Esileht Koolilaps Kas kellegi laps on saanud allergia tõttu immuunravi?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kas kellegi laps on saanud allergia tõttu immuunravi?

Mu laps on allergiline paljude asjade vastu: kassikarv, kodutolm, kask, lepp, sarapuu, mõned kõrrelised. Oleme allergiat vaos hoidnud Nasonexi ninatilkade, Opatanoli silmatilkade ja Zyrteci tablettide abil – vastavalt sellele, kuidas allergia parasjagu väljendib ja mille järele vajadus on olnud. Tundub aga, et lapse allergia vaid süveneb, sest ega need rohud ju ravi, vaid üksnes leevendavad sümptomeid. Kui alguses avaldua tal allergia vaid ninakinnisuse ja aevastamisega, siis viimastel aastatel on lisandunud silmade ja suulae sügelus. Aeg-ajalt esineb ka kahtlast köha, mida seostan ka allergiaga. Kardan, et sedasi võib välja kujuneda astma.

Oleme käinud selle probleemiga nii perearstil kui allergoloogil, aga ikka on soovitatud vaid eelpool nimetatud ravimeid. Nüüd aga lugesin, et on olemas ka spetsiifiline immuunravi – kas siis suukaudne või süstitav -, millega on võimalus laps allergiast terveks ravida. Kas kelelgi lapsele on seda tehtud? Miks sellest immuunravist nii vähe kuulda on? Meile pole allergoloog sellist võimalust isegi mitte maininud. Kas keegi teab, millest lähtuvalt immuunravi kasuks siis otsustatakse? Kes ja mis alusel nö kvalifitseerub?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.08 17:21; 18.08 21:52; 22.08 22:18; 22.08 22:26; 25.08 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel allergia kassi, kodutolmu, õietolmu, kase ja puju vastu.
Kevadeti oli eriti hull, silmad paistes, nina jooksis, koguaeg aevastas…silmatilgad ja Zyrtec oli kevadeti koguaeg peal,
Oli ka öisete köhahoogudega hädas, mitu aastat sõi Montelukase tablette(kirjutati vist nii), need olid astma vastu. Otseselt astmaatik ei olnud, aga eriti palju sellest puudus ka ei olnud:-(
Nüüd poiss 12a ja üle 3a saanud immuunravi õietolmude vastu. Algul käisime süstimas, hiljem selle rohu tootmine lõpetati, siis tilgad keele alla.
Nüüd mööduvad kevaded paljupalju kergemalt. Aevastab ja sügab silmi kui on väga päikselised kevadpäevad ja õietolmu väga palju, silmad enam paistes pole. Siis olen pool Zyrtecit andnud, aga ikka üsna harva.
Allergoloog ise soovitas proovida, enne ka ei teadnud, et on immuunravi olemas.
Meie saame küll öelda, et sellest oli kasu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

järelikult käite vale allergoloogi juures.
minu lapsel on kerge allergia, kase õietolmu vastu ja midagi on veel testitud ja leitud, aga eriti avaldunud ei ole. Arst ütles esimesel visiidil juba, kuidas ravi toimuma peaks – kui sümptomaatiline ravi efekti ei anna, alustatakse immuunraviga.
Käime dr.Putniku juures Tallinna Lastehaiglas. Äkki peaksite arsti vahetama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

järelikult käite vale allergoloogi juures.
minu lapsel on kerge allergia, kase õietolmu vastu ja midagi on veel testitud ja leitud, aga eriti avaldunud ei ole. Arst ütles esimesel visiidil juba, kuidas ravi toimuma peaks – kui sümptomaatiline ravi efekti ei anna, alustatakse immuunraviga.
Käime dr.Putniku juures Tallinna Lastehaiglas. Äkki peaksite arsti vahetama?

Mis tähendab – sümptomaatiline ravi ei anna efekti? Meil selles mõttes annab ju efekti küll, et kui laps rohtu võtab, siis allergianähud kaovad ära. Aga mulle tundub kuidagi veider see, et kas ta siis peabki elu aeg võtma antihistamiinikumi, pikkadel perioodidel igapäevaselt? Need ju ei ravi allergiat, vaid suruvad sümptomid maha. Kas nende antihistamiinikumide foonil ei juhtu nii, et allergia hoopis süveneb tasapisi? Lapsel oli viimati üldvereproovis leukotsüütide näit korrast ära ja arst ütles, et see on tõenäoliselt allergiast. See ju näitab, et allergia konkreetselt kahjustab tervist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.08 17:21; 18.08 21:52; 22.08 22:18; 22.08 22:26; 25.08 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

leukotsüütide arv on korrast ära siis, kui organismis on allergiline reaktsioon, mitte allergia ei ole pika aja jooksul midagi veres paigast ära ajanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, et see immuunravi on tegelikult nagu vaktsineerimine allergiate vastu? Kas sellel ka mingeid võimalikke halbu kõrvalmõjusid võib olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saame. Lapsel tugev kaseallergia. Ja oleme teist aastat tilkasid saanud, elu tunduvalt lihtsam ja lapsel olemine parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

leukotsüütide arv on korrast ära siis, kui organismis on allergiline reaktsioon, mitte allergia ei ole pika aja jooksul midagi veres paigast ära ajanud.

Aitäh, see kõlab lohutavalt. Siis ehk pole mingit kahju veel lapse tervisele juhtunud. Laps on muus osas muidu õnneks terve olnud, immuunsus on siiani küll hea olnud, naljalt haige ta meil ei ole. Aga allergiale peame muidugi mingi parema lahenduse leidma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.08 17:21; 18.08 21:52; 22.08 22:18; 22.08 22:26; 25.08 12:52;
To report this post you need to login first.

Ma saan aru, et see immuunravi on tegelikult nagu vaktsineerimine allergiate vastu? Kas sellel ka mingeid võimalikke halbu kõrvalmõjusid võib olla?

No see on selline pikaajaline allergeenidega harjutamine – manustatakse tasapisi allergeeni, kuniks organism peaks sellega harjuma, nii et enam allergiana ei väljendu. Eks ma ka olen pisut kõhkleval seiukohal selle ravi osas, aga samas tean, et üha rohkem lapsi seda immuunravi saab ja paljudel kulgeb see tulemuslikult.

Ma olen pigem selles mõttes segaduses, et millises olukorras oleks mõttekam jääda antihistamiinikumide juurde ja millal pigem valida immuunravi. Kas immuunravi tehakse ikkagi alles siis, kui antihistamiinikumide kasutamine ei aita? Mida üldse tähendab tulemuslik antihistamiinide ravi? Kas see on normaalne, kui allergik kasutab antihistamiinikumi igapäevaselt? Või peaks sellisel juhul juba tegema immuunravi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.08 17:21; 18.08 21:52; 22.08 22:18; 22.08 22:26; 25.08 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps samuti tugev õietolmuallergik, millest vaatamata sümptomaatilisele ravile kujunes välja astma (kevadisel perioodil kasutasime igapäevaselt Zyrtecit vm sama toimeainega tablette, lisaks silma ja ninatilgad, lõpuks ka astma”piip”). Iga aastaga läks hullemaks ja elukvaliteet oli kuude kaupa väga häiritud. Alustasime ca 3 aastat tagasi immuunraviga, algul süstid õlavarde ja nüüd oleme pea aasta manustanud tilku keele alla. Juba esimesel kevadel (alustasime talvel) oli õietolmu periood talle palju kergem, sel kevadel pidi vaid paar korda tabletiga oma enesetunnet parandama, silma- ja ninatilku ei kasuta üldse. Nii et mina julgen küll soovitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Aga rääkige palun, kas immuunravil on kõrvaltoimeid ka. Kas näiteks allergoloog pidas vajalikuks teid millegi osas hoiatada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.08 17:21; 18.08 21:52; 22.08 22:18; 22.08 22:26; 25.08 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kopin siia oma varem kirjutatud teksti… kahjuks on nii, et tihtipeale nähud vähenevad või kaovad immuunravi ajal, hiljem tulevad tagasi. nii juhtus meil. aga ikkagi katsetaks, mingeid kõrvalnähte ei ole ja kaotada ei ole midagi.

minul on otsene kogemus olemas oma lapse näol. kuna pean allergiapäevikut, siis üsna täpselt on kirjas kõik.
allergia avaldus enne 2-aastaseks saamist, testid näitasid pea kõiki kevadel õitsevaid puid, alates lepast kuni kaseni, sarapuu, mänd, tamm jne.
kevadel enne 3-aastaseks saamist oli allergia nii hull, et perearst kirjutas välja ravimi, mis pikaajalisel tarvitamisel on väga raskete kõrvalmõjudega, kuid muud lahendust ei olnud. ja ikka oli väga-väga hull.
6-aastaselt lõpuks jõudsime dr. Putniku juurde, kes määras sublivac*i immuunravi tilkade näol. tilgad ennekõike seetõttu, et neid peab süstima sealsamas lastehaiglas (vähemalt sel ajal oli nii) ja meie elasime 40 km eemal.
tilkadel ei ole mitte mingit maitset, no absoluutselt maitsetud. esimesel paaril nädalal avaldus ristallergia, meil oli selleks õun, porgand ja pähkel. paari nädalaga läks üle ja kuni ravi lõpuni ei olnud mingeid kõrvalnähte. ravi kestis 4 aastat.
toime avaldus juba esimesel kevadel, 3 kuud peale raviga alustamist. kõik need 4 aastat oli allergianähte minimaalselt, natuke nohu, natuke silmade sügelust jne, aga nii vähe, et mingeid vaevusi see ei tekitanud. harjumusest sai sel perioodil igaks juhuks 1x päevas zyrtecit.
eelmine kevad oli esimene peale ravi lõppemist – hulluks ei läinud, aga häiris siiski, nii et kokkuvõttes halvem kui ravi ajal. teadaolevalt oli eelmine kevad suhteliselt leebe allergikutele. vastupidiselt käesoleva aasta kevadele, kui kõik vindus, õitses, õitses ja jäigi õitsema, lepp alustas tänu olematule talvele juba veebruari lõpus ja kask lõpetas tänu külmale kevadele alles juuni keskel. ja kõik vaevused olid kahjuks tagasi, allergiaperiood kestis üle 3 kuu. kogu selle aja oli lapsel nina kinni, öösiti magada ei saanud, nuuskas ära vist 10 maxirulli köögikäterätte- tabletid ei aidanud oluliselt, paar päeva oli nii hull, et kooli ei läinud.

ja ausalt, ma olen nii kurb. annan endale aru küll, et ilma immuunravita oleks äkki veel hullem, astma ja muu.
ikka olen kurb – meil oli maailma parim arst dr. Putniku näol, 4 aastat käisin 4x aastas ravimi järgi 100 km läbi sõites, tilgutasime hoolsalt iga päev, lugesime tilku, tassisime rohtu kaasas nagu kass poegi, ja ikkagi…
aga igal juhul proovida tasub, sest tagantjärele mõeldes ei olnud see kõik mingi vaev, sellega harjus ära nagu hambapesuga. ja nagu ütlesin, ma ei tea, kuidas see ilma ravita oleks läinud ja kus punktis me nüüdseks oleksime. hetkel on mõte alternatiivravi lainel. võib olla läheme sügise poole ka uuesti allergoloogi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps Kas kellegi laps on saanud allergia tõttu immuunravi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.