Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas, kui palju kulutate reisimisele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kas, kui palju kulutate reisimisele?

Postitas:

Kas üksi või koos perega ja mitu pereliiget reisib? Kas planeerite reisikulutused nö. igaaastaselt eelarvesse või maksate ja reisite emotsiooni ajel? Kui palju kulutusi olete nõus reisimisele tegema? Kas soodsam tuleb pikalt ette planeerida või viimase hetke paketiga või hoopis vaid lennud osta ja majutus sihtpaigas ise organiseerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme reisinud korra või paar aastas, peres 2 last (6,8a). Korra Egiptuses käisime paketiga, Euroopa reisidel ise alati lennud ja majutuse air.bnb-st sebinud. Tuleb ikka odavam ja meile meeldibki ise omaette elada ja majandada, selle asemel, et hotellis elada. Viimane kord käisime nt Gran Canarial 2 nädalat – lennud ja apartment 580 eur per face. Kohapealsed kulud juurde (auto rent, kütus, poest söök jms, väljas söömine vähemalt kord päevas, rannas või mujal näksid, jäätised, joogid, suveniirid, loomapargid jm meelelahutus) nii, et kokku tuli 890 eur in kohta. Kuskil ei koonerdanud ka. Minu meelest väga hästi 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisime, kui isu tuleb, eraldi eelarvet aasta alguses ei tee. Arvan, et nii umbes 4 reisi aastas, pereliikmeid 4. Umbes pooled reisid teeme ilma lasteta, teise poole lastega. Lastega käime suusareisil, lõbustuspargireisidel, aga ka rannapuhkusel. Ilma lasteta siis pigem mingid suurlinnareisid ja seiklusreisid kuskil ekstreemsemates kohtades (Aafrika, Mongoolia jne).

Arvan, et kulutame reisimisele laias laastus ca 10000 EUR aastas, mõni aasta rohkem, mõni vähem.

Linnareisid on need reisid, mida võib ette võtta spontaansemalt, aga üldiselt planeerime pikemalt ette, kuna reisid ja töö on sellise iseloomuga, et päris homme sadulasse ei hüppa.Paketireisidel pole kunagi käinud, ei tõmba ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 14:45; 27.04 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5000-7000 eurot aastas, ei planeeri eelarvesse, n.ö. linnareisid planeerima, puhkusereisid on tavaliselt kuu -paar varem ära ostetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 19:29; 04.09 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldse ei kuluta 😀 Mina ei julge väikelastea ja beebiga reisida. Seda viginat kuulata, siis mõtle, kuidas magamine korraldatud (peab olema ju mitu tuba, kuna lapsed varem magama), ringisõita eriti ei saa, sest lapsed ei kannata iga 1 h järel autosse pakkimist või 4 h autos istuda, et sihtkohta jõuda jne.

Koguaeg mõtlen, et kuidas küll teised reisitud saavad – kas neil lapsed on rahulikumad või lihtsalt on poogen, mida lapsed arvavad – a la kõrvaklapid pähe, kui lapsed tagaistmel vinguvad ja kõik.

Pikemalt reisime siis, kui lapsed juba sellised kobedamas vanuses, et kannatavad autos istuda või neid kannataba pikemalt vanavanemate hoolde jätta (st ei vaja tõstmist, riietamist, potil abi jne)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks lihtsalt pole sellist probleemi.
Käisime lastega esimest korda reisimas, kui nad olid 2a. Toona tõesti võtsime “paketika” kus kõik oli hinnas. Iga järgnev aasta olen ise orgunninud (säästupiletid, mõningaste pikkade lennujaamas ootamistega jne) ja lapsed on toredad reisisellid olnud. Jah, nad ei taha meiega 5h jutti autoga sõita, aga samas saame kõik nähtud ja tehtud. Aga eks see on pigem harjutamise asi. Mida rohkem ja mida varem käima hakata, seda kiiremini rutiin selgeks saab ja seda mõnusam asi kõigile on.
Meie reisi eelarved on suht väiksed ja eelistan pigem rohkem ja kauem käia/olla, kui ühe korras ja all inclusive mugavustega.

Aastas võiks olla eelarve ca 5000€. See sisaldab endas 2x “lähi-soojamaareise” (hispaania või portugal) ning 1 või 2 city break´i kahekesi minemiseks.
Meie viinmane 2 nädalane Tenerifel läks nelja päele maksma kokku ca. 2000€ (koos piletite, majutuse, rendiauto ja söökidega). Tunnistan isegi, et seekord olid lennud suht tüütud, 2 ümberistumist sinna ja 3 tagasi. Õnneks oli lennujaamas passimise aeg väike. Seeest majutus oli kena, 2 magamistoaga korterid ja kõhu arvelt ka väga kokku ei hoidnud.

Üleüldiselt… Reisida on vahva!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 14:25; 25.04 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reisime kuskil 2-4 korda aastas ja enamasti 4-kesi (2 täiskasvanut ja 2 last), kusjuures pikemad reisid tegime just siis kui lapsed olid väiksemad sest alla 2-aastasel pileti hind ju üsna olematu (eriti hea kui reisid USA-sse või Aasiasse kus kallimad piletid) ning kool ei seganud veel pikemat reisimist, lapsed olid õnneks rahulikud ja reisimisega harjunud. Praegu on suurem laps juba sellises vanuses, et osad lennufirmad küsivad tema eest juba täiskasvanu tasu ning samuti on majutuse valik juba piiratud. Kuna koolis on juba ka raske siis koolivaheaja välisel ajal väga ära olla ei saa ning koolivaheajal reisimine on teatavasti kõige kallim. Seega kui varem oli meil reisieelarve kuskil ca 6000 aastas siis nüüd on see kerkinud pigem 10 000 kanti. Ise otsin ja broneerin piletid, majutuse ning samuti rendiauto alati on kavas ka mõne lõbustuspargi ja/või veepargi külastus, samuti mõni matkarada. Üldiselt planeerime siiski reisid ca pool aastat ette sest minu töö ja suurema lapse kool “päeva pealt minemist” ei võimalda. Reeglina on meil üks pikem “soojamaapuhkus”, üks suusapuhkus ning ka üks linnareis. Vahest kui neid linnareise tuleb töö kaudu juba rohkem siis jääb see ära ning asendame nt. SPA-tamisega. See aasta on ka suusareis juba tehtud, järgmine nädal lähme SPA-sse, suvel esimest korda autoreisile Tsehhi tuttavate juurde ning sügiseks plaanime pikemat reisi Okeaaniasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 21:46; 18.04 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-liikmeline pere (2 teismelist last) ja alla 10 tuhande € tõesti ühe korraliku reisi puhul eriti välja ei mängi. Kuna oleme keskmiselt teeniv pere, siis neid nn korralikke reise lubame endale tavaliselt üle aasta. Lisaks sellised mõnepäevased iga-aastased sutsakad Skandinaaviamaadesse, mida ei saa reisiks nimetada.
Korraliku reisi all pean silmas mitte odavat paketireisi, vaid kõiki mugavusi, sh hulgas usaldusväärsete ja heade lennukompaniide valimist – ei ole nõus lendama nt Smartlynxi või Nordicaga. Mugavused tähendavad meie jaoks ka nt igapäevast toateenindust, sh ööbimiskohtade poolt pakutavat hommikusööki. Kuna reisil olles külastame tavaliselt ka palju kultuuriasutusi ja -üritusi ning täiendame tavaliselt kogu pere garderoobi, siis juba selleks kulub märkimisväärne hulk raha. Lisaks korralikes toitlustuskohtades söömine. Reis peab olema minu jaoks puhkus ja tõelise puhkuse garanteerib täiesti muretu olme. Reisi sihtmärgi lähedusse peab jääma alati ka mõni suurlinn. Reis peab kestma kokku min 2 nädalat, et jõuaks midagi ka vaadata ja nautida.
Kuna tahame ka Eestis elada üsna probleemivaba elu ja võimaldada oma lastele mitmeid huvitegevusi ning endale ja lastele üritusi, siis ei raatsi igal aastal seda kümmet tuhandet reisimise peale kulutada. Põhiliselt rannas vedelemisega sisustatud odavreisid tekitavad minus ainult stressi, olen proovinud ja neile enam raha ei raiska. Meile ei ole oluline igal aastal, vaid eelkõige kvaliteetselt ja mugavalt reisida.
Pool aastat on normaalne aeg sellist reisi ette planeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kolm last. Igal aastal käime u 10-päevasel reisil lähiriikidesse oma auto ja telgiga (või kämpingutes), eelarve u 300 eur.

Kord mõne aasta tagant teeme nädalase või kümne päevase kaugema reisi ka, eelarve u 1500-2500 Eur pere peale. Siis ööbime kõige odavamates korterites või muudes kohtades, kus saab ise süüa teha, rendime auto, teeme vaatamisväärsuste nimekirja ise, lennukipiletid otsides odavamaid pakkumisi. Näiteks Tenerifel oleme selle eelarvega käinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:20; 18.04 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koguaeg mõtlen, et kuidas küll teised reisitud saavad – kas neil lapsed on rahulikumad või lihtsalt on poogen, mida lapsed arvavad – a la kõrvaklapid pähe, kui lapsed tagaistmel vinguvad ja kõik.

Laste huvi peab lapsevanem enda pingutuse hinnaga lihtsalt ise kogu aeg üleval hoidma. Teisalt saab lastele distsipliini õpetada. Nende kahe kombinatsioon lubab reisida ka koos lastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.04 15:20; 18.04 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

müstilised eelarved on siin inimestel. meil ka kolmelapseline pere ja ausalt, 300 eurot kulub ka kodus elades 10 päeva jooksul ära – puhtalt toidu ja mõne meelelahutuse peale.

sama lugu pikemate reisidega. sügisel käisime 10-päevasel reisil aasias, piletid saime eriti soodsalt ja majutus oli ka soodne, kuna hotellis õnnestus läbi saada ühe toaga, aga sellest hoolimata läksid need kaks asja maksma ligi 5000. ei ole kulusid täpselt kokku löönud, aga usun, et teist samapalju läks kõige muu peale (söök, meelelahutus, kohalik transport jms). ühe teemapargi piletid võivad olenevalt laste vanusest maksta juba üle 200 euro.

nii et kui meie aastane eelarve oleks 10 000, siis saaks teha vaid ühe pika reisi ja raha otsas…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 16:26; 25.04 10:00; 28.04 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

müstilised eelarved on siin inimestel. meil ka kolmelapseline pere ja ausalt, 300 eurot kulub ka kodus elades 10 päeva jooksul ära – puhtalt toidu ja mõne meelelahutuse peale.

sama lugu pikemate reisidega. sügisel käisime 10-päevasel reisil aasias, piletid saime eriti soodsalt ja majutus oli ka soodne, kuna hotellis õnnestus läbi saada ühe toaga, aga sellest hoolimata läksid need kaks asja maksma ligi 5000. ei ole kulusid täpselt kokku löönud, aga usun, et teist samapalju läks kõige muu peale (söök, meelelahutus, kohalik transport jms). ühe teemapargi piletid võivad olenevalt laste vanusest maksta juba üle 200 euro.

nii et kui meie aastane eelarve oleks 10 000, siis saaks teha vaid ühe pika reisi ja raha otsas…

Aasia puhul on tõesti kõige suurem kulu reeglina lennupiletid ning 3 lapsega on nende leidmine ka olulisel keerulisem sest tõesti soodsaid pileteid on reeglina vaid 1-2 pakkuda ning iga järgmine läheb juba ühiku võrra kallimaks. Samuti on majutuse leidmine 5-le (eeldan et 3 lapsega reisib ka 2 täiskasvanut) juba oluliselt keerulisem, sest paljud soodsamad kohad ongi maksimaalselt 3-4 inimest (olen näiteks ise suutnud mitmed soodsad kohad mis näiteks maksimaalselt 3 inimest on lubanud siiski suutnud ümber rääkida sest 4 pereliige meil eraldi voodikohta veel ei vaja kuigi on beebieast siiski väljas). Päris mitmes reisisihtkohas on meil ees olnud ka tuttavad, kes on aidanud soodsamat öömaja leida või ise osalise aja nt ööbimist pakkunud. Nt. Tšehhis majutab meid suvel perekond kellega saime tuttavaks paar aastat tagasi Cran Canarial ja kes viibisid eelmine aasta meie juures nädala. Ja reeglina valime sellise majutuse, kus sööke sees ei ole või on ainult hommikusöök sest meeldib ise kohalikust toorainest toitu teha ning eriti aasias kohalike söögikohtades söömas käia, kus toit ei maksa peaaegu midagi. Ilma söökideta on ka lihtsam oma aega planeerida ning siis ei sõltu söögipakkumise kellaaegadest. Seega eks suuresti oleneb see reisi eelarve ka sellest, kuivõrd oled kohaliku eluga kursis ja oskad nt. mingis osas tingida (mis tuleb just suuresti kogemustega), samuti sellest palju sul on üle maakera tutvusi ning kas oled valmis ka neile oma uksi avama, kui selleks vajadus on. Ja kuigi palju avalikult nähtavaid turismiatraktsioone on tasulised, siis tegelikult kohalikelt küsides on palju huvitavaid asju ka täitsa tasuta, kui tead kuhu ja mis päeval minna (nt. Washingtoni läksime just sellel päeval kui seal oli paljudesse muuseumidesse tasuta sissepääs ja seda infot muidugi netist ei leidnud vaid kuulsime kohalikelt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 21:46; 18.04 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstiline teema. Kas siin vastavad 10 Eesti kõige jõukamat inimest või panete te kogu oma vaba raha reisimise alla? Ma ei pea meie peret vaeseks, lahedalt elades säästame ligi 25000 aastas. Elu seeski ei raatsiks sellest poolt igal aastal reisimise alla matta, ehkki armastame mehega mõlemad väga reisida. Aga mille eest siis maja teenindatakse (rääkimata majalaenust endast, aga hiljuti läks juba 10000 ringis akende vahetusele; mõtleme juurdeehitusele; millalgi hakkab ilmselt ka katus vahetust ja kogu maja ülevärvimist vajama; sauna ümberehitusse läks kena summa jne), suvilat ostetakse, vajadusel autot vahetatakse? Või see kõik siis laenudega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstiline teema. Kas siin vastavad 10 Eesti kõige jõukamat inimest või panete te kogu oma vaba raha reisimise alla? Ma ei pea meie peret vaeseks, lahedalt elades säästame ligi 25000 aastas. Elu seeski ei raatsiks sellest poolt igal aastal reisimise alla matta, ehkki armastame mehega mõlemad väga reisida. Aga mille eest siis maja teenindatakse (rääkimata majalaenust endast, aga hiljuti läks juba 10000 ringis akende vahetusele; mõtleme juurdeehitusele; millalgi hakkab ilmselt ka katus vahetust ja kogu maja ülevärvimist vajama; sauna ümberehitusse läks kena summa jne), suvilat ostetakse, vajadusel autot vahetatakse? Või see kõik siis laenudega?

Eks on valikute ja eelistuste küsimus. Meie elame laenuvabas korteris pealinnas ning oleme teadlikult valinud selle tee, et ei võta endale kaela majalaenu. Minu jaoks on reisimine põgenemine rutiinist ning samuti see on meie pere tõeline koos olemise ja tegemise aeg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 14:25; 25.04 08:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Summad on jah müstilised. Me oleme muidugi reisinud vähe, aga nüüd kui noorem on 5, oleme selle ette võtnud. Meil päris eelarvet selle jaoks eraldi pole, aga on põhimõte, et peab olema võimalikult odav, aga ikkagi vastama teatud standardile. Näiteks aasta alguses käisime Tenerifel – viimase hetkel odavad lennupiletid Rootsist ja majutus Airbnb kaudu (1 magamistoaga korter kesklinnas ranna lähedal) – 11 päeva 4-liikmelisele perele transport ja majutus ca 1000 euri. Sinna otsa ca 500 kogu perele kohalik veepark ja loomapark. Muu oli juba sama söögiraha, mis koduski oleks kulunud (supermarketis praktiliselt samad hinnad, mis siin) ja shoppamine. Kuna seal olid parasjagu soodukad, siis väga kvaliteetseid asju sai oluliselt parema hinnaga kui Eestis. Nii et kui ma neid oleks Eestis näinud, oleks samamoodi ostnud.
Korra aastas käin ka vanema lapsega reisimas, aga siis otsin ka mõnda huvitavat kohta, kuhu saaks odava lennupiletiga (ca 50-70 euri nägu edasi-tagasi oleks hea) ja võtan Airbnb-st toa kuskil kesklinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Müstiline teema. Kas siin vastavad 10 Eesti kõige jõukamat inimest või panete te kogu oma vaba raha reisimise alla?

Ei ja ei on minu vastus.

Ma ei pea meie peret vaeseks, lahedalt elades säästame ligi 25000 aastas. Elu seeski ei raatsiks sellest poolt igal aastal reisimise alla matta, ehkki armastame mehega mõlemad väga reisida. Aga mille eest siis maja teenindatakse (rääkimata majalaenust endast, aga hiljuti läks juba 10000 ringis akende vahetusele; mõtleme juurdeehitusele; millalgi hakkab ilmselt ka katus vahetust ja kogu maja ülevärvimist vajama; sauna ümberehitusse läks kena summa jne), suvilat ostetakse, vajadusel autot vahetatakse? Või see kõik siis laenudega?

Minu jaoks on säästetud raha siiski see, mis jääbki kõigist vajalikest väljaminekutest (majaremont, auto vahetus jms) üle ja sellest pool reisimisele kulutada oleks minu meelest päris hea mõte.

Iseenesest meil laene ei ole, aga kahe maja ülalpidamis- ja remondikulud küll. Autod ka muidugi, üks laguneb päris agaralt. Ma ei tea, minu jaoks on reisimine niii oluline, ma toitun sellest, ja ühtki last ka maha ei raatsi jätta. Aga jah, kolme teismelise lapsega reisimine on tõesti kallis, just majutuse pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 16:26; 25.04 10:00; 28.04 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

töötav penskar
aastavahetuse pikem reis umbes 3000, suvel lühike suts

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nõustun siis mõne eelkõnelejaga. Meie pere käib aastas ühel pikal aasia/usa reisi (kehvemal aastal teeme hispaania/türgi otsa). Nüüd kui lapsed vanemad, siis alati jõulud-aastavahetus – pikema vaheaja tõttu. Tundub, et oleme oma tuttavate seas kõige tihedamini ja nn. kallimatel reisidel käinud. Reisidel ei KEELA endale mitte midagi. Käime söömas, kus soovime võtame tripe ette niipalju kui hing ihaldab. Shoppame oma shoppamised ka ära jne. Sel aastal Tais läks meil siis rekord 4800€, varasematel aastatel on läinud natukene vähem. (inimesi kokku siis 4).

Aga ma vaatan, et keskmiselt 800 euri pannakse kuus kõrvale ainult reisimisele. Mul lihtne küsimus – Millega te inimesed tegelete? Mis on teie kuu sissetulek?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötame mehega mõlemad töötleva tööstuse vallas, mees juht, mina tippspetsialist, kokku teenime kuus ca 12000 brutos. Tean, et see number hakkab miinuseid saama, aga oleme pikalt samas valdkonnas olnud, kogemused ja teadmised olemas, ettevõte hindab õnneks seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 14:45; 27.04 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teenin aastas netona ca 10 000 euri. Majalaen+autolaen, arved, riided ja söök saab sellest kenasti makstud, aga reisime enamasti suveti vaid Eesti piires ca300 eurise eelarvega. Korra või paar käime aastas mõne tunni spaas (ööbimiseta siis)
Siit teemast ilmneb, et enamusel on Eestis juba päris hea elada. Meie pere lapsed jõuavad tõenäoliselt enne pesast välja lennata kui üle 1000 euriseid reise endale lubada saame.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil tuleb umbes 1000 netos pereliikme kohta. laene ei ole. otseselt kõrvale ei pane reisimise jaoks, aga aastas üle ühe pika reisi terve perega (no tõesti läheb ligi 10 000 selle peale) ei tahaks nagu teha ka. lapsed on ka juba nii suured, et neilgi juba oma reisid iseseisvalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.04 16:26; 25.04 10:00; 28.04 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on alles üsna väike ja mees last reisidele kaasa võtta ei taha, mina (ega tegelikult vist ka mees) aga ei taha last kauaks hoidjaga jätta. Samas minule meeldib väga reisida, mees võiks vabalt seda ka üldse mitte teha, siis oleme viimased paar aastat ainult nädalalõpu linnareisidel käinud. Lennud, majutus (airbnb-st), söök, meelelahutus ja väike šoping, siis tavaliselt läheb umbes 2000-2500 äkki üks reis. Aastas ca 3 sellist reisi, ehk siis ca 6000-7000 euri. Ma olen alati raha kõrvale pannud, varem kogusin kodulaenu sissemakseks, nüüd siis sama summa lähebki reiside peale. Kui laps suurem, tahaks ka pikemaid-kaugemaid reise ette võtta, samas Egiptuses või Türgis palmi all lebotamine ei ole kohe kindlasti minu teema. Seni aga olen ka hetkeseisuga üsna rahul. Spontaanselt töö tõttu reisida ei saa, plaanime päris pikalt ette. Paketireisidel ei ole käinud, eelistan ise kokku panna vastavalt meie eelistustele reisid.
Kusjuures teenin sellist eesti keskmist palka ja ka kuidagi ei jäänud raha järgi, et reisida. Vaatasin oma tarbimisharjumused väga kriitiliselt üle ja teadvustasingi endale, et tegeligult sooviks ma reisida ju rohkem kui iga päev kohvi kaasa osta, geelküüsi oamda või sõbrannadega veinitada nii, et sealt see raha ülejääk tekkis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks ka esimese hooga pakkunud, et meie aastane reisieelarve jääb ehk 10 000 euro kanti, kuid mõtlema hakates läheb see vist ikkagi lõhki.

Viimastel aastatel oleme olnud lastega jaanuarikuu soojal maal, see siis umbes 5000 eurot, suvel teeme perega Euroopas paarinädalase autotripi, siis on ka kulud ca 3000 eurot tavaliselt. Paar lühemat linnareisi tahaks ka koos mehega ainult käia, nii et 10 000 tuleb täis küll ja läheb üle ka.
Hiljuti käisin näiteks ühe lapsega Rootsi kruiisil, kus kulus selle kolme päevaga ca 800 eurot. Aga sätin ka vajalike asjade ostmised reisidega ühte tavaliselt, selles 800s on ka ostetud riided ja muu nänn. Eestis jällegi väga palju ei shoppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0 eurot, sest ma lihtsalt ei talu neegrite ja rätipeade lõustasid ja palavust vihkan samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga ei reisi. Üks pikem reis oli 800€ äkki, nüüd tulev reis maksab lõpuks kokku pea 1500€.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimastel aastatel olen rrisima hakanud Eestist välja, sest nii on odavam. Eelarve puudub. lähme omal käel. Kadutame Airbnb teenuseid. reisime mina+3 last. Mees teeb nii palju tööd, et kaasa ri tule.
nüüd kohe teen yksi ühe tripi Marokosse. Lennupilet on seekord kallis, sest võtsin need vaid 2 nädalat ette. muidu saaks sinna ja tagasi 98 euroga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie käime pakett-reisidel, kus võtame hea hotelli ja kõik hinnas – lastega on nii mugavam. Kuna mees räägib inglise keelt kehvalt, peaks ma ise kõik hotellid-majutused jne korraldama, minu jaoks on lihtsam lasta oma tuttaval reisibüroo töötajal mõnus reis välja otsida. Kohapeal nagu nii rendime auto ja sõidame ringi.
Mehega käime ka nädalalõpu reisidel, siis samuti võtame büroo, kus on hea giid olemas, kes teab ja tunneb. Muidu rabaleded ringi ja ei leia üles. Ermitaazis olen 3x käinud, sinna võin nüüd vabalt üksi minna.
Eelarvesse ei planeeri, räägime mehega läbi, et kui palju keegi panustab.
Lähireisid(Soome, Rootsi, Läti jne) korraldame ise.
Reisma hakkasime siis, kui lapsed olid selleks valmis – vanem 5a ja noorema võtsime 3-kuuselt juba kaasa, tema oli selline rahulik sell. Lastega tuleb tegeleda, siis on nad vahvad reisikaaslased.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 19:29; 04.09 08:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas on võimalik 4 korda aastas 4liikmelise perega reisida ja aastas 10000.- eest?
meil ainult 1 reis maksab 4liikmelisele perele 4tuh.( piletid, elamine, toit, nt. suusamäe piletid või lõbustuspark) ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks väikelast, meie jaoks Eestisisene trip on ka “reis”. Otsuse teeme üsna ekspromt, pigem ajalistele võimalustele vastavalt (s.t kui töökoormus võimaldab veidi aega maha võtta). Oleme käinud perega u ühe korra aastas 3-5 päeva (Eestis, Soomes, Lätis), lisaks sellele aastas üks 2-3-päevane spa-puhkus perega (Eestis) ja üks kord mehega kahekesi kuskil (Stockholmi kruiis vm nädalalõpu reis)
Kokku kulub selleks u 1500-2000 EUR aastas, mis tuleb jooksvatest säästudest, eraldi puhkuse-eelarvet ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mehega kahekesi, reisime 1-2 korda aastas, üks pikem või kaks lühikest, aastas kulutame max 5000 sellele.
korraga välja ei käi, vaid 1 kuu lennupiltetid, 2 kuu ööbimied, 3 kuu reisikindlustus, 4 kuu säästame kulutusraha jne
igaüks ise otsustab millele raha kulutab. mul on tuttavaid, kes ütlevad et nad käivad 600 eest kuus väljas ja suitsule veel 100 kuus. ma ei joo ega suitseta, võin selle 200 eurot kuus inimese kohta reisimisele kulutada küll ilma et end süüdi tunneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas, kui palju kulutate reisimisele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.