema, kui ta oli 6k, kolmanda lapse kõrvalt siis, kui oli 4k (esimesed juba suuremad). Suurim probleem oligi see, et lapse uneaeg kulub tööle ja niisama puhata ei saagi. Mul on abiks ka lapsehoidja, kes jalutabki magava lapsega need kaks tundi, kuni mina tööd teen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb eelkõige lapsest minu arust

oleneb su pere sisekliimast minu arust, mitte ei pane laps sul kodus reegleid paika,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas keegi teeb beebi korvalt kodus tood? Kas see on uldse voimalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.