Esileht Beebi ja mitmikud Kas ma olen oma lapse ära hellitanud?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas ma olen oma lapse ära hellitanud?

Postitas:

Mul on 10 kuune poeg kes on väga väga nõudlik laps. On olnud juba beebist peale. Ta tahab alati et keegi temaga mängiks, tegeleks,kannaks teda süles. Pole nõus eriti omaette tegutsema. Samuti on ta väga kehva magaja.
Magama jääb ainult rinnal ja öösel magab minu kaisus ja ärkab suht iga 2h tagant. Lisaks on ta ka üsna häbelik niiet keegi teine teda hoida ei saa. Võõras kohas ainult röögib, kui keegi meie juurde tuleb siis sobib enamvähem . Samas on mehe õel 2 kuud noorem laps. Täielik vastand meie lapsele. Alati rõõmus ja rahulik ükskõik kes teda hoiab. Magab terve öö ja päeval teeb pikki uinakud. Nüüd siis on hakanud ämma ja tema ema poolt tulema pidevaid etteheiteid mida kõike me valesti teeme ja kuidas me oma lapse nii ära hellitanud oleme. Ja ise oleme süüdi et ta võõrastega harjunud pole sest me ise pole käinud kunagi kuskil ( tegelt oleme aga lihtsalt lõpuks muutus see nii meile kui lapsele niivõrd raskeks et nüüd käime jah vähem). Pidevalt õpetatakse et ära anna järgi ja ei tohi sülle võtta ja magamise ajaks tuleb laps voodisse panna,süda kõvaks teha ja lasta röökida. Ma ise tunnen et pole midagi valesti teinud ja eriti ämma jutust välja ei tee. Aga mees on pidevalt stressis ja tunneb end nii halvasti et me ei saa lapsega hakkama ja pidevalt võrdleb meie ja enda õe last et miks tema küll nii rahulik on. Mina olen arvamusel et lapsed on lihtsalt erinevad ja polegi midagi teha kui ainult oodatakas kuni laps suurem on. Nüüd ootangi teie kommentaari, kas ma olen midagi valesti teinud et mu laps selline on? Kas ma saan edaspidi midagi teisiti teha? Mida öelda ämmale,kui kuulen jälle juttu kuidas mu laps on ära hellitatud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 08:49; 29.07 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on alles 10-kuune, mul oli selline kuni 2-aastaseks saamiseni. Kasvab välja.
Erinev vaid see, et meil magas meie voodis ja rahulikult terve öö läbi. Isegi ei katsetanud tema jätmist kellegi võõra hoida, eriti siis veel võõras paigas, külla minnes ikka ainult ema-isa süles.

ämm saada sooja kohta. mees rahusta maha, sarnaseid sülesõltlastest suure lähedusevajadusega lapsi on teisigi ja mitte vähe.

PS! meheõe laps on tütar?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 10:09; 29.07 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti normaalne, et mõni laps on selline, no mul on samasugune praegu 8-kuune ja suurem oli ka selline. Lapsele tuleb anda nii palju lähedust ja hellust kui ta seda vajab. See aeg möödub kiiresti. Minu kolmene on siiamaani tegelikult hellik, öösel magab kaisus, lahus oleme olnud maksimaalselt 7 tundi siiani. Võõraid kardab. Ma ei muretse, lasen tal enda küljes rippuda nii kaua kui vaja, annan talle sellega turvatunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastajatele! Mehe õel on jah tütar.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 08:49; 29.07 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüdrukud taluvad (üldjuhul) stressi palju paremini kui poisid (avaldub juba looteeas)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 10:09; 29.07 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ei tee sa midagi valesti. Vastupidi, sa oled väga hea ema! Minu poiss (1a ja 2k) on ka väga klammerduv ning väga tundlik laps. On alati olnud. Selles on kindlasti oma osa ka minu rasedusaegsel ja järgsel suurel depressioonil. Ma ei jäta teda kunagi röökima (lõhub turvatunde ja sideme lapse ning ema vahel) ning hoian teda süles just nii palju kui ta soovib. Ta ei ole siiani veel tervet ööd jutti maganud ning esimesed pool eluaastat olid tema päevauned täpselt 30 minutit.
Nüüd, mil ta on kõndima hakanud, on ta natuke iseseisvam ja enam pole seda klammerdumist nii palju kui varem, aga hirm et ma ära kaon, on tal ikka olemas.
Üks hea artikkel on, mida võiksid paluda targutajatel lugeda: https://www.minulaps.ee/pedagoogilised-lahenemised/klammerduv-vaikelaps-ei-ole-ara-hellitatud

Alla aastast last EI OLE võimalik ära hellitada, seda kinnitavad ka mitmed psühholoogid. See, et keegi 10-kuuselt noa ja kahvliga silku sööb ja intelligentset vestlust arendab ei tähenda, et kõik lapsed on sellised. Lapsel on vajadused ning vanemad peavad nendele vastama. Muidu rikuvad nad lapse psüühika ära. See jutt, et ära hoia ning lase karjuda on ikka viimane asi, mida üks ema teha võiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Olen kolme lapse ema ja meie peres just see kolmas, tütar, oli suure lähedusvajadusega.
Tean, mida räägin – paku oma lapsele praegu maksimaalset lähedust ja turvalisust ja see tasub ära 101%.
Ole endas kindel, Sa oled toiminud õigesti.
Lugemissoovitus “Kuidas luua turvaline kiindumussuhe oma lapsega”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas ma olen oma lapse ära hellitanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.